GODZINA

GOOGLE
NASI SPONSORZY
Europejski Fundusz Społeczny

Dagma sp. z o.o.

HJ Heinz Polska S.A., Pudliszki

Firma Marino Sp. z o.o.

Okna, drzwi z PCV i ALU

FOTO ALTISSA LesznoKALENDARZ

IMIENINY


POGODA


ODWIEDZIŁO NAS
GOŚCIE ONLINE


Najlepszą przeglądarką obsługującą naszą stronę jest Mozilla Firefox

do pobrania

Zakończenie roku szkolnego!!!

Wreszcie nadszedł z dawna oczekiwany przez wszystkich najważniejszy dzień roku szkolnego – Zakończenie!!!
Jak co roku uroczystości rozpoczęliśmy mszą świętą w Kościele w Jezierzycach Kościelnych.
Po mszy udaliśmy się na salę wiejską na uroczyste zakończenie roku szkolnego. Tutaj najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni przez swoich wychowawców oraz pana dyrektora świadectwami z wyróżnieniem oraz nagrodami książkowymi. Najlepsi z najlepszych dodatkowo otrzymali z rąk pana dyrektora stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce. Podziękowania otrzymali także rodzice, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły.
Po części oficjalnej związanej z wręczeniem świadectw oraz nagród za wyniki w nauce oraz zaangażowanie w życie klasy i szkoły przyszedł czas na pożegnanie uczniów klasy III gimnazjum. Pożegnanie przygotowała klasa II gimnazjum. W krótkiej części artystycznej przypomniała swoim starszym kolegom i koleżankom najzabawniejsze chwile, które przytrafiły im się podczas nauki w naszym gimnazjum. Wszyscy doskonale się bawili oglądając zabawne scenki z udziałem naszych absolwentów i ich perypetii w szkole.
Mamy nadzieję, że nigdy o nas nie zapomną oraz będą odwiedzać nas od czasu do czasu.
Natomiast wszystkim uczniom życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.G.
Dodano:03-07-2015

W świecie wielkich pieniędzy

Pieniądze fascynują każdego. Dorosłych te prawdziwe a dzieci te, którymi można się bawić. Dlatego w miesiącu czerwcu dzieci 5 i 6-letnie wybrały się w odwiedziny do miejsca, gdzie jak uważają tych pieniędzy jest dużo, a mianowicie do banku we Włoszakowicach. Zostaliśmy serdecznie powitani przez wszystkich pracowników, a potem rozpoczęło się zwiedzanie. W nowym budynku zobaczyliśmy gabinet pani prezes, salę konferencyjną oraz inne pomieszczenia. Do niektórych nie mieliśmy dostępu. Ciekawiło nas wszystko, ale najbardziej jak się ładuje bankomaty, wypłaca kartą, posługuje niszczarką, liczy pieniądze. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci oraz obdarowani upominkami i słodyczami. Dziękujemy za serdeczną atmosferę i cierpliwość. Specjalne podziękowanie kierujemy do pani prezes, której nie zastaliśmy, do pani G. Janiszewskiej, która tak ciekawie opowiadała oraz mamy Adasia- pani Moniki Bąkiewicz, która nam pomogła wyjazd zorganizować. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, a potem poszliśmy na spacer do parku i na lody do cukierni. To był bardzo udany wyjazd. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwała mama Nikodema pani J. Mikołajczak, której bardzo dziękujemy.

W.F.
Dodano:03-07-2015

„Najlepsza wycieczka”

„Najlepsza wycieczka”- takie słowa powiedziały dzieci na koniec. Wycieczka odbyła się 24 czerwca do Parku Deli 15 km od Poznania w miejscowości Trzebaw/ Rosnówko. Uczestniczyły w niej dzieci oraz ich rodzice. Pod okiem przewodnika, podzieleni na dwie grupy oglądaliśmy park miniatur, prehistoryczne zwierzęta i gigantyczne owady. Podziwialiśmy piękne kompozycje kwiatowe i zagospodarowanie przestrzeni zielenią. Oglądaliśmy znane i nieznane nam zwierzęta. Dużo radości sprawił dzieciom pobyt na placu zabaw zarówno na powietrzu jak i w sali. Dzieci zjadły obiadek, kupiły pamiątki a na koniec przeszły po ruchomym trapie podniebnej wioski. Dziękuje wszystkim dzieciom i rodzicom za miłą i serdeczną atmosferę oraz współpracę w ciągu całego roku szkolnego.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F.
Dodano:03-07-2015

„Życie to pszczoły”

W miesiącu czerwcu grupa dzieci 5 i 6- letnich uczestniczyła w zajęciach przyrodniczych "Życie to pszczoły". Zajęcia prowadziła pani I. Piwońska zajmująca się propagowaniem i szerzeniem wśród dzieci najmłodszych treści przyrodniczych i ekologicznych. Trwały one ponad godzinę i obejmowały prezentację multimedialną, pokaz eksponatów, pogadankę oraz zabawy ruchowo- muzyczne. Zajęcia były na wysokim poziomie, ciekawe, wzbogacone o bardzo ładne pomoce i dostosowane do wieku dzieci. Przedszkolaki dowiedziały się różnych ciekawostek na temat życia pszczół i ich znaczenia w przyrodzie. Ponadto otrzymały piękne kolorowanki, zakładki i zostały przyjaciółmi pszczół wykonując plakat. Zajęcia odbyły się dzięki pomocy mamy Kacperka- pani P. Stankowiak oraz dzięki hojności sponsora, który nam je opłacił. Panu Henrykowi Cieplikowi za serce bardzo dziękujemy.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F.
Dodano:03-07-2015

