GODZINA

GOOGLE
NASI SPONSORZY
Europejski Fundusz Społeczny

Dagma sp. z o.o.

HJ Heinz Polska S.A., Pudliszki

Firma Marino Sp. z o.o.

Okna, drzwi z PCV i ALU

FOTO ALTISSA LesznoKALENDARZ

IMIENINY


POGODA


ODWIEDZIŁO NAS
GOŚCIE ONLINE


Najlepszą przeglądarką obsługującą naszą stronę jest Mozilla Firefox

do pobrania

Festyn szkolny

J.Sz.
Dodano:13-06-2016

Każdy dzień w przedszkolu może być ciekawy

Ten tydzień dla przedszkolaków był pełen różnych atrakcji.
Dnia 6.06.2016r. dzieci z oddziałów przedszkolnych w Jezierzycach Kościelnych brały udział w zabawach logopedycznych z bańkami mydlanymi, zorganizowane przy użyciu specjalnej maszynki przez p. Mateusza Gabrysia.
Następnie w środę tj. 8.06.2016r. obydwie grupy dzieci wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu, gdzie urządziły sobie piknik, podziwiały piękno przyrody, brały udział w konkursach przyrodniczych.
Z kolei w piątek 10.06.2016r. przedszkolaki wzięły udział w zajęciach edukacji ekologicznej pt" Co nam daje morze?" prowadzonych przez p. Jolantę z Ekosfery.
Dzieci dowiedziały się o morzu wielu interesujących rzeczy, poznały zagrożenia, rozwiązywały zagadki i zdobywały drobne nagrody. Na koniec zajęć każdy przedszkolak otrzymał znaczek z napisem "Nie pływam w śmieciach".
Podsumowując można stwierdzić, że każdy dzień w przedszkolu jest ciekawy i zaskakujący.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.K., W.F.
Dodano:13-06-2016

„Festiwal nauk fizycznych”

W dniu 1 czerwca 2016 na sali wiejskiej uczniowie klasy drugiej i trzeciej gimnazjum przeprowadzili "Festiwal nauk fizycznych" podczas, którego prezentowali doświadczenia fizyczne z różnych dziedzin fizyki.
Widownią byli uczniowie szkoły podstawowej i pierwszej klasy gimnazjum

W programie znalazły się następujące doświadczenia:
Poduszkowiec,
Wyciąganie kostki lodu za pomocą soli,
Praca fali dźwiękowej,
Ciśnienie w butelce,
Dźwięczne kieliszki,
Implozja , Napięcie powierzchniowe na siatce,
Fontanna z butelki, statek w butelce,
Hologram 3D,
Świecący ogórek,
Wodny laser,
Balon trzymający szklanki
Zjawisko konwekcji,
Siły przylegania,
Środek ciężkości,
Elektromagnes,
Krążek Newtona i Ciecz nie Newtonowska.
Uczniowie nie tylko przedstawili doświadczenia, ale również zachęcali młodych obserwatorów do samodzielnego doświadczania i obserwowania otaczającego nas świata. Prowadzili konwersację z widownią i wspólnie ustalali obserwacje oraz wnioski . Przybliżali wiedzę fizyczną w postaci profesjonalnych wniosków z przeprowadzonych doświadczeń. Szczególnie maluchy bardzo żywiołowo reagowały na wyniki obserwowanych doświadczeń i czynnie brały udział w wydarzeniu.
Podczas wydarzenia Panie z Rady Rodziców rozdały wszystkim badaczom lody z okazji Dnia Dziecka .
Festiwal miał na celu propagowanie aktywnego zdobywania wiedzy poprzez doświadczanie i analizowanie otaczającej nas rzeczywistości. Zachęcano najmłodszych do badawczego podejścia do wiedzy.
Impreza była udana i mamy nadzieję powtórzyć podobne wydarzenie za rok.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.S.
Dodano:10-06-2016

Piknik rodzinny klasy 4

W minioną sobotę uczennice i uczniowie klasy 4 wraz z rodzicami i rodzeństwem spędzili miło czas na rodzinnym pikniku w Brennie. Pogoda i humory nam dopisały. Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:08-06-2016

Leśnymi ścieżkami

We wtorek 7 czerwca przyjechali do nas uczniowie IIIb ze SP nr w Lesznie. Spotkaliśmy się na boisku szkolnym z rowerami. Wzorowo przygotowani do wędrówki wyruszyliśmy na wycieczkę rowerową po naszych pięknych leśnych drogach. Jechaliśmy na Koczury potem do Adamowa dalej do Gołanic, polna drogą wróciliśmy do szkoły. Na miejscu czekała na nas pyszna kiełbaska z grilla,napoje i domowe wypieki naszych mam. Przy posiłku rozmawialiśmy i wspominaliśmy nasze wycieczki i spotkania, dzięki którym lepiej poznaliśmy siebie, nasze upodobania, przyzwyczajenia i polubiliśmy się. Trzy lata współpracy minęły szybko i mamy nadzieję, że nie zaginie ta przyjaźń. Być może wychowawcy już klas IV podejmą dalszą współpracę. Jest to nasze marzenie.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.N.
Dodano:08-06-2016

Laureaci

6 czerwca w Sali Ratuszowej w Lesznie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom V Leszczyńskich Mistrzostw w Informatyce. W kategorii szkoła gimnazjalna, uczniowie Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych zdobyli:
III miejsce Katarzyna Roszak kl. II Gim,
V miejsce Tomasz Lis kl. II Gim
.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

J.Sz.
Dodano:07-06-2016

Wycieczka krajobrazowa do Boszkowa

Dzieci z oddziałów przedszkolnych w Jezierzycach Kościelnych wybrały się 2 czerwca na wycieczkę krajoznawczą do Boszkowa. Razem ze swoimi paniami oraz jedną z mam przedszkolaki pojechały nad Jezioro Dominickie.
Wspólnie podziwialiśmy jezioro Dominickie, urządziliśmy sobie piknik na plaży, bawiliśmy się w "małpim gaju" a na koniec zjedliśmy pyszne lody.
Dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń, niektóre z grupy młodszej usnęły po drodze w autobusie. Serdecznie dziękujemy Pani K. Michalak za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wycieczki i zakup lodów.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.Figlarz, D. Kiąca
Dodano:03-06-2016

Dzień dziecka w oddziale przedszkolnym

1 czerwca powitał nas deszczową pogodą, jednak buzie dzieci wchodzących do szkoły rozjaśniał uśmiech na widok tęczowych baniek mydlanych unoszących się w powietrzu. Miłą niespodziankę sprawił nam pan Mateusz Gabryś.
Pan Mateusz odwiedził też przedszkole i dla każdego dziecka wykonał niespodziankę z baloników. Były więc kotki, pieski, kwiatki, kapelusze i oczywiście miecze dla chłopaków. Dla dzieci przygotowaliśmy słodki poczęstunek, za który dziękujemy mamie Amelki- p. Woźniak, oraz mamie Dominika- p. Wieland. Mimo niesprzyjającej pogody udało nam się także przygotować dla dzieci kiełbaski z grilla. Za ufundowanie bułeczek dla wszystkich przedszkolaków dziękujemy p. Wypychowi. Dziękujemy także naszej kochanej pani Stefanii za lody oraz Radzie Rodziców szkoły za lody i wafelki. Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tego niezwykłego dnia- dziękujemy.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.Figlarz, D. Kiąca
Dodano:02-06-2016

Wśród storczyków i serc czerwonych

Tegoroczny Dzień Mamy przedszkolaki spędziły w Boszkowie. Razem z ukochanymi mamusiami bawiły się uczestnicząc w warsztatach kulinarnych „Kraina smaków”. Zarówno dzieci jak i mamy z zapałem wykonywały pizze, a potem dekorowały lody. Zwieńczeniem pracy był oczywiście wspólny poczęstunek. Dzieci zaprezentowały również część artystyczną i wręczyły zrobione samodzielnie prezenty: starszaki- piękne storczyki, maluchy- naszyjniki z serduszkami i laurki. Miło upłynął nam czas przy muzyce i zabawach prowadzonych przez organizatora. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, a mamom życzymy aby w ich zabieganym życiu były tylko dni piękne jak storczyki i słodkie jak lody.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.Figlarz, D. Kiąca
Dodano:02-06-2016

Gminna Biblioteka we Włoszakowicach

W środę 4 maja wraz z klasą drugą pojechaliśmy do Włoszakowic do Gminnej Biblioteki Publicznej. Dzieci zapoznały się z katalogiem rzeczowym i tytułowym, działami literatury oraz ze zbiorami książkowymi w bibliotece. Z pasją opowiadały przeczytane ostatnio książki i wypowiadały się na temat bohaterów. Następnie włączyliśmy się w akcję Cała Polska Czyta Dzieciom. Najpierw wybraną książkę czytały chętne dzieci z klasy trzeciej potem panie. Mamy nadzieję, że po tej wizycie pojawią się w bibliotece we Włoszakowicach nowi czytelnicy.

