GODZINA

GOOGLE
NASI SPONSORZY
Europejski Fundusz Społeczny

Dagma sp. z o.o.

HJ Heinz Polska S.A., Pudliszki

Firma Marino Sp. z o.o.

Okna, drzwi z PCV i ALU

FOTO ALTISSA LesznoKALENDARZ

IMIENINY


POGODA


ODWIEDZIŁO NAS
GOŚCIE ONLINE


Najlepszą przeglądarką obsługującą naszą stronę jest Mozilla Firefox

do pobrania

Dzień Dziecka w Gołanicach

Dnia 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka klasy druga i trzecia wybrały się na pieszą wycieczkę na plażę do Gołanic. Gdy doszliśmy część dzieci spędzała czas na siłowni, a reszta grała w piłkę nożną i siatkówkę. Później poszliśmy na plac zabaw, który był obok plaży. Niespodziewanie przyjechał pan dyrektor i przywiózł nam lody od Rady Rodziców. Na sam koniec zrobiliśmy sobie klasowe zdjęcie nad jeziorem i wróciliśmy pieszo do szkoły. I oto tak wspaniale minął nam Dzień dziecka.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

Nadia Zadworna
Dodano:21-06-2017

Gminny Konkurs Pięknego Czytania

Dnia 8 czerwca w Zespole Szkół w Jezierzycach Kościelnych odbył się IV Gminny Konkurs Pięknego Czytania. Organizatorami konkursu byli: Gminna Biblioteka Publiczna we Włoszakowicach, Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach oraz Zespół Szkół w Jezierzycach Kościelnych. Uczestnicy konkursu to: Zofia Rolla, Wiktor Praiss, Anna Apolinarska z Bukówca Górnego; Patrycja Szramiak, Julia Stanek z Dłużyny Adrianna Hof, Nikodem Mikołajczak , Gabriela Kruk z Jezierzyc Kościelnych; Bartosz Tomiak,Róza Lorenz, Alicja Klabińska z Krzycka Wielkiego; Dominika Skorupińska, Marta Jagodzik, Alicja Błaszczyk, Alicja John, Martyna Chomska, Aleksandra Gnacińska, z Włoszakowic. Komisje oceniały wyrazistość, płynność i intonację. W klasach drugich zwyciężył Nikodem Mikołajczak ze szkoły w Jezierzycach Kościelnych, drugie miejsce zajęła Zofia Rolla ze szkoły w Bukówcu Górnym, na trzecim miejscu znalazła się Alicja Błaszczyk ze szkoły we Włoszakowicach, a wyróżnienie zdobyła Dominika Skorupińska z Włoszakowic. W klasach trzecich zwyciężyła Alicja Klabińska ze szkoły w Krzycku Wielkim, drugie miejsce zajęła Alicja John z Włoszakowic, a trzecie Róża Lorenz ze szkoły w Krzycku Wielkim. Przyznano aż trzy wyróznienia; Anna Apolinarska z Bukówca Górnego, Martyna Chomska z Włoszakowic i Wiktor Praiss z Bókówca Górnego. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, różne upominki oraz czekolady. Fundatorami nagród byli; Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K., B.S.
Dodano:21-06-2017

Wycieczka do Karpacza klasy III i IV SP

23 maja rozpoczęła się trzydniowa wycieczka klasy trzeciej i czwartej do Karpacza. Już przed południem dotarliśmy na miejsce. Udaliśmy się najpierw do muzeum zabawek, gdzie obejrzeliśmy kolekcję zabawek pochodzących z różnych stron świata. Następnie spacerkiem doszliśmy do tamy nad Łomnicą, a stamtąd do naszego miejsca noclegowego pensjonatu Morskie Oko. Po takim długim spacerze z apetytem zjedliśmy obiadokolację i poszliśmy rozpakować nasze bagaże. Tego dnia poszliśmy jeszcze do Świątyni Wang i oczywiście wróciliśmy do miasta na lody. W drugim dniu naszego pobytu z samego rana wyruszyliśmy na pieszą wędrówkę z przewodnikiem na Śnieżkę. Wybraliśmy się szlakiem od świątyni Wang. Pierwszy dłuższy postój zrobiliśmy przy schronisku Samotnia, dalej od Strzechy Akademickiej ruszyliśmy przez Biały Jar. Kolejny dłuższy postój mieliśmy w Domu Śląskim. Po posileniu się czekał nas już ostatni etap naszej wyprawy sam szczyt. Gdy byliśmy już blisko zmieniła sie pogoda, zaczął wiać silny wiatr i na samym szczycie niestety nie mogliśmy podziwiać piękna gór, ale możemy być dumni, że zdobyliśmy Śnieżkę. Udaliśmy się w drogę powrotną, którą pokonaliśmy w szybszym tempie. Najmłodszym turystą, który pokonał trasę był 4- letni Sebastian Dembny, otrzymał nagrodę od przewodnika, a pozostałe dzieci dyplomy za zdobycie szczytu. Cała wyprawa zajęła nam 8 godzin, Po obiadokolacji poszliśmy na krótki odpoczynek. Następnie odbyły się zajęcia dla dzieci. Wszyscy rysowali krajobraz górski, a najładniejsze prace zostały nagrodzone. Zwyciężył Jasiu Ciesielski. Nasz dzień pobytu w górach zakończył się ogniskiem, smażyliśmy kiełbaski i trochę pośpiewaliśmy. Wszyscy zmęczeni po całym dniu wysiłku poszliśmy spać. Następnego dnia rano spakowaliśmy się i po śniadaniu wyjechaliśmy do Szklarskiej Poręby. Na początek poszliśmy nad wodospad Szklarki, gdzie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i wyruszyliśmy do centrum miasta. Od wyciągu przy Szrenicy poszliśmy spacerkiem do wodospadu Kamieńczyk. Najtrudniejsze było pokonanie ostatniego odcinka do wodospadu po kamiennej drodze i pod górę, ale daliśmy radę. Zobaczyliśmy wodospad, odpoczęliśmy i udaliśmy się pieszo w kierunku miasta. Po drodze zobaczyliśmy Krucze Skały. W Szklarskiej Porębie mieliśmy czas na zakup pamiątek i na zjazdy na torze saneczkowym. Przed wyjazdem zjedliśmy pizzę i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K.
Dodano:07-06-2017

VI Leszczyńskie Mistrzostwa w Informatyce

W dniu 27.04.2017 roku odbyła się VI edycja Leszczyńskich Mistrzostw w Informatyce organizowana przez Zespół Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie. W konkursie wzięło udział ponad 90 uczestników z Leszna, Święciechowy, Lasocic, Włoszakowic, Jezierzyc Kościelnych i Dłużyny.
Turniej odbywał się w 3 kategoriach: szkoła podstawowa, szkoła gimnazjalna i szkoła ponadgimnazjalna. Po zakończeniu uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie III klasy gimnazjum: Tomasz Lis, Patrycja Smoczyńska, Katarzyna Roszak, Natalia Pludra. W tym roku konkurs okazał się być na bardzo wysokim poziomie. Gimnazjalistki naszej szkoły: Patrycja Smoczyńska zajęła III miejsce, a Natalia Pludra otrzymała wyróżnienie. Nagrody zostaną wręczone 9 czerwca 2017r. podczas Festiwalu Technologii w Lesznie.
Gratulujemy!!!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

P.S.
Dodano:31-05-2017

„Mamo, tato baw się ze mną”

„Mamo, tato baw się ze mną” pod takim hasłem odbył się w niedzielę 28 maja tegoroczny festyn szkolny w Jezierzycach Kościelnych. Jak co roku wiele atrakcji czekało na dzieci i rodziców naszej szkoły. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z udanej imprezy.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