Ciekawe eksponaty

Dnia 21 czerwca w naszej szkole odbył się festyn rodzinny. Jedną z atrakcji była wystawa przygotowana przez uczniów - "Szkolne muzeum". Wystawa prezentowała najstarsze i najcenniejsze pamiątki rodzinne, które - zdaniem dzieci - warto było pokazać. Znalazły się na niej m.in. przedmioty codziennego użytku, narzędzia rolnicze, dokumenty, zegary, zdjęcia, czasopisma, monety i banknoty, ordery itd. Do najstarszych zabytków zaliczyć możemy m.in. monetę - 3 fenigi z 1858 r., ręczną maszynę do szycia Jones z 1859 r., modlitewnik z 1861 r., Biblię wydaną w 1909 r. w języku niemieckim, stare sprawdziany dziadka naszych uczennic z lat 1958-1961 i gofrownicę.
Na wystawie zaprezentowano również wiernie odtworzone repliki (karabinu maszynowego i okrętu Kolumba). Autorem tych eksponatów jest pan Marek Marcinek.
Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w jej przygotowanie!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:03-07-2015

Wycieczka klas 1-3 do Wrocławia

Dnia 09.06.2015 dzieci z klas I-III pojechały na wycieczkę do Wrocławia.
Po przyjeździe czekaliśmy na przewodnika, z którym mieliśmy wybrać się na spacer po mieście. Mijając ogród botaniczny weszliśmy na Ostrów Tumski, gdzie zobaczyliśmy katedrę św. Jana Chrzciciela i kościół św. Krzyża. Widzieliśmy także most zakochanych z niezliczoną ilością kłódek, bramę z kluską śląską. Potem przewodnik zaprowadził nas do kościoła, w którym znajduje się całoroczna szopka. Jest ona wyjątkowa, bo to szopka dla niewidomych i niesłyszących osób. Pani, która opiekuje się tym miejscem opowiedziała nam jego historię . Byliśmy też w jednym z piękniejszych i często odwiedzanych zakątków Wrocławia-Jatkach wrocławskich. Przez całą wycieczkę szliśmy szlakiem krasnali, które odnajdowaliśmy w najróżniejszych miejscach. Jest ich we Wrocławiu około 300, my spotkaliśmy 29 krasnali. Potem podziwialiśmy Ogród Japoński. Spotkaliśmy tam rośliny, które poznaliśmy na lekcjach przyrody. Zachwyciły nas olbrzymie karpie. Później udaliśmy się do ogrodu zoologicznego. Wszyscy byliśmy zniecierpliwieni, bo chcieliśmy szybko wejść do Afrykarium. Zobaczyliśmy przecudne zwierzęta wodne i lądowe. Największe wrażenie zrobiły na mnie zwinne lemurki i słodkie rekinki juniory. Cały czas mieliśmy w pogotowiu aparaty fotograficzne. Zrobiliśmy mnóstwo zdjęć, ale w natłoku atrakcji zapomnieliśmy o jednym wspólnym zdjęciu.
Cała wycieczka była wspaniała i należała do udanych.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

O.K.
Dodano:18-06-2015

Dzień Matki i Dzień Dziecka w klasie II

Pierwszego czerwca po południu dzieci z klasy II przyszły do szkoły ze swoimi mamami. Na początku śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze dla swoich mam. Potem wręczyły mamusiom krótki tekst napisany samodzielnie podczas edukacji polonistycznej i zajęć komputerowych pt. „ Moja Mama”. Potem każda mama musiała odnaleźć swój portret namalowany wcześniej przez dzieci. Po smacznym podwieczorku była niespodzianka dla dzieci. Pan M. Gabryś zabrał wszystkie na boisko i tam puszczali bańki tworząc z nich przeróżne wzory i kompozycje. Aby jeszcze uszczęśliwić nasze dzieci pan Mateusz „ czarował” z baloników dla każdego pieski, kwiatki, czapki szable itp. Z uśmiechem na ustach i pełni wrażeń wracaliśmy do domu.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.N.
Dodano:11-06-2015

Piknik Rodzinny

W środę 03 czerwca 2015 roku na boisku szkolnym Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez rodziców i wychowawcę grupy przedszkolnej 3-4 latków.
Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczyciela, włączenie rodziców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i zabawach.
Podczas pikniku, na którym wszyscy wesoło się bawili, można było wziąć udział w konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach:
- rzuty do celu
- przeciąganie liny
- kalambury
- bieg kelnera.
Wszelkiego rodzaju konkursy były nagradzane drobnymi upominkami. Przedszkolaki pokazały jak pięknie potrafią śpiewać, tańczyć i wspólnie się bawić przy biesiadnej muzyce.
Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się animacje przygotowane przez Pana Mateusza Gabrysia-szkolnego logopedę a także malowanie twarzy w różne kolorowe wzory, które zorganizowała jedna z mam Pani Cielon ze Zbarzewa.
Na zakończenie wszyscy mogliśmy raczyć się wspaniałym ciastem upieczonym przez rodziców, kawą i grillowaną kiełbaską
Nie zawiedli rodzice, którzy jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służą pomocą- za co serdecznie im dziękuję.
Specjalne podziękowania należą się również Panu Dyrektorowi Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych za zaangażowanie i pomoc w organizowaniu pikniku - w imieniu swoim jak i rodziców-DZIĘKUJEMY!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

