GODZINA

GOOGLE
NASI SPONSORZY
Europejski Fundusz Społeczny

Dagma sp. z o.o.

HJ Heinz Polska S.A., Pudliszki

Firma Marino Sp. z o.o.

Okna, drzwi z PCV i ALU

FOTO ALTISSA LesznoKALENDARZ

IMIENINY


POGODA


ODWIEDZIŁO NAS
GOŚCIE ONLINE


Najlepszą przeglądarką obsługującą naszą stronę jest Mozilla Firefox

do pobrania

"Mama, Tata i Ja"

17 czerwca w naszej szkole odbył się festyn „Mama, Tata i Ja”. Występy rozpoczęły się o godz. 13.00.
Uczniowie zaprezentowali przygotowane układy taneczne, śpiewali i grali na instrumentach. Następną atrakcją były występy cheerleaderek, kabaret oraz pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej z Jezierzyc Kościelnych. W przerwie można było skorzystać z kawiarenki prowadzonej przez rodziców lub wziąć udział w przygotowanych konkurencjach sprawnościowych. Do dyspozycji była też strzelnica i punkt ASG, a rodzice mieli okazję zwiedzić nową część szkoły.
Dużym zainteresowaniem cieszył się finał loterii fantowej, w której główną nagrodą był rower.
Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przez swoją obecność i zaangażowanie przyczynili się do tak miło spędzonego czasu.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

G.L. Dodano:19-06-2018

Festyn szkolny 2018

J.Sz. Dodano:14-06-2018

V Gminny Konkurs Pięknego Czytania

Już po raz piąty 12 czerwca 2018 w Szkole Podstawowej w Jezierzycach Kościelnych odbył się konkurs pięknego czytania. Organizatorami konkursu są Gminna Biblioteka Publiczna we Włoszakowicach, Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach oraz Szkoła Podstawowa w Jezierzycach Kościelnych. W konkursie brali udział następujący uczniowie ze szkół naszej gminy:
SP Bukówiec Górny: Gabriela Dudziak klasa 1, Dawid Kiciński klasa 3
SP Dłużyna: Patrycja Szramiak klasa 3, Mateusz Mierzyński klasa 1
SP Jezierzyce Kościelne: Monika Odważna-Stróżyńska klasa 1, Nikodem Mikołajczak klasa 3A, Gabriela Kruk klasa 3B
SP Krzycko Wielkie: Krzysztof Kamieniarz klasa 3B
SP Włoszakowice: Alicja Drobniak klasa 1A, Marta Gąda klasa 1B, Klaudia Obiora klasa 1C, Lena Owsiana 2A, Marta Jagodzik klasa 3A, Weronika Weiss klasa 3B, Alicja Błaszczyk klasa 3C.
Konkurs przebiegał w dwóch grupach wiekowych. Uczniowie otrzymali nieznany tekst i mieli kilka minut na zapoznanie się z niem po czym czytali go przed komisją. Komisje pracujące w poszczególnych grupach oceniały wyrazistość, płynność, poprawność i intonację czytania. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Klasy pierwsze:
1 miejsce- Klaudia Obiora – SP Włoszakowice
2 miejsce- Gabriela Dudziak - SP Bukówiec Górny
3 miejsce- Marta Gąda - SP Włoszakowice
Wyróżnienie- Monika Odważna – Stróżyńska - SP Jezierzyce Kościelne


Klasy trzecie:
1 miejsce- Alicja Błaszczyk – SP Włoszakowice
2 miejsce- Kiciński Dawid – SP Bukówiec Górny
3 miejsce- Kamieniarz Krzysztof – SP Krzycko Wielkie
Wyróżnienie- Gabriela Kruk – SP Jezierzyce Kościelne

Nagrody i upominki ufundowane zostały przez Gminną Bibliotekę Publiczną we Włoszakowicach, Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach, a dyplomy i poczęstunek przygotowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Jezierzycach Kościelnych. Organizatorzy dziękują uczestnikom, nauczycielom i rodzicom za przybycie na konkurs. Gratulujemy wszystkim dzieciom odwagi w zaprezentowaniu się i bardzo dobrej umiejętności czytania, która jak wiemy otwiera drogę do świata wiedzy i rozwijania swoich pasji.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.S., B.K. Dodano:14-06-2018

Zajęcia przyrodnicze

W czwartek 10maja dzieci z klas 1-3 brały udział w zajęciach przyrodniczych zorganizowanych przez starostwo powiatowe w Lesznie. Po raz kolejny spotkaliśmy się z panem Markiem Wąsowiczem, ale tym razem na Krzyżowcu. Celem zajęć było poznanie drzew i krzewów rosnących w arboretum. Dzieci poznały również znaczenie tego pojęcia, obserwowały z platformy widokowej korony drzew. Przypomniały sobie warstwową budowę lasu. Szukały ukrytych w pobliskim lesie retortów. Dowiedziały się do czego służyły one dawniej i dziś. Wycieczkę zakończyliśmy przy ognisku. Wszyscy z przyjemnością zjedli pieczone kiełbaski i ciastka z piekarni Tradycyjnej w Jezierzycach Kościelnych. Pełni energii dzieci bawiły się na tamtejszym placu zabaw. Bardzo serdecznie dziękujemy za ufundowane przez starostwo torby ekologiczne.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.S. Dodano:11-06-2018

„Spotkanie z Europą”

16 maja 2018 r. wzmocniona grupa z Bukówca Górnego i Jezierzyc Kościelnych pod opieką nauczyciela historii i wos Kamila Kutnego uczestniczyła w VI Międzyszkolnym Konkursie wiedzy o Unii Europejskiej „Spotkanie z Europą” pod patronatem posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba.
Naszą szkołę reprezentowali Julia Górczak, Agnieszka Ławniczak i Jakub Śliwińśki. Do rywalizacji przystąpiła rekordowa liczba uczniów ze szkół całego powiatu leszczyńskiego. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Najlepsza ze szkoły okazała się Julia, która znalazła się na 8 miejscu.
Warto wspomnieć, że nagrodą główną był tygodniowy pobyt w Brukseli ufundowany przez europarlamentarzystę. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa i wydawnictwa związane z Unią Europejską. Bogaci o nową wiedzę wróciliśmy do Jezierzyc Kościelnych.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