D.N.
Dodano:02-06-2016

Spotkanie w Lesznie

Na zaproszenie naszych koleżanek i kolegów z klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lesznie pojechaliśmy do nich na spotkanie. Nasze panie przygotowały dla nas bardzo ciekawe zajęcia. Najpierw na sali gimnastycznej przywitaliśmy się oraz przebraliśmy w stroje gimnastyczne. Pani Basia Szymkowiak opowiedziała nam o nowym boisku lekkoatletycznym na ich terenie. Potem nas tam zaprowadziła. Po rozgrzewce przyszedł czas na prawdziwe zawody. Skakaliśmy w dal, biegaliśmy na czas, graliśmy w "dwa ognie" i w piłkę nożną. Wszyscy okazaliśmy się zwycięzcami. Bardzo było wesoło na boisku- nasi rodzice, którzy byli tam z nami przypomnieli sobie szkolne lata i również skakali w dal. Gorąco im kibicowaliśmy. Potem poszliśmy do klasy na poczęstunek. Miło się rozmawiało przy zdrowych kanapkach, owocach i sokach. Nasze panie zaplanowały już kolejne spotkanie, które odbędzie się 7 czerwca.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

Otylia kl.III
Dodano:02-06-2016

Wycieczka do Wrocławia

16 maja klasa 1A i 1B wyjechały na wycieczkę do Wrocławia. Podróż zaczęliśmy o godzinie 7:00. Szybko dojechaliśmy na miejsce i pod Panoramą Racławicką spotkaliśmy się z panią przewodnik Elżbietą Zielińską. Spostrzegawcze pierwszaki od razu zauważyły postać maleńkiego ludzika na koniu, krasnoludka Panoramka. Razem z panią Elżbietą odnaleźliśmy ich tego dnia dwadzieścia. To było jednym z głównych zadań naszej wyprawy. O każdym z nich pani przewodnik opowiadała ciekawą historię. Zobaczyliśmy piękne kamieniczki Starego Miasta, uniwersytet i Ostrów Tumski. Potem udaliśmy się na statek i wyruszyliśmy w rejs po Odrze, który był miłym wytchnieniem po wędrówce ulicami Wrocławia. Ze statku podziwialiśmy między innymi wieże katedry, wrocławskie mosty i kolejkę linową przewożącą pasażerów z jednego brzegu na drugi. Po obiedzie pojechaliśmy do ogrodu zoologicznego. Afrykarium – to miejsce, które wszyscy chcieli bardzo zobaczyć. Barwne ryby, rekiny i płaszczki, pingwinki, foki, kotiki i hipopotamy zostały uwiecznione na zdjęciach. Potem odwiedziliśmy jeszcze innych mieszkańców zoo. Pełni wrażeń wracaliśmy do domu.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B. Stanek
Dodano:23-05-2016

Szkolny Konkurs Piosenki

21 kwietnia uczniowie klas I-III brali udział w konkursie piosenki, który miał wyłonić kandydatów, którzy będą reprezentować szkołę w gminnym konkursie Śpiewające dzieciaki, organizowanym przez Zespół Szkół we Włoszakowicach i GOK. W naszym konkursie uczestniczyli Amelia Kręc , Konstancja Michalska i Agata Siepańska z klasy 1A, Maria Królikowska, Kinga Kuśnierek z klasy 1B i Otylia Nowicka z klasy 3. Do gminnego konkursu zakwalifikowały się Amelia Kręc z piosenką Pobudka z ogródka, Kinga Kuśnierek , która śpiewała piosenkę o ufoludkach i Otylia Nowicka z utworem pt. Mama wszystko wie. Gminny konkurs odbył się 10 maja i nasze uczennice odniosły na nim duże sukcesy. Pierwsze miejsce zajęła Otylia Nowicka, a jej młodsza koleżanka Kinga Kuśnierek - trzecie. Gratulujemy również występu najmłodszej z uczestniczek, Amelce. Wszystkim dziewczynkom dziękujemy za piękne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B. Stanek
Dodano:23-05-2016

Specjalny Gość z Uniwersytetu Przyrodniczego

Dnia 19 maja bieżącego roku odwiedził nas pan Dr Marcin Tobółka -pracownik Instytutu Zoologii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.
W ciekawy i interesujący sposób opowiedział przedszkolakom oraz uczniom klas pierwszych Szkoły Podstawowej o ptakach żyjących wśród nas.
Dzieci mogły usłyszeć odgłosy takich ptaków jak: sikorka, kos, dzięcioł, bocian oraz obejrzeć z bliska pióra niektórych ptaków.
Następnie pan Marcin odpowiedział na liczne pytania zadawane przez dzieci: Dlaczego obrączkuje się bociany, jak długo bocian wysiaduje jaja, ile lat żyje bocian?

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D. K.
Dodano:23-05-2016

Przedstawienie ekologiczne dla rodziców

Przedszkolaki z oddziału 3-4-latków oraz z grupy starszaków z Jezierzyc Kościelnych przygotowały wraz z wychowawcami przedstawienie dla swoich rodziców.
Przedstawienie pt "Kłopoty Ryb" było związane z ekologią i Dniem Ziemi obchodzonym w kwietniu.
Wszystkie przedszkolaki wcieliły się w postacie: rybek, drzew, raka, tataraka, dyrektora, narratora. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę pt: "Ziemia wyspa zielona" i zostały nagrodzone gromkimi brawami od swoich najbliższych.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D. K., W. F.
Dodano:23-05-2016

Szkolny konkurs pięknego czytania

19 maja odbył się w naszej szkole konkurs pięknego czytania dla klas I – III. Uczestnicy otrzymali teksty i mieli kilka minut na zapoznanie się z nimi. Jury podczas konkursu oceniało płynność i wyrazistość czytania oraz odpowiednią intonację .Wszystkie dzieci pięknie czytały, a jury miało trudny wybór z wyłonieniem zwycięzców. Z klasy Ia pierwsze miejsce zajął Nikodem Mikołajczak, drugie Konstancja Michalska, a trzecie Wanessa Wojciechowska. W klasie I b pierwsze miejsce zajęła Gabrysia Kruk, drugi był Adrian Jaworski, a trzeci Adam Bąkiewicz. W klasie drugiej zwyciężyła Adrianna Hof, drugie miesce zajął Eryk Pusiak, a trzecie Nadia Zadworna i Michał Nędzyk. W klasie trzeciej najlepiej czytała Julia Jabłońska, a drugie miejsce zajęli: Otylia Nowicka i Kuba Włodarczak. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe .Gratulujemy wszystkim dzieciom, które brały udział w konkursie. Zwycięzcy z klas: Nikodem Mikołajczak, Gabrysia Kruk, Ada Hof i Julia Jabłońska będą reprezentowali naszą szkołę w gminnym konkursie pięknego czytania, który odbędzie się 2 czerwca w Jezierzycach Kościelnych.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B. K.
Dodano:20-05-2016

Warsztaty dla młodzieży i rodziców

W związku w realizowanymi w bieżącym roku działaniami na rzecz młodzieży i rodziców pragnę poinformować o najbliższej ofercie, z której skorzystać mogą uczniowie i rodzice Waszej szkoły.
Szczegóły w załączniku
Warsztaty dla młodzieży i rodziców(.pdf)

M.G.
Dodano:20-05-2016

Lech Poznań vs Lechia Gdańsk

28 Kwietnia o 15.00 z Jezierzyc Kościelnych wyruszył autobus na mecz do Poznania. Celem naszej wędrówki był mecz piłki nożnej Lecha z Lechią! Tym razem czwartkowe popołudnie było naprawdę fajne. Pogoda nas trochę zawiodła ale mecz spoko!!! Wynik 0:0 to była prawdziwa przygoda. Stadion zrobił na nas wrażenie. Tak naprawdę nie da się tego wszystkiego opisać to trzeba zobaczyć!
Zapraszamy do Galerii KOLEJORZ LECH!!!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.G.
Dodano:20-05-2016

Nakarm mój brzuszek!

