GODZINA

GOOGLE
NASI SPONSORZY
Europejski Fundusz Społeczny

Dagma sp. z o.o.

HJ Heinz Polska S.A., Pudliszki

Firma Marino Sp. z o.o.

Okna, drzwi z PCV i ALU

FOTO ALTISSA LesznoKALENDARZ

IMIENINY


POGODA


ODWIEDZIŁO NAS
GOŚCIE ONLINE


Najlepszą przeglądarką obsługującą naszą stronę jest Mozilla Firefox

do pobrania

W oczekiwaniu na święta...

Boże Narodzenie to święta niezwykłe, ale równie piękny jest czas kiedy na nie czekamy. Czas adwentu, oczekiwania. Można to robić na wiele sposobów. Klasa 2A postanowiła przygotować pierniki i inne dekoracje na świąteczny kiermasz oraz nasze klasowe świąteczne spotkanie.
29 listopada po południu spotkaliśmy się w szkole. Byli też nasi rodzice i wspólnie zabraliśmy się do pracy. Najpierw ozdobiliśmy pierniki. Każdy przyniósł potrzebne rzeczy. …ozdobne serduszka, koraliki, kwiatki, specjalne pisaki, barwniki do lukru. Jak my lubimy to robić! Zdjęcia pierniczków można zobaczyć na stronie internetowej naszej szkoły. Potem część ciastek zapakowaliśmy w celofan i czekają na kiermasz, a reszta zniknęła szybko w naszych brzuszkach.
W miedzy czasie mamusie pracowały już nad lampionami i innymi dekoracjami. Z pod ich rąk wychodziły prawdziwe cuda. Kiedy do nich dołączyły dzieci praca przebiegała niezwykle szybko i wesoło. Szkoda, że mamusie nie mogą być z nami w szkole. Czas minął bardzo szybko i o 18:00 pełni wrażeń wróciliśmy do domów .
Do zobaczenia na świątecznym kiermaszu.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.S.
Dodano:01-12-2016

Wielki Konkurs Ekologiczny

W.F.
Dodano:25-11-2016

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 7 listopada o godzinie 12.15 w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Na pięknie udekorowanej (dzięki pani A. Szczepaniak i J. Prozorowskiej) scenie sali wiejskiej czekali uczniowie klasy szóstej, którzy przygotowali uroczystość oraz nauczyciele: pani G. Lech i pan Sz. Gąda. Akademia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu. Następnie szóstoklasiści przybliżyli wszystkim historię naszego kraju – czasy, gdy Polska (w tej roli Julia Kuśnierek) straciła niepodległość. Recytowali wiersze tematycznie związane z tym świętem oraz przypomnieli popularne pieśni żołnierskie i patriotyczne, m.in. „Wojenko, wojenko” , „Rota”. Ola Wieland pięknie zaśpiewała „Rozkwitają pąki białych róż”, a Marysia Jankowiak w stroju ludowym wraz z żołnierzami (Julek Zyber, Mateusz Ławniczak, Kacper Zadworny) przedstawili scenkę i zaśpiewali „Przybyli ułani”. Uczniowie zaprezentowali też swoje umiejętności , grając na gitarze (Jakub Stankowiak ) i flażolecie (Wiktoria Pietrzak).
Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Kocham Cię, Polsko”. Swój występ powtórzyli jeszcze 9 listopada z okazji Dnia Seniora.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