J.Sz.
Dodano:31-05-2017

Szkolny konkurs pięknego czytania

16 maja w naszej szkole najlepsza piątka czytelników z każdej klasy zaprezentowała swoje umiejętności czytelnicze w szkolnym konkursie pięknego czytania. Byli to: z klasy IIa: Marysia Przydrożna, Oliwia Małecka, Konstancja Michalska, Vanessa Wojciechowska, Nikodem Mikołajczak; z klasy IIb: Marysia Królikowska, Gabrysia Kruk, Tomek Wróblewski, Adam Bąkiewicz, Oskar Herk; z klasy III: Nadia Zadworna, Ada Hof, Nikodem Ciesielski, Filip Ciesielski. Przed rozpoczęciem konkursu uczniowie klasy IIa przedstawili inscenizację o wiośnie, a uczestnicy konkursu mieli kilka minut na zapoznanie się z tekstem. Komisja zwracała uwagę na płynność, wyrazistość oraz właściwą intonację. Z klasy IIa pierwsze miejsce zajął Nikodem Mikołajczak, drugie Konstancja Michalska, a trzecie Vanessa Wojciechowska. W klasie IIb zwyciężyła Gabrysia Kruk, drugie miejsce zajęła Marysia Królikowska, a trzecie Adam Bąkiewicz. W klasie III pierwsze miejsce zajęła Adrianna Hof, drugi był Filip Ciesielski, a trzecia Nadia Zadworna. Pan dyrektor wręczył dyplomy oraz nagrody książkowe i czekolady. Zwycięzcy popiszą sie pięknym czytaniem już 8 czerwca na gminnym konkursie, który odbędzie się w naszej szkole.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K.
Dodano:29-05-2017

Wycieczka do Karpacza

W dniach 22-25 maja klasa II gimnazjum, wraz z wychowawcą i dyrektorem szkoły udała się na wycieczkę do Karpacza.
Spędziliśmy tam cztery wspaniałe dni, zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc takich jak, Świątynia Wang, Centrum Informacyjne Karkonoskiego Parku Narodowego, Miejsce zaburzenia grawitacji, Dziki wodospad, Skocznię narciarską i wiele innych.
Naszym największym osiągnięciem było zdobycie najwyższego szczytu w Karkonoszach, czyli Śnieżki na wysokości 1603m n.p.m.
W środę Pan przewodnik Arek Arkadiusz Wichniak zorganizował nam quiz krajoznawczy, w którym brali udział wszyscy uczestnicy wycieczki. Pierwsze miejsce zdobył Dawid Mroskowiak, jego wiedza okazała się być największa. W czwartek 25 maja w drodze powrotnej zwiedziliśmy Zamek Książ oraz Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Około godziny 21 dotarliśmy uśmiechnięci i zadowoleni do domu.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

Uczniowie kl. II Gim
Dodano:26-05-2017

Stacja Uzdatniania Wody w Zaborowie

Uczniowie klasy II A i II B w czwartek 25. maja byli na zajęciach warsztatowych w Stacji Uzdatniania w Zaborowie w ramach programu Zielona Szkoła. Na miejscu przywitał nas pracownik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji pan Marcin Rostowski, który przez 30 minut oprowadzał nas po SUW i przedstawiał proces oczyszczania i dostarczania wody do odbiorców, czyli do nas. Następnie przeprowadził nas do salki edukacyjnej, w której uczestniczyliśmy w zajęciach - oglądaliśmy film edukacyjny, układaliśmy puzzle, rysowaliśmy. Na koniec każdy otrzymał breloczek, kredki i torbę na zakupy.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.N.
Dodano:26-05-2017

Poznajemy zawody

16 Maja 2017 Roku młodsze dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkół w Jezierzycach Kościelnych wraz z wychowawczynią w ramach projektu „ Poznajemy zawody” wybrały się na wycieczkę do Włoszakowic. Na miejscu naszą wyprawę zaczęliśmy od Banku Spółdzielczego, w którym pracuje jedna z mam naszych dzieci. Już w drzwiach banku bardzo miło i serdecznie przywitała nas Pani Monika Bąkiewicz. Dla niektórych uczniów była to pierwsza wizyta w banku, toteż zainteresowanie nowym obiektem było duże. Pani Monika oprowadziła nas po banku i opowiedziała o pracy w nim. Zwiedziliśmy liczne pomieszczenia, poznaliśmy podstawowe zasady funkcjonowania tej instytucji, charakter pracy bankowców oraz dowiedzieliśmy jak działa bankomat. Odwiedziliśmy również panią dyrektora banku – Dorotę Grygiel, która poświęciła nam trochę czasu. Po poczęstunku udaliśmy się do Biblioteki, w której pracuje babcia jednego z uczniów. Celem odwiedzin było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza oraz wzbogacenie słownictwa dzieci. Podczas spotkania pani Mirek i pani Hałupka opowiedziały nam o swojej pracy, zapoznały z zasadami zachowania w bibliotece, pokazały pomieszczenia oraz zachęcały dzieci do przychodzenia wraz z rodzicami i wypożyczania książek. Ponadto przedszkolaki wysłuchały kilku bajek czytanych przez bibliotekarki. Na koniec wycieczki udaliśmy się do zakładu fryzjerskiego gdzie pani Bernadeta K. pokazała urządzenia i przybory służące do pielęgnacji i stylizacji włosów oraz pokazała na czym polega praca fryzjera. Wycieczka do Włoszakowic była wspaniałą przygodą, dzięki której przedszkolaki poszerzyły swoje wiadomości na temat pracy fryzjera, bibliotekarza i bankowca, która zainspirowała je do zabaw w przedszkolu. Po powrocie w przedszkolu na dzieci czekała niespodzianka – pizza.
Bardzo dziękuję wszystkim paniom za możliwość odwiedzin i przybliżenia naszym dzieciom Państwa zawodu.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

E.M.
Dodano:26-05-2017

Pokochaj ciszę!

W miesiącu kwietniu dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w kolejnych zajęciach prowadzonych przez p. J. Piwońską z EKOSFERY. Tym razem dotyczyły one hałasu i jego wpływu na otoczenie i życie człowieka. Pani Jola w bardzo ciekawy sposób pokazała dzieciom, jakie mogą być skutki przebywania w hałasie, zapoznała z urządzeniami które mierzą hałas . Dzieci mogły uczestniczyć w teście badającym słuch, obejrzały bajkę edukacyjną, a na koniec otrzymały ciekawe prace, kolorowanki i medale.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F.
Dodano:26-05-2017

Podziękowania od przedszkolaków

Serdecznie dziękujemy okolicznym firmom i zakładom za pomoc materialną i wsparcie finansowe na zakup zabawek do oddziału przedszkolnego. Zabawki sprawiły dzieciom wiele radości. Szczególne podziękowania kierujemy do: Lapis s.c. Łukasz Kurpisz- Gołanice, Kwiaciarnia Zielony Zakątek Kamila Cisowska- Jezierzyce Kościelne, Zakład Murarski Jerzy Kiąca- Jezierzyce Kościelne, Sklep Komputerowy Kom soft Białasik Adam- Włoszakowice, Sklep Spożywczo- przemysłowy Honorata Miś- Jezierzyce Kościelne, Piekarnia ciastkarnia Roman Wypych- Jezierzyce Kościelne, Firma Maniek Piotr Mania- Jezierzyce Kościelne, Firma Canada Sp. z o.o Emilia Dembna- Jezierzyce Kościelne, Bank Spółdzielczy Włoszakowice, Budomex Włoszakowice Sobecka Maria, Firma Asterek Dorota Marcinek- Jezierzyce Kościelne, Wodstal Jacek Gąd- Włoszakowice, Werner Kenkel- Krzycko Wielkie, Firma Brenor Monika Cichocka- Rękoś Bogusław Rękoś, Radna Hanna Michalska- Jezierzyce Kościelne, Rada Rodziców przy ZS- Jezierzyce Kościelne. Dziękujemy także osobom prywatnym, rodzicom dzieci oraz wszystkim, którzy wsparli nas finansowo.

Rodzice, dzieci, wychowawca
Dodano:26-05-2017

„Letnie półkolonie 2017”

J.Sz.
Dodano:19-05-2017

„Śpiewające dzieciaki”

27 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs piosenki dla klas I -III. Zgłosiło sie do niego 15 uczestników: Jasiu Ciesielski, Nadia Zadworna, Filip Ciesielski, Julia Glapiak, Marcel Nowicki, Michał Nędzyk, Marysia Królikowska, Gabrysia Kruk, Kinga Kuśnierek, Adrian Jaworski, Zuzia Stankowiak, Amelia Kręc, Marysia Przydrożna, Konstancja Michalska, Agata Siepańska . Sposród nich wybrano najlepszych, czyli z klasy IIa pierwsze miejsce zajęła Agatka Siepańska, drugie Konstancja Michalska, a trzecie Amelia Kręc, w klasie IIb zwyciężyła Kinga Kuśnierek, drugie miejsce zajęły Marysia Królikowska i Gabrysia Kruk, a trzecie Adrian Jaworski, w klasie trzeciej zwycięstwo przypadło Michałowi Nędzykowi, drugie miejsce zajęła Julia Glapiak, a trzecie Nadia Zadworna i Filip Ciesielski. Nagrodę publiczności zdobył uczeń klasy trzeciej Michał Nędzyk. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali szóstki z muzyki, dyplomy i czekoladki, a zwycięzcy pojadą do Włoszakowic na gminny konkurs piosenki.

