GODZINA

GOOGLE
NASI SPONSORZY
Europejski Fundusz Społeczny

Dagma sp. z o.o.

HJ Heinz Polska S.A., Pudliszki

Firma Marino Sp. z o.o.

Okna, drzwi z PCV i ALU

FOTO ALTISSA LesznoKALENDARZ

IMIENINY


POGODA


ODWIEDZIŁO NAS
GOŚCIE ONLINE


Najlepszą przeglądarką obsługującą naszą stronę jest Mozilla Firefox

do pobrania

czytaj więcej... 1, 2, 3

Komers

Komers 2009

13 czerwca na sali wiejskiej w Zbarzewie odbył się komers klasy III gimnazjum Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych. Imprezę rozpoczął uroczysty polonez w wykonaniu przyszłych absolwentów. Następnie po krótkim przemówieniu pana dyrektora Mariusza Zakrzewskiego oraz wręczeniu „Aktu nadania godności absolwenta”, przedstawiliśmy część artystyczną, w której wspominaliśmy zabawne zdarzenia i pomysły klasowych „Gagatków”. Nie zapomnieliśmy również o naszych nauczycielach i wychowawcach, o których ułożyliśmy stosowne wiersze i piosenki, a w podziękowaniu za wychowanie i lata nauki podarowaliśmy kwiaty. Po oficjalnej części przyszedł czas na upragniony dla wszystkich, a zwłaszcza dla uczniów moment, czyli zabawę, która trwała do białego rana…

W.Mroskowiak
Dodano: 22-06-2009

Wycieczka kl I i III

Wycieczka rowerowa klasy I i III

1 czerwca wszystkie dzieci mają swoje święto. Z tej właśnie okazji klasy pierwsza i trzecia postanowiły wybrać się na wycieczkę rowerową. Celem wyprawy była leśniczówka Koczury oraz Krzyżowiec. Wyruszyli pod opieką wychowawczyń oraz swoich rodziców. Na miejsce dotarli bardzo szybko. Po krótkim odpoczynku udali się na ścieżkę dydaktyczną zapoznając się z roślinami i zwierzętami, które znajdują się w naszych lasach. Zobaczyli także wiele różnych zwierząt, które, żyją na terenie wokół leśniczówki. Po zjedzeniu smażonej kiełbaski z ogniska oraz lodów pierwszoklasiści i trzecioklasiści wyruszyli w dalszą trasę. Na Krzyżowcu w arboretum mieli okazję obejrzeć pięknie kwitnące o tej porze roku niektóre krzewy oraz drzewa. Do domu wrócili bardzo zmęczeni, ale pełni wrażeń.

B.Krawczyk
Dodano: 08-06-2009

Dzień dziecka

1 czerwca był świętem wszystkich dzieci. Z tej okazji dzieci z kl.”O” i kl.II pojechały na piknik do Boguszyna. Zostaliśmy zaproszeni przez P. R. i Z. Marcinkowskich- rodziców Martynki i Marcina. Pięknie położony teren, ze stawem i wigwamem, zachwycił dzieci. Zostaliśmy gorąco powitani przez gospodarzy, którzy przy ładnie nakrytych stołach przygotowali poczęstunek: kiełbaski i słodycze. Mimo pesymistycznych prognoz pogodowych, było bardzo ładnie i ciepło, więc bawiliśmy się na powietrzu. Śpiewaliśmy piosenki i przypomnieliśmy sobie zabawy z przedszkola. Miłą niespodzianką były odwiedziny Pana Dyrektora, który przywiózł wszystkim dzieciom lody. Jednak największą atrakcją okazały się przejażdżki motorem. Pan Zbyszek niestrudzenie objeżdżał ten sam teren kilkanaście razy, aby wszystkie dzieci mogły się przejechać. Nie obyło się też bez niespodzianek, o których najlepiej wie Pani Dorotka i Pan Zbyszek. Dziękujemy P. Marcinkowskim za organizację dnia i poświęcenie swojego czasu wolnego. Pamiętamy, że zawsze chętnie angażujecie się w sprawy klasowe i szkolne. Tak wspaniałą zabawę na pewno powtórzymy za rok.

W. Figlarz
Dodano: 08-06-2009

4 czerwca 1989-2009

O KROK OD FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO

Finał wojewódzki BRD w Gostyniu

Dnia 14 maja 2009 r. na torze kartingowym w Gostyniu odbył się finał wojewódzki 32 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Tym razem do rywalizacji stanęły 64 drużyny (32 ze szkół podstawowych i 32 z gimnazjów), zwycięzcy zawodów miejskich i powiatowych z województwa wielkopolskiego. Nasz powiat reprezentowały drużyny: Szkoła Podstawowa nr 12 w Lesznie, Gimnazjum nr 4 w Lesznie ( M. Leszno) oraz 2 drużyny z Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych (szkołą podstawowa i gimnazjum). Turniej rozpoczął się o godzinie 10.00. Tradycyjnie już o wynikach końcowych decydowała suma miejsc uzyskanych przez wszystkich zawodników drużyny uzyskanych we wszystkich konkurencjach, którymi były: rozwiązywanie testu, jazda po torze przeszkód, jazda po miasteczku ruchu drogowego oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Dużym sukcesem zakończyli start w tych zawodach uczniowie szkoły podstawowej z Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych (Tymoteusz Turkowiak, Kamil Smoczyński, Dawid Węcławiak, opiekun: Mariusz Zakrzewski), którzy zajęli 2 miejsce z minimalną startą do zwycięzców. W nagrodę dostali piękny puchar ufundowany przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Ich starsi koledzy z gimnazjum z zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych (Maciej Mikołajczyk, Damian Hoffmann, Dominik Nędzyk, opiekun: Mariusz Zakrzewski) zajęli 6 miejsce. Ich koledzy z m. Leszna zajęli odpowiednio SP 12 Leszno – 9 miejsce, Gimnazjum 4 Leszno – 10 miejsce. GRATULUJEMY !!!

Mariusz Zakrzewski
Dodano: 04-06-2009

4 czerwca 1989-2009

4 CERWCA 1989-2009, 20 LAT WOLNOŚCI I UPADKU KOMUNIZMU

4 czerwca 1989 - pierwsze wolne wybory

Gdy w wyniku Okrągłego Stołu ustalono parytet 35 procent w Sejmie dla opozycji i wolne wybory do Senatu, niemal rozpoczęła się nie mająca precedensu w powojennej Polsce kampania wyborcza. Plakaty, ulotki, informacje nie pokazywały już jedynie uśmiechniętych notabli „budujących Polskę Ludową”. Pojawił się na nich do niedawna największy wróg obowiązującego ustroju – Lech Wałęsa, który osobiście prezentował kandydatów na nowych posłów i senatorów. A z nim, na wspólnych fotografiach prezentowanych w kolejnych numerach założonej wówczas „Gazety Wyborczej”, znaleźli się również ci, o których jeszcze kilka miesięcy wcześniej mówiono w Dzienniku używając tylko imienia i inicjału nazwiska oraz przydomków „wywrotowy działacz”, „ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości” i podobnych. Do Sejmu kandydowali między innymi Henryk Wujec, Jan Maria Rokita, Janusz Onyszkiewicz, Adam Michnik, Jacek Kuroń, Jan Lityński czy Bronisław Geremek. Do Senatu- Jarosław i Lech Kaczyńscy, Bogdan Lis, Anna Radziwiłł, Zbigniew Romaszewski, Zofia Kuratowska, Gustaw Holoubek, Tadeusz Zieliński czy Andrzej Wajda. Nazywano ich „drużyną Lecha”

Do prowadzenia kampanii wyborczej nie były wykorzystywane nowoczesne strategie marketingowe. Również plakaty czy ulotki nie uderzały ani swoim artyzmem, ani nie były przemyślane pod kątem „potrzeb grupy docelowej”. Proste i czytelne hasła takie jak „Nie śpij, bo cię przegłosują”, „Musimy wygrać”, Pierwszy raz możesz wybierać- wybierz Solidarność” zostały umieszczone na ulotkach i plakatach przygotowywanych często na jeszcze niedawno zakazanych powielaczach. Przed wyborami w całej Polsce można było spotkać charakterystyczny znak graficzny Solidarności – plakaty rozklejali ochotnicy, których było tak wielu, że obóz rządzący szybko zrezygnował (przynajmniej w Warszawie) z akcji zaklejania „solidarnościowych” ogłoszeń swoimi.

Przed wyborami zmieniło się także coś w telewizji. Z czasu antenowego mogły bowiem skorzystać wszystkie komitety wyborcze. Na szklanym ekranie oczywiście znacznie częściej pojawiali się przedstawiciele PZPR, SD czy ZSL, jednak to programy, w których Jacek Fedorowicz pokazywał, jak na wyborczych listach skreślać wszystkich oprócz kandydatów Komitetów Obywatelskich, były najszerzej komentowane. Polacy nie dowierzali, że jest możliwe, by w państwowej telewizji ktoś tak jawnie kpił z „poprzedniej siły narodu”. Nie dowierzali, ale przy urnach wyborczych zrobili dokładnie tak, jak instruował ich – nazwany przez władze „wywrotowym” – satyryk.

Sukces był zupełny. Opozycji udało się wprowadzić do Sejmu wszystkich posłów, których mogli wprowadzić w ramach 35 procentowej umowy i 99 na 100 senatorów. Senat był całkowicie wolny od przedstawicieli komunistycznej władzy (jedynym senatorem I kadencji nie pochodzącym z list Komitetu Obywatelskiego był nie zrzeszony, kandydujący samodzielnie Henryk Stokłosa). Powiodła się także akcja „nie głosowania” na kandydatów nie pochodzących z solidarnościowych list. W pierwszej turze wyborów do Sejmu, z listy krajowej, która gwarantowała miejsce działaczom centralnym PZPR wybrani zostali tylko dwaj posłowie (na 35 miejsc) – Mikołaj Kozakiewicz (ZSL) i Adam Zieliński (PZPR).

Nikt nie spodziewał się aż takiego sukcesu „Solidarności”. Jeszcze na kilka dni przed wyborami nawet sami przywódcy opozycji mówili o kilkunastu zdobytych mandatach. Rzeczywistość przeszła wszelkie oczekiwania.

Dlatego 4 czerwca 2009 roku, dzień tak uroczysty w naszej szkole postanowiliśmy uczcić przychodząc do szkoły ubrani na biało-czerwono.

Jędrzej Szczepaniak
Dodano: 04-06-2009

Dzień Mamy i Taty

Dnia 28 maja w przedszkolu oraz w klasie pierwszej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Przedszkolaki zaprosiły tylko swoje mamusie ze względu na warunki lokalowe oraz zapowiadaną złą prognozę pogody. Przygotowały na tę uroczystość przedstawienie ekologiczne o Jasiu i Małgosi oraz wierszyki i piosenki. Natomiast pierwszoklasiści zaprosili rodziców na lekcję. Uczniowie popisywali się pięknym czytaniem oraz recytacją wierszy o mamie i tacie. Wypowiadali się też na temat, „Za co kocham mamę i tatę ".Lekcję zakończyło przedstawienie. Następnie był poczęstunek pyszny placek drożdżowy oraz smażone kiełbaski. Burza oraz ulewny deszcz nie pozwoliły na grillowanie na powietrzu, dlatego kiełbaski trzeba było smażyć na szkolnym korytarzu. Na zakończenie uroczystości zaśpiewaliśmy "Sto lat ", wręczyliśmy laurki oraz drobne prezenty.

B.Krawczyk
Dodano: 08-06-2009

Spotkanie w bibliotece

W miesiącu maju dzieci z oddziału przedszkolnego i kl.I wybrały się do Biblioteki Publicznej we Włoszakowicach. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Klaudii, której babcia pracuje w tej bibliotece. Zapoznaliśmy się z pomieszczeniami biblioteki i zbiorami książek. Następnie wysłuchaliśmy utworów literatury dziecięcej czytanych przez Panią bibliotekarkę. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały ciekawych wierszy i opowiadań, a potem zostały obdarowane cukierkami. Jako podziękowanie zaśpiewaliśmy piosenki i wręczyliśmy bukieciki kwiatków z życzeniami.

W. Figlarz
Dodano: 08-06-2009

Przedstawienie Jaś i Małgosia

W miesiącu maju dzieci z oddziału przedszkolnego wystawiły dla kl.I- IV przedstawienie teatralne w wersji ekologicznej pt. „Jaś i Małgosia”. W rolę Jasia wcielił się Adaś Samol, natomiast wspaniałą Babą Jagą była Alicja Florczak. Wszystkie dzieci zostały zaangażowane; były wilki, drzewa, wróżki. Scenografia była prosta i ekologiczna. Dzieci wspaniale się bawiły, a przy okazji utrwaliły treści związane z ochroną środowiska. Przedstawienie zostało powtórzone na uroczystości z okazji Dnia Mamy.

W. Figlarz
Dodano: 08-06-2009

czytaj więcej... 1, 2, 3