G.L.
Dodano:16-11-2016

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Jesień już trwa, wieczory są coraz dłuższe i świat wokół nas wydaje się być szary. Ale gdyby spojrzeć w kalendarz możemy zauważyć dość ciekawy i kolorowy dzień.....'' takimi słowami uczennice 2 klasy gimnazjum- Agnieszka Olejniczak i Agnieszka Ławniczak- przywitały swoich młodszych kolegów. Choć Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest 5 listopada lub 5 września, w dzień urodzin jednego z największych twórców bajek- Walta Disney'a (ur. 05.12.1901 rok), to dzieci z klas 1-3, przedszkolaków wraz ze swoimi wychowawcami obchodzili je we wtorek 8 listopada. Zadaniem wszystkich dzieci było przebranie się za swoją ulubioną postać. Wśród nich nie brakowało Księżniczek, Superbohaterów, Kowbojów, Minionków. Zabawa zaczęła się od przeczytania fragmentów bajek. W klasie 2A czytała Konstancja Michalska i Nikodem Mikołajczak, w klasie 2B Oskar Herkt i Gabrysia Kruk, a w klasie 3….. Do zadania zgłosiło się wielu chętnych uczniów klas 1-3.O pomoc zostały poproszone również starsze koleżanki –Adrianna Sawicz, Martyna Poloch i Roksana Bernacka. Dziewczyny zrobiły bardzo dużo zdjęć, za co im serdecznie dziękujemy. Po czytaniu wszyscy uczniowie malowali farbami ulubioną postać. Potem przyszedł czas na quiz. Grupę dziewczyn reprezentowały: Blanka Małecka, Konstancja Michalska i Marysia Królikowska. Natomiast przedstawicielami grupy chłopców byli: Max Chorążak, Oskar Herkt oraz Jasiu Ciesielski. Pytania dotyczyły postaci jak i wydarzeń z bajek. Ostatecznie, po bardzo zaciętej rywalizacji wygrała drużyna dziewczyn – 6:5. Na naszych kolegów czekało jeszcze jedno zadanie- odnalezienie tytułów bajek z przeczytanych cytatów. Na końcu komisja złożona z pani Barbary Stanek, pani Bogusławy Krawczyk i pani Doroty Nowickiej wybrała najładniej przebraną klasę. Ponieważ wszyscy uczniowie byli pięknie ubrani- wszyscy wygrali. Każdy otrzymał słodką niespodziankę ufundowaną przez Radę Rodziców naszej szkoły. Dzień upłyną mile, a z twarzy przez cały czas nikomu nie schodził uśmiech.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F.
Dodano:09-11-2016

Wspólna zabawa przedszkolaków

W miesiącu październiku dzieci młodsze i starsze z oddziałów przedszkolnych wybrały się na pierwszą wspólną wycieczkę. Był to pobyt w centrum zabaw WidziMisie w Grotnikach. Z ogromnym zaangażowaniem korzystały z atrakcji Sali zabaw, pod troskliwym okiem opiekunów. Zabawa zakończyła się słodką niespodzianką. Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola. Dziękujemy mamom, które znalazły czas i pomogły w opiece nad dziećmi.


Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F.
Dodano:09-11-2016

Świeża sprawa

Świeżaki to maskotki które przedstawiają warzywa i owoce. Zna je każde dziecko! Można je otrzymać w sklepach Biedronka w całej Polsce. No naprawdę fajna spraw bo Przytulanki podobają się uczniom. Postanowiłem z tej okazji zorganizować mały eventowy konkurs dla chętnych. Zobaczcie jakie piękne prace wykonały nasze dzieciaki. Zapraszam do galerii

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M. J. GABRYŚ
Dodano:07-11-2016

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…

Dnia 21-23.10.2016r. w Zespole Szkół w Jezierzycach Kościelnych odbył się pierwszy biwak tematyczny jak można się domyślić po tytule artykułu dotyczył on Gwiezdnych Wojen. Program był bardzo napięty ale daliśmy radę!!!! Całość zaczęła się w piątek o godzinie 21.00 gdzie zarówno dzieci z Jezierzyc jak i z Lipna powitali Nauczyciele i Dyrektor Szkoły Pan Mariusz Zakrzewski. Opiekę podczas Biwaku sprawowali Panowie Mateusz i Józef Gabryś. W piątek na dzieci czekał już pyszny poczęstunek i noc filmowa naturalnie na temat Gwiezdnych Wojen. Sobotni poranek spędziliśmy na gotowaniu jajecznicy z ogniska i produkcji własnego miecza świetlnego. Potem na każdego czekał trening strzelecki pod kierownictwem majora Codi. Odgrywanie scenek z GW muzyka z GW towarzyszyła nam cały czas niezależnie od pory dnia i nocy, miedzy zajęciami i posiłkami. Kolejny wieczór ponownie stał się nocą filmową wypełnioną GW oraz smakołykami w postaci, orzeszków w karmelu, babek, przekąsek oraz popcornu. Zresztą na temat tego biwaku można by pisać i mówić godzinami. Jak to powiedziały dzieciaki to był super biwak i kiedy będzie następny? Jedno jest pewne to nie jest nasze ostatnie słowo GW to dopiero początek !!!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M. J. GABRYŚ
Dodano:07-11-2016

Wszystkie kolory świata!