B.K.
Dodano:16-05-2017

Życzenia Wielkanocne

Zdrowych, spokojnych świąt Wielkanocnych,
Pełnych nadziei oraz miłości,
Pogodnego nastroju,
Oraz najwspanialszych rodzinnych spotkań,
Wśród rodziny i najbliższych przyjaciół

życzą
dyrekcja, pracownicy i uczniowie
Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych

J.Sz.
Dodano:12-04-2017

Konkurs na ozdoby świąteczne

W okresie przedświątecznym uczniowie klasy drugiej i trzeciej wykonywali różne ozdoby. Były to jajka, kurki, zajączki oraz wazoniki z kolorowej wełny. W klasie trzeciej ogłoszono konkurs na ozdobione jajko ze styropianu. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i zostały wystawione na szkolnym korytarzu. Najładniejsze prace wybierali najpierw uczniowie, a potem nauczyciele. W głosowaniu uczniowie wybrali ozdobę Jasia Ciesielskiego, drugie miejsce zajęła praca Blanki Małeckiej, a trzecie Michała Nędzyka. W głosowaniu nauczycieli jako najładniejszą ozdobę wybrano jajko Blanki Małeckiej, drugie miejsce zajęła Nadia Zadworna, a trzecie Julia Glapiak. Zwycięzcy otrzymali dyplomy.

B.K.
Dodano:12-04-2017

Szkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 28 marca odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. Wzięli w nim udział przedszkolacy oraz uczniowie klas młodszych. Komisja w składzie pani Wioleta Figlarz, Barbara Stanek, Dorota Nowicka i Bogusława Krawczyk oceniała płynność, wyrazistość oraz właściwą intonację recytujących. Wszystkie przedszkolaki, które brały udział w konkursie otrzymały dyplomy i książki, a spośród klas I- III wybrano najlepsze trójki. Byli to; klasa IIa pierwsze miejsce zajęła Oliwia Małecka, drugie Konstancja Michalska, a trzecie Agata Siepańska. W klasie IIb najlepsza okazała się Kinga Kuśnierek, za nią Gabriela Kruk i Maja Woźna. W klasie trzeciej zwyciężyła Adrianna Hof, druga była Nadia Zadworna, a trzeci Nikodem Ciesielski. Była też nagroda publiczności, którą zdobyli: Kinga Kuśnierek z klasy IIb i Nikodem Ciesielski z klasy III. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy oprócz dyplomu dostali nagrody książkowe. Dzieci z poszczególnych klas, które zajęły pierwsze miejsca będą reprezentowały naszą szkołę w gminnym konkursie recytatorskim we Włoszakowicach.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K.
Dodano:29-03-2017

Powitanie wiosny

Dnia 18 marca w naszej szkole powitaliśmy pierwszy dzień wiosny. Samorząd Szkolny zorganizował konkurs na najładniejszą Marzannę wykonaną z materiałów ekologicznych takich jak papier, krepa, słoma itp.. Konkurs wygrała klasa czwarta. Oprócz tego dla każdej klasy przygotowane zostały zadania związane tematycznie z wiosną.
Na zakończenie każdy uczeń otrzymał smaczną kiełbaskę z bułką.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

R.B., M.P. kl. II Gim
Dodano:29-03-2017

Spotkanie z ratownikiem medycznym

W środę 15 marca gościliśmy na zajęciach w klasie trzeciej pana Mateusza Rybińskiego, który jest wolontariuszem na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Lesznie. Inicjatorką tego spotkania była Adrianna Hof, uczennica klasy trzeciej. Ratownik wyjaśnił dzieciom jak ważne jest udzielanie pierwszej pomocy. W przystępny sposób pokazał jak wykonywać podstawowe czynności z tego zakresu, jak sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, w jaki sposób wzywać pomoc oraz jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem. Ratownik miał ze sobą odpowiedni sprzęt i angażował dzieci w ćwiczenia praktyczne. Uczniowie z dużym zaciekawieniem obserwowali i wykonywali sztuczne oddychanie. Na zakończenie spotkania dzieci zadawały pytania dotyczące m.in. zachowania podczas skaleczenia, omdlenia krwotoku z nosa oraz chciały wiedzieć jaką szkołę należy skończyć, aby wykonywać w przyszłości zawód ratownika medycznego. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości mogą przyczynić się do uratowania komuś życia.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K.
Dodano:23-03-2017

Wyjazd do sali zabaw

14 marca uczniowie klas młodszych pojechali do sali zabaw WMB do Leszna. Na miejscu zapoznano dzieci z zasadami zachowania podczas pobytu w sali zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej, ale przede wszystkim wspaniała zabawa. Do dyspozycji mieliśmy dużą salę wyposażoną w zjeżdżalnie, trampoliny, baseny z piłeczkami, ruchome pomosty, karuzele, pojazdy, boisko do gry w piłkę, ściankę wspinaczkową i różnej wielkości klocki i zabawki. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak automaty z grami. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, dzieci zmęczone, ale zadowolone musiały wracać do domu. Na zakończenie każda z klas stanęło do wspólnego zdjęcia. Wycieczka była bardzo udana.

B.K.
Dodano:23-03-2017

Projekt Unicefu zakończony sukcesem!!!

W dniach 27 lutego do 3 marca w Zespole Szkół w Jezierzycach Kościelnych wyeksponowano lalki uszyte w ramach projektu edukacyjnego Unicef - „Wszystkie kolory świata”.
Celem projektu było pozyskanie środków finansowych na zakup szczepionek dla potrzebujących dzieci w Angoli. Darowizna w wysokości 10 zł (przekazana za lalkę) pozwoli na uratowanie życia jednego dziecka i zaszczepienie go przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, takim jak: tężec, polio, gruźlica, odra. W szkolnej akcji wzięło udział 49 dzieci. Kwota, jaką udało się pozyskać – 530 zł została wpłacona na specjalne konto Unicefu dedykowane zbiórce na rzecz dzieci w Angoli.
Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem młodzieży, nauczycieli, rodziców oraz gości. W projekcie wzięły udział przedszkolaki oraz uczennice i uczniowie z Zespołu Szkół. Młodsze dzieci szyły lalki wraz z rodzicami, natomiast starsze samodzielnie pod kierunkiem nauczycielek. Prawo „pierwokupu” mieli właściciele, jednak wiele lal przeszło w nowe ręce. Lalki reprezentowały mieszkańców wielu krajów Globalnej Północy i Globalnego Południa, a ich różnorodność można podziwiać na poniższych zdjęciach.
Organizatorzy szkolnej akcji serdecznie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w szycie lalek. Możecie być z siebie dumni!!!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M., W.F.
Dodano:14-03-2017

CYRK

Dnia 20 lutego przedszkolacy oraz uczniowie klas I - III zebrali się na sali wiejskiej, aby obejrzeć przedstawienie cyrkowe. Najpierw pani w przebraniu Pszczółki Mai chodziła na szczudłach, później urządziła piękny pokaz kręcąc coraz większą liczbą hula- hop. Pan żonglował różnymi piłeczkami, tańczył oraz jeździł na monocyklu. Nie zabrakło też różnych magicznych sztuczek. Do wielu pokazów na scenę zapraszano dzieci, co im bardzo podobało. Na sali zrobiła się cisza, gdy cyrkowiec wyszedł z wężem, który wił się wokół jego szyi. Następnie zszedł ze sceny i każde dziecko mogło dotknąć węża. Było wielu odważnych nawet spośród przedszkolaków. Występ podobał się wszystkim, a cyrkowców nagrodzono gromkimi brawami.