E.P.
Dodano:09-06-2015

Matematyka w terenie

3 czerwca na lekcji matematyki uczniowie klasy 5 z nauczycielką Martą Samson-Gjeka rysowali figury w rzeczywistych wymiarach oraz kreślili je w skali. Ćwiczyli umiejętności konstrukcyjne i obliczeniowe. Korzystając z własności figur i dostępnych przyborów kreślarskich oraz z własnej pomysłowości rysowali czworokąty o dużych wymiarach rzeczywistych następnie zamieniali ich wymiary w skali pomniejszającej. Kolejnym etapem zadania było obliczenie pól figur oraz obwodów.
Kształciliśmy w ten sposób umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy o figurach oraz konstruowaniu figur geometrycznych. Na kolejnych zajęciach będziemy porównywać obwody i pola figur w skali. Sformułujemy wnioski oraz omówimy trudności jakie napotkali uczniowie podczas wykonywania zadania. Zajęcia praktyczne bardzo podobają się uczniom wzbogacają ich doświadczenia oraz zwiększają motywację do uczenia się matematyki.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.S-G.
Dodano:08-06-2015

„Czerwony Kapturek”

1 czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w ZS w Jezierzycach Kościelnych odbyło się przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Scenariusz na podstawie bajki muzycznej Jana Brzechwy został napisany przez p. Grażynę Lech i Dorotę Pawlak. Popularna bajka tym razem została przedstawiona w wersji polsko –angielskiej i przez wszystkich uczniów z klasy piątej. W rolę Czerwonego Kapturka wcieliła się Julia Szady, natomiast Wilka zagrał Dawid Marcinek. Scena znajdująca się w Sali Wiejskiej na chwilę zamieniła się w gęsty las, w którym zaroiło się od zwierząt: lisów, dzików, wiewiórek i leśnych ptaków. Oczywiście, mimo ostrzeżeń mamy (Weroniki Szymkowiak), główna bohaterka spotkała groźnego Wilka. Niebezpieczeństwo czyhało na nią w lesie z tego powodu, że nie znała języka angielskiego, którym posługiwał się Wilk i zwierzęta leśne. One też zaśpiewały angielską piosenkę pt. …
Na szczęście pojawił się „dzielny” leśniczy i jak to w bajkach bywa wszystko dobrze się skończy. Babcię (Klaudia Przewoźna) i Czerwonego Kapturka, który obiecał, że od teraz będzie pilnie uczył się obcego języka. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało , dostarczyło wiele zabawy, nie tylko młodszym dzieciom, starsi w tym szczególnym dniu mogli chociaż na chwilkę przenieść się do czasów beztroskiego dzieciństwa.
Szczególne podziękowania należą się p. Annie Szczepaniak, która wykonała piękne kostiumy dla naszych aktorów oraz wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie strojów i rekwizytów.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.P., G.L.
Dodano:08-06-2015

VI Maraton MTB o puchar LUKS Orzeł Lipno

W sobotę 30 maja 2015r. w Smyczynie odbył się VI Maraton MTB o puchar LUKS Orzeł Lipno. W swojej kategorii – Juniorka Kinga Ratajczak z Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych zajęła 2 miejsce.
Trasa, którą musiała przejechać wynosiła 15 km, były to dwa okrążenia po lesie. Nie zabrakło tam niebezpiecznych zjazdów i ciężkich podjazdów. Trzeba było uważać na wystające korzenie drzew żeby nie zrobić sobie krzywdy. „Mimo ciężkiej trasy i myśli, że nie dam rady udało mi się zająć 2 miejsce. Jestem zadowolona z zaciekłej walki, już niedługo bo 6 czerwca kolejna potyczka, tym razem w Lesznie na szosie”.

Kinga Ratajczak, klasa II gimnazjum
Dodano:01-06-2015

IV Leszczyńskie Mistrzostwa w Informatyce

19 maja 2015 w Zespole Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie odbyła się czwarta edycja konkursu. W konkursie wzięło udział ponad 100 uczniów z Leszna, Święciechowy, Lasocic, Włoszakowic, Jezierzyc Kościelnych i Dłużyny. Konkurs odbywał się w 3 kategoriach: szkoła podstawowa, szkoła gimnazjalna, szkoła ponadgimnazjalna.
Zespół Szkół w Jezierzycach Kościelnych reprezentowały uczennice klasy I Gimnajum; Natalia Pludra, Katarzyna Roszak oraz Patrycja Smoczyńska.
Rywalizacja była zacięta, niestety nie udało się w tym roku zdobyć wyróżnienia. Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagód odbędzie się 12 czerwca podczas IV Edycji Festiwalu Technologii w Lesznie.

J.Sz.
Dodano:28-05-2015

W poszukiwaniu zaginionych... krasnali

Dnia 25 maja uczniowie klasy 4, 5 i 6 szkoły podstawowej udali się na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Swoją przygodę rozpoczęli od wizyty w Humanitarium, mieszczącym się na terenie Kampusu Pracze przy Wrocławskim Centrum Badań EIT. W tym wyjątkowym miejscu łączącym edukację z zabawą uczniowie obejrzeli interaktywną wystawę „Szkiełko i oko – tajemnice optyki”. W Humanitarium dzieci brały również udział w zajęciach warsztatowych w laboratorium. Podczas zajęć zatytułowanych „Kolorowe kropelki” uczniowie wcielili się w rolę małych eksperymentatorów. Mieszając różne płyny zapoznawali się z różnymi właściwościami cieczy. Dzięki doświadczeniom dzieci dowiedziały się jak różne płyny zachowują się w swoim towarzystwie a następnie wykorzystywały zdobytą wiedzę do stworzenia „lampy lawy”.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było Afrykarium - unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Afryki. Tu mogliśmy zobaczyć m.in. rekiny, nurkujące hipopotamy i pingwiny.
Ciekawym podsumowaniem naszej wycieczki było poszukiwanie w okolicy rynku słynnych krasnali. Te niewielkie figurki umieszczane są we Wrocławiu od 2005 r. Aktualnie jest ich 241.
Poniższe zdjęcia ukazują m.in. te, które udało się nam odnaleźć.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M., M.S-G.
Dodano:28-05-2015