K.K. Dodano:11-06-2018

Batalia Historyczna

Dnia 4 maja 2018 roku na Sali Wiejskiej w Jezierzycach Kościelnych po raz pierwszy odbył się Batalia Historyczna o tematyce 3 maja.
Do rywalizacji stanęło 5 drużyn:
klasa V- Marysia Szadkowska, Szymon Gorzelniak,
klasa VI- Maja Włodarczak, Oliwia Kozar,
klasa VII- Zuzia Rybka, Agnieszka Kurkiewicz,
klasa II gim- Klaudia Przewoźna, Julia Szady,
klasa III gim- Jakub Śliwiński, Daniel Mikołajczyk.
Były zarówno łatwe pytania, jak i te trochę trudniejsze. Całe wydarzenie prowadził pan Kamil Kutny- nauczyciel historii. Można było poczuć rywalizację, gdyż gra była bardzo wyrównana. Ostatecznie zwyciężyła klasa 3 gimnazjum.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy ich ogromnej wiedzy!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

A.Ł. Dodano:11-06-2018

II Etap Konkursu Matematycznego

W drugiej części konkursu matematycznego dzieci rozwiązywały zadania z treścią. Laureatami konkursu z klas trzecich zostali:

1 miejsce -Adam Bąkiewicz
2 miejsce - Konstancja Michalska
3 miejsce - Gabriela Kruk.

W klasie 1
1 miejsce -Natalia Hof
2 miejsce - Bartek Gorzelniak
3 miejsce - Filip Lewandowski.
Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.S. Dodano:11-06-2018

I Etap Konkursu Matematycznego

8 maja odbył się pierwszy etap konkursu matematycznego Sprawnie liczę. Do konkursu zgłosiły się chętni uczniowie klasy 1 i trzecich naszej szkoły. Do drugiego etapu zakwalifikowali się: z klasy 1 Bartek Gorzelniak, Filip Lewandowski, Filip Małecki, Tomek Poloch, Emilia Rudawska, z klasy 3A Szymon Lyczynski, Konstancja Michalska i Kacper Kiąca, a z klasy 3 Adrian Jaworski, Adam Bąkiewicz i Gabrysia Kruk. Dzisiaj dzieci zmierzyły swoje siły z zadaniami z treścią. Kto zwyciężył okaże się w najbliższym czasie.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K. Dodano:11-06-2018

Szkolny konkurs pięknego czytania

22 maja odbył się w naszej szkole konkurs pięknego czytania. Z każdej klasy wybraliśmy najlepszą piątkę. Z klasy pierwszej byli to: Monika Odważna – Stróżyńska, Natalia Hof, Emilia Rudawska, Julia Nowaczyk, Filip Lewandowski. Z klasy trzeciej a: Vanessa Wojciechowska, Konstancja Michalska, Amelia Kręc, Kacper Kiąca, Nikodem Mikołajczak, a z klasy trzeciej b: Kinga Kuśnierek, Maria Królikowska, Gabriela Kruk, Adam Bąkiewicz, Adrian Jaworski. Komisja oceniała płynność, wyrazistość i właściwą intonację. W klasie pierwszej zwyciężyła Monika Odważna – Stróżyńska, drugie miejsce zajęła Natalia Hof, a trzecie Julia Nowaczyk. Z klasy trzeciej a zwyciężył Nikodem Mikołajczak, drugie miejsce zajęła Amelia Kręc, a trzecie Konstancja Michalska. W klasie trzeciej b najlepsza okazała się Gabriela Kruk, drugie miejsce zajął Adam Bąkiewicz, a trzecie Maria Królikowska. Nagrodę publiczności otrzymała Monika Odważna – Stróżyńska z klasy pierwszej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, książki oraz słodki upominek, a zwycięzcy zaprezentują naszą szkołę w gminnym konkursie czytania, który odbędzie się 12 czerwca w naszej szkole.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K. Dodano:23-05-2018

Wyprawa na Koczury

Dnia 27 kwietnia uczniowie klas młodszych oraz przedszkolaki byli na Koczurach. Pierwszaki oraz trzecioklasiści wyruszyli ze szkoły pieszo, a dzieci z przedszkola do lasu dowiózł autobus, a dalej maszerowały do celu. Na miejscu czekał pan Marek Wąsowicz, który oprowadził dzieci ścieżką przyrodniczo - leśną. Pokazał zwierzątka, które są w ochronce i opowiedział dlaczego tam się znajdują. Dzieci przeszły z panem leśnikiem wokół zagród ze zwierzętami, zadając wiele pytań. Zobaczyły też proces przetwarzania drewna. Uczniowie klas trzecich mogli utrwalić sobie warstwy lasu, o których opowiadał pan leśnik. Potem był czas na zjedzenie śniadanka. Po odpoczynku dzieci wyruszyły w drogę powrotną do szkoły. Bardzo dziękujemy panu Markowi za ciekawą lekcję przyrody.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K Dodano:08-05-2018

Gminny konkurs recytatorski

Dnia 26 kwietnia odbył się we Włoszakowicach gminny konkurs recytatorski. Z naszej szkoły z klasy pierwszej wystąpiła Natalia Hof, z klasy IIIa Marianna Pieprzyk, a z klasy IIIb Gabriela Kruk. Dziewczynki z naszej szkoły odniosły duży sukces, gdyż popisały się przepiękną recytacją wierszy i Natalia Hof zajęła I miejsce w kategorii młodszych dzieci, a Gabrysia Kruk zajęła I miejsce w kategorii dzieci starszych. Otrzymały dyplomy, maskotki nagrody książkowe.

B.K Dodano:08-05-2018

Szkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 27 marca odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. Wzięli w nim udział uczniowie klas młodszych. Z klasy pierwszej: Julia Michalak, Julia Nowaczyk, Natalia Hof, Monika Odważna – Stróżyńska, Kacper Matysiak, Bartosz Gorzelniak. Z klasy IIIa: Konstancja Michalska, Amelia Kręc, Oliwia Małecka, Marianna Pieprzyk, Maksymilian Chorążak. Z klasy III b: Kinga Kuśnierek, Gabriela Kruk, Maria Królikowska. Komisja w składzie pani Grażyna Lech, Barbara Stanek, Dorota Nowicka i Bogusława Krawczyk oceniała płynność, wyrazistość oraz właściwą intonację recytujących. Z każdej klasy wybrano najlepsze trójki. Byli to; klasa I pierwsze miejsce zajęła Natalia Hof, drugie Monika Odważna - Stróżyńska, a trzecie Bartosz Gorzelniak i Kacper Matysiak. W klasie IIIb najlepsza okazała się Gabriela Kruk, za nią Marysia Królikowska i Kinga Kuśnierek. W klasie trzeciej III a zwyciężyła Marianna Pieprzyk, druga była Konstancja Michalska, a trzecie miejsce zajęły: Oliwia Małecka i Amelia Kręc. Była też nagroda publiczności, którą zdobyli: Gabriela Kruk z klasy IIIb i Maksymilian Chorążak z klasy IIIa i Monika Odważna – Stróżyńska z klasy I. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, i czekoladki. Dzieci z poszczególnych klas, które zajęły pierwsze miejsca będą reprezentowały naszą szkołę w gminnym konkursie recytatorskim we Włoszakowicach.