B.K.
Dodano:07-03-2017

Turniej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Dnia 23 lutego 2017 roku w Zespole Szkół w Krzycku Wielkim odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W konkursie wystartowało 17 uczestników reprezentujących wszystkie szkoły z terenu gminy Włoszakowice w tym 4 uczniów z naszej szkoły. Szkołę podstawową reprezentowali Julian Zyber z klasy 6 i Kamil Kurkiewicz z klasy 6, a gimnazjum uczniowie klasy 1 Dawid Marcinek oraz Oliwer Linke.
Turniej składał się z dwóch części. W części pierwszej wszyscy uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru.
Po napisaniu testu jury w składzie: mł. bryg. Rafał Wypych i mł. asp. Szymon Kurpisz z Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie oraz referent ds. ochrony przeciwpożarowej UG Włoszakowice Piotr Wiązania dokonali sprawdzenia prac wszystkich uczniów i zakwalifikowali do części ustnej najlepszych z każdej kategorii wiekowej.
Do części ustnej w szkołach podstawowych awansowali obaj nasi uczniowie.
Tym razem każdy uczeń musiał odpowiedzieć ustnie na 3 wylosowane pytania w tym jedno ze sprzętu strażackiego.
W wyniku rywalizacji nasz uczeń Kamil Kurkiewicz zajął w kategorii szkół podstawowych 3 miejsce, natomiast jego kolega Julek Zyber zajął to najmniej lubiane przez sportowców 4 miejsce.
Serdecznie gratulujemy!!!

M.Z.
Dodano:07-03-2017

Zabawa Karnawałowa

W sobotę 18 lutego 2017 roku Rada Rodziców naszej szkoły zorganizowała zabawę karnawałową. Zabawa ta, ze względu na duże zainteresowanie odbyła się na sali wiejskiej w Niechłodzie. Wszystkich uczestników zabawy przywitały Panie z Rady Rodziców Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych. Do wspólnej zabawy przygrywali Michał i Sebastian z zespołu Astra. Oprócz tanecznego szaleństwa, które trwało do wczesnych godzin porannych tańców było wiele atrakcji: losowanie nagród niespodzianek z okazji walentynek oraz loteria fantowa. Nagród rzeczowych było całe mnóstwo, dlatego losy rozeszły się w szybkim tempie, a losowanie nagród odbywało się w kilku turach. Nie sposób nie wspomnieć o pysznych posiłkach przygotowywanych przez wspaniałe Panie KUCHARKI oraz olbrzymim torcie. Za wszystkie pyszności dziękujemy!
W imieniu całej społeczności uczniowskiej słowa podziękowania kierujemy na ręce Pań z Rady Rodziców za zorganizowanie imprezy, wszystkim osobom, które pomagały w czasie organizacji balu. Pragniemy podziękować również wszystkim sponsorom, którzy ufundowali nagrody oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji zabawy. Dochód z imprezy zasili konto Rady Rodziców i przeznaczony na zakup pomocy i nagród dla uczniów naszej szkoły.

M.Z.
Dodano:07-03-2017

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 23 stycznia 2017 o godzinie 11: 30 na sali wiejskiej w Jezierzycach Kościelnych odbył się uroczysty koncert z okazji Dnia Babci Dziadka. Uroczystość przygotowały dzieci z klas 1, 2A, 2B i 3. Sala była pełna gości, wszystkie dzieci z ogromnym przejęciem wypatrywały swoich dziadków. Na powitanie naszych gości zaśpiewaliśmy gromkie Sto lat i wręczyliśmy własnoręcznie wykonane upominki. Potem każda klasa zaprezentowała swój program artystyczny. Dzieci z klasy 1 i 2A recytowały wiersze, w których wyraziły swoją miłość , oddanie i wdzięczność. Opowiedziały również o tym, że dzisiejsze babcie są bardzo niezwykłe. Pamiętają o sporcie, biegach, jodze i kosmetyczce. Dziadkom trudno to zrozumieć i bardzo muszą się starać, aby tym wymaganiom sprostać. Klasa 2B przypomniała gościom przeboje z ich młodości . Usłyszeliśmy piosenki Anny Jantar, Jacka Grechuty, Czerwonych Gitar. Dobra muzyka wprawiła wszystkich w dobry humor, który poprawił się jeszcze bardziej, gdy klasa 3 przedstawiła scenki humorystyczne z życia babci i dziadka.
Serdecznie dziękujemy w imieniu rodziców i dzieci za przybycie na nasz koncert.

B.S.
Dodano:07-03-2017

Przedszkolaki dołączyły do projektu UNICEF

Grupa dzieci z oddziału przedszkolnego dołączyła do szkolnego projektu UNICEF „Uszyj laleczkę”. Bartek, Zuzia, Mikołaj , Dominik, Monika- z dumą prezentują swoje dzieła. Dziękuję rodzicom za poświęcenie czasu i pomoc przy realizacji projektu.

W.F.
Dodano:07-03-2017

Zajęcia z ekologii

Kolejny rok dzieci przedszkolne korzystają z zajęć prowadzonych przez p. J. Piwońską działającą w stowarzyszeniu EKOSFERA. Zajęcia przybliżają dzieciom tematykę ekologiczną i przyrodniczą. W miesiącu styczniu dzieci poznały pojęcie recyklingu, uczyły się jak zrobić coś z niczego i dać przedmiotom drugie życie. W lutym odbyły się zajęcia na temat zwierząt. Przedszkolaki obejrzały bajki i filmy edukacyjne, poznały ciekawostki z życia zwierząt, oraz wykonały plakat „Jak być dobrym opiekunem zwierząt”. Zajęcia urozmaicały wspólne zabawy ruchowe oraz medale przyjaciela zwierząt. Warsztaty są prowadzone na wysokim poziomie i dostosowane do wieku dzieci. Już czekamy na następne w miesiącu marcu.

W.F.
Dodano:07-03-2017

Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym

Dzień Babci i Dziadka jest dniem szczególnym, wpisanym do kalendarza uroczystości przedszkolnych. Dzieci przez wiele dni ćwiczyły, powtarzały piosenki, wiersze, tańce, by na uroczystości, która odbyła się 26 stycznia, jak najlepiej wypaść. W scenariuszu znalazły się nowe piosenki, znane przeboje oraz tańce i układy ruchowe. Zarówno starszaki jak i młodsze dzieci wspaniale zaprezentowali umiejętności. Były także własnoręcznie zrobione prezenty, kwiaty i buziaki z życzeniami, a na koniec słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców dzieci.

W.F.
Dodano:07-03-2017

XXV Finał WOŚP

W niedzielę 15 stycznia 2017 roku odbył się jubileuszowy XXV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W tym roku graliśmy pod hasłem: KRĘCIMY SIĘ JUŻ 25 LAT „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”.
Nasz koncert rozpoczął się o godzinie 13.00 w sali wiejskiej w Jezierzycach Kościelnych. W trakcie koncertu swoje umiejętności artystyczne prezentowały dzieci z naszego przedszkola przedszkolacy oraz uczniowie klasy 1, 2, 3. Wypełniona po brzegi sala bawiła się wspaniale. Pomiędzy występami uczniów licytowaliśmy gadżety przekazane przez Fundację WOŚP oraz sponsorów.
W czasie całego koncertu czynna była kawiarenka, w której uczniowie klasy II i III gimnazjum wcielili się w kelnerów i serwowali gościom kawę, herbatę oraz przepyszne słodkości, które przygotowali rodzice i za które chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować.
Można powiedzieć, iż tradycyjnie kulminacyjnym momentem naszego koncertu była licytacja okolicznościowego kalendarza trójdzielnego WOŚP. Licytację po raz kolejny z rzędu wygrał Pan Ryszard, który tak upodobał sobie ten orkiestrowy gadżet, za który zapłacił w tym roku 200 zł. Równie ekscytująca była licytacja limitowanej koszulki 25 finału WOŚP, którą wylicytował Pan Radosław za kwotę 220 zł. (przelicytowując swoją żonę ).
I teraz najważniejsza sprawa. W czasie naszej wspólnej zabawy udało się nam zebrać łączną kwotę ponad 3852,47 zł.. SUPER !!!! Nasze granie odbywało się w ramach pracy sztabu 542 przy Gimnazjum 2 w Lesznie, gdzie łącznie zebraliśmy 136823,65 zł. (kwota potwierdzona przez Fundację).
Składam ogromne PODZIĘKOWANIE wszystkim osobom, które pomogły nam w organizacji i przeprowadzeniu koncertu, bo gdyby nie nasze wspólne działanie nie byłoby tak udanej imprezy.
DO ZOBACZENIA W PRZYSZŁYM ROKU !!!