Serdecznie zachęcamy do udziału w projekcie Unicef - "Wszystkie kolory świata".
Każdego roku podstawowe szczepienia ratują życie prawie 3 milionów dzieci na świecie. Wystarczy zaszczepić dziecko, by było ono chronione przed tragicznymi skutkami takich chorób jak: gruźlica, odra, tężec, polio czy zwyczajna biegunka powodująca odwodnienie organizmu. Szczepienie to najbardziej skuteczny i najtańszy sposób walki z wieloma chorobami. Celem UNICEF jest objęcie programem szczepień jak największej liczby dzieci w Angoli, tak, by ograniczyć ich śmiertelność spowodowaną powyższymi chorobami. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli. Włączając się w akcję chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Celem projektu jest:
-kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
-pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
-zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli.

Na czym polega projekt „Wszystkie kolory świata”?
W ramach akcji uczniowie będą przygotowywać specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą lalką – będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostaną im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydują jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Od nich będzie zależało jaki laleczka będzie mieć kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić. Tymi informacjami dzieci uzupełnią „akt urodzenia” laleczki. Tu pozostaje pole dla kreatywności uczniów, a także osób im pomagających. W akcję mogą się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej z pewnością powstaną małe, szmaciane dzieła sztuki. Planujemy ( do końca lutego 2017 r. - bo wtedy kończy się projekt) zaprosić do szkoły rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku z Angoli przekazując na ten cel darowiznę (minimum 10 zł).

I.M.
Dodano:07-11-2016

Dzień Edukacji Narodowej

14 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, które jak zwykle połączone było z pasowaniem Emilii Zimniewicz na ucznia. Swoją obecnością tego dnia zaszczyciły nas panie Stefania Kiąca, Bronisława Hałupka z klubu Seniora, pani sołtys Jezierzyc Kościelnych Agnieszka Przewoźna, radna gminy Włoszakowice Hanna Michalska oraz ksiądz Andrzej Pajzderski. Podczas uroczystości zostały wręczone nauczycielom nagrody dyrektora szkoły. Potem odbyło się pasowanie Emilki Zimniewicz, która rozpoczęła w tym roku jako jedyna naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Program artystyczny z okazji Święta Edukacji przygotowali najmłodsi uczniowie naszej szkoły, klasy 1, 2A i 2B pod opieką Doroty Nowickiej i Barbary Stanek.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.S.
Dodano:21-10-2016

Konkurs matematyczny Alfik

W dniu 23 listopada 2016 zostanie w szkole przeprowadzony konkurs matematyczny Alfik .
Konkurs jest przewidziany dla uczniów od klasy 2 szkoły podstawowej do klasy 3 gimnazjum. Na każdym poziomie jest inny test do rozwiązania dostosowany do poziomu uczniów.
Bardzo proszę zachęcić dzieci do udziału w konkursie i poszerzania swoich horyzontów matematycznych oraz umiejętności logicznego myślenia i interpretacji tekstu czytanego.
Aby wziąć udział w konkursie należy wpłacić 9 zł do p. Marty Samson-Gjeka lub Juli Górczak uczennicy klasy 1 gimnazjum w terminie do 26 października. Termin jest nieprzekraczalny.
Wszelkie informacje o zadaniach znajdą Państwo na stronie www.jersz.pl w zakładce archiwum konkursu.
Jeszcze raz zachęcam i pozdrawiam szkolny organizator Marta Samson

M.S-G.
Dodano:19-10-2016

Lekcja w plenerze

3 października dzieci z klasy 1 i 2a zostały zaproszone przez swojego kolegę z klasy, Maxa Chorążaka na spotkanie z jego rodzicami i ich ulubionymi zwierzętami.
W gospodarstwie pani Marzeny i pana Tomka tych zwierząt jest wiele. My bardzo chcieliśmy zobaczyć konie. Najpierw zajrzeliśmy do stajni, gdzie poznaliśmy trzy kucyki szetlandzkie: Verę, Mareę i Megi oraz Blinka i Kurtisa. Pani Marzena w niezwykle interesujący sposób przekazała dzieciom informacje o życiu i hodowli koni. Zobaczyliśmy czym różnią się kolejne kroki, którymi porusza się koń. Rozumiemy, co to jest maść konia. Kiedy zrobiło się trochę zimno mogliśmy ogrzać się przy ognisku. Prawie samodzielnie dzieci usmażyły kiełbaski, a pan Tomek cały czas woził chętnych na kucyku. Potem nadszedł czas na konkurs wiedzy. Każde dziecko odpowiadało na pytanie przygotowane przez panią Marzenę. Wszyscy świetnie sobie poradzili i w nagrodę otrzymali piękne flo oraz zeszyt, w którym założą album zwierząt.
Czas naszego spotkania szybko minął i musieliśmy wrócić do szkoły, na kolejne zajęcia. Dziękujemy Państwu Marzenie i Tomaszowi Chorążak za niezwykłą lekcję w plenerze, którą długo będziemy pamiętać.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.S.
Dodano:04-10-2016