Gminny konkurs pięknego czytania

Dnia 19 maja w Zespole Szkół w Jezierzycach Kościelnych odbył gminny konkurs pięknego czytania. Współorganizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna we Włoszakowicach oraz Gminny Ośrodek Kultury. Na konkurs przyjechali najlepsi czytelnicy z poszczególnych szkół naszej gminy. Z Bukówca Górnego: Wiktor Praiss, Dawid Jasiński, Gracjan Kowalczyk. Ze szkoły w Dłużynie: Julia Stanek, Kinga Owsianna, Kinga Jaskulska. Z Jezierzyc Kościelnych: Michał Nędzyk, Julia Jabłońska, Weronika Kurkiewicz. Z Krzycka Wielkiego: Bartosz Ratajczak, Krzysztof Marecki, Eliza Lorenz, Kamil Łukaszewski. Z Włoszakowic: Kacper Pytlik, Martyna Chomska, Wojciech Przezbór, Michalina Grochowczak, Władysław Wypych, Mikołaj Ratajczak, Julia Przezbór. Uczestnicy konkursu udali się do trzech klas, gdzie mieli czas na zapoznanie się z tekstem. Następnie po losowaniu kolejności przystąpili do czytania tekstów. W czasie konkursu pracowały trzy komisje w skład których weszli: klasa pierwsza p. Urszula Hałupka, p. Wioleta Zając, p. Aniela Górna; klasa druga p. Irena Przezbór, p. Magdalena Drobnik, p. Liliana Sobol; klasa trzecia p. Mariusz Zakrzewski, p. Małgorzata Samol, p. Grażyna Rolla. Po wysłuchaniu prezentacji komisje wyłoniły laureatów. W klasie pierwszej zwyciężyła Martyna Chomska ze szkoły we Włoszakowicach, drugie miejsce zajął Krzysztof Marecki, a trzecie Bartosz Ratajczak ze szkoły w Krzycku Wielkim. W tej kategorii wyróżnienia otrzymali: Michał Nędzyk ze szkoły w Jezierzycach Kościelnych i Wiktor Praiss ze szkoły w Bukówcu Górnym. W klasach drugich zwyciężyła Julia Jabłońska z Jezierzyc Kościelnych, drugie miejsce zajęła Michalina Grochowczak z Włoszakowic, a trzecie miejsce Eliza Lorenz z Krzycka Wielkiego. W klasach trzecich pierwsze miejsce zdobyły Julia Przezbór z Włoszakowic i Kinga Jaskulska z Dłużyny, trzecie Kamil Łukaszewski z Krzycka Wielkiego. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, czekoladki, a zwycięzcy maskotki. Organizatorzy dziękują nauczycielom, rodzicom i opiekunom za przybycie na konkurs.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B. Stanek, B. Krawczyk, D. Nowicka
Dodano:26-05-2015

Konkurs historyczny rozstrzygnięty!

W minionym tygodniu został rozstrzygnięty szkolny konkurs "Tadeusz Kościuszko - patron mojej szkoły". Konkurs polegał na wykonaniu komiksu lub krótkiego filmu, ukazującego wybraną scenę z życia naszego bohatera. Zwycięzcami (ex aequo) okazali się twórcy:
- komiksu - kolażu (Agnieszka Ławniczak i Agnieszka Olejniczak z klasy 6),
- komiksu wykonanego w " nowym" programie graficznym - www.storyboardthat.com (Amadeusz Kurkiewicz z klasy II gimnazjum)) oraz "reżyserka" i jednocześnie "aktorka" filmu o Tadeuszu Kościuszce - Alicja Florczak z klasy 6.
https://youtu.be/74mOEraS9R4
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do zapoznania się z powyższymi pracami.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:22-05-2015

Wycieczki edukacyjne

Klasa II wzięła w udział w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Lesznie. W piątek 14.05.2015 pojechaliśmy do nadleśnictwa Karczma Borowa. Tam dzieci wzięły udział w atrakcyjnym spotkaniu z przyrodą. Pan J. Marecki bardzo ciekawie opowiadał o roślinach i zwierzętach leśnych, ich zwyczajach i potrzebach a także o ich ochronie. Na koniec odbył się quiz, w którym zwyciężyła Otylia Nowicka. W nagrodę otrzymała książkę z ciekawostkami przyrodniczymi. Każdy uczestnik zajęć dostał na pamiątkę ołówek.
W poniedziałek 18.05. pojechaliśmy do Oczyszczalni ścieków do Henrykowa. Tam również dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o wodzie, ptakach i zwierzętach . Dowiedzieliśmy się jak przebiega proces oczyszczania ścieków i co dalej dzieje się z tą wodą. Spotkaliśmy się z p. R. Kasperczakiem – Wicestarostą Leszczyńskim i z p. R. Przemenckim – Naczelnikiem Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa. Oboje panowie opowiedzieli nam o swojej pracy i o tym w jaki sposób możemy przyczynić się do tego, aby nasze środowisko naturalne było zdrowe i czyste. Potem udaliśmy się do ogródka edukacyjnego i tam dzieci rozwiązywały test dotyczący przekazanych wiadomości . Wszystkim poszło doskonale i w nagrodę udaliśmy się do salki edukacyjnej. Tam przez mikroskop każdy obserwował wrotki, które żywią się martwą materią organiczną, bakteriami, glonami i pierwotniakami. Po zajęciach każdy uczestnik otrzymał torbę na zakupy i notes z długopisem.