Klasa 1 gimnazjum z ZS w Jezierzycach Kościelnych włączyła się do akcji ,,ZWIERZĘCE SOS'', której celem jest pomoc i zapewnienie lepszego życia porzuconym i bezdomnym zwierzętom. Do 29 kwietnia 2016 roku zbieraliśmy jedzenie dla zwierząt ze schroniska w Radomicku ,,U TEOSIA''. Akcja trwała dopiero parę dni, a nasz karton na karmy napełniał się błyskawicznie. W rezultacie uzbieraliśmy blisko 50 kg pożywienia. Dziękujemy wszystkim, którzy tak aktywnie włączyli się w akcję.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

A. Ławniczak
Dodano:18-05-2016

Letnie Półkolonie

M.Z.
Dodano:17-05-2016

Złoto-brązowi uczniowie z Jezierzyc

Dnia 12 maja 2016 roku we Wrześni odbył się finał wojewódzki XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasz powiat reprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lesznie i Gimnazjum nr 5 w Lesznie (powiat grodzki) oraz Szkoła Podstawowa z Jezierzyc Kościelnych i Gimnazjum w Jezierzycach Kościelnych.
Turniej rozpoczął się o godzinie 10.00 od oficjalnego otwarcia, w którym udział wzięli m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz dyrektorzy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego z Wielkopolski.
Uczniowie rywalizację rozpoczęli od rozwiązania testu wiedzy (25 pytań) oraz testu ze skrzyżowań (10 pytań) na rozwiązanie, których mieli łącznie czas 40 minut.
Następnie podzieleni na grupy wykonywali kolejno próby sprawnościowe tj. miasteczko ruchu drogowego, rowerowy tor przeszkód oraz pierwsza pomoc przedmedyczna.
W wyniku 7 godzinnej rywalizacji ok. godziny 17.00 sędzia główny Pan Maciej Bednik ogłosił wyniki.
Zawody zakończyły się dużym sukcesem uczniów z Jezierzyc Kościelnych.
Przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Jezierzycach Kościelnych w składzie: Wiktoria Gorzelniak, Julia Górczak, Miłosz Jankowiak i Kacper Zadworny okazali się najlepsi w gronie 32 drużyn szkół podstawowych i w nagrodę otrzymali Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego, dyplom oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo będą oni reprezentowali województwo wielkopolskie na finale ogólnopolskim, który w tym roku odbędzie się w dniach 6-8 czerwca 2016 roku w Krośnicy (woj. opolskie).
Ponadto najlepszą zawodniczką spośród wszystkich uczniów ze szkół podstawowych okazała się Wiktoria Gorzelniak z klasy 6 Szkoły Podstawowej w Jezierzycach Kościelnych. Natomiast ich starsi koledzy z Gimnazjum w Jezierzycach Kościelnych w składzie: Magdalena Cichoszewska, Adam Cichoszewski oraz Paweł Szyszkowiak stanęli na 3 stopniu podium wśród 31 drużyn gimnazjalnych. W nagrodę otrzymali Puchar Wojewody Wielkopolskiego, dyplom oraz nagrody rzeczowe. Obie drużyny przygotowywał Mariusz Zakrzewski.
Pozostałe „nasze drużyny” zajęły odpowiednio 9 miejsce – Gimnazjum nr 5 oraz 21 miejsce Szkoła Podstawowa nr 2.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.Z.
Dodano:15-05-2016

„Tadeusz Kościuszko – patron mojej szkoły”

W bieżącym roku szkolnym, w ramach Dnia Patrona Szkoły został zorganizowany konkurs historyczny. Jego celem było przybliżenie uczennicom i uczniom sylwetki i zasług Tadeusza Kościuszki. W ramach konkursu należało przygotować: płaską pracę plastyczną ukazującą scenę z życia naszego bohatera (klasy 1 – 3 szkoły podstawowej), grę planszową (klasy 4-6 SP) oraz gazetę historyczną (gimnazjum). Napłynęło wiele prac. Młodzież oryginalnie potraktowała temat. Sukcesem okazały się gry dydaktyczne przygotowane przez uczennice klasy 4, 5 i 6. Zostały one już przetestowane przez uczniów klasy 6 podczas ostatniej lekcji historii i społeczeństwa. Natomiast gimnazjaliści przygotowali ciekawą okładkę gazety. W rolę Tadeusza Kościuszki wcielił się sam Daniel Mikołajczyk. Ponieważ wszystkie prace zostały wykonane starannie (nad niektórymi dzieci spędziły aż 6 godzin!!!) i zgodnie z kryteriami wyróżnieni zostaną wszyscy biorący udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!
Lista zwycięzców:
Julia Jabłońska - klasa 3 szkoły podstawowej
Otylia Nowicka - klasa 3 szkoły podstawowej
Marysia Szadkowska - klasa 3 szkoły podstawowej
Weronika Kurkiewicz - klasa 4 szkoły podstawowej
Julia Dobruszek – klasa 4 szkoły podstawowej
Ola Wieland – klasa 5 szkoły podstawowej
Zosia Przydrożna – klasa 5 szkoły podstawowej
Marysia Jankowiak – klasa 5 szkoły podstawowej
Weronika Olejniczak – klasa 5 szkoły podstawowej
Agnieszka Kurkiewicz – klasa 5 szkoły podstawowej
Zuzia Rybka – klasa 5 szkoły podstawowej
Julia Kuśnierek – klasa 5 szkoły podstawowej
Klaudia Przewoźna – klasa 6 szkoły podstawowej
Milena Mikołajewicz – klasa 6 szkoły podstawowej
Martyna Marcinkowska – klasa 6 szkoły podstawowej
Julia Górczak – klasa 6 szkoły podstawowej
Wiktoria Gorzelniak – klasa 6 szkoły podstawowej
Agnieszka Olejniczak – klasa 1 gimnazjum
Agnieszka Ławniczak – klasa 1 gimnazjum
Ada Sawicz – klasa 1 gimnazjum
Daniel Mikołajczyk - klasa 1 gimnazjum

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:04-05-2016

Wstąpiliśmy do zakonu...

W czwartek – 28 kwietnia uczennice i uczniowie klasy czwartej szkoły podstawowej wybrali się do Wschowy, aby zwiedzić znajdujący się tam Klasztor Franciszkanów. Dzięki uprzejmości tamtejszych ojców i braci zakonnych mieliśmy przyjemność zwiedzenia tego wspaniałego kompleksu, będącego perłą architektury sakralnej naszego regionu. Sympatyczni zakonnicy zaprowadzili nas m.in. do zakonnej kaplicy, refektarza – czyli klasztornej „stołówki”, do tajemniczych i mrocznych podziemi, gdzie mogliśmy zobaczyć kamienne trumny m.in. fundatorów klasztoru. Pokazano nam również relikwie m.in. świętego Jana Pawła II. Młodzież mogła dowiedzieć się jak wyglądało życie codzienne franciszkanina niegdyś i jak wygląda ono współcześnie. Wycieczka była dla nas ciekawą lekcją historii.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy pomogli w zorganizowaniu naszego wyjazdu.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:04-05-2016

Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej

Dnia 28.04.2016 roku, Julia Kuśnierek oraz Aleksandra Wieland - uczennice naszej szkoły, a zarazem solistki Studia Piosenki przy Gminnym Ośrodku Kultury we Włoszakowicach wzięły udział w IV Archidiecezjalnym Przeglądzie Poezji i Pieśni Patriotycznej pod hasłem „Kocham moją Ojczyznę”, który miał miejsce w Poznaniu. W Przeglądzie udział wzięli także uczniowie ze ZSO we Włoszakowicach. Uczniów do Przeglądu przygotowali nauczyciele: p. K. Kaczmarek, p. Szymon Gąda oraz p. Izabela Górna. Gościnnie wystąpiła również p. Mariola Jagodzik, która akompaniowała na pianinie jednemu z uczniów.
Przegląd patronatem objęty został przez marszałka województwa wielkopolskiego – Marka Woźniaka i arcybiskupa metropolitę poznańskiego - Stanisława Gądeckiego. Patronat medialny sprawowały "Przewodnik Katolicki" i Radio Emaus.
W jury Przeglądu zasiedli znakomici profesorowie Akademii Muzycznej w Poznaniu: m.in. prof. Krystyna Domańska-Maćkowiak, która oceniła poziom przeglądu jako bardzo wysoki.
Wyniki Przeglądu już wkrótce. Trzymamy kciuki za naszych uczniów.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

Sz.G.
Dodano:29-04-2016

Ekologia

Ekologia jest jednym z działów edukacji przedszkolnej realizowanym w ramach podstawy programowej. W związku z tym również przedszkolaki z Jezierzyc Kościelnych po raz kolejny wzięły udział w zajęciach ekologicznych.
Dnia 22.04.2016 r. czyli w Światowy Dzień Ziemi odwiedziła nas p. Justyna Piwońska z Ekosfery, która w ciekawy sposób opowiedziała przedszkolakom o życiu pszczół.
Pani Justyna jest edukatorem ekologicznym i omówiła nam rozwój pszczoły, budowę ula, pracę pszczół . Na koniec interesujących zajęć dzieci wykonały plakat ekologiczny, podpisując się na nim jako przyjaciele pszczół. Ponadto dzieci otrzymały pamiątkowy medal za aktywne słuchanie i współpracę.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.K., W. F.
Dodano:26-04-2016

Szkolny Konkurs Recytatorski

7 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski klas pierwszych, drugich i trzecich. Tym razem każda z klas recytowała taki sam wiersz. Przed rozpoczęciem konkursu uczniowie klasy trzeciej zaprezentowali muzycznie i ruchowo wiersz pt. ,,Leń”
Klasa Ia recytowała wiersz pt. ,,Tydzień” Zwyciężyła Agatka Siepańska, drugie miejsce zajęła Amelka Badura, a trzecie Konstancja Michalska.
Klasa Ib prezentowała wiersz pt. „Michałek” Pierwsze miejsce zajęła Gabrysia Kruk, druga była Kinga Kuśnierek, a trzeci Oskar Herkt.
Klasa druga recytowała wiersz pt. ,, Trzej myśliwi”. Pierwsze miejsce zajęła Adrianna Hof, drugie Nikodem Ciesielski, a trzecie Michał Nędzyk.
W klasie trzeciej najlepiej w wierszu” O rupakach” zaprezentowała się Marysia Szadkowska, druga była Julia Jabłońska i trzecia Otylia Nowicka. W konkursie przyznano też nagrodę publiczności, otrzymał ją uczeń klasy trzeciej Kuba Włodarczak. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodycze, a zwycięzcy nagrody książkowe. 28 kwietnia zwycięzcy z klas będą reprezentować naszą szkołę w gminnym konkursie recytatorskim we Włoszakowicach.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K.
Dodano:11-04-2016