M.Z.
Dodano:07-03-2017

Wszystkie kolory świata - wystawa

Serdecznie zapraszamy na wystawę lalek, które wykonały uczennice i uczniowie przedszkola i Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych w ramach projektu Unicef "Wszystkie kolory świata". Wystawa znajduje się na szkolnym korytarzu do końca tygodnia. W poniedziałek 27 lutego nastąpi sprzedaż laleczek (prawo pierwokupu będą mieli ich twórcy). Uzyskane pieniądze będą przeznaczone na cele charytatywne - zakup szczepionek dla dzieci w Angoli.
Zapraszamy!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:20-02-2017

Przedstawienie Bożonarodzeniowe

Klasa II gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego pod opieką Pani Anny Szczepaniak przygotowała i przedstawiła Przedstawienie Bożonarodzeniowe.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

J.Sz.
Dodano:17-02-2017

Wszystkie kolory świata

Pojawiły się już pierwsze laleczki uszyte przez dzieci (przy pomocy rodziny) w ramach projektu Unicef - "Wszystkie kolory świata". Zachęcamy gorąco wszystkie uczennice i uczniów do udziału w akcji charytatywnej, której celem jest uzyskanie środków finansowych na zakup szczepionek w Angoli. Ostateczny termin oddawania laleczek (u p. W.Figlarz lub I.Maciejewskiej) do 14 lutego 2017 r.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:16-01-2017

25 Finał WOŚP

Jak co roku, tak i dzisiaj zagraliśmy w Jezierzycach z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom tego szczytnego celu, zapraszamy za rok.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

J.Sz.
Dodano:15-01-2017

Życzenia Bożonarodzeniowe

Piękna jest radość w święta,
Ciepłe są myśli o bliskich,
Niech pokój, miłość i szczęście
Otoczy dzisiaj nas wszystkich.

Serdeczne życzenia wielu radosnych doznań
z okazji świat Bożego Narodzenia,
wszystkiego, co najlepsze w każdym
dniu nadchodzącego Nowego Roku

życzą
dyrekcja, pracownicy i uczniowie
Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych

J.Sz.
Dodano:22-12-2016

Dziewczynka z zapałkami

Dnia 21 grudnia w naszej szkole z okazji zbliżających się swiąt Bożego Narodzenia odbyło się przedstawienie pt. Dziewczynka z zapałkami. Przedstawienie to przygotowali uczniowie uczęszczający na zajęcia ze śpiewu u pani Emilii Mani. Na sztukę zostali zaproszeni wszyscy uczniowie nauczyciele oraz ksiądz proboszcz Andrzej Pajzderski.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.P, R.B.-kl.2Gim
Dodano:22-12-2016

Wizyta Świętego Mikołaja

Zgodnie z tradycją kultywowaną od lat w naszej szkole, każdego roku odwiedza nas święty Mikołaj. W tym roku przysłał do nas tylko swoje pomocnice, ponieważ ma bardzo dużo pracy i nie mógł zjawić sie osobiście. Każdy uczeń dostał słodki upominek - w tym roku przeważały zdrowe produkty, m.in. owoce. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że ten dzień był wyjątkowy a w szczególności Radzie Rodziców.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

R.B., M.P.-kl.2Gim
Dodano:14-12-2016

Jarmark Świąteczny

Stowarzyszenie "RAZEM MOŻNA WIĘCEJ" w Jezierzycach Kościelnych zaprosiło uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Jarmarku Świątecznym. W niedzielę 11.12. 2016 od godziny 14.00 na sali wiejskiej w Jezierzycach Kościelnych każda klasa miała okazję zaprezentować swoje ozdoby świąteczne. Można było podziwiać stroiki, serwetki, świeczniki, bałwanki, mydełka, wypieki itp. Wszystkie prace to jedyne w swoim rodzaju, prawdziwe dzieła sztuki wykonane przez dzieci z naszej szkoły i ich rodziców. Gości nam nie zabrakło. Była okazja do spotkań, rozmów i życzeń. Przy cichej świątecznej muzyce miło upłynęło niedzielne popołudnie.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.N.
Dodano:13-12-2016

Biwak w szkole i Rajd Mikołajkowy

Drugiego i trzeciego grudnia uczniowie klas II i III szkoły podstawowej uczestniczyli w biwaku. Dzieci spotkały się w szkole o godz.17.00 i przez dwie godziny uczestniczyły w zabawach integracyjnych oraz w warsztatach plastycznych. Po kolacji część poszła do domu a reszta przygotowywała sobie miejsca noclegowe. Potem oglądaliśmy bajki i filmy dla dzieci. To była wyjątkowa noc. Wczesnym rankiem w sobotę uporządkowaliśmy salę, zjedliśmy smaczne śniadanie i przy pięknej pogodzie wyruszyliśmy na pieszy rajd na Koczury. Tam spotkaliśmy się ze Świętym Mikołajem, braliśmy udział w konkursach, śpiewaliśmy piosenki i ogrzewaliśmy się przy ognisku. Dla niektórych było to coś zupełnie nowego, ciekawego i niezwykłego. Kolejny rajd w styczniu i mamy nadzieję, że nasze dzielne dzieci znów zechcą spędzić z nami sobotnie przedpołudnie.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.N.
Dodano:13-12-2016

Święty Mikołaj

Do niezwykłego spotkania doszło dziś w sali gimnastycznej leszczyńskiej jednostki wojskowej. Dzieci z leszczyńskich i okolicznych szkół odwiedził św. Mikołaj. Na uczniów czekało wiele atrakcji. - Jest to spotkanie, które nas jednoczy. Cieszymy się, że możemy je organizować - mówi wolontariuszka Stowarzyszenia Echo i koordynatorka imprezy – Aldona Zielonka.
Po raz kolejny Stowarzyszenie Echo oraz Jednostka Wojskowa zorganizowało spotkanie ze św. Mikołajem. - Zapraszamy okoliczne szkoły, są dzieci z leszczyńskich szkół podstawowych.
Dzieci bawiły się wspaniale, humory dopisywały. Były wspólne gry, zawody sportowe, lepienie świątecznego łańcucha. - Dzieci mają wiele atrakcji, przygotowaliśmy m.in. pokaz puszczania baniek mydlanych czy pokaz z udziałem wyszkolonego policyjnego psa. Na zakończenie, w nagrodę wszyscy otrzymali od św. Mikołaja mnóstwo prezentów, które wzbudziły wiele emocji i radości. Zapraszamy do Galerii.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.G.
Dodano:12-12-2016

Konkurs

Samorząd Szkolny ogłasza konkurs na najładniejszą własnoręcznie zrobioną kartkę świąteczną.
Prace można oddawać do 15 grudnia u Pani Hanny Angier lub Martynay Poloch z kl. 2 Gimnazjum.

J.S.
Dodano:06-12-2016

W oczekiwaniu na święta...