B.K, B.S. Dodano:27-03-2018

Mistrzistwa Sportowe klas 1-3

20 marca uczniowie klasy 1 i 3A brali udział w Mistrzostwach Sportowych we Włoszakowicach. Jak na kazdych zawodach była wielka rywalizacja, ale pełna dobrej zabawy i sportowego ducha. Naszš szkołę reprezentowali z klasy 1 Bartek Gorzelniak, Filip Lewandowski, Tomek Poloch, Dominik wieland, Kacper Matysiak, monika Odważna-Stróżyńska, julia nowaczyk, Natalia Hof, Kamila Hoffmann. Z klasy 3A startowali Kacper Mania, Kacper Kišca, Nikodem Mikołajczyk, Kacper Stankowiak, Max Choršżak Marianna Pieprzyk, Emilia Zimniewicz, Magda Fresel, Marysia Przydrożna. Pozostałym uczniom dziękujemy za wspaniały doping. Klasa 1 zajęła 2 miejsce w swojej kategorii, a klasa 3A - trzecie.

B.S. Dodano:27-03-2018

Lekcja muzyki

15 marca uczennice z klasy 6 Weronika Kurkiewicz i Marika Jankowiak przygotowały dla uczniów klasy 1, 3A i 3B prezentację muzycznš. Dziewczyny zaprezentowały brzmienie klarnetu i saksofonu. Dzieci usłyszały wiele znanych utworów i ciekawostek o tych instrumentach.Opowiedziały o tym jak zaczęła się ich przygoda z młodzieżowš orkiestrš dętš z Włoszakowic.

B.S. Dodano:27-03-2018

Ekologia w naszej gminie

14 marca uczniowie klas 1, 3A i 3B uczestniczyli w imprezie ekologicznej pod hasłem "Ekologia w naszej gminie". Nasza szkoła przygotowała widowisko słowno-muzyczne pt. "Ratujmy Ziemię".W przedstawieniu wzięli udział Bartek Gorzelniak, Tomek Poloch, Kacper Matysiak i Dominik Wieland z klasy 1, Gabrysia Kruk, Kinga Kśunierek i Tomek Wróblewski z klasy 3B oraz Marianna Pieprzyk, Konstancja Michalska, Vanessa Wojciechowska, Amelia Kręc, zuzia Stankowiak, Oliwia Małecka i Agata Siepańska z klasy 3A.Wszystkim uczniom dziękujemy za piękny występ, a organizatorom za wspaniałe upominki.

B.S. Dodano:27-03-2018

Przedszkolaki lubią się bawić!

W marcu dzieci z oddziału przdszkolnego wybrały sie na wycieczkę do sali zabaw Widzi Misie.
Misie i Pszczółki bardzo lubią takie wyjazdy. Był to wspaniały dzień. Dzieci bardzo chetnie korzystały z atrakcji, które zapewnia to miejsce. Dodatkowo po wyczerpującej zabawie zjadły pożywny obiad. Tego dnia krółowały okrzyki radości i dobrej zabawy.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F., J.P. Dodano:26-03-2018

Powitanie Wiosny

„ A my witamy cię piosnką wesołą, witamy tańcem, witamy wierszami, tak się cieszymy wiosenko zielona, że długo zostaniesz tu z nami”- słowa piosenki rozbrzmiewały na ulicy Jezierzyc Kościelnych gdy przedszkolaki maszerowały witając wiosnę. Dołączyły do nas dzieci młodsze ze szkoły i nauczyciele. Chociaż na dworze wiał wiatr, dziecięce okrzyki i uśmiechy rozweselały każdego przechodnia. Przy akompaniamencie instrumentów, kolorowych baloników i wstążek przeszliśmy spory kawałek aby obudzić uśpioną wiosnę. Mamy nadzieję, że teraz będzie już coraz cieplej i radośniej. Dziękujemy mamie Laury- p. Pauli, za cukierki, którymi obdarowała wszystkie przedszkolaki.

W.F., J.P. Dodano:23-03-2018

Wyjazd na przedstawienie

22 marca uczniowie klasy I, IIIa, IIIb oraz starsza grupa przedszkolaków byli w Lesznie w Miejskim Ośrodku Kultury na spektaklu. Było to najnowsze przedstawienie Teatru Współczesnego w Krakowie pt. ,, Kuba Buba czyli savoir - vivre dla dzieci ". Aktorzy w humorystyczny sposób uczyli małych widzów trudnej sztuki dobrego wychowania. Wszystkim podobał się wynalazek szalonego naukowca robot Bon – Ton. Widowisko było pełne humoru, efektów specjalnych, od początku do końca wzbudzało duże zainteresowanie.

B. K. Dodano:23-03-2018

Świadomość ekologiczna w przedszkolu

W miesiącu marcu w oddziałach przedszkolnych odbyły się kolejne zajęcia prowadzone przez p. J.Piwońską ze stowarzyszenia EKOSFERA. Tym razem prowadząca przybliżyła dzieciom tematykę zanieczyszczeń powietrza i roli człowieka w procesie zapobiegania skażeniu środowiska.
Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych i badawczych, oglądały bajki edukacyjne, a na koniec zajęć otrzymały medale.
Takie zajęcia uświadomiły przedszkolakom, że czyste powietrze jest bardzo potrzebne i wiele zależy od nas samych aby na ziemi żyło się nam lepiej. Zajęcia były elementem projektu realizowanego w tym roku szkolnym. Ostatnie odbędą się w maju i przybliżą dzieciom tematykę wody.