Przedszkolaki wśród zwierząt

Coraz mniej okazji mamy aby obejrzeć na żywo zwierzęta w gospodarstwie. Przy okazji omawianej tematyki, postanowiliśmy pokazać dzieciom jak ciekawy może być dzień spędzony wśród zwierząt w gospodarstwie. Wybraliśmy się z wizytą do Państwa Turkowiak do Zbarzewa. Przyjęli nas serdecznie babcia i dziadek oraz ciocia naszej koleżanki- Alicji . Pani Sylwia oprowadziła nas po gospodarstwie i pokazała zwierzęta. Dzieci patrzyły zafascynowane na małe prosiątka i cielaczki. Niektóre widziały je pierwszy raz z bliska. Potem oglądaliśmy chomiki i króliczki. Mogliśmy z bliska zobaczyć kurki i koguty, no i oswojone kotki. Czas minął nam bardzo szybko. Na koniec wizyty zostaliśmy obdarowani cukierkami i pysznymi muf inkami. Dziękujemy pani Sylwi za umożliwienie pobytu w gospodarstwie, a p. Turkowiak za poświęcony czas i serdeczną atmosferę

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

Dzieci i wychowawczynie
Dodano:11-04-2016

Życzenia Wielkanocne

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja".
Życzą


Dyrektor, Nauczyciele oraz Uczniowie
Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych.

J.Sz.
Dodano:21-03-2016

Świąteczne hafty

Oto najnowsze prace uczniów naszej szkoły. Ich autorami są: Paweł Kędziora - klasa 4 (zajączek) oraz Patrycja Smoczyńska - klasa II gimnazjum ( wizerunek Jezusa Chrystusa).

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:23-03-2016

Śniadanko Wielkanocne w przedszkolu

W środę, dnia 23.03.2016r. przedszkolaki wraz z nauczycielkami przygotowały śniadanko wielkanocne. Na stole znalazły się jajka, wędliny, szynka, chleb i warzywa. Po śniadanku do przedszkola zawitał długo wyczekiwany przez dzieci zajączek. Wszystkie dzieci z ciekawością poszukiwały swojego koszyczka w ogrodzie przedszkolnym.
Na zakończenie dnia pełnego niespodzianek dzieci wykonały sobie pamiątkowe zdjęcie z zającem.
Serdecznie dziękujemy rodzicom z Rady Rodziców za zorganizowaną niespodziankę.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.K.
Dodano:23-03-2016

Spotkanie z Radną

Dnia 22 marca uczennice i uczniowie klasy I gimnazjum gościli na zajęciach wiedzy o społeczeństwie panią Hannę Michalską - Radną Gminy Włoszakowice. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się m.in. ilu radnych liczy rada gminy, jakie komisje rady działają w naszej gminie, jak wygląda sesja rady gminy itp. Pani H.Michalska wyjaśniła nam również jakimi motywami kierowała się przystępując do wyborów, co najbardziej lubi w swojej pracy oraz jak spędza swój wolny czas. Niecodzienna lekcja wzbogaciła naszą dotychczasową wiedzę dotyczącą funkcjonowania gminy. Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

I.M.
Dodano:23-03-2016

Pierwszy Dzień Wiosny

Dnia 21 marca wszystkie przedszkolaki z Jezierzyc Kościelnych były ubrane na zielono aby powitać radośnie wiosnę. Dzieci z grupy maluchów i starszaków przygotowały i wspólnie udekorowały Marzannę.
Następnie głośnym okrzykiem
"Marzanno, marzanno, nasza zimowa panno"
pożegnały symbolicznie zimę.
Dziękujemy p. W. Bura za przygotowanie marzanny.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.K.
Dodano:23-03-2016

Śniadanie Wielkanocne

Dzieci z klasy Ib zgodnie z tradycją zasiadły do wielkanocnego śniadania. Oczywiście zając o nich nie zapomniał i obdarował je pysznymi słodkościami, za które pragną bardzo serdecznie podziękować.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

J.P.
Dodano:23-03-2016

Oczekiwanie na święta

Dzieci z klasy IB wraz z wychowawczynią Joanną Prozorowską zakończyły wiosenne porządki i z niecierpliwością oczekują nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

J.P.
Dodano:21-03-2016

Pisanka Wielkanocna

Czas przed Świętami Wielkanocnymi to czas oczekiwania na zmartwychwstanie Jezusa. Przygotowujemy pisanki, ciasta, baranki, dekoracje.
Dzieci z Przedszkola w Jezierzycach Kościelnych wzięły udział w konkursie plastycznym pt" Pisanka Wielkanocna". Wspólnie z rodzicami dzieci ozdabiały pisanki, tworzyły ciekawe kompozycje przestrzenne.
Wszystkie praca przedszkolaków zostały nagrodzone.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.K.
Dodano:18-03-2016

Z wizytą w piekarni

W środę 16 marca wybraliśmy się na umówione spotkanie do piekarni w Jezierzycach Kościelnych. Długi spacer zajął nam trochę czasu, ale nawet nasze kochane maluszki dzielnie maszerowały bez narzekania. Pani Irenka i pan Roman powitali nas jak zwykle bardzo serdecznie, a Bartek z dumą oprowadzał wszystkich po piekarni.
Na miejscu dzieci przekonały się jak ciężka jest praca w tradycyjnej piekarni, gdzie wiele rzeczy robi się ręczne. Pan Roman pokazał nam maszyny, formy urządzenia i oczywiście piec, który wszystkim się spodobał.
Dzieci mogły zobaczyć jak się zagniata ciasto, wałkuje, wykrawa i kula bułeczki. Zostaliśmy obdarowani ciasteczkami oraz specjalnymi serduszkami, które pan Roman specjalnie dla nas przygotował. Czas minął bardzo szybko i musieliśmy pożegnać gościnnych gospodarzy. Państwo I.R.Wypych od lat wspomagają nas ofiarując słodkości do przedszkola. Dziękujemy za to serdecznie. Podziękowanie kierujemy także do rodziców Bartka Dwornika, za zorganizowanie spotkania i wielokrotną, bezinteresowną pomoc.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F.
Dodano:17-03-2016

Czy wiesz co jesz?

Temat zdrowego odżywiania i promowanie zdrowej żywności wśród małych dzieci jest tak samo ważny jak u dorosłych. W edukacji przedszkolnej zwracamy szczególną uwagę na prawidłowe nawyki żywieniowe, które w przyszłości będą gwarancją zdrowia. Chcąc jeszcze bardziej oswoić dzieci z zasadami zdrowego odżywiania zaprosiliśmy na zajęcia p. Justynę Piwońską, która od lat prowadzi zajęcia ekologiczno- przyrodnicze. Pani Justyna opowiedziała dzieciom o znaczeniu warzyw i owoców w codziennej diecie, oraz zapoznała z piramidą odżywiania. W ciekawy sposób zapoznała przedszkolaki z przygodą Leniuszka i konsekwencjami nadmiernego objadania się. Dzieci obejrzały bajkę związaną z tematem, oraz brały udział w zabawach omawiających znaczenie poszczególnych produktów oraz aktywność fizyczną. Na zakończenie wszyscy otrzymali karty do kolorowania oraz piękne medale. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, były dostosowane do możliwości dzieci młodszych i starszych.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F.
Dodano:17-03-2016

Zawody naszych rodziców

Ten tydzień był dla przedszkolaków z Jezierzyc Kościelnych bardzo ciekawy. Dzieci poznawały różne zawody wykonywane przez ich rodziców i nie tylko.
Przedszkolaki zapoznały się z zawodami : fryzjerki, sprzedawcy, krawcowej, piekarza i policjanta. Odwiedziły nas p.M. Hofman pracująca w firmie Werner Kenkel, która w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o produkcji kartonów, etapach powstawania.
W kolejny dzień odwiedziła nas p. M.Cielon, która opowiedziała nam o pracy krawcowej. Zaprezentowała maszynę do szycia , oraz zaoferowała dzieciom możliwość spróbowania szycia.
Ponadto odwiedziła nas również pani policjantka przypominając dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.K.
Dodano:14-03-2016

Nowe Lotko w Jezierzycach Kościelnych

Jak co roku przedszkolaki wybrały się na spacer z „Nowym Lotkiem” w pobliskiej okolicy. Dzieci chętnie kultywują tą tradycję w Wielkim Poście, odwiedzając gospodarzy i śpiewając pieśń:
„Nowe Lotko w sieni, Pani Gospodyni,
Zielony Gaj, koszyczek jaj”
Przedszkolaki zostały licznie obdarowane słodyczami, które otrzymali . Dziękujemy rodzicom za słodkości.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.K.
Dodano:14-03-2016