Lech Poznań vs Arka Gdynia

25 września o 15.00 z Jezierzyc Kościelnych i Lipna wyruszył autobus na mecz do Poznania. Celem naszej wspólnej wędrówki był mecz piłki nożnej Lecha z Arką Gdynia! Tym razem niedzielne popołudnie było naprawdę fajne. Pogoda nam dopisała mecz przebiegł mozolnie i spokojnie 0:0 jak przystało na zaprzyjaźnione kluby. Stadion pełen kibiców zrobił na nas wielkie wrażenie.39539osób z czego 18000 to dzieci z różnych szkół Polski. To był świetny integracyjny wyjazd dzieciaków z Jezierzyc Kościelnych i Lipna. Nowe znajomości i przyjaźnie zostały zawarte. Wymiana doświadczeń i opowieści ze szkolnej ławy nie miała końca. Tak naprawdę nie da się tego wszystkiego opisać to trzeba zobaczyć ! Zapraszamy do Galerii KOLEJORZ LECH!!!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.G.
Dodano:03-10-2016

Policja uczy zasad bezpieczeństwa

29 września 2016 roku zaprosiliśmy do naszego przedszkola Funkcjonariuszy Policji z Leszna. Dzieci uważnie przyglądały się umundurowaniu naszych gości. Dowiedziały się o samej pracy policjanta oraz o tym jak bezpiecznie poruszać się po chodnikach i ulicach będąc pod opieką dorosłych, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie?….
Nasze przedszkolaki posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z Policjantami. Pokazały również, że są odpowiedzialni i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu a także, że znają numery alarmowe.
Panowie policjanci chętnie opowiedzieli przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i nie zapiętych pasów. Pokazali również urządzenia i przyrządy, którymi posługują się na co dzień w pracy. Największą atrakcją była możliwość wejścia do radiowozu i włączenia syreny.
Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.
W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy nasi podopieczni wręczyli policjantom pamiątkowy dyplom i upominek.
Dziękujemy również Pani Pauli Mania za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

E.M.
Dodano:03-10-2016

Dzień Przedszkolaka

Jak powiedział Janusz Korczak: „ Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat”. Powtarzając to motto spoglądamy codziennie na nasze cudowne maluchy – wesołe, radosne i uśmiechnięte.
20.09.2016 nasze Przedszkolaki były wyjątkowo szczęśliwi i zadowoleni obchodzili bowiem swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
Na tę uroczystość przygotowano dla każdego dziecka słodki upominek od Dyrektora i Rady Rodziców oraz dużo wesołej zabawy, by każde dziecko czerpało radość z bycia przedszkolakiem.

E.M.
Dodano:03-10-2016

Piernikowa wycieczka...