W.F., J.P. Dodano:23-03-2018

Konkurs wiedzy o sporcie

W dniu 22 marca 2018 r. w szkole w Krzycku Wielkim odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Sporcie. Do konkursy przystąpiły drużyny ze wszystkich szkół w gminie. Naszą szkołę reprezentowali Oliwia Kozar, Grzegorz Ciesielski, Kamil Kurkiewicz oraz Bartosz Doroziński. Uczestnicy zostali podzielenie na dwie kategorie: szkoła podstawowa oraz gimnazjum. Każdy z uczniów miał do rozwiązania test składający się z 20 pytań, które miały za zadanie sprawdzić ogólną wiedzę uczniów o sporcie i olimpizmie. Pytania zostały przygotowane przez pana Arkadiusza Szymczaka z Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszakowicach. Po sprawdzeniu testów, Okazało się ,że w kategorii szkół podstawowych II miejsce zajął Grzegorz Ciesielski a Bartosz Doroziński okazał się najlepszy w kategorii gimnazjów. Dzięki uprzejmości Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji najlepsza trójka w każdej kategorii została nagrodzona bonami a zwycięzcy otrzymali dodatkowo pamiątkowe statuetki.
Życzymy sukcesów w przyszłym roku.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.G. Dodano:23-03-2018

Turniej Halowej Piłki Nożnej

Dnia 15 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Jezierzycach Kościelnych brali udział w Turnieju HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ. Uczniowie rywalizowali z pięcioma innymi szkołami. Dziewczyny jak i chłopacy grali zawzięcie ale niestety zostali pokonani przez uczniów innych szkół. Nasi uczniowie zajęli IV miejsce. Warto tez wspomnieć ze uczeń klasy III gimnazjum Jakub Śliwiński dostał nagrodę za Najlepszego Zawodnika podczas Turnieju.
Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.P, R.B. Dodano:23-03-2018

Teatrzyk ekologiczny

14 marca na hali sportowej we Włoszakowicach odbył się Gminny Przegląd Teatrzyków Ekologicznych. Szkołę Podstawową w Jezierzycach Kościelnych reprezentowali: z klasy 1 Bartek Gorzelniak, Kacper Matysiak, Tomek Poloch i Dominik Wieland, z klasy 3A Marianna Pieprzyk, Amelia Kręc, Oliwia Małecka, Konstancja Michalska, Agata Siepanska, Zuzia Stankowiak, Vanessa Wojciechowska, a z klasy 3B Gabrysia Kruk, Kinga Kusnierek i Tomek Wróblewski . Uczniowie zaprezentowali przedstawienie słowno-muzyczne pt. Ratujmy Ziemię.
Wszystkim uczniom bardzo dziękuję za wspaniały występ.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.P, R.B. Dodano:23-03-2018

Osiągnięcia Zuzi

Uczennica Szkoły Podstawowej w Jezierzycach Kościelnych Zuzia Stankowiak z klasy 3A brała udział w Wielkopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów Członków Orkiestr Dętych w Osiecznej. Zuzia od września gra na flecie poprzecznym. Na konkursie została wyróżniona nagrodą dla najmłodszego uczestnika.
Serdecznie gratulujemy Zuzi.


Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.P, R.B. Dodano:23-03-2018

Mistrzostwa klas 1-3

20 marca uczniowie klasy 1 i 3A Szkoły Podstawowej w Jezierzycach Kościelnych brali udział w Mistrzostwach Sportowych klas 1-3 we Włoszakowicach.
Klasa 1 zajęła 2 miejsce, a 3A trzecie. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.P, R.B. Dodano:23-03-2018

Wycieczka do kina

Dnia 8 marca 2018 roku uczniowie klasy III gimnazjum wraz z wychowawcą panem Jędrzejem Szczepaniakiem wybrali się na wycieczkę do kina w Lesznie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć bardzo poruszający film pod tytułem: ,,Cudowny chłopak". Opowieść Auggiego, który od urodzenia ma zdeformowaną twarz i przeszedł kilkanaście operacji, poruszyła wielu. Ten mały chłopiec chciał udowodnić swoim kolegom, że piękno to coś więcej niż tylko wygląd. Po ok. dwugodzinnym seansie, uczniowie wraz z nauczycielem odwiedzili McDonald's. Wszyscy uczniowie w radosnym nastroju wrócili do domu o godzinie 16.

M.P, R.B. Dodano:23-03-2018

Podziękowanie

Pragnę serdecznie podziękować Wszystkim, którzy pomogli mi zdobyć nagrodę. Osobom, które mnie nominowały oraz oddały na mnie głosy w Plebiscycie Sportowym Gminy Wloszakowice w kategorii Młodzieżowiec Roku 2017.

Mateusz Ławniczak Dodano:07-03-2018

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka
W świecie zwyczajnych ludzkich spraw
Każdy gdzieś pędzi, każdy gna.
Tam niezwykłą wartość w sobie ma
Babcia z Dziadkiem
A my kochamy ich co dnia
.
Są takie dni w roku, kiedy ciepło robi się nam na sercu. Pierwsze z tych niezwykłych dni są już w styczniu. To oczywiście Dzień Babci i Dziadka. W naszej szkole przedszkolaki i dzieci z klas młodszych czekają na te święta z ogromnym przejęciem. Podczas przygotowywania zaproszeń, upominków i samych koncertów widać jak ważni w życiu dzieci są dziadkowie.
22 stycznia odbył się koncert uczniów klas trzecich, a następnego dnia gościli u nas dziadkowie przedszkolaków i klasy 1. Wierszem, tańcem i piosenkami dzieci wyraziły to, co skrywają ich serduszka – miłość, szacunek i przywiązanie. W czasie uroczystości były chwile, kiedy dziadkowie ocierali łzy wzruszenia, ale też pełne humoru, żartu i dumy ze swoich wnucząt, którzy pokonując ogromną tremę stają na scenie przed tak ogromną publicznością.
Wszyscy dziadkowie otrzymali upominki , a po występach wspólnie z dziadkami zasiedli do stołów na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie i wychowawcy składają serdeczne podziękowanie rodzicom za przygotowanie poczęstunku dla dziadków i dzieci oraz za posprzątanie sali wiejskiej po uroczystości.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

Wychowawcy Dodano:05-01-2018

26 Finał WOŚP w Gołanicach

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku odbył się XXVI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieraliśmy pieniądze dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Nasza szkoła po raz kolejny wzięła czynny udział w tym niesamowitym przedsięwzięciu, w którym jak mówi Jurek Owsiak wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku. Nasz koncert rozpoczął się o godzinie 13.00 w sali wiejskiej w Gołanicach. W trakcie koncertu swoje umiejętności wokalne i aktorskie zaprezentowali uczniowie z naszej szkoły tzn. przedszkolacy, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Jako gość specjalny wystąpił Zespół Wokalny „KAROLINKI” z Gołanic. Wypełniona po brzegi sala bawiła się przednio. Pomiędzy występami uczniów licytowaliśmy gadżety przekazane przez Fundację WOŚP oraz sponsorów. W czasie całego koncertu czynna była kawiarenka, w której uczniowie wcielili się w kelnerów i serwowali gościom kawę, herbatę oraz przepyszne słodkości, które przygotowali rodzice i za które chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować.
W czasie naszej wspólnej zabawy udało się nam zebrać łączną kwotę 3122,67 zł.
Składam ogromne PODZIĘKOWANIE wszystkim osobom, które pomogły nam w organizacji, bo gdyby nie nasze wspólne działanie nie byłoby tak udanej imprezy.
Do zobaczenia za rok na kolejnym FINALE!!!