Szkolne bazgroły

Pewnie niejedno z was oprócz notatek w zeszycie ma w nim pełno rysunków, bazgrołów i śmiesznych własnoręcznie wykonanych grafik. Rysujemy na przerwie, lekcji, w domu zawsze wtedy gdy mamy na to ochotę. Każdy z nas pewnie nie raz coś śmiesznego narysował. Warto się tym podzielić nie raz wystarczy jedynie kartka, długopis i trochę dziecięcej wyobraźni by powstało prawdziwe dzieło sztuki a zresztą zobaczcie sami zapraszam was do naszej nabazgrolonej galerii.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.G.
Dodano:11-03-2016

Dzień Kobiet

Wszystkim naszym Paniom
Szczęścia, uśmiechu, dużo radości,
Spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń,
Samych przyjemnych w Waszym życiu zdarzeń.
Życzy męska część kadry ZS w Jezierzycach Kościelnych

J.S.
Dodano:08-03-2016

Dzień Babci i Dziadka

18 lutego uczniowie klasy drugiej i trzeciej gościli swoje Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Przybyłych gości przywitał dyrektor szkoły .
Na początku wszyscy uczniowie odśpiewali gromkie „Sto lat” złożyli życzenia, wręczyli laurki i własnoręcznie wykonane prezenty. Następnie uczniowie klasy trzeciej rozpoczęli występy dla dziadków. Recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po ich występie w wierszu i piosence zaprezentowali się uczniowie klasy drugiej. Przygotowali też inscenizację bajki pt. „Czerwony Kapturek”. Swój występ klasa druga zakończyła piosenką disco polo „Oczy zielone”. W rolę Zenka Martyniuka wcielił się Janek Ciesielski, a pozostali uczniowie wykonali układ taneczny do piosenki. Występy dzieci został nagrodzony gromkimi brawami. Nadszedł wreszcie czas na kawę i pyszne ciasto. Dzieci usiadły ze swoimi dziadkami i wszyscy częstowali się słodkościami.
Bardzo dziękujemy wszystkim paniom, które upiekły placki i pomagały w przygotowaniach do uroczystości.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K.
Dodano:25-02-2016

Walentynki

14 lutego uczniowie Szkoły w Jezierzycach Kościelnych obchodzili Walentynki. W tym dniu wszyscy mniej lub bardziej zakochani mieli okazję wyznać swoje uczucia osobom, które darzą sympatią. Specjalnie dla nich uczniowie wraz z pedagogiem przygotowali pocztę walentynkową, która przekazywała ozdobne, najczęściej własnoręcznie zrobione liściki z walentynkowym wierszykiem wybranej osobie. Wśród tej niezwykłej korespondencji nie zabrakło wyrazów sympatii skierowanych pod adresem dyrektora szkoły, nauczycieli i wychowawców. Atmosferę tego dnia tworzył również odpowiedni wystrój klas, dominował kolor czerwony i niezliczona ilość czerwonych serc, pojawiających się w różnych miejscach w szkole. Walentynki przyniosły wszystkim bawiącym się w szkole wiele radości. Przekonaliśmy się jak wiele znaczą dla nas te drobne gesty, na jakie zdobyliśmy się w tym dniu wobec innych.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.G.
Dodano:15-02-2016

Kochamy Was

Tym napisem powitaliśmy gości zaproszonych na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się 14.01.2016r. Dzieci z oddziałów przedszkolnych dziękowały swoim najbliższym za miłość, cierpliwość i poświęcony czas.
Program świąteczny i okolicznościowy stanowiły wiersze, piosenki i tańce. Maluchy zaprezentowały taniec do utworu „ Zasiali górale”, a starsze dzieci pokazały swoje umiejętności w układzie „Oh Susanna” oraz „ Troika”.
Dopełnieniem uroczystości były życzenia i wręczenie własnoręcznie wykonanych prezentów.
Dziękujemy Rodzicom, którzy piekli ciasto, pomogli przy dekoracji Sali i organizacji poczęstunku.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F.
Dodano:31-01-2016

Wycieczka do Poznania

Dnia 12 stycznia uczniowie klasy czwartej i szóstej szkoły podstawowej udali się na jednodniową wycieczkę do Poznania. W Kościele Franciszkanów na placu Bernardyńskim mieliśmy okazję zobaczyć największą ruchomą szopkę w Europie. Szopka w poznańskim kościele powstaje od kilkudziesięciu lat i każdego roku jest rozbudowywana o nowe elementy. Uczniowie mogli zobaczyć około 200 figur, w tym naturalnej wielkości postacie Świętej Rodziny. W tym roku pojawiły się też motywy związane z 1050 rocznicą chrztu Polski. Głównym celem wyjazdu był musical w Teatrze Muzycznym. Na muzyczną scenę przeniesiona została najbardziej poetycka baśń H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu”. W pamięci uczniów pozostały porywające songi i niesamowita gra aktorów i tancerzy.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M, M.S-G.
Dodano:27-01-2016

Balik Karnawałowy

Dnia 15.01.2016r. dzieci z oddziałów przedszkolnych w Jezierzycach Kościelnych miały okazję bawić się na Baliku Karnawałowym.
Dzieci wystąpiły w strojach : Księżniczek, Spiderman-a, Motyli, Diabełków oraz wielu innych bajkowych postaci.
Każdy brał udział w zabawach, tańcach i konkursach w których otrzymał niespodziankę. Zabawę dzieciom osłodziły placki przygotowane przez rodziców.
Serdecznie dziękujemy dzieciom za wspólną zabawę a rodzicom za pomoc w organizacji Baliku oraz wcześniejszego Dnia Babci.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.K
Dodano:20-01-2016

Życzenia Bożonarodzeniowe

Rys.wykonał Michał Nędzyk kl. 2 SP, opracowanie graficzne Amadeusz Kurkiewicz kl. 3 Gim
Dodano:22-12-2015

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Miesiąc grudzień to głównie przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Również dzieci z oddziału przedszkolnego z Jezierzyc Kościelnych czynnie uczestniczyły w świątecznych pracach.
Dzieci ozdabiały pierniki przygotowane przez piekarnie Państwa Wypych. Ponadto przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym pt"Moja Choinka". Dzieci wraz z rodzicami wykonywały piękne choinki z różnych materiałów, które można było obejrzeć w przedszkolu.
Serdeczne podziękowania kierujemy dla Państwa Wypych za za sponsorowanie pierników i ciasteczek dla dzieci.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.K, W.F.
Dodano:22-12-2015

Konkurs piosenek świątecznych

Dnia 21 grudnia na Sali Wiejskiej w Jezierzycach Kościelnych odbył się przegląd piosenek świątecznych i kolęd, który zorganizowany został przez panią Dorotę Pawlak i pana Szymona Gąda.
W przeglądzie wystąpili uczniowie wszystkich klas naszej szkoły. Występy oceniali pani Marta Samson-Gjeka, pani Grażyna Lech i pan dyrektor Mariusz Zakrzewski.
Pierwsze miejsce zajęła klasa IA, drugie klasa IV, a trzecie klasa III gimnazjum. Z solistów najlepiej wypadła Alicja Górna z klasy IV. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

K.R., N.P., kl II Gim
Dodano:22-12-2015

Jarmark ozdób świątecznych

Jarmark ozdób świątecznych w Gołanicach- 13.12.2015
Od dłuższego już czasu starszaki i ich rodzice przygotowywali się do wystawienia ozdób świątecznych wykonanych własnoręcznie. Dzieci w przedszkolu wykonywały aniołki i stroiki, a rodzice w domach piękne dekoracje w postaci bombek, choinek, zawieszek, bałwanków itp. Różnorodność wykonanych ozdób była ogromna. Wszystkie prezentowały się pięknie i kolorowo. Na naszym stoisku znalazły się też prace zrobione przez rodziców i dzieci z oddziału 3 i 4- Latków. Stoisko szkolne powstało z inicjatywy p. D. Nowickiej, która z pomocą p. A.Włodarczak i p. A.Przewoźnej wykonała prawdziwe cudeńka- zapachowe mydełka glicerynowe. W/w paniom, oraz p. E.Gorzelniak, która pomagała w sprzedaży , serdecznie dziękujemy. Na stoisku zaprezentowane zostały także prace wykonane przez uczniów szkoły pod okiem p. A. Szczepaniak- choinki z makaronu , anioły z masy solnej i świąteczne stroiki. Zainteresowanie pracami i ozdobami było bardzo duże. Dziękuję tym wszystkim rodzicom, którzy przygotowali ozdoby i poświęcili swój wolny czas, a w szczególności z oddziału przedszkolnego- p. H.Łaszczyńskiej, A. Małeckiej oraz M. Zimniewicz za pomoc w organizacji stoiska i sprzedaż ozdób do samego końca trwania jarmarku.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F.
Dodano:15-12-2015

„Marzycielska Poczta”