21 września bieżącego roku uczennice i uczniowie klasy piątej udali się na dwudniową wycieczkę do Torunia. Toruń, który jest miastem od 1233 roku zrobił na nas niesamowite wrażenie. Pierwszego dnia po starówce oprowadzał nas przewodnik miejski. Widzieliśmy m.in. wspaniale kościoły, kamienice, ratusz, słynną Krzywą Wieżę. Jak głosi legenda, została ona zbudowana przez Krzyżaka i jest krzywa tak, jak jego sumienie. Uczennice i uczniowie, stając przy Krzywej Wieży (odchylonej o około 140 cm) mogli sprawdzić czystość swojego sumienia :)
Tego samego dnia zwiedziliśmy również Muzeum Toruńskiego Piernika. Tu wzięliśmy udział w wyjątkowych warsztatach wypieku pierników. Każdy zwiedzający upiekł pamiątkowy piernik z oryginalnego ciasta. Próbowaliśmy słodkiego przysmaku i jednocześnie zapoznawaliśmy się z przyprawami wchodzącymi w skład pierników. Dodatkowo mieliśmy możliwość zobaczenia unikatowej kolekcji form piernikarskich z okresu XVII-XX w., ze słynną toruńską „katarzynką”. Na pierwszym piętrze oglądaliśmy ekspozycję „Piernik w salonie, kuchni, sklepie i klubie” poświęconą obiegowi toruńskiego piernika w życiu codziennym. Uczennice i uczniowie mogli wejść do tradycyjnej kuchni, w której wypiekano pierniki oraz zajrzeć do samochodu marki Żuk, którym w czasach PRL-u rozwożono do sklepów najsłynniejszy toruński produkt. Pierwszy dzień naszej wycieczki zakończył wieczorem widowiskowy pokaz fontanny Cosmopolis. Fontanna ta nawiązuje do słynnego dzieła Mikołaja Kopernika "O obrotach sfer niebieskich" i jest jedną z najpopularniejszych atrakcji Torunia.
Następnego dnia zwiedziliśmy Dom Mikołaja Kopernika. Zapoznaliśmy się z makietą średniowiecznego Torunia oraz wzięliśmy udział w wyjątkowych zajęciach, podczas których wybrani uczniowie mogli wcielić się m.in. w role: ojca Mikołaja Kopernika (Adrian), matki Barbary (Amelia N.) i astronoma Mikołaja (Miłosz). Naszą wycieczkę zakończyła projekcja w toruńskim Planetarium.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować za gościnę i niesamowite ciepłe przyjęcie jakie okazał nam wujek Pawła – franciszkanin Ojciec Jozue oraz mamie Pawła, która zainicjowała tę wycieczkę.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M., J.P
Dodano:26-09-2016

Lech Poznań vs Pogoń Szczecin

11 września o 13.00 z Jezierzyc Kościelnych i Lipna wyruszył autobus na mecz do Poznania. Celem naszej wspólnej wędrówki był mecz piłki nożnej Lecha z Pogonią! Tym razem niedzielne popołudnie było naprawdę gorące. Pogoda nam dopisała mecz też pełen emocji zakończy ł się wynikiem 3:1 to była prawdziwa przygoda. Stadion pełen kibiców zrobił na nas wielkie wrażenie. To był świetni integracyjny wyjazd dzieciaków z Jezierzyc Kościelnych i Lipna. Nowe znajomości i przyjaźnie zostały zawarte. Wymiana doświadczeń i opowieści ze szkolnej ławy nie miała końca. Tak naprawdę nie da się tego wszystkiego opisać to trzeba zobaczyć ! Zapraszamy do Galerii KOLEJORZ LECH!!! A my już szykujemy wspólny wyjazd na 25 września Lech vs ARKA i niech ZWYCIEŻA LECH.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.G.
Dodano:15-09-2016

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Dyrektor Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych informuje, że rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się dnia 01 września 2016r. (czwartek).
Godzina 8.30 - msza św. w kościele w Jezierzycach Kościelnych
Godzina 9.30 - rozpoczęcie nowego roku szkonego na boisku szkolnym w Jezeirzycach Kościelnych.


Autobus szkolny: Gołanice - godz. 7.55, Zbarzewo - godz. 8.15.

J.Sz.
Dodano:08-29-2016

Egzamin poprawkowy na kartę rowerową

Egzamin poprawkowy na kartę rowerową odbędzie się w środę 31 sierpnia 2016r. o godzinie 9.00 w Zespole Szkół w Jezierzycach Kościelnych.

J.Sz.
Dodano:08-29-2016

"Wprost do kamery"

Poniżej zamieszczamy link do filmu pt. "Wprost do kamery", który wykonano m.in. z uczestnikami zajęć klubu filmowego. Dokument został zainspirowany filmem Krzysztofa Kieślowskiego pt. „Gadające głowy”. Uczennice i uczniowie klasy II przygotowali go w ramach Projektu Gimnazjalnego. Dokumentuje on lokalną społeczność. W filmie bierze udział rodzeństwo, koledzy i koleżanki, znajomi, osoby dorosłe, babcie i dziadkowie. Publiczna prezentacja całorocznego projektu odbyła się w na szkolnym festynie 19 czerwca 2016 r. Wprost do kamery

I.M.
Dodano:08-07-2016

„Rodzinna biesiada”