M.Z. Dodano:05-01-2018

Kolędnicy

W styczniu kolędnicy z klasy III B w Jezierzycach Kościelnych odwiedzili mieszkańców wsi. Z gwiazdą i turoniem wędrowali: diabeł, bocian, król Herod i aniołki. Wchodząc do domu, kolędnicy pozdrawiali gospodarzy, wygłaszali i wyśpiewywali życzenia noworoczne oraz przedstawiali krótką opowieść biblijną o narodzeniu Jezusa. Wizyta kolędników sprawiła wielką radość nie tylko dzieciom, również osobom starszym, które chętnie przyjmowały niezwykłych i angażowały się we wspólny śpiew kolęd.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.N. Dodano:05-01-2018

W Gołanicach już zagraliśmy...

Wielka Orkiestra zagrała tym razem w Gołanicach. Jak co roku obecność dopisała. Były występy, ciepła kawa, pyszne ciasto oraz licytacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystkim organizatorom i uczestnikom serdecznie dziękujemy i już dzisiaj zapraszamy na przyszły rok.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.S. Dodano:14-01-2018

Wycieczka do Wrocławia

Dnia 6 grudnia kilkoro uczniów z naszej szkoły wybrało sie na wycieczkę do Wrocławia wraz z uczniami ze szkoły we Włoszakowicach. Na początku pojechaliśmy na wystawę klocków lego gdzie można było zobaczyć piłkarzy takich jak Robert Lewandowski w wymiarach rzeczywistych i wiele innych niesamowitych budowli z klocków. Następnie udaliśmy sie do Hydropolis, czyli centrum wiedzy o wodzie widzieliśmy tam różne rzeczy, które powstają dzięki wodzie, każdy z nas mógł obejrzeć filmy i rozwiązywać zadania w formie interaktywnej. Po zwiedzaniu wróciliśmy do domu.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

R.B., M.P. Dodano:12-12-2017

Wizyta u Wójta Gminy Włoszakowice

Dnia 23 listopada 3A i 3 B były na spotkaniu z wójtem gminy Włoszakowice Stanisławem Waligórą. Pan wójt krótko przedstawił dzieciom historię pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach. Poznaliśmy wybitne postacie historyczne i współczesne związane z naszą gminą, obejrzeliśmy gabinet wójta i sekretarza gminy. Potem zeszliśmy do sali masońskiej i podziemi pałacu . Tam czekały na nas niecodzienne atrakcje i poczęstunek.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.S. Dodano:12-12-2017

Świąteczna zbiórka żywności

W ostatnim czasie w naszej szkole odbywa się wiele akcji. Zliżają się święta Bożego Narodzenia, a to idealny moment by jeszcze bardziej okazywać miłość i życzliwość wobec bliźnich. Rozpoczynamy więc zbiórkę żywności dla potrzebujących. Wystarczy wrzucić do specjalnego kartona, ustawionego na szkolnym korytarzu, paczkę makaronu, mąkę, cukier, galaretki, kisiel...
Akcja trwa do 15 grudnia 2017 roku.

A.Ł. Dodano:08-12-2017

ZWIERZOPAK

W naszej szkole odbywa się zbiórka dla zwierząt ze schroniska w Śmiglu. Każdy z nas może pomóc pupilom przetrwać zimę. Wystarczy przynieść karmę, artykuły dla zwierząt: koce, obroże, smycze (mogą być używane).
Akcja trwa do 15 grudnia 2017 roku.
Liczymy na Wasze wsparcie! Każdy najdrobniejszy gest ma znaczenie!

A.Ł. Dodano:08-12-2017

Mikołajki

6 grudnia to dzień pełen wrażeń i radości dla wszystkich dzieci. Nasze przedszkolaki od samego rana wyczekiwały prezentów i niespodzianek. Jako pierwsza odwiedziła nas Pani Stefania, która jak zwykle o nas pamiętała. Dzieci były zachwycone. Dziękujemy za pyszne słodkości.
Po śniadaniu odwiedził dzieci długo oczekiwany gość - Mikołaj. Przedszkolaki, aby otrzymać prezent musiały przeskoczyć przez rózgę, na szczęście wszystkie były grzeczne, a więc mogły otrzymać prezent. Każdy miał również okazję zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem. Radości i zabawy nie było końca. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za wspaniałe zorganizowanie tego dnia oraz cudowne paczki.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F., A.P.
Dodano:08-12-2017

Rajd Mikołajkowy

W sobotę 2 grudnia uczniowie klasy 3A i 3 B uczestniczyli w rajdzie Mikołajkowym. Metę rajdu miała miejsce na Koczurach. Wyruszyliśmy ze szkoły o godz. 10:30 w czapkach i strojach mikołajkowych. Drogach minęła szybko, chociaż miejscami było bardzo ciężko bo brnęliśmy przez ....błoto. Szkoda, że to nie był śnieg. Na miejscu panowała mikołajkowa, gorąca atmosfera. Ogrzaliśmy się przy ognisku, po takiej trudnej drodze wyjątkowo smakowała kiełbaska z grilla i ciepła herbata. Odwiedziliśmy też wszystkie zwierzęta, które mieszkają na Koczurach. Słowem - nikt się nie nudził .Oprócz poczęstunku wszyscy otrzymali losy, które brały udział w losowaniu mikołajkowych niespodzianek. Chętni mogli sprawdzić swoje wiadomości w konkursie krajoznawczym. Konstancja Michalska zajęła 1 miejsce wśród uczniów klas młodszych, a Otylia Nowicka 6 w klasach starszych. Odbył się również konkurs na strój mikołajkowy.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.N.
Dodano:08-12-2017

„Marzycielska Poczta”- koniec akcji

W naszej szkole zakończyła się akcja ,,Marzycielska Poczta''. Wszystkie piękne kartki na Boże Narodzenie zostały już zapakowane i niebawem trafią do Martynki Kurek i Krzysia Majki. Jesteśmy pewni, że sprawią im wiele radości, a wszystkie życzenia z kolorowych kartek się spełnią.
W akcję włączyła się cała szkoła, a nasi wolontariusze wraz z panią Dorotą Nowicką czuwali nad jej przebiegiem.
Wszystkim bardzo dziękujemy za piękny gest.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

A.Ł.
Dodano:08-12-2017

Spełniamy dziecięce marzenia

Rozpoczęliśmy realizację projektu „ Kartka dla chorego dziecka”. Pierwszym jego etapem było wykonanie kartek w domu wspólnie z rodziną dla chorego Pawełka, o które poprosili nas rodzice dziecka. Zebraliśmy wiele kolorowych życzeń. Dziękujemy za życzliwość i pomoc. Drugi etap to wykonanie własnoręcznie papieru z makulatury. Zajęcia pomogła nam przeprowadzić p. J. Piwońska ze stowarzyszenia EKOSFERA. Odbyły się one w formie warsztatów i dostarczyły dzieciom mnóstwo satysfakcji z końcowego efektu. Teraz papier przechodzi okres suszenia, a za kilka dni będzie ozdobą kartek, które wyślemy do innych chorych dzieci z „ Marzycielskiej Poczty”. O końcowym etapie projektu powiadomimy wkrótce.

W.F., J.P.
Dodano:05-12-2017

Powiatowy Konkurs Recytatorski

W środę 22 listopada uczennica klasy IIIB Gabriela Kruk reprezentowała naszą szkołę podczas gali Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Święciechowie. Dziewczynka recytowała wiersz J. Brzechwy pt." Kłamczucha i ostała nagrodzona wyróżnieniem. W oczekiwaniu na wyniki laureaci wzięli udział w warsztatach teatralnych pod okiem aktorów z Wrocławia.

D.N.
Dodano:05-12-2017

Od szklanej rurki do pięknej bombki

Przygotowania do zbliżających się świąt rozpoczęliśmy wycieczką do zakładu produkującego bombki w Lesznie. Dzieci zapoznały się z etapami powstania bombki- od szklanej rurki aż do pięknych arcydzieł wyczarowanych przez panie dekoratorki. Potem dzieci same mogły wykazać się swoimi zdolnościami ozdabiając szklaną bombkę, którą zabrały do domu. Na pamiątkę każdy przywiózł również bombkę ze swoim imieniem. Dużo wrażeń dostarczyło nam oglądanie pięknych bombek o różnych kształtach na wystawie w sklepiku.
Dziękujemy mamom najmłodszych dzieci, które pomogły w organizacji wyjazdu i sprawowaniu opieki.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F., J.P.
Dodano:05-12-2017

W fabryce bombek

16 listopada klasy I, IIIA i IIIB pojechały do fabryki bombek do Leszna. Na miejscu dzieci poznały etapy produkcji bombek i uczestniczyły w warsztatach dekoracji ozdób choinkowych. Na koniec wszyscy zachwycali się wspaniałymi ozdobami świątecznymi w firmowym sklepie. W miłym nastroju wróciliśmy do szkoły na zajęcia.

D.N.
Dodano:05-12-2017

W Królestwie Pluszowego Misia

25 Listopada przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię misia, opowiadały także o swoich pluszakach. Były zagadki, śpiewy, tańce oraz tort. Wszyscy świetnie się bawili!!!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

J.P., W.F.
Dodano:04-12-2017

Koleżeńskie KORKI

Wolontariusze z naszej szkoły organizują akcję ,,Koleżeńskie Korki”.
Każdy z nas może poprosić o pomoc naszych młodszych lub starszych kolegów jeżeli czegoś nie rozumie. Wystarczy zgłosić się do osoby odpowiedzialnej w danym przedmiocie. Na pewno nikomu nie odmówią pomocy i postarają się pomóc.


Julia Górczak - Język niemiecki, język polski, język angielski, biologia
Agnieszka Ławniczak - biologia, chemia, fizyka, historia
Wiktoria Gorzelniak - Matematyka
Agnieszka Kurkiewicz - matematyka
Alicja Florczak - język polski
Wiktoria Pietrzak - Matematyka
Dawid Marcinek - Informatyka
Agnieszka Olejniczak - Technika, geografia

ZAPRASZAMY !!!

R.B., M.P.
Dodano:01-12-2017

ZwierzoPAK

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę - "ZwierzoPAK" - paczka radości dla zwierzęcej społeczności. Każdy z nas może przyczynić się do pomocy zwierzakom ze schroniska w Śmiglu, wystarczy przynieść: karmę, koc, smycze obroże itp. artykuły dla zwierzaków.

R.B., M.P.
Dodano:01-12-2017

Marzycielska Poczta

W naszej szkole odbywa się akcja pt. „Marzycielska Poczta”, która spełnia marzenia dzieci. Aby pomóc i przysporzyć im radości należy napisać list lub zrobić kartkę Bożonarodzeniową.
Tak mało wystarczy, aby kogoś uszczęśliwić!!!

R.B., M.P.
Dodano:01-12-2017

Harmonogram spotkań z rodzicami

Oto jak przedstawia się harmonogram zebrań i spotkań otwartych z rodzicami na dalszą część roku szkolnego 2017/2018

15 listopada 2017 r. - godz. 17.00
13 grudnia 2017 r. - godz. 17.00
10 stycznia 2018 r. - godz. 17.00
07 lutego 2018 r. - godz. 17.00
14 marca 2018 r. - godz. 17.00
11 kwietnia 2018 r. - godz. 17.00
09 maja 2018 r. - godz. 17.00
06 czerwca 2018 r. - godz. 17.00

J.Sz.
Dodano:15-11-2017

Święto Niepodległości

Dnia 13 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Klasa VII pod opieką Pani Hanny Angier i Pana Kamila Kutny przygotowała część artystyczną która miała na celu przypomnienie nam historii utraty i odzyskania przez Polskę Niepodległości. W przedstawieniu tym zaprezentowane zostały wiersze i pieśni patriotyczne.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

R.B., M.P.
Dodano:14-11-2017

Marzycielska Poczta

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na pisaniu listów do chorych dzieci. Spotykamy się , aby napisać jak najwięcej listów do chorych dzieci z Marzycielskiej Poczty. Przyłącz się do nas!
Dzieci z oddziału przedszkolnego po raz kolejny- trzeci już rok- biorą udział w tej akcji.
Profile chorych dzieci zamieszczone są na stronie marzycielskapoczta.pl
Zachęcamy gorąco do uczestnictwa i tworzenia własnych kartek. Szczegóły akcji u wychowawców klas.

W.F.,A.P.
Dodano:13-11-2017

VI Bieg Licealisty

Dnia 9 listopada klasa III gimnazjum brała udział w VI Biegu Licealisty zorganizowanego tradycyjnie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Na starcie biegu pojawiło się blisko 70 uczestników reprezentujących włoszakowickie liceum ogólnokształcące oraz drugie i trzecie klasy gimnazjum ze wszystkich szkół na terenie naszej gminy. Bieg brał swój początek na płycie boiska należącego do TG „Sokół”, następnie wiódł przez ulice Zalesie i Leśną oraz parkowe alejki, by po blisko 2 kilometrach zakończyć się w punkcie początkowym. W kategoriach dziewcząt z gimnazjum II miejsce zajęła nasza uczennica Alicja Florczak - serdecznie gratulujemy !!!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

Uczennice klasy IIIGim R.B, M.P.
Dodano:13-11-2017

Idzie jeż…

Pod takim tytułem odbyły się kolejne już zajęcia ekologiczne prowadzone przez p. J. Piwońską ze stowarzyszenia EKOSFERA. Zajęcia są na wysokim poziomie, dostosowane do grup wiekowych, bogate w pomoce dydaktyczne. Tym razem pani Jola zaskoczyła nas ubiorem- koszulką z jeżem, torbą w jeże i matą animacyjną- z jeżami. Temat zajęć związany był z Dniem Jeża- przypadającym 10 listopada. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek z życia jeży, oglądały filmiki edukacyjne, a także wesoło bawiły się przy muzyce. Dzieci wzięły również udział w malowaniu i ozdabianiu gipsowych jeżyków, a na koniec otrzymały medale- oczywiście z jeżem.
Dziękujemy pani Joli za wspaniałe zajęcia i czekamy na następne, które będą związane z realizowanym w przedszkolu projektem.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F.
Dodano:13-11-2017

Harry Potter

Dnia 27-29.10.2017r. w Szkole Podstawowej w Jezierzycach Kościelnych odbył się już drugi biwak tematyczny jak można się domyślić po tytule artykułu dotyczył on Szkoły Magii. Program był bardzo napięty ale daliśmy radę!!!! Całość zaczęła się w piątek o godzinie 21.00 gdzie zarówno dzieci z Jezierzyc jak i z Lipna powitali Nauczyciele. Opiekę podczas Biwaku sprawowali Panowie Mateusz i Józef Gabryś oraz Pan Marcin Turek. W piątek na dzieci czekał już pyszny poczęstunek i noc filmowa naturalnie na temat Harrego Pottera. Sobotni poranek spędziliśmy na nauce eliksirów magicznych, malowaniu obrazów, oraz meczu quidditcha. Potem zajęliśmy się budową działa powietrznego, niszczeniem horcruxów. Kolejny wieczór ponownie stał się nocą filmową wypełnioną Magią i czarami oraz smakołykami w postaci, orzeszków w karmelu, placka, przekąsek, popcornu oraz fasolek wszystkich smaków. Zresztą na temat tego biwaku można by pisać i mówić godzinami. Jak to powiedziały dzieciaki to był super biwak i kiedy będzie następny? Jedno jest pewne to nie jest nasze ostatnie słowo znamy już kierunek ruszamy do Śródziemia!!!!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.G.
Dodano:05-11-2017

Dzień Seniora

Dnia 19 października na sali wiejskiej w Jezierzycach Kościelnych odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora. Wszystkich obecnych przywitała pani Bronisława Hałupka. Emeryci przyjmowali życzenia od zaproszonych na uroczystość gości, między innymi od dyrektora naszej szkoły Mariusza Zakrzewskiego.
Potem w programie artystycznym wystąpiły dzieci z klasy 3A, 6 i 7. W wykonaniu Agaty Siepańskiej usłyszeliśmy wiersz Anny Caban pt. Płonąca świeca.


W mrocznej kafejce,
Wśród płonących świec,
Siedział stary mędrzec
I chciał nam coś rzec.
Lśniły mu oczy,
I drżały mu ręce
Rzekł mi te słowa
Jak w dawnej piosence,
że warto jest kochać
I kochać zalecał,
Bo życie nam topnieje jak płonąca świeca.
A dopóki się pali
Trzeba mieć nadzieję,
Że szczęściem i miłością
jeszcze nam powieje.

W tańcach pełnych radości, optymizmu dzieci pokazały jak bardzo jesteśmy wdzięczni za przekazywaną nam miłość i życiową mądrość. Alicja Górna, Julia Kuśnierek, Ola Wieland i Zuzanna Rybka przypomniały znane piosenki Anny Jantar.
Jeszcze raz wszystkim Seniorom życzymy radości, miłości i nadziei.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.S.
Dodano:05-11-2017

Stypendium Starosty

Zarząd Powiatu Leszczyńskiego przyznał 32 uczniom gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych nagrody za wyniki w nauce oraz osiągnięcia w sporcie i działalności kulturalnej. Wśród nich znalazły się 2 uczennice naszej szkoły- Julia Górczak z klasy II gimnazjum i Agnieszka Ławniczak z klasy III gimnazjum. Starosta Jarosław Wawrzyniak wręczył wyróżnionym uczniom w obecności rodziców dyplomy i pogratulował wspaniałych rezultatów.

A.Ł.
Dodano:26-10-2017

Pasowanie pierwszoklasistów

Dnia 13 października odbyło się w naszej szkole pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Na uroczystość przybyli: Inspektor do spraw oświaty pan Marek Wodawski, Radna Gminy pani Hanna Michalska, dyrektor Banku Spółdzielczego we Włoszakowicach pani Dorota Grygiel, przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Kuśnierek, panie z Klubu Seniora pani Bronisława Hałupka i pani Alicja Stupała, sołtys wsi Jezierzyce Koscielne pani Agnieszka Przewoźna, sołtys wsi Zbarzewo pan Jan Michalewicz, ksiądz Andrzej Pajzderski, ksiądz Dariusz Paterczyk, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie i przedszkolacy.Uroczystość prowadził uczeń klasy siódmej Kacper Zadworny, który przywitał zaproszonych gości. Następnie słowo wstępne wygłosił dyrektor szkoły pan Mariusz Zakrzewski Na scenie czekali już pierwszoklasiści: Bartosz Gorzelniak, Natalia Hof, Krzysztof Klaba, Filip Lewandowski, Zuzanna Łaszczyńska, Filip Małecki. Kacper Matysiak, Julia Michalak, Julia Nowaczyk, Monika Odważna - Stróżyńska, Tomasz Poloch, Emilia Rudawska, Dominik Wieland. Rozpoczęła się część artystyczna, w której uczniowie klasy czwartej zaprosili pierwszaków do Królewstwa Szkolandii.
Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie,zostali pasowani na uczniów przez dyrektora szkoły i otrzymali pamiątkowe dyplomy, birety i znaczki. Najprzyjemniejszą chwilą uroczystości były życzenia i prezenty wręczane przez gości oraz uczniów poszczególnych klas. Życzenia tego dnia przyjmowali także nauczyciele i pracownicy szkoły. Na zakończenie uroczystości wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia, a goście oraz rodzice uczniów pierwszej klasy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K.
Dodano:26-10-2017