„Marzycielska Poczta” to akcja która polega na wysyłaniu tradycyjnych kartek i listów do ciężko chorych dzieci. W tym roku starszaki po raz pierwszy wzięły w niej udział. Projekt rozpoczął się od informacji dla rodziców i starszych przedszkolaków. Potem były wspólne zajęcia, na których rodzice i dzieci wykonywali kartki i pisali życzenia. Kolejnym etapem projektu stała się wycieczka na pocztę i wysłanie listów i kartek oraz maskotek do dzieci. Swoim patronatem objęliśmy dwoje dzieci: Kacperka i Oliwkę. Ostatni etap stanowiła relacja z przebiegu akcji na stronie Marzycielskiej Poczty. Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia strony marzycielska poczta.pl i napisania listu bądź wysłania kartki do wybranego dziecka. Dla chorych dzieci mały gest to dużą radość i forma rehabilitacji. Dziękuję p. A. Małeckiej za podarowanie nam Przytulanek dla Kacperka i Oliwki.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F.
Dodano:15-12-2015

Wielki Konkurs Ekologiczny

Dzieci 5 i 6- letnie brały udział w Wielkim Konkursie Ekologicznym dla Przedszkoli 2015. Organizatorem VI już edycji był serwis internetowy dla dzieci w wieku przedszkolnym www.Buliba.pl
Wykonaliśmy pracę pt. „Gra muzyczna i logiczna”, do której użyliśmy materiałów ekologicznych i odpadowych. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże i wśród tysięcy prac nie udało nam się zdobyć nagrody, ale cieszy nas dyplom za udział. Dziękujemy tym rodzicom, którzy oglądali naszą pracę w Galerii i oddali swój głos. Liczymy na to, że następnym razem tych głosów będzie więcej.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F.
Dodano:15-12-2015

Święty Mikołaj

Dnia 4 grudnia przedszkolaków z Jezierzyc Kościelnych odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci przygotowały piosenki świąteczne dla swojego gościa, ten z kolei rozdał , każdemu dziecku prezent.
Następnie dzieci z grupy 3 i 4- latków wraz z rodzicami wzięły udział w warsztatach świątecznych. Wspólnie z wychowawczynią i rodzicami przedszkolaki ozdabiały bombki, choineczki kartonowe i kleiły łańcuchy choinkowe. Tak pięknie ustrojona choinka będzie wspaniałą ozdobą w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji zajęć i odwiedzin mikołajkowych.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.K.
Dodano:07-12-2015

Andrzejki w klasie 2 i 3

Klasa druga i trzecia spotkały się w czwartek 26.11.2015 r. na klasowych andrzejkach. Bawiliśmy się razem przy znanych piosenkach i melodiach. Każdy z nas przygotował wróżby i konkursy. Niektórzy mieli bardzo zabawne losy. Nasze panie zadbały o to, aby każdy z nas wyszedł z imprezy zadowolony. Teraz zaczynamy przygotowywać się do świąt a potem znów zabawa! Tym razem to będzie bal przebierańców.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.N.
Dodano:07-12-2015

Wieczór bajek

W piątek 27 listopada od godziny 16.00 w naszej szkole rozpoczął się Wieczór bajek. Tematem przewodnim była bajka pt. " Kraina Lodu" i jej bohaterowie. Na to niezwykłe spotkanie przybyły przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III.
Poprzez spotkanie z książką włączyliśmy się w akcję Cała Polska Czyta Dzieciom. W ten wieczór bajek nie czytali rodzice ani pani z klasy lecz radna Gminy Włoszakowice- pani Hanna Michalska, sołtys Jezierzyc Kościelnych - pani Agnieszka Przewoźna, dyrektor Szkoły w Jezierzycach Kościelnych wraz z małżonką - państwo Mariusz i Zofia Zakrzewscy. Zaproszeni goście wybrali mniej znane bajki, wiersze a pani Zosia opowiedziała dodatkowo legendę o naszym regionie. Wszyscy zostali nagrodzeni oklaskami. Potem odbyły się warsztaty plastyczne przeprowadzone przez panią Wioletkę Figlarz. Dzieci zrobiły czarodziejską różdżkę dla Lisy oraz Kartonowe Miasto dla Lisy i Anny. W miłym i wesołym nastroju rozchodziliśmy się do domu, lecz nie wszyscy. Chętni z klasy II i III zostali na Bajkowej Nocy. W ciepłej i serdecznej atmosferze oglądaliśmy bajki do bardzo, bardzo późna. Rankiem następnego dnia, pełni wrażeń wracaliśmy do domu.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.N.
Dodano:01-12-2015

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25 listopada jest obchodzony Światowy Dzień Pluszowego Misia. W ten dzień także przedszkolaki z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej z Jezierzyc Kościelnych bawiły się z pluszakami. Uczniowie z klasy III wspólnie przeczytali młodszym kolegom przygody Kubusia Puchatka i nie tylko. Każde dziecko wykonało ilustrację swojego Misia i otrzymało znaczek z wizerunkiem pluszaka na pamiątkę.
Serdecznie dziękujemy trzecioklasistom za pięknie zaprezentowanie bajek.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.K., D.N., W.F.
Dodano:25-11-2015

W Izbie Regionalnej

17 listopada byliśmy w Izbie Regionalnej w Pawłowicach na warsztatach pt," Robimy zapasy na zimę czyli kiszenie kapusty". Na początku panie prowadzące zajęcia serdecznie się z nami przywitały i od razu zaprosiły do pracy. Założyliśmy fartuszki i chustki na głowę. Każdy ucierał marchew i rozdrabniał za pomocą hebla kapustę. Następnie pani wsypała ją do beczki i każdy poi kolei zakładał kalosze i deptaliśmy kapustę tak długo dopóki nie puściła soku. Pani przy tym opowiadała dlaczego należy to robić w ten sposób i zachowywać szczególną czystość. Podczas pracy śpiewaliśmy piosenki i opowiadaliśmy o naszych domowych pracach. Uduszoną kapustę zabraliśmy ze sobą i teraz się kisi u mnie w domu. Zrobimy z niej surówkę. W Izbie Regionalnej w Pawłowicach jest mnóstwo ciekawych rzeczy: np. pierwsze radio, żelazka na duszę, kołowrotki, cepy, patefon. Niektórych eksponatów nie mogliśmy zobaczyć ponieważ były w trakcie konserwacji ale otrzymaliśmy już zaproszenie na kolejne warsztaty. Dzisiejszy wyjazd był bardzo ciekawy i pouczający.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

Otylia N. klasa III
Dodano:18-11-2015

Przedstawienie

Dnia 16 listopada klasy II i III naszego gimnazjum zostały zaproszone na przedstawienie z okazji Święta Niepodległości. Odbyło się ono w Zespole Szkół w Dłużynie. Uczniowie zaprezentowali fragment ,,Balladyny” Juliusza Słowackiego. Występ wzbogacony był prezentacją, tańcem i śpiewem.
Gratulujemy koleżankom i kolegom wspaniałego, profesjonalnego występu.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

Uczniowie klasy II i III Gim
Dodano:17-11-2015

Casting

Dnia 10 listopada odbył się w naszej szkole casting do filmu dokumentalnego. Organizowany był on przez klasę II gimnazjum w ramach projektu.
Udział w nim wzięli uczniowie naszej szkoły. Podczas przesłuchania zadawano im pytania, na które musieli odpowiedzieć przed kamerą. Dla gości przygotowano poczęstunek.
Serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy wszystkich do udziału w naszym filmie.

N.P., K.R.
Dodano:17-11-2015

Powiatowy Konkurs Talentów


Karta zgłoszeniowa (.pdf)

Dominik Schulz
Dodano:12-11-2015

Święto Narodowe

Czy dla współczesnej młodzieży znaczą jeszcze takie wartości jak patriotyzm, ojczyzna, wolność?
Uczniowie Gimnazjum w Jezierzycach Kościelnych pokazali, że tak. Dużym staraniem zorganizowali uroczystą akademię z okazji Święta Niepodległości. 11 listopada jest dniem wolnym od pracy i zajęć, więc przedstawienie odbyło się w poniedziałek 9 listopada. Na salę wiejską przybyli ich młodsi koledzy, nauczyciele i niektórzy rodzice. Piękne pieśni patriotyczne i wojskowe w oprawie słowa poetyckiego tak skupiły uwagę widowni, że nawet maluchy z przedszkola siedziały nieruchomo jak zaczarowane. Aktorami byli uczniowie klasy drugiej i trzeciej miejscowego gimnazjum. Częścią przygotowań kierowali p. Elżbieta Ratajczak i p. Szymon Gąda. Sukces akademii świadczy, że nie ma tematów trudnych, jeśli są odpowiednio przedstawione.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

E.R.
Dodano:12-11-2015

Lech Poznań vs Górnik Łeczna

8 Listopada o 13.00 z Jezierzyc Kościelnych wyruszył autobus na mecz do Poznania. Celem naszej wędrówki był mecz piłki nożnej Lecha z Górnikiem! Tym razem niedzielne popołudnie było naprawdę gorące. Pogoda nam dopisała mecz też pełen emocji zakończył się wynikiem 3:1 to była prawdziwa przygoda. Stadion pełen kibiców zrobił na nas wielkie wrażenie. Na telebimach dodatkowo wyświetlano zdjęcia dzieciaków ze wszystkich zakątków wielkopolski i nas tam nie zabrakło. Tak naprawdę nie da się tego wszystkiego opisać to trzeba zobaczyć ! Zapraszamy do Galerii KOLEJORZ LECH!!!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.G.
Dodano:09-11-2015

„Jesienna kompozycja”

W miesiącu październiku został zorganizowany konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców z oddziału przedszkolnego w Jezierzycach Kościelnych pt. ,,Jesienna kompozycja”. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej.W grupie 3-4-latków przyznano trzy pierwsze miejsca:
I miejsce - Hubert i Roksana Kostrowscy
II miejsce – Milena Małecka
III miejsce – Amelia Woźniak
W grupie 5-latków wyłoniono:
I miejsce – Filip Małecki
II miejsce – Zuzia Łaszczyńska
III miejsce – Emilia Zimniewicz
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.K., W.F.
Dodano:04-11-2015

Casting!!!