D.N.
Dodano:20-05-2015

Biwak II klasy

Od 8 do 9 maja klasa II przebywała na biwaku. W piątek na 17.00 do szkoły przyszli wszyscy uczniowie klasy i ich opiekunowie p.Dorota Nowicka i p. Mateusz Gabryś. Celem wspólnego pobytu była integracja klasy i wypoczynek. Ukazanie korzyści współdziałania w grupie i rozwinięcie tej umiejętności oraz edukacja przez zabawę. Podczas spotkania określone zostały zasady i reguły obowiązujące na biwaku, a potem wszyscy zanieśli swoje materace, śpiwory i plecaki do sali noclegowej. Podczas ciepłego i słonecznego popołudnia każdy strzelał z karabinka kulkami z farbą do tarczy. Po udanej zabawie wszyscy zebrali się przy ognisku. Piekli kiełbaski, słuchali ogniskowych opowieści, śpiewali i gawędzili. Po wieczornej toalecie wszyscy z przyjemnością obejrzeli hit filmowej nocy czyli film na dobranoc pt.„Czarne stopy”. Niespodziewanie szybko minęła noc. Rano - zaprawa, porządkowanie swoich miejsc, a na śniadanie jajecznica z ogniska i kanapki przygotowywane przez zespoły. Potem zajęcia: Z survivalem na Ty czyli co nieco na temat surwiwalu. Otwieranie paczki srg, budowa szturmówki zippo, budowa obozowiska, typy ognisk, budowa szałasu, wyznaczanie kierunków. Rzucanie shurikenami, podstawy musztry wojskowej. Odpoczywamy czyli zabawy z bańkami mydlanymi. Uczymy się szyfrów i węzłów - po co to komu? Czym jest animacja dlaczego wywołuje uśmiech u dzieci. Nauka modelowania z balonów. Tworzenie wielkich baniek mydlanych. Malowanie na papierowej wstędze i najsmutniejsza część - podsumowanie biwaku i pożegnanie.
Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomogli w organizacji biwaku.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.N.
Dodano:20-05-2015

Wycieczka do Parowozowni w Wolsztynie

W dniu 12-05-2015r grupa 3-4 latków odbyła wycieczkę szkolną pociągiem z Leszna do Wolsztyna. Główną atrakcją wycieczki było zwiedzanie wraz z przewodnikiem Parowozowni Wolsztyńskiej. Dzieci mogły z bliska zobaczyć jak zbudowana jest lokomotywa, gdzie i w jaki sposób odbywa się jej konserwacja oraz naprawa. Następnie dzieci udały się na rynek wolsztyński, gdzie jedząc lody i bawiąc się przy fontannach miło spędziły czas.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

E.P.
Dodano:19-05-2015

Wygrali Finał Wojewódzki BRD w Pile

Dnia 12 maja 2015 r. w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Pile odbył się Finał Wojewódzki XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Powiat Leszczyński reprezentowali zwycięzcy eliminacji powiatowych Szkoła Podstawowa w Jezierzycach Kościelnych i Gimnazjum w Jezierzycach Kościelnych, a Miasto Leszno Szkoła Podstawowa nr 12 i Gimnazjum nr 5 w Lesznie. W kategorii szkół podstawowych brało udział 31 czteroosobowych drużyn. W składzie musiało być 2 chłopaków i 2 dziewczyny. Do wojewódzkich zmagań w gimnazjach przystąpiło 30 trzyosobowych drużyn.
Turniej składał się z 4 części. Rozpoczął się sprawdzianem teoretycznym czyli testami z przepisów i skrzyżowań, na które każdy z zawodników miał 40 minut. Następnie zgodnie z harmonogramem drużyny udały się na konkurencje praktyczne. Tym razem organizatorzy przygotowali bardzo wymagające tory przeszkód, składał się m.in. z tarki, przewożenia przedmiotu, listew, żmijki, slalomu z ograniczeniem i łezki. Dalej było miasteczko ruchu drogowego oraz egzamin z praktycznego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Po 6 godzinach zmagań sędzia główny Pan asp. sztab. Maciej Bednik odczytał wyniki. Wśród szkół gimnazjalnych puchar za I miejsce otrzymała drużyna Gimnazjum w Jezierzycach Kościelnych, która wystąpiła w składzie: Gracjan Tkacz, Adam Cichoszewski i Paweł Szyszkowiak. Ponadto w rywalizacji indywidualnej w grupie 93 startujących gimnazjalistów I miejsce zajął Adam Cichoszewski, a III miejsce jego szkolny kolega Gracjan Tkacz – z ogromną satysfakcją informuje pan Mariusz Zakrzewski dyrektor szkoły, który przygotowywał uczniów do zawodów.
Jako zwycięzcy finału wojewódzkiego zawodnicy z Jezierzyc Kościelnych będą reprezentowali Wielkopolskę na Finale Ogólnopolskim, który w tym roku odbędzie się w dniach 10-12 czerwca we Włoszczowej.
Pozostałe drużyny wypadły również dobrze zajmując odpowiednio: Gimnazjum 5 w Lesznie - 8 miejsce, Szkoła Podstawowa w Jezierzycach Kościelnych - 4 miejsce, Szkoła Podstawowa nr 12 w Lesznie - 16 miejsce.
Wszystkim drużynom GRATULUJEMY !!!

M.Z.
Dodano:14-05-2015

Dokąd trafiają ścieki...

Dnia 17 kwietnia wraz z panią Dominiką Grycz-Dutkowską udaliśmy się do Oczyszczalni Ścieków w Henrykowie. Na miejscu wraz z przewodnikiem oglądaliśmy oraz poznawaliśmy funkcjonowanie poszczególnych urządzeń. Po obejrzeniu etapów oczyszczania ścieków udaliśmy się do Sali dydaktycznej gdzie z pomocą nowoczesnych mikroskopów oglądaliśmy stworzenia żyjące w ściekach. Na koniec mieliśmy uzupełnić kartę pracy na temat oczyszczalni po czym każdy otrzymał drobny upominek.