Pod tym sympatycznym hasłem w niedzielę 19 czerwca odbył sie w Jezierzycach Kościelnych doroczny festyn. Mimo wcześniejszych obaw pogoda nam dopisała, toteż uczestników było wielu.
Impreza rozpoczęła się popisami tanecznymi zespołu cheerleaders z Jezierzyc Kościelnych oraz marionetek z Włoszakowic. W obydwu zespołach tańczą dziewczęta z naszej szkoły, w różnych grupach wiekowych.
Na wyróżnienie zasługuje indywidualny występ sióstr Aleksandry i Julii Górczak, które popisały się przed publicznością niezwykłym wdziękiem oraz sprawnością fizyczną.
Wielkim aplauzem nagrodzono występy rodzin pod hasłem „Twoja twarz brzmi znajomo”.
Zainteresowaniem cieszył się też konkurs karaoke rozegrany pomiędzy przedstawicielami trzech wsi wspomaganymi przez przedstawicieli grona pedagogicznego.
Sporo emocji rozbudziły również popisy naszych strażaków, którzy dzielnie asystowali nauczycielom matematyki, pani Marcie Samson-Gejka podczas układania na boisku koszykówki matematycznego dywanu Sierpińskiego, który ilustruje w postaci schematu prawidłowości występujące powszechnie w przyrodzie.
Klasa szósta wystawiła polsko-angielski spektakl „Królewna Śnieżka”. Opiekę artystyczną sprawowały panie Grażyna Lech i Dorota Pawlak.
Na zakończenie mali artyści z klas czwartej, piątej i szóstej pod opieką pani Izabeli Maciejewskiej odnieśli się do obchodów 1050-tej rocznicy Chrztu Polski. Sugestywnym występem przedstawili swoją interpretację tej minionej uroczystości. Pokazem mody z czasów piastowskich uzupełnili ją szóstoklasiści zbierając rzęsiste brawa. „Rodzinna biesiada” zakończyła się około godziny dziewiętnastej, a uczestnicy rozeszli się zadowoleni i w dobrych humorach do domów.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

E.R.
Dodano:26-06-2016

„Snow White”

Dnia 13 czerwca 2016 r. na sali wiejskiej odbyło się przedstawienie polsko- angielskie pod tytułem „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Na scenie oprócz nowych bohaterów, pojawiły się też znane już z ubiegłego roku postacie. ŚNIEŻKĘ, którą zagrała Julia Górczak, odwiedził CZERWONY KAPTUREK (Klaudia Przewoźna), WILK (Dawid Marcinek) i GAJOWY ( Bartek Doroziński). Sztuka miała na celu umilić czas uczniom naszej szkoły. Szóstoklasiści chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony oraz pochwalić umiejętnościami aktorskimi. Wszystkim spodobała się Julia Szady w roli macochy. Widzowie byli rozbawieni i bardzo zachwyceni występem swoich kolegów i koleżanek. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniach i zapraszamy za rok.

Uczniowie klasy VI
Dodano:23-06-2016

Rajd Malucha

We wtorek 21 czerwca uczestniczyliśmy w XIII Rajdzie Malucha na Koczurach.Na metę podążaliśmy na swój sposób. Klasi Ia i Ib maszerowały pieszo, a klasa II i III jechały rowerami - każda inną trasą. Po drodze rozpoznawaliśmy drzewa, ptaki i jedliśmy jagody. Na mecie było wiele zabaw, konkursów i smaczna drożdzówka z soczkiem.Wsród zwycięzców znalazła się klasa III. Zdobyła I miejsce i otrzymała puchar, a klasa Ib zajęła II miejsce. Najlepszymi zawodnikami byli: Nina Zyber klasa III - I miejsce w rzucie lotką, Tobiasz Glapiak - klasa III - II miejsce w rzucie lotką, Julia Jabłońska klasa III - II miejsce w konkursie krajoznawczym, Jakub Mikołajczyk klasa II - IV miejsce w rzucie podkową.Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.N., B.K.
Dodano:23-06-2016

Wycieczka do Krainy Bogilu

Dnia 14 czerwca dzieci z grupy maluszków oraz starszaków wraz z rodzicami wybrali się na wycieczkę do Krainy Bogilu w miejscowości Wioska (koło Jabłonnej).
Miejsce to skupia wiele atrakcji na świeżym powietrzu, jak również pod zadaszeniem. Przedszkolaki korzystały z licznych dmuchańców, zjeżdżalni, trampolin, gokartów, placów zabaw i małpich gai.
Dodatkową atrakcją było wejście do sali gier , gdzie były liczne maty edukacyjne, efekty 3D.
I choć dzieci cały dzień spędziły na figlach i swawolach na świeżym powietrzu zmęczenie ich nie zmogło i nawet droga powrotna była głośna i wesoła:)
Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.K., W.F.
Dodano:13-06-2016