I.M.
Dodano:02-11-2015

Spotkanie z leśnikiem

13 października dzieci z klasy drugiej i trzeciej udały się na pieszą wyprawę na Koczury. Pogoda tego dnia nas niestety nie rozpieszczała, ale żwawo maszerowaliśmy leśną droga, podziwiając barwy jesieni. Na miejscu czekał na nas leśnik pan Marek Wąsowicz, który rozpoczął naszą lekcję o przyrodzie. Ciekawie opowiadał o zwierzętach znajdujących się w ochronce oraz o ich zachowaniach. Spacerując wokół leśniczówki mogliśmy zobaczyć rośliny z różnych warstw lasu, dotknąć ich, rozpoznawaliśmy tez różne drzewa, ich liście i szyszki. Podziękowaliśmy panu za ciekawe zajęcia, zjedliśmy śniadanko, a następnie udaliśmy się marszowym krokiem do szkoły.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K., D.N
Dodano:01-11-2015

Spotkanie trzecioklasistów w Lesznie

Spotkanie uczniów klasy p. D. Nowickiej i p. B. Szymkowiak ze SP nr. 2 w Lesznie. To już wieloletnia tradycja. Dzieci spotykają się kilka razy w roku na zajęciach, imprezach i wycieczkach. Organizują rajdy piesze, rowerowe oraz konkursy.
W piątek 9 października byliśmy razem w mleczarni państwa Korbików w Jezierzycach Kościelnych. Zobaczyliśmy w jaki sposób mleko jest transportowane na halę produkcyjną i co robi się z mleka. Pani opowiadała jak kiedyś robiono masło i sery i pokazała jak to się dzieje teraz. Mieliśmy okazję popróbować pyszności z naszej jezierzyckiej wytwórni.
Potem udaliśmy się do lasu. Obserwowaliśmy przyrodę. Potem pani Dorota przeprowadziła konkursy zręcznościowe. Biegaliśmy z szyszkami, rzucaliśmy nimi do celu, tworzyliśmy różne prace z materiałów przyrodniczych. W klasie zjedliśmy wspólnie śniadanie i rozmawialiśmy spostrzeżeniach z wycieczki. Bardzo się zaprzyjaźniliśmy. 4 listopada jedziemy razem do Poznania do Teatru Muzycznego, a potem nasze panie zaplanowały spotkanie w Lesznie.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.N.
Dodano:01-11-2015

Centrum Zabaw Widzimisie

Dnia 8.10.2015r. dzieci z grupy Maluszków oraz Starszaków z Oddziału Przedszkolnego wybrały się wraz z nauczycielkami i mamami do Centrum Zabaw Widzimisie we Włoszakowicach. Wspólne zabawy dzieci pozwoliły na integrację obu grup, a radości i uśmiechów było co niemiara.
Natomiast 29.10.2015r. przedszkolaki wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej we Włoszakowicach. Dzieci miały okazję poznać różne zbiory książek, wzięły udział we wspólnym głośnym czytaniu bajek.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i zorganizowanie wycieczek dla dzieci.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.K.
Dodano:01-11-2015

Teatr dla dzieci

Już od kilku lat gościmy w nasze szkole pana Grzegorza Kmiecia, który jest założycielem i zarazem aktorem Teatru lalkowego ,, Złota Kaczka”. Do tej pory obejrzeliśmy wiele ciekawych przedstawień. Dzieci brały udział także w warsztatach teatralnych. Tym razem przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III obejrzeli przedstawienie pt. ,, Gąsienica „.Aktor przedstawiał kolejne etapy rozwoju motyla. Występ szczególnie podobał się przedszkolakom, które żywo w nim uczestniczyły.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K.
Dodano:01-11-2015

Konkursy matematyczne

Jersz
Do dnia 30 października zbieram 9 zł od osoby na Konkurs matematyczny Alfik matematyczny. Konkurs ma formę testu przykładowe arkusze ,można znaleźć na stronie www.jersz.pl. W konkursie udzial moze wziąść udzial każdy uczen od klasy 2 szkoly podstawowej do 3 gimnazjum. Konkurs odbędzie się 28 listopada 2015.
Zachęcam do udzialu.
Złota żabka
Bezpłatny konkurs matematyczny dla szkoly podstawowej . Zgłoszenia do 30 października. Konkurs ma formę zadań otwartych. Archiwalne zadania do wglądu na stronie www.ekos.pl/konkurs
Termin konkursu to 19 listopada 2015.
Zachęcam do udziału.
Złota żaba
Bezpłatny konkurs matematyczny dla gimnazjum. Zgłoszenia do 30 października. Konkurs ma formę zadań otwartych. Archiwalne zadania do wglądu na stronie www.ekos.pl/konkurs
Termin konkursu to 19 listopada 2015.
Konkurs matematyczny Sowa.
Termin zgłoszeń do konkursu do 20 listopada.Konkurs przeznaczony dla 4osobowych zespołów z klas na poziomach 3i 4 klasa, 4i6 klasa 1i 2 gimnazjum oraz 3 gimnazjum. Koszt udzialu od osoby to 7,50 od osoby.
Zachęcam do udzialu w konkursach matematycznych, w których udział poszerza horyzonty matematyczne wzbogaca doswiadczenie oraz rozwija umiejętności ,które nie zawsze jest czas rozwijac na lekcjach.
Zapisów należy dokonywać u Pani Marty Samson-Gjeka

M.S-G.
Dodano:27-10-2015

Wycieczka do Muzeum Okręgowego w Lesznie

Dnia 27 października klasa 4 udała się na wycieczkę do Muzeum Okręgowego w Lesznie. Uczniowie obejrzeli wystawę dotyczącą strojów ludowych Wielkopolski oraz wzięli aktywny udział w lekcji muzealnej.
Na wystawie przedstawiony był ubiór biskupiański w zestawach czy kompletach odświętnych, letnich, zimowych, “do miasta” oraz wybrane charakterystyczne elementy tego stroju. Prezentowane były również fotografie oraz rysunki i obrazy artystów plastyków ilustrujące różnorodność strojów odświętnych.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:27-10-2015

Koncert

Po raz drugi w tym roku szkolnym we wtorek 26 października 2015 r. uczniowie mogli wziąć udział w koncercie edukacyjnym muzyki poważnej pod nazwą "Więcej wiem, więcej rozumiem, jestem dla innych". Wydarzenie to odbyło się w ramach projektu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Grający dla nas to m.in. pani Urszula Schulz dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Romana Maciejewskiego w Lesznie i prowadzący, pan Dominik Schulz. Uczestnicy koncertu wysłuchali kilku utworów takich jak: „Marsz Dora Dora”, „Tijuana Taxi”, „Sygnał Trąbki”, Hejnał Mariacki i nie tylko.
Koncert zakończył się konkursem sprawdzającym wiedzę uczniów na temat ciekawostek przedstawianych przez prowadzącego.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

Uczennica kl. 3 Gim Daria Olejniczak
Dodano:27-10-2015

Zbiórka kasztanów

Przedszkole i klasy I -V szkoły podstawowej zbierały kasztany, które później sprzedano. Klasa 1A zebrała 133,5 kg, klasa 1B- 134 kg, klasa 2- 203,5 kg, klasa 3- 200 kg, klasa 4- 76 kg i klasa 5- 116 kg. W sumie zebrano kasztanów za sumę 517,8 złotych.

Uczennica kl. 2 Gim Katarzyna Roszak
Dodano:23-10-2015

Zbiórka artykułów szkolnych

W naszej szkole organizowana jest zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z domów dziecka. Na korytarzu znajduje się karton, do którego można wkładać przyniesione przedmioty. Można je dostarczać do dnia 26 października 2015 roku.