Klasa II gimnazjum
Dodano:13-05-2015

Ciekawa lekcja biologii

Dnia 13 kwietnia na lekcji biologii mieliśmy praktyczną lekcję z budowy oka. Podczas zajęć podzieliliśmy się na grupy z czego każda miała do dyspozycji zwierzęce oko, które następnie za pomocą nożyka lub skalpela kroiliśmy. Równocześnie z pomocą podręcznika rozpoznawaliśmy poszczególne elementy oka. Dzięki tej lekcji, każdy mógł na żywo oraz na własne oczy przyjrzeć się budowie oka.

Klasa II gimnazjum
Dodano:13-05-2015

Gminny Konkurs Recytatorski

6 maja 2015 r. w pałacu we Włoszakowicach odbył się VII Gminny Konkurs Recytatorski. Do udziału w nim z naszej szkoły zakwalifikowali się : z Klasy I- Eryk Pusiak, z klasy II - Otylia Nowicka, z klasy III -Alicja Górna. Wszystkie dzieci pięknie recytowały wiersze ze zbiorów poezji dla dzieci i nagradzane były gromkimi oklaskami. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i niespodziankę. Spośród naszych uczniów Otylia Nowicka zajęła II miejsce. Brawo!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.N.
Dodano:09-05-2015

Gminny konkurs kaligraficzny

Dnia 28 kwietnia w szkole w Dłużynie odbył się gminny konkurs kaligraficzny. Naszą szkołę reprezentowały: z klasy I Nadia Zadworna, z klasy II Julia Jabłońska, z klasy III Antonina Walkiewicz. Dziewczynki wróciły z konkursu zadowolone, gdyż Julia Jabłońska zajęła I miejsce w klasach drugich, Antosia Walkiewicz III miejsce w klasach trzecich, a Nadia Zadworna zdobyła wyróżnienie. Każda z dziewczynek otrzymała nagrodę książkową oraz dyplom.

B.K.
Dodano:29-04-2015

Spotkanie z ornitologiem

W ubiegłym tygodniu w szkole odbyło sie spotkanie z ornitologiem. Pan Marcin Tobółka przyjechał na zaproszenie przedszkolaków i przywiózł ze sobą specjalistyczny sprzęt. Dzięki prezentacji dzieci poszerzyły swoje wiadomości na temat życia ptaków. Potem wszyscy mogli zobaczyć przez lornetkę i lunetę jak z bliska wygląda bocian i jego mieszkanie. Oprócz dzieci przedszkolnych prezentację obejrzeli również uczniowie kl.I- III. Dziękujemy p. D. Kiąca za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F.
Dodano:23-04-2015

Wielkanocne śniadanko

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną odbyły sie w oddziałach przedszkolnych uroczyste śniadania. Grupa dzieci 5 i 6- letnich sama przygotowała dekorację stołu: świąteczne serwetki, własnoręcznie wykonane ozdoby i malowane pisanki. Kolorowe śniadanie wszystkim bardzo się spodobało. Dzieci z apetytem jadły nowalijki, szyneczkę, gotowane jajka, a potem próbowały babki wielkanocnej. Uśmiechnięte buzie 3 i 4-latków mówią, że im takie śniadanko też przypadło do gustu.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F.
Dodano:23-04-2015

"Pozostań motylkiem, ale juz bez bólu"

"Kochani! Bardzo prosimy o pomoc dla cierpiącej Zuzi. Jeżeli zbierzemy siły to na pewno się uda..."
Na operację potrzebna jest ogromna suma, prawie 1,5 miliona dolarów.

Przyszła na świat i już ją bolało. Nie rączka, nie nóżka - bolało ją wszystko. Jakby ktoś cały czas polewał ją wrzącą wodą. Pamiętam ten grymas twarzy kilka sekund po urodzeniu i ten ciągły płacz. Płakała, gdy ją mierzono, płakała, gdy ją ważono, płakała, gdy ją badano i kiedy ją dostałam owiniętą w pieluszkę, aby ją w końcu przytulić. Im bardziej ją tuliłam, tym bardziej zanosiła się płaczem. Skąd mogłam wiedzieć że mój dotyk tak bardzo ją boli? Skąd mogłam wiedzieć, że osobiście dokładam jej w tym momencie ran i pęcherzy? Lekarze już wiedzieli, że coś jest nie tak, jednak nie dali nic po sobie poznać. Dopiero wieczorem zaczęły do mnie docierać pierwsze informacje…
Zobacz jak możesz pomóc...

J.Sz.
Dodano:18-04-2015

Lech Poznań vs Korona Kielce

12 kwietna o 15.30 z Jezierzyc Kościelnych wyruszył autobus na mecz do Poznania. Celem naszej wędrówki był mecz piłki nożnej Lecha Poznań z Koroną Kielce! Tym razem niedzielne popołudnie było naprawdę gorące. Pogoda nam dopisała mecz też pełen emocji zakończy ł się wynikiem 1:1 to była prawdziwa przygoda. Stadion pełen kibiców zrobił na nas wielkie wrażenie. Tak naprawdę nie da się tego wszystkiego opisać to trzeba zobaczyć!
Zapraszamy do Galerii KOLEJORZ LECH!!!!!!!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.G.
Dodano:17-04-2015