Boże Narodzenie to święta niezwykłe, ale równie piękny jest czas kiedy na nie czekamy. Czas adwentu, oczekiwania. Można to robić na wiele sposobów. Klasa 2A postanowiła przygotować pierniki i inne dekoracje na świąteczny kiermasz oraz nasze klasowe świąteczne spotkanie.
29 listopada po południu spotkaliśmy się w szkole. Byli też nasi rodzice i wspólnie zabraliśmy się do pracy. Najpierw ozdobiliśmy pierniki. Każdy przyniósł potrzebne rzeczy. …ozdobne serduszka, koraliki, kwiatki, specjalne pisaki, barwniki do lukru. Jak my lubimy to robić! Zdjęcia pierniczków można zobaczyć na stronie internetowej naszej szkoły. Potem część ciastek zapakowaliśmy w celofan i czekają na kiermasz, a reszta zniknęła szybko w naszych brzuszkach.
W miedzy czasie mamusie pracowały już nad lampionami i innymi dekoracjami. Z pod ich rąk wychodziły prawdziwe cuda. Kiedy do nich dołączyły dzieci praca przebiegała niezwykle szybko i wesoło. Szkoda, że mamusie nie mogą być z nami w szkole. Czas minął bardzo szybko i o 18:00 pełni wrażeń wróciliśmy do domów .
Do zobaczenia na świątecznym kiermaszu.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.S.
Dodano:01-12-2016

Wielki Konkurs Ekologiczny

W.F.
Dodano:25-11-2016

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 7 listopada o godzinie 12.15 w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Na pięknie udekorowanej (dzięki pani A. Szczepaniak i J. Prozorowskiej) scenie sali wiejskiej czekali uczniowie klasy szóstej, którzy przygotowali uroczystość oraz nauczyciele: pani G. Lech i pan Sz. Gąda. Akademia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu. Następnie szóstoklasiści przybliżyli wszystkim historię naszego kraju – czasy, gdy Polska (w tej roli Julia Kuśnierek) straciła niepodległość. Recytowali wiersze tematycznie związane z tym świętem oraz przypomnieli popularne pieśni żołnierskie i patriotyczne, m.in. „Wojenko, wojenko” , „Rota”. Ola Wieland pięknie zaśpiewała „Rozkwitają pąki białych róż”, a Marysia Jankowiak w stroju ludowym wraz z żołnierzami (Julek Zyber, Mateusz Ławniczak, Kacper Zadworny) przedstawili scenkę i zaśpiewali „Przybyli ułani”. Uczniowie zaprezentowali też swoje umiejętności , grając na gitarze (Jakub Stankowiak ) i flażolecie (Wiktoria Pietrzak).
Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Kocham Cię, Polsko”. Swój występ powtórzyli jeszcze 9 listopada z okazji Dnia Seniora.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

G.L.
Dodano:16-11-2016

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Jesień już trwa, wieczory są coraz dłuższe i świat wokół nas wydaje się być szary. Ale gdyby spojrzeć w kalendarz możemy zauważyć dość ciekawy i kolorowy dzień.....'' takimi słowami uczennice 2 klasy gimnazjum- Agnieszka Olejniczak i Agnieszka Ławniczak- przywitały swoich młodszych kolegów. Choć Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest 5 listopada lub 5 września, w dzień urodzin jednego z największych twórców bajek- Walta Disney'a (ur. 05.12.1901 rok), to dzieci z klas 1-3, przedszkolaków wraz ze swoimi wychowawcami obchodzili je we wtorek 8 listopada. Zadaniem wszystkich dzieci było przebranie się za swoją ulubioną postać. Wśród nich nie brakowało Księżniczek, Superbohaterów, Kowbojów, Minionków. Zabawa zaczęła się od przeczytania fragmentów bajek. W klasie 2A czytała Konstancja Michalska i Nikodem Mikołajczak, w klasie 2B Oskar Herkt i Gabrysia Kruk, a w klasie 3….. Do zadania zgłosiło się wielu chętnych uczniów klas 1-3.O pomoc zostały poproszone również starsze koleżanki –Adrianna Sawicz, Martyna Poloch i Roksana Bernacka. Dziewczyny zrobiły bardzo dużo zdjęć, za co im serdecznie dziękujemy. Po czytaniu wszyscy uczniowie malowali farbami ulubioną postać. Potem przyszedł czas na quiz. Grupę dziewczyn reprezentowały: Blanka Małecka, Konstancja Michalska i Marysia Królikowska. Natomiast przedstawicielami grupy chłopców byli: Max Chorążak, Oskar Herkt oraz Jasiu Ciesielski. Pytania dotyczyły postaci jak i wydarzeń z bajek. Ostatecznie, po bardzo zaciętej rywalizacji wygrała drużyna dziewczyn – 6:5. Na naszych kolegów czekało jeszcze jedno zadanie- odnalezienie tytułów bajek z przeczytanych cytatów. Na końcu komisja złożona z pani Barbary Stanek, pani Bogusławy Krawczyk i pani Doroty Nowickiej wybrała najładniej przebraną klasę. Ponieważ wszyscy uczniowie byli pięknie ubrani- wszyscy wygrali. Każdy otrzymał słodką niespodziankę ufundowaną przez Radę Rodziców naszej szkoły. Dzień upłyną mile, a z twarzy przez cały czas nikomu nie schodził uśmiech.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F.
Dodano:09-11-2016

Wspólna zabawa przedszkolaków

W miesiącu październiku dzieci młodsze i starsze z oddziałów przedszkolnych wybrały się na pierwszą wspólną wycieczkę. Był to pobyt w centrum zabaw WidziMisie w Grotnikach. Z ogromnym zaangażowaniem korzystały z atrakcji Sali zabaw, pod troskliwym okiem opiekunów. Zabawa zakończyła się słodką niespodzianką. Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola. Dziękujemy mamom, które znalazły czas i pomogły w opiece nad dziećmi.


Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F.
Dodano:09-11-2016

Świeża sprawa

Świeżaki to maskotki które przedstawiają warzywa i owoce. Zna je każde dziecko! Można je otrzymać w sklepach Biedronka w całej Polsce. No naprawdę fajna spraw bo Przytulanki podobają się uczniom. Postanowiłem z tej okazji zorganizować mały eventowy konkurs dla chętnych. Zobaczcie jakie piękne prace wykonały nasze dzieciaki. Zapraszam do galerii

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M. J. GABRYŚ
Dodano:07-11-2016

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…

Dnia 21-23.10.2016r. w Zespole Szkół w Jezierzycach Kościelnych odbył się pierwszy biwak tematyczny jak można się domyślić po tytule artykułu dotyczył on Gwiezdnych Wojen. Program był bardzo napięty ale daliśmy radę!!!! Całość zaczęła się w piątek o godzinie 21.00 gdzie zarówno dzieci z Jezierzyc jak i z Lipna powitali Nauczyciele i Dyrektor Szkoły Pan Mariusz Zakrzewski. Opiekę podczas Biwaku sprawowali Panowie Mateusz i Józef Gabryś. W piątek na dzieci czekał już pyszny poczęstunek i noc filmowa naturalnie na temat Gwiezdnych Wojen. Sobotni poranek spędziliśmy na gotowaniu jajecznicy z ogniska i produkcji własnego miecza świetlnego. Potem na każdego czekał trening strzelecki pod kierownictwem majora Codi. Odgrywanie scenek z GW muzyka z GW towarzyszyła nam cały czas niezależnie od pory dnia i nocy, miedzy zajęciami i posiłkami. Kolejny wieczór ponownie stał się nocą filmową wypełnioną GW oraz smakołykami w postaci, orzeszków w karmelu, babek, przekąsek oraz popcornu. Zresztą na temat tego biwaku można by pisać i mówić godzinami. Jak to powiedziały dzieciaki to był super biwak i kiedy będzie następny? Jedno jest pewne to nie jest nasze ostatnie słowo GW to dopiero początek !!!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M. J. GABRYŚ
Dodano:07-11-2016

Wszystkie kolory świata!

Serdecznie zachęcamy do udziału w projekcie Unicef - "Wszystkie kolory świata".
Każdego roku podstawowe szczepienia ratują życie prawie 3 milionów dzieci na świecie. Wystarczy zaszczepić dziecko, by było ono chronione przed tragicznymi skutkami takich chorób jak: gruźlica, odra, tężec, polio czy zwyczajna biegunka powodująca odwodnienie organizmu. Szczepienie to najbardziej skuteczny i najtańszy sposób walki z wieloma chorobami. Celem UNICEF jest objęcie programem szczepień jak największej liczby dzieci w Angoli, tak, by ograniczyć ich śmiertelność spowodowaną powyższymi chorobami. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli. Włączając się w akcję chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Celem projektu jest:
-kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
-pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
-zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli.

Na czym polega projekt „Wszystkie kolory świata”?
W ramach akcji uczniowie będą przygotowywać specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą lalką – będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostaną im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydują jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Od nich będzie zależało jaki laleczka będzie mieć kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić. Tymi informacjami dzieci uzupełnią „akt urodzenia” laleczki. Tu pozostaje pole dla kreatywności uczniów, a także osób im pomagających. W akcję mogą się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej z pewnością powstaną małe, szmaciane dzieła sztuki. Planujemy ( do końca lutego 2017 r. - bo wtedy kończy się projekt) zaprosić do szkoły rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku z Angoli przekazując na ten cel darowiznę (minimum 10 zł).