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W piątek 20 października odwiedzili nas przedstawiciele policji drogowej z Leszna.
Wizyta była wcześniej zaplanowana i podobnie jak w roku ubiegłym- dostarczyła dzieciom dużo wrażeń. Dzięki omawianej niedawno tematyce o bezpieczeństwie drogowym, przedszkolaki mogły pochwalić się wiedzą i znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię, znajomością znaków drogowych oraz postępowania w sytuacji zagrożenia. Policjanci opowiedzieli o swojej pracy zwracając uwagę jak ważna jest ostrożność pieszych i uwaga kierowców.
Dzieci starsze zaśpiewały gościom piosenkę i zarecytowały wiersz o prawidłowym przechodzeniu przez ulicę. Potrafiły także bezbłędnie podać numery alarmowe.
Atrakcją było obejrzenie z bliska wozu policyjnego, a włączenie sygnału, zwłaszcza dla najmłodszych było silnym przeżyciem. Za pomoc w zorganizowaniu spotkania dziękujemy mamie Laury- p. Pauli Mania.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W. F.
Dodano:24-10-2017

Obchody 78 rocznicy

W sobotę 21 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach 78 rocznicy rozstrzelania Polaków we Włoszakowicach. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00 mszą św. w kościele we Włoszakowicach. Potem z udziałem licznych pocztów sztandarowych, przedstawicieli władz gminy, organizacji i szkół udaliśmy się pod pomnik na Placu 21-go października i na cmentarz , gdzie złożono kwiaty i znicze.
Kolejnym punktem tej uroczystości była promocja książki pt. „Włoszakowice 1939-1948”, której redaktorem naczelnym i współautorem jest Kamil Kutny, nauczyciel historii w Szkole Podstawowej w Bukówcu Górnym, a obecnie i w naszej.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.S.
Dodano:23-10-2017

Rajd do Boszkowa

23 września Trampy z Jezierzyc Kościelnych poszły na rajd do Boszkowa. Pogoda nam dopisała, nie padało. Humory były fantastyczne. Po drodze wesoło śpiewaliśmy i bawiliśmy się. Chwilę odpoczywaliśmy w kaplicy leśnej w Boszkowie. Z radością pośpieszyliśmy do Ośrodka Wypoczynkowego „Karczemka” gdzie znajdowała się meta. Uczestniczyliśmy w wielu konkursach i niektórzy z nas wrócili z nagrodami. Wkrótce kolejny rajd, na który już czekamy z niecierpliwością.

D.N.
Dodano:05-10-2017

Dzień Przedszkolaka

20 września w oddziale Misiów i Pszczółek panował wesoły rozgardiasz. Najpierw starsze koleżanki ze szkoły- Julka i Otylka- czytały dzieciom bajki.
Potem czekała na wszystkich słodka niespodzianka przygotowana przez Radę Rodziców.
W tym dniu zajęcia były niezwykłe i przeplatane zabawą z bańkami mydlanymi oraz balonikami, które przygotował pan Mateusz. Każdy przedszkolak dostał na pamiątkę medal i balonikową niespodziankę. Dziękujemy za moc wrażeń i atrakcji.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F, J.P.
Dodano:04-10-2017

Nasi czworonożni przyjaciele

8 września z samego rana czekała na dzieci z klas 1-3 i przedszkolaków miła niespodzianka. Odwiedziła nas Weronika Fresel , absolwentka naszej szkoły. Weronika zajmuje się tresurą psów, a zatem nie trudno się domyślić, że była w towarzystwie swoich czworonożnych przyjaciół. Tym razem były to Holly i Zii. Weronika opowiedziała dzieciom jak uczy psy kolejnych sztuczek , jak zdobywają kolejne umiejętności. Dowiedzieliśmy się, że jest to dla piesków zarówno praca jak i zabawa. Opowiedziała również o sukcesach, które odnoszą na różnych wystawach i zawodach. Dzieci podziwiały Holly i Zii w klasie i na boisku szkolnym. Potem był czas na pytania i zabawę z pieskami.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.S.
Dodano:04-10-2017

Sprzątania Świata

Dnia 18.09 odbyła się w naszej szkole akcja Sprzątania Świata pod hasłem : „Nie ma śmieci - są surowce” . Uczniowie wyruszyli w rożnych kierunkach: do lasu, na pobocza dróg oraz w okolice szkoły. Znaleźliśmy puszki, butelki papiery i różne plastikowe opakowania. Uczniowie wrócili z pełnymi workami śmieci do szkoły :)

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.P.
Dodano:25-09-2017

Hej ho...

Hej ho...
do szkoły by się szło
Rok szkolny rozpoczęliśmy tradycyjnie Mszą Świętą. Następnie zebraliśmy się na boisku szkolnym. Pan Dyrektor Mariusz Zakrzewski serdecznie przywitał uczniów, a szczególnie pierwszoklasistów. Po krótkim apelu uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.
W nowym roku szkolnym 2017/2018 życzymy wszystkim wytrwałości, dobrego humoru i samych sukcesów w pracy!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

G.L.
Dodano:17-09-2017

PROFESJONALNE WSPARCIE DLA RODZIN

SSK KROKUS serdecznie zaprasza rodziców, mieszkańców Miasta Leszna i Powiatu Leszczyńskiego na 3 cykle bezpłatnych warsztatów:
Warsztaty cd...

M.G.
Dodano:06-09-2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017 o godzinie 8.30 Msza Święta. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego godz. 9.30 w Szkole Podstawowej w Jezierzycach Kościelnych.
Autobus Szkolny:
Gołanice 7.50
Zbarzewo 8.00

J.Sz.
Dodano:29-08-2017