Szkolny konkurs recytatorski

Dnia 14 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. Wzięły w nim udział dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I – III. Z przedszkola wystąpili: Marysia Pieprzyk, Marysia Nowicka, Konstancja Michalska, Kinga Kuśnierek, Zuzia Stankowiak, Oktawia Nowak, Marysia Królikowska, Adrian Jaworski, Filip Nędzyk, Hubert Łabiński, Kacper Kiąca . Pierwsze miejsce zajęła Kinga Kuśnierek, drugie Marysia Pieprzyk, a trzecie Oktawia Nowak. Pierwsza klasę reprezentowali: Nadia Zadworna, Adrianna Hof, Blanka Małecka, Nikodem Ciesielski, Eryk Pusiak. Pierwsze miejsce zajął Eryk Pusiak, drugie Nadia Zadworna, a trzecie Adrianna Hof. Z klasy drugiej prezentowali się :Nina Zyber, Julia Jabłońska, Otylia Nowicka, Marysia Szadkowska, Piotrek Jankowiak. Zwyciężyła Otylia Nowicka, za nią Marysia Szadkowska i Julia Jabłońska. Z klasy trzeciej wystąpili: Marta Pindara, Alicja Górna, Antonina Walkiewicz i Kacper Bura. Zwyciężyła Alicja Górna, druga była Antosia Walkiewicz, a na trzecim miejscu Kacper Bura.
Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki. Dzieci, które zajęły pierwsze miejsca z poszczególnych klas będą reprezentować naszą szkołę na gminnym konkursie recytatorskim we Włoszakowicach.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

Wychowawcy klas I – III
Dodano:16-04-2015

Survival

25 marca 2015 roku w Jezierzycach Kościelnych został zorganizowany pokaz militarno-survivalowy. Nareszcie nadeszła Wiosna, zrobiło się trochę cieplej, a my, nauczyciele ZSwJK postanowiliśmy to wykorzystać. 25 marca zorganizowaliśmy dla naszych dzieci pokaz survivalowy oraz ognisko z kiełbaskami. Podczas pokazu dzieci nauczyły się kilku przydatnych sztuczek związanych z przetrwaniem w trudnych warunkach, poznały kulturę zachowania się przy ognisku oraz mogły zobaczyć jak wygląda podstawowy sprzęt wojskowy. Rozpalanie ognia krzesiwem, wygląd bransoletki survivalowej, czy skład paczki SRG to tylko niektóre z atrakcji jakie czekały na uczniów naszej szkoły. Całość zakończyła się pieczeniem kiełbasek oraz smacznych podpłomyków. Zabawa była super, tym bardziej że pogoda nam dopisała. Zapraszamy do Galerii.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.G.
Dodano:14-04-2015

Sukces gimnazjalistów

Gimnazjaliści z ZS w Jezierzycach Kościelnych wzięli udział w I Edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii 2015”. Najpierw odbyły się eliminacje szkolne i uczniowie z najmniejszą ilością błędów, czyli Agnieszka Pludra, Natalia Pludra i Paweł Włodarczak, wzięli udział w etapie finałowym, który odbył się 20 marca w ZS im. Teodora Kurpisza w Bukówcu Górnym. Konkurs polegał na napisaniu dyktanda w języku polskim. Uczennica klasy 3 gimnazjum z naszej szkoły- Agnieszka Pludra- zajęła II miejsce. Nieźle poradzili sobie także jej koledzy, gdyż w konkursie wyłoniona została również zwycięska szkoła. Uczniowie z Jezierzyc okazali się najlepsi i otrzymali puchar Mistrza Ortografii Gminy Włoszakowice. Laureaci dostali też nagrody rzeczowe i dyplomy.
Serdecznie gratulujemy!

M.Z.
Dodano:14-04-2015

Życzenia wielkanocne

Zdrowych, spokojnych i radosnych
Świąt Wielkiej Nocny
spędzonych w rodzinnym gronie,
pachnących wiosną i budzącą się do życia przyrodążyczą:

Dyrektor, Nauczyciele oraz Uczniowie
Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych

J.Sz.
Dodano:30-03-2015

Rekolekcje wielkopostne

Plan rekolekcji wielkopostnych w w dniach 23-26 marca 2015r.

M.Z.
Dodano:18-03-2015

Z zielonym gaikiem...

16 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych w Jezierzycach Kościelnych wyruszyły na długi spacer z " Nowym Lotkiem" . Zgodnie z tradycją, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, każdy kto chciał chodził od domu do domu z przystrojoną, sosnową gałązką ogłaszając koniec zimy i nadejście wiosny. My także zaopatrzeni w udekorowane gałązki odwiedzaliśmy domy, w których mieszkają przedszkolaki i śpiewaliśmy starą przyśpiewkę " Nowe Lotko w sieni...". Wszyscy witali nas bardzo serdecznie i wkładali coś do koszyka. Zebraliśmy mnóstwo słodyczy, owoców a nawet jajka. Wróciliśmy zmęczeni, ale kultywowanie tradycji sprawiło nam dużo radości. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, także tym do których nie dotarliśmy, a którzy nas obdarowali ( przy okazji pozdrawiamy kochaną Panią Stefanię, której nie zastaliśmy w domu ). Dziękujemy tym, którzy o nas pamiętali, mimo że nie mają już dzieci w przedszkolu. Osobne podziękowanie kierujemy do Pana Dyrektora i Pani sekretarki za mnóstwo słodyczy. Dziękujemy!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F.
Dodano:18-03-2015

Zajęcia w muzeum

Dzieci 5 i 6-letnie wybrały się Muzeum Okręgowego w Lesznie na zajęcia połączone z warsztatami plastycznymi. Tematem zajęć " Wokół stołu" były zbliżające się Święta Wielkanocne. Prowadząca ciekawie opowiedziała o tym jak dawniej obchodzono święta i jak obchodzimy je dziś. Dzieci zobaczyły stół oraz potrawy, które przygotowuje się na Wielkanoc. Druga część zajęć poświęcona była działalności plastycznej. Dzieci pod okiem pani prowadzącej warsztaty wykonały kolorowego kogucika, którego mogły zabrać do domu. Po zajęciach udaliśmy sie na śniadanko do baru Mc Donald's.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F.
Dodano:12-03-2015