Uczennica kl. 2 Gim Katarzyna Roszak
Dodano:23-10-2015

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Na uroczystość tą przybyli wyjątkowi goście: przedstawiciel Urzędu Gminy – Mateusz Mroziński, radna gminy Włoszakowice – Hanna Michalska, sołtys wsi Zbarzewo – Jan Michalewicz, sołtys wsi Jezierzyce Kościelne – Agnieszka Przewoźna, panie z Zespołu Jezioranki – Stefania Kiąca i Bronisława Hałupka, przedstawiciel Banku Spółdzielczego we Włoszakowicach – Monika Bąkiewicz, ksiądz Paterczyk i ksiądz Andrzej Pajzderski oraz rodzice naszych pierwszaków.
Na początku pan dyrektor Mariusz Zakrzewski złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły z okazji ich święta. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Po życzeniach nadszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez klasy IA i IB. Po raz pierwszy w historii naszej szkoły mamy dwie pierwsze klasy. Wychowawcą 1A jest Barbara Stanek, a 1B Joanna Prozorowska. W części artystycznej zaprezentowali się wszyscy uczniowie. Z dumą i odwagą recytowali wiersze i śpiewali piosenki.
Aktu pasowania dokonał dyrektor Mariusz Zakrzewski.
Później pierwszoklasiści otrzymali upominki, za które serdecznie w ich imieniu dziękujemy. Rada Rodziców naszej szkoły ufundowała wszystkim nowopasowanym uczniom teczki do świadectw, dyplomy i czapeczki.
Po uroczystości rodzice i uczniowie klasy 1A i 1B spotkali się przy kawie i cieście.
Uczniowie i wychowawcy klas 1A i 1B bardzo serdecznie dziękują rodzicom za pomoc w organizacji tej uroczystości.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.S.
Dodano:21-10-2015

Różaniec

Miesiąc październik jest w Kościele czasem szczególnej modlitwy poświęconej Jezusowi i Jego Matce. Modląc się na różańcu nasze życie i sprawy poświęcamy opiece i wstawiennictwu Maryi. Przekładając paciorki różańca zawsze pamiętamy, że jest przy nas Ktoś, kto daje nam siły, umacnia, pociesza. Dlatego dzieci z naszej szkoły wykonały przepiękne różańce, które wszystkim mają przypominać, że na różańcu mogą modlić się wszyscy starsi, młodzież i dzieci.
Różańce zrobione zostały przez chętnych uczniów z klas 2-6.Materiały użyte do ich wykonania były wybrane przez uczniów. Powstały różańce z owoców jesieni, chrupek, drewienek, sreberek, styropianu. Najpiękniejsze różańce zostaną nagrodzone. Wszystkim młodym wykonawcom i rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniu różańcowych prac serdecznie dziękuję.

A.Sz.
Dodano:19-10-2015

Spotkanie z absolwentem!

W ostatni piątek miło było nam gościć w murach naszej szkoły byłego ucznia - Wojciecha Mikołajczaka - właściciela firmy "Lech Video", zajmującej się fotografowaniem i filmowaniem. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i uczennice z klasy II gimnazjum, realizujący w tym roku szkolnym Projekt Gimnazjalny, którego celem jest stworzenie filmu dokumentalnego. Nasz ekspert opowiedział nam jak wyglądała jego edukacja po opuszczeniu gimnazjum oraz udzielił wielu cennych wskazówek dotyczących fotografowania i filmowania. Serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:19-10-2015

Centrum Zabaw „Widzimisie”

Z początkiem października grupa Maluszków i Starszaków wraz z Paniami i mamami wybrały się do Centrum Zabaw „Widzimisie” we Włoszakowicach. Wspólne zabawy i śmiechy pozwoliły nam się razem zintegrować a dzieci wyjeżdżając już pytały kiedy znowu pojedziemy się pobawić.

D.K.
Dodano:15-10-2015

Biwak survivalowo paintballowy

3-4 października 2015 roku w Jezierzycach Kościelnych został zorganizowany biwak survivalowo paintbalowy. Biwak zostało zorganizowany dla dzieci klas 4-6 oraz 1-3 gimnazjum. Podczas biwaku dzieci nauczyły się kilku przydatnych sztuczek związanych z przetrwaniem w trudnych warunkach, poznały kulturę zachowania się przy ognisku oraz mogły zobaczyć jak wygląda podstawowy sprzęt wojskowy. Rozpalanie ognia krzesiwem, robienie bransoletki survivalowej, czy skład paczki SRG to tylko niektóre z atrakcji jakie czekały na uczniów naszej szkoły. Pyszna jajecznica z ogniska dodała naszym dzieciom energii na cały dzień. Mocnych wrażeń dostarczyły zawody strzeleckie z karabinku do paintballa i pokaz pierwszej pomocy. Całość zakończyła się pieczeniem kiełbasek oraz nocnym meczem piłki nożnej świetlików. Pewnie myślicie że to był koniec ooo nie na dzieci czekała jeszcze noc filmowa. Nasz biwak trwał nieustannie od soboty godz. 9.00 do niedzieli godz. 9.00 Zabawa była super, tym bardziej że pogoda nam dopisała. Zapraszamy do Galerii. Mateusz, Hania i Marcin nauczyciele ZSwJK

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.G.
Dodano:09-10-2015

V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 25 września 2015 w piątek w Zespole Szkół w Jezierzycach Kościelnych uczniowie czynnie brali udział w obchodach V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest obchodzony na całym świecie między innymi w Stanach Zjednoczonych , Kanadzie i wielu krajach europejskich . W Polsce cieszy się ogromną popularnością. Uczniowie przepytują siebie na wzajem , grają w gry i doskonalą własne umiejętności. Wiele szkół wychodzi z akcją na ulice do galerii sklepowych i zachęca przechodniów do sprawdzenia swych umiejętności w zakresie mnożenia i dzielenia w pamięci.
W naszej Szkole Podstawowej odbył się turniej gry w "Memo" w klasach od trzeciej do szóstej oraz zawody w układaniu piramidy matematycznej z zakresu tabliczki mnożenia w klasach Szkoły Gimnazjalnej.
Wyłoniono zwycięzców na wszystkich poziomach
KL 4 Finał Adrian Łabiński i Marika Jankowiak
Zwyciężył Adrian Łabiński
Kl 5 Finał Zuzanna Kręc i Agnieszka Kurkiewicz
Zwyciężyła Agnieszka Kurkiewicz
Kl 6 Finał Wiktoria Gorzelniak i Michał Marcinek
Zwyciężył Michał Marcinek
Piramidę w Gimnazjum najkrócej układały:
Agnieszka Ławniczak i Agnieszka Olejniczak
drugie miejsce Amadeusz Kurkiewicz i Paweł Szyszkowiak
trzecia pozycja Daria Olejniczak i Weronika Han

Zmaganiom towarzyszyła miła atmosfera zabawy, a każdy uczestnik został nagrodzony pamiątkową naklejką. Galeria zdjęć:
V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

M.Z.
Dodano:05-10-2015

Spotkanie z policjantem

22 września gościliśmy na zajęciach panią sierżant Martynę Michalską z Komendy Policji w Kościanie. Pani Martyna jest absolwentem naszej szkoły i często nas odwiedza. Tym razem opowiedziała nam o swojej pracy, która niegdyś była jej marzeniem. Praca w policji nie jest łatwa, bo wiąże się z wieloma niebezpiecznymi sytuacjami. Pani Martyna pokazała nam elementy wyposażenia funkcjonariusza policji. Wspólnie z dziećmi przypomniała o przepisach i zasadach przechodzenia przez jezdnię. Mówiliśmy też o sposobach reagowania w różnych niebezpiecznych sytuacjach, o zachowaniu wobec obcych ludzi. Słuchając pani sierżant uczniowie przekonali się, że policjant jest ich przyjacielem i zawsze pomoże dzieciom w potrzebie.
Bardzo serdecznie dziękujemy pani Martynie za ciekawą lekcję o bezpieczeństwie w życiu i na drogach.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.S., J.P.
Dodano:25-09-2015

W remizie

18 września 2015 klasy 1A i 1B wybrały się do remizy OSP w Jezierzycach Kościelnych. Tam odbyły się zajęcia edukacji społecznej, których celem było zapoznanie z pracą i rolą strażaków, utrwalenie znajomości numerów alarmowych, obejrzenie sprzętu i wyposażenia wozu strażackiego i sprzętu gaśniczego. Naszymi przewodnikami byli panowie Jan Przydrożny i Krzysztof Hałupka. Wielką atrakcją tego spotkania była jazda samochodem strażackim i możliwość przymierzenia ubrania strażackiego. Nasi mali strażacy pięknie prezentowali się w stroju strażackim i hełmach.
Serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie, które wzbudziło duże zainteresowanie zarówno chłopców jak i dziewczynek.

B.S., J.P.
Dodano:25-09-2015

„Czas na sport”

Festyn sportowy "Czas na sport", który odbędzie się w Jezierzycach Kościelnych dnia 13 września o godzinie 11:00. Serdecznie zapraszamy!!!.

M.Z.
Dodano:07-09-2015

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Dyrektor Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych informuje, że rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się dnia 01 września 2015r. (wtorek).
Godzina 8.30 - msza św. w kościele w Jezierzycach Kościelnych
Godzina 9.30 - rozpoczęcie nowego roku szkolnego na boisku szkolnym w Jezierzycach Kościelnych

M.Z.
Dodano:27-08-2015

Szkolny zestwa podręczników 2015/2016

Podręczniki obowiązujące w roku szkolnym 2015-2016.
Załącznik w pliku .pdf
Podręczniki

M.Z.
Dodano:10-07-2015