I.M.
Dodano:07-11-2016

Dzień Edukacji Narodowej

14 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, które jak zwykle połączone było z pasowaniem Emilii Zimniewicz na ucznia. Swoją obecnością tego dnia zaszczyciły nas panie Stefania Kiąca, Bronisława Hałupka z klubu Seniora, pani sołtys Jezierzyc Kościelnych Agnieszka Przewoźna, radna gminy Włoszakowice Hanna Michalska oraz ksiądz Andrzej Pajzderski. Podczas uroczystości zostały wręczone nauczycielom nagrody dyrektora szkoły. Potem odbyło się pasowanie Emilki Zimniewicz, która rozpoczęła w tym roku jako jedyna naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Program artystyczny z okazji Święta Edukacji przygotowali najmłodsi uczniowie naszej szkoły, klasy 1, 2A i 2B pod opieką Doroty Nowickiej i Barbary Stanek.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.S.
Dodano:21-10-2016

Konkurs matematyczny Alfik

W dniu 23 listopada 2016 zostanie w szkole przeprowadzony konkurs matematyczny Alfik .
Konkurs jest przewidziany dla uczniów od klasy 2 szkoły podstawowej do klasy 3 gimnazjum. Na każdym poziomie jest inny test do rozwiązania dostosowany do poziomu uczniów.
Bardzo proszę zachęcić dzieci do udziału w konkursie i poszerzania swoich horyzontów matematycznych oraz umiejętności logicznego myślenia i interpretacji tekstu czytanego.
Aby wziąć udział w konkursie należy wpłacić 9 zł do p. Marty Samson-Gjeka lub Juli Górczak uczennicy klasy 1 gimnazjum w terminie do 26 października. Termin jest nieprzekraczalny.
Wszelkie informacje o zadaniach znajdą Państwo na stronie www.jersz.pl w zakładce archiwum konkursu.
Jeszcze raz zachęcam i pozdrawiam szkolny organizator Marta Samson

M.S-G.
Dodano:19-10-2016

Lekcja w plenerze

3 października dzieci z klasy 1 i 2a zostały zaproszone przez swojego kolegę z klasy, Maxa Chorążaka na spotkanie z jego rodzicami i ich ulubionymi zwierzętami.
W gospodarstwie pani Marzeny i pana Tomka tych zwierząt jest wiele. My bardzo chcieliśmy zobaczyć konie. Najpierw zajrzeliśmy do stajni, gdzie poznaliśmy trzy kucyki szetlandzkie: Verę, Mareę i Megi oraz Blinka i Kurtisa. Pani Marzena w niezwykle interesujący sposób przekazała dzieciom informacje o życiu i hodowli koni. Zobaczyliśmy czym różnią się kolejne kroki, którymi porusza się koń. Rozumiemy, co to jest maść konia. Kiedy zrobiło się trochę zimno mogliśmy ogrzać się przy ognisku. Prawie samodzielnie dzieci usmażyły kiełbaski, a pan Tomek cały czas woził chętnych na kucyku. Potem nadszedł czas na konkurs wiedzy. Każde dziecko odpowiadało na pytanie przygotowane przez panią Marzenę. Wszyscy świetnie sobie poradzili i w nagrodę otrzymali piękne flo oraz zeszyt, w którym założą album zwierząt.
Czas naszego spotkania szybko minął i musieliśmy wrócić do szkoły, na kolejne zajęcia. Dziękujemy Państwu Marzenie i Tomaszowi Chorążak za niezwykłą lekcję w plenerze, którą długo będziemy pamiętać.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.S.
Dodano:04-10-2016

Lech Poznań vs Arka Gdynia

25 września o 15.00 z Jezierzyc Kościelnych i Lipna wyruszył autobus na mecz do Poznania. Celem naszej wspólnej wędrówki był mecz piłki nożnej Lecha z Arką Gdynia! Tym razem niedzielne popołudnie było naprawdę fajne. Pogoda nam dopisała mecz przebiegł mozolnie i spokojnie 0:0 jak przystało na zaprzyjaźnione kluby. Stadion pełen kibiców zrobił na nas wielkie wrażenie.39539osób z czego 18000 to dzieci z różnych szkół Polski. To był świetny integracyjny wyjazd dzieciaków z Jezierzyc Kościelnych i Lipna. Nowe znajomości i przyjaźnie zostały zawarte. Wymiana doświadczeń i opowieści ze szkolnej ławy nie miała końca. Tak naprawdę nie da się tego wszystkiego opisać to trzeba zobaczyć ! Zapraszamy do Galerii KOLEJORZ LECH!!!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.G.
Dodano:03-10-2016

Policja uczy zasad bezpieczeństwa

29 września 2016 roku zaprosiliśmy do naszego przedszkola Funkcjonariuszy Policji z Leszna. Dzieci uważnie przyglądały się umundurowaniu naszych gości. Dowiedziały się o samej pracy policjanta oraz o tym jak bezpiecznie poruszać się po chodnikach i ulicach będąc pod opieką dorosłych, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie?….
Nasze przedszkolaki posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z Policjantami. Pokazały również, że są odpowiedzialni i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu a także, że znają numery alarmowe.
Panowie policjanci chętnie opowiedzieli przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i nie zapiętych pasów. Pokazali również urządzenia i przyrządy, którymi posługują się na co dzień w pracy. Największą atrakcją była możliwość wejścia do radiowozu i włączenia syreny.
Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.
W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy nasi podopieczni wręczyli policjantom pamiątkowy dyplom i upominek.
Dziękujemy również Pani Pauli Mania za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

E.M.
Dodano:03-10-2016

Dzień Przedszkolaka

Jak powiedział Janusz Korczak: „ Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat”. Powtarzając to motto spoglądamy codziennie na nasze cudowne maluchy – wesołe, radosne i uśmiechnięte.
20.09.2016 nasze Przedszkolaki były wyjątkowo szczęśliwi i zadowoleni obchodzili bowiem swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
Na tę uroczystość przygotowano dla każdego dziecka słodki upominek od Dyrektora i Rady Rodziców oraz dużo wesołej zabawy, by każde dziecko czerpało radość z bycia przedszkolakiem.

E.M.
Dodano:03-10-2016

Piernikowa wycieczka...

21 września bieżącego roku uczennice i uczniowie klasy piątej udali się na dwudniową wycieczkę do Torunia. Toruń, który jest miastem od 1233 roku zrobił na nas niesamowite wrażenie. Pierwszego dnia po starówce oprowadzał nas przewodnik miejski. Widzieliśmy m.in. wspaniale kościoły, kamienice, ratusz, słynną Krzywą Wieżę. Jak głosi legenda, została ona zbudowana przez Krzyżaka i jest krzywa tak, jak jego sumienie. Uczennice i uczniowie, stając przy Krzywej Wieży (odchylonej o około 140 cm) mogli sprawdzić czystość swojego sumienia :)
Tego samego dnia zwiedziliśmy również Muzeum Toruńskiego Piernika. Tu wzięliśmy udział w wyjątkowych warsztatach wypieku pierników. Każdy zwiedzający upiekł pamiątkowy piernik z oryginalnego ciasta. Próbowaliśmy słodkiego przysmaku i jednocześnie zapoznawaliśmy się z przyprawami wchodzącymi w skład pierników. Dodatkowo mieliśmy możliwość zobaczenia unikatowej kolekcji form piernikarskich z okresu XVII-XX w., ze słynną toruńską „katarzynką”. Na pierwszym piętrze oglądaliśmy ekspozycję „Piernik w salonie, kuchni, sklepie i klubie” poświęconą obiegowi toruńskiego piernika w życiu codziennym. Uczennice i uczniowie mogli wejść do tradycyjnej kuchni, w której wypiekano pierniki oraz zajrzeć do samochodu marki Żuk, którym w czasach PRL-u rozwożono do sklepów najsłynniejszy toruński produkt. Pierwszy dzień naszej wycieczki zakończył wieczorem widowiskowy pokaz fontanny Cosmopolis. Fontanna ta nawiązuje do słynnego dzieła Mikołaja Kopernika "O obrotach sfer niebieskich" i jest jedną z najpopularniejszych atrakcji Torunia.
Następnego dnia zwiedziliśmy Dom Mikołaja Kopernika. Zapoznaliśmy się z makietą średniowiecznego Torunia oraz wzięliśmy udział w wyjątkowych zajęciach, podczas których wybrani uczniowie mogli wcielić się m.in. w role: ojca Mikołaja Kopernika (Adrian), matki Barbary (Amelia N.) i astronoma Mikołaja (Miłosz). Naszą wycieczkę zakończyła projekcja w toruńskim Planetarium.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować za gościnę i niesamowite ciepłe przyjęcie jakie okazał nam wujek Pawła – franciszkanin Ojciec Jozue oraz mamie Pawła, która zainicjowała tę wycieczkę.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M., J.P
Dodano:26-09-2016

Lech Poznań vs Pogoń Szczecin

11 września o 13.00 z Jezierzyc Kościelnych i Lipna wyruszył autobus na mecz do Poznania. Celem naszej wspólnej wędrówki był mecz piłki nożnej Lecha z Pogonią! Tym razem niedzielne popołudnie było naprawdę gorące. Pogoda nam dopisała mecz też pełen emocji zakończy ł się wynikiem 3:1 to była prawdziwa przygoda. Stadion pełen kibiców zrobił na nas wielkie wrażenie. To był świetni integracyjny wyjazd dzieciaków z Jezierzyc Kościelnych i Lipna. Nowe znajomości i przyjaźnie zostały zawarte. Wymiana doświadczeń i opowieści ze szkolnej ławy nie miała końca. Tak naprawdę nie da się tego wszystkiego opisać to trzeba zobaczyć ! Zapraszamy do Galerii KOLEJORZ LECH!!! A my już szykujemy wspólny wyjazd na 25 września Lech vs ARKA i niech ZWYCIEŻA LECH.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.G.
Dodano:15-09-2016

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Dyrektor Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych informuje, że rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się dnia 01 września 2016r. (czwartek).
Godzina 8.30 - msza św. w kościele w Jezierzycach Kościelnych
Godzina 9.30 - rozpoczęcie nowego roku szkonego na boisku szkolnym w Jezeirzycach Kościelnych.


Autobus szkolny: Gołanice - godz. 7.55, Zbarzewo - godz. 8.15.

J.Sz.
Dodano:08-29-2016

Egzamin poprawkowy na kartę rowerową

Egzamin poprawkowy na kartę rowerową odbędzie się w środę 31 sierpnia 2016r. o godzinie 9.00 w Zespole Szkół w Jezierzycach Kościelnych.

J.Sz.
Dodano:08-29-2016

"Wprost do kamery"

Poniżej zamieszczamy link do filmu pt. "Wprost do kamery", który wykonano m.in. z uczestnikami zajęć klubu filmowego. Dokument został zainspirowany filmem Krzysztofa Kieślowskiego pt. „Gadające głowy”. Uczennice i uczniowie klasy II przygotowali go w ramach Projektu Gimnazjalnego. Dokumentuje on lokalną społeczność. W filmie bierze udział rodzeństwo, koledzy i koleżanki, znajomi, osoby dorosłe, babcie i dziadkowie. Publiczna prezentacja całorocznego projektu odbyła się w na szkolnym festynie 19 czerwca 2016 r. Wprost do kamery

I.M.
Dodano:08-07-2016

„Rodzinna biesiada”

Pod tym sympatycznym hasłem w niedzielę 19 czerwca odbył sie w Jezierzycach Kościelnych doroczny festyn. Mimo wcześniejszych obaw pogoda nam dopisała, toteż uczestników było wielu.
Impreza rozpoczęła się popisami tanecznymi zespołu cheerleaders z Jezierzyc Kościelnych oraz marionetek z Włoszakowic. W obydwu zespołach tańczą dziewczęta z naszej szkoły, w różnych grupach wiekowych.
Na wyróżnienie zasługuje indywidualny występ sióstr Aleksandry i Julii Górczak, które popisały się przed publicznością niezwykłym wdziękiem oraz sprawnością fizyczną.
Wielkim aplauzem nagrodzono występy rodzin pod hasłem „Twoja twarz brzmi znajomo”.
Zainteresowaniem cieszył się też konkurs karaoke rozegrany pomiędzy przedstawicielami trzech wsi wspomaganymi przez przedstawicieli grona pedagogicznego.
Sporo emocji rozbudziły również popisy naszych strażaków, którzy dzielnie asystowali nauczycielom matematyki, pani Marcie Samson-Gejka podczas układania na boisku koszykówki matematycznego dywanu Sierpińskiego, który ilustruje w postaci schematu prawidłowości występujące powszechnie w przyrodzie.
Klasa szósta wystawiła polsko-angielski spektakl „Królewna Śnieżka”. Opiekę artystyczną sprawowały panie Grażyna Lech i Dorota Pawlak.
Na zakończenie mali artyści z klas czwartej, piątej i szóstej pod opieką pani Izabeli Maciejewskiej odnieśli się do obchodów 1050-tej rocznicy Chrztu Polski. Sugestywnym występem przedstawili swoją interpretację tej minionej uroczystości. Pokazem mody z czasów piastowskich uzupełnili ją szóstoklasiści zbierając rzęsiste brawa. „Rodzinna biesiada” zakończyła się około godziny dziewiętnastej, a uczestnicy rozeszli się zadowoleni i w dobrych humorach do domów.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

E.R.
Dodano:26-06-2016

„Snow White”

Dnia 13 czerwca 2016 r. na sali wiejskiej odbyło się przedstawienie polsko- angielskie pod tytułem „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Na scenie oprócz nowych bohaterów, pojawiły się też znane już z ubiegłego roku postacie. ŚNIEŻKĘ, którą zagrała Julia Górczak, odwiedził CZERWONY KAPTUREK (Klaudia Przewoźna), WILK (Dawid Marcinek) i GAJOWY ( Bartek Doroziński). Sztuka miała na celu umilić czas uczniom naszej szkoły. Szóstoklasiści chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony oraz pochwalić umiejętnościami aktorskimi. Wszystkim spodobała się Julia Szady w roli macochy. Widzowie byli rozbawieni i bardzo zachwyceni występem swoich kolegów i koleżanek. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniach i zapraszamy za rok.

Uczniowie klasy VI
Dodano:23-06-2016

Rajd Malucha

We wtorek 21 czerwca uczestniczyliśmy w XIII Rajdzie Malucha na Koczurach.Na metę podążaliśmy na swój sposób. Klasi Ia i Ib maszerowały pieszo, a klasa II i III jechały rowerami - każda inną trasą. Po drodze rozpoznawaliśmy drzewa, ptaki i jedliśmy jagody. Na mecie było wiele zabaw, konkursów i smaczna drożdzówka z soczkiem.Wsród zwycięzców znalazła się klasa III. Zdobyła I miejsce i otrzymała puchar, a klasa Ib zajęła II miejsce. Najlepszymi zawodnikami byli: Nina Zyber klasa III - I miejsce w rzucie lotką, Tobiasz Glapiak - klasa III - II miejsce w rzucie lotką, Julia Jabłońska klasa III - II miejsce w konkursie krajoznawczym, Jakub Mikołajczyk klasa II - IV miejsce w rzucie podkową.Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.N., B.K.
Dodano:23-06-2016

Wycieczka do Krainy Bogilu

Dnia 14 czerwca dzieci z grupy maluszków oraz starszaków wraz z rodzicami wybrali się na wycieczkę do Krainy Bogilu w miejscowości Wioska (koło Jabłonnej).
Miejsce to skupia wiele atrakcji na świeżym powietrzu, jak również pod zadaszeniem. Przedszkolaki korzystały z licznych dmuchańców, zjeżdżalni, trampolin, gokartów, placów zabaw i małpich gai.
Dodatkową atrakcją było wejście do sali gier , gdzie były liczne maty edukacyjne, efekty 3D.
I choć dzieci cały dzień spędziły na figlach i swawolach na świeżym powietrzu zmęczenie ich nie zmogło i nawet droga powrotna była głośna i wesoła:)
Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.K., W.F.
Dodano:13-06-2016