W karnawale same bale

Taki bal karnawałowy odbył się w budynku sali wiejskiej w Jezierzycach Kościelnych. Uczestniczyły w nim dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I- III.
Sala mieniła się kolorami, a to za sprawą pięknych strojów, w które ubrane były dzieci, ale nie tylko. W progu witały ich tęczowe bańki mydlane przygotowane przez pana Mateusza. Każdy mógł spróbować sił i zrobić swoją bańkę oraz popatrzeć jak w bańkach zamykane są dzieci np. nasz Ksawciu z grupy krasnoludki. Atrakcją były też wykonywane przez pana Mateusza zwierzątka z baloników. Wszyscy zostali nimi obdarowani. Dzieci bawiły się przy muzyce, brały udział w śmiesznych konkurencjach, tańczyły do przebojów muzycznych "kaczuszki", "jedzie pociąg". Ach co to był za bal...
Rada Rodziców naszej szkoły ufundowała pokaz baniek mydlanych, baloniki oraz poczęstunek. Serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F.
Dodano:12-03-2015

Zabawa karnawałowa

W ostatni piątek karnawału 13 lutego 2015 roku Rada Rodziców naszej szkoły była organizatorem balu maskowego. Zabawa ta, jak co roku odbyła się na sali wiejskiej w Niechłodzie. Wszystkich uczestników zabawy przywitał dyrektor szkoły Mariusz Zakrzewski, a do wspólnej zabawy zaprosił zespół Astra. Oprócz tańców było wiele atrakcji: losowanie nagród niespodzianek z okazji walentynek, taniec z kotylionami, walczyk czekoladowy oraz loteria fantowa. Nagród rzeczowych było całe mnóstwo, dlatego losy rozeszły się w szybkim tempie, a losowanie nagród odbywało się w kilku turach. Na balu nie zabrakło też przebierańców. Wielkim zaskoczeniem było pojawienie się Elvisa Presleya oraz biskupa, z którymi wszyscy chętnie się fotografowali. Uczestnicy imprezy stanęli do wspólnego zdjęcia. Nie sposób nie wspomnieć o pysznej kolacji, zakąskach, olbrzymim torcie, czy płonącym udźcu. Kierujemy podziękowania dla kucharek oraz całej obsługi. Największe podziękowania należą się jednak paniom z Rady Rodziców za zorganizowanie imprezy oraz zgromadzenie tak dużej ilości fantów. Pragniemy podziękować sponsorom, którzy ufundowali nagrody oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji zabawy. Dochód z imprezy zasili konto Rady Rodziców i przeznaczony na zakup pomocy i nagród dla uczniów naszej szkoły.

B.K.
Dodano:11-03-2015

Wycieczka do firmy Werner Kenkel

Dnia 3 lutego czwartoklasiści biorący udział w projekcie CDEW udali się do Krzycka Wielkiego, do firmy, której założycielem jest opisywany w dziecięcej encyklopedii bohater - Werner Kenkel. Uczniowie spotkali się z jego synem - p. Adamem Kenkel, z którym przeprowadzili wywiad. Następnie w towarzystwie p.Zbigniewa Majer zwiedzili zakład produkujący tekturę falistą. Kilka tygodni wcześniej poszukiwali informacji o swoim bohaterze w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie. Efekt pracy wszystkich dzieci biorących udział w projekcie będzie można oglądać po jego zakończeniu na stronie www.encyklopediawielkopolan.pl

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:09-03-2015

Dzień Babci i Dziadka

28 stycznia na sali wiejskiej w Jezierzycach Kościelnych odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Organizatorami tego dnia były klasy I-III wraz z wychowawcami. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 12:00, a gości powitał dyrektor naszej szkoły pan Mariusz Zakrzewski. Zaraz na początku dzieci wręczyły swoim dziadkom własnoręcznie wykonane upominki, laurki, lampiony i serduszka. Jak co roku na gości czekała kawa i pyszne ciasta przygotowane przez rodziców . Natomiast program artystyczny najpierw przedstawiły dzieci z klasy I. Inscenizacje, z dziadkami w roli głównej, wzbudziły wśród publiczności gromkie owacje. Podobnie nagradzano klasę II i III. Klasa II dużo śpiewała, inscenizując piosenki pięknymi strojami wykonanymi przez rodziców. Klasa III zachwyciła wszystkich gości piękną recytacją, w której przedstawili swoich dziadków i opowiedzieli za co ich podziwiają. Potem z wielką pasją zatańczyli walca wiedeńskiego i twesta. Program artystyczny zakończyliśmy brazylijską sambą w wykonaniu wszystkich dziewczynek.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, a mamom za pomoc w organizacji tego pięknego święta.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.S.
Dodano:03-02-2015

W świecie baśni Andersena

Dnia 30. 01. 2015 zerówka i dzieci z klas I-III wyjechały do Leszna na przedstawienie teatralne pt. „Świat Andersena”.
Organizatorem widowiska był Teatr Wrocławski. Uczniowie mieli okazję poznać lub przypomnieć sobie twórczość H. Ch. Andersena i zapoznać się z elementami sztuki teatralnej. Podczas przedstawienia obejrzeliśmy fragmenty trzech baśni, a mianowicie „Nowe szaty cesarza”, „Świniopas” i „Brzydkie kaczątko”. Widowisko zachwyciło dzieci pięknymi strojami, nietypowymi charakteryzacjami, maskami i barwnymi kukiełkami, które pojawiły się w ostatniej baśni. Całość przeplatana była utworami muzyki klasycznej, które poznaliśmy na lekcjach muzyki.
Po powrocie do szkoły uczniowie wