Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
GODZINA

GOOGLE
NASI SPONSORZY
Europejski Fundusz Społeczny

Dagma sp. z o.o.

HJ Heinz Polska S.A., Pudliszki

Firma Marino Sp. z o.o.

Okna, drzwi z PCV i ALU

FOTO ALTISSA LesznoKALENDARZ

IMIENINY


POGODA


ODWIEDZIŁO NAS
GOŚCIE ONLINE


Najlepszą przeglądarką obsługującą naszą stronę jest Mozilla Firefox

do pobrania

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W piątek 20 października odwiedzili nas przedstawiciele policji drogowej z Leszna.
Wizyta była wcześniej zaplanowana i podobnie jak w roku ubiegłym- dostarczyła dzieciom dużo wrażeń. Dzięki omawianej niedawno tematyce o bezpieczeństwie drogowym, przedszkolaki mogły pochwalić się wiedzą i znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię, znajomością znaków drogowych oraz postępowania w sytuacji zagrożenia. Policjanci opowiedzieli o swojej pracy zwracając uwagę jak ważna jest ostrożność pieszych i uwaga kierowców.
Dzieci starsze zaśpiewały gościom piosenkę i zarecytowały wiersz o prawidłowym przechodzeniu przez ulicę. Potrafiły także bezbłędnie podać numery alarmowe.
Atrakcją było obejrzenie z bliska wozu policyjnego, a włączenie sygnału, zwłaszcza dla najmłodszych było silnym przeżyciem. Za pomoc w zorganizowaniu spotkania dziękujemy mamie Laury- p. Pauli Mania.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W. F.
Dodano:24-10-2017

Obchody 78 rocznicy

W sobotę 21 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach 78 rocznicy rozstrzelania Polaków we Włoszakowicach. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00 mszą św. w kościele we Włoszakowicach. Potem z udziałem licznych pocztów sztandarowych, przedstawicieli władz gminy, organizacji i szkół udaliśmy się pod pomnik na Placu 21-go października i na cmentarz , gdzie złożono kwiaty i znicze.
Kolejnym punktem tej uroczystości była promocja książki pt. „Włoszakowice 1939-1948”, której redaktorem naczelnym i współautorem jest Kamil Kutny, nauczyciel historii w Szkole Podstawowej w Bukówcu Górnym, a obecnie i w naszej.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.S.
Dodano:23-10-2017

Rajd do Boszkowa

23 września Trampy z Jezierzyc Kościelnych poszły na rajd do Boszkowa. Pogoda nam dopisała, nie padało. Humory były fantastyczne. Po drodze wesoło śpiewaliśmy i bawiliśmy się. Chwilę odpoczywaliśmy w kaplicy leśnej w Boszkowie. Z radością pośpieszyliśmy do Ośrodka Wypoczynkowego „Karczemka” gdzie znajdowała się meta. Uczestniczyliśmy w wielu konkursach i niektórzy z nas wrócili z nagrodami. Wkrótce kolejny rajd, na który już czekamy z niecierpliwością.

D.N.
Dodano:05-10-2017

Dzień Przedszkolaka

20 września w oddziale Misiów i Pszczółek panował wesoły rozgardiasz. Najpierw starsze koleżanki ze szkoły- Julka i Otylka- czytały dzieciom bajki.
Potem czekała na wszystkich słodka niespodzianka przygotowana przez Radę Rodziców.
W tym dniu zajęcia były niezwykłe i przeplatane zabawą z bańkami mydlanymi oraz balonikami, które przygotował pan Mateusz. Każdy przedszkolak dostał na pamiątkę medal i balonikową niespodziankę. Dziękujemy za moc wrażeń i atrakcji.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F, J.P.
Dodano:04-10-2017

Nasi czworonożni przyjaciele

8 września z samego rana czekała na dzieci z klas 1-3 i przedszkolaków miła niespodzianka. Odwiedziła nas Weronika Fresel , absolwentka naszej szkoły. Weronika zajmuje się tresurą psów, a zatem nie trudno się domyślić, że była w towarzystwie swoich czworonożnych przyjaciół. Tym razem były to Holly i Zii. Weronika opowiedziała dzieciom jak uczy psy kolejnych sztuczek , jak zdobywają kolejne umiejętności. Dowiedzieliśmy się, że jest to dla piesków zarówno praca jak i zabawa. Opowiedziała również o sukcesach, które odnoszą na różnych wystawach i zawodach. Dzieci podziwiały Holly i Zii w klasie i na boisku szkolnym. Potem był czas na pytania i zabawę z pieskami.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.S.
Dodano:04-10-2017

Sprzątania Świata

Dnia 18.09 odbyła się w naszej szkole akcja Sprzątania Świata pod hasłem : „Nie ma śmieci - są surowce” . Uczniowie wyruszyli w rożnych kierunkach: do lasu, na pobocza dróg oraz w okolice szkoły. Znaleźliśmy puszki, butelki papiery i różne plastikowe opakowania. Uczniowie wrócili z pełnymi workami śmieci do szkoły :)

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.P.
Dodano:25-09-2017

Hej ho...

Hej ho...
do szkoły by się szło
Rok szkolny rozpoczęliśmy tradycyjnie Mszą Świętą. Następnie zebraliśmy się na boisku szkolnym. Pan Dyrektor Mariusz Zakrzewski serdecznie przywitał uczniów, a szczególnie pierwszoklasistów. Po krótkim apelu uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.
W nowym roku szkolnym 2017/2018 życzymy wszystkim wytrwałości, dobrego humoru i samych sukcesów w pracy!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

G.L.
Dodano:17-09-2017

PROFESJONALNE WSPARCIE DLA RODZIN

SSK KROKUS serdecznie zaprasza rodziców, mieszkańców Miasta Leszna i Powiatu Leszczyńskiego na 3 cykle bezpłatnych warsztatów:
Warsztaty cd...

M.G.
Dodano:06-09-2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017 o godzinie 8.30 Msza Święta. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego godz. 9.30 w Szkole Podstawowej w Jezierzycach Kościelnych.
Autobus Szkolny:
Gołanice 7.50
Zbarzewo 8.00

J.Sz.
Dodano:29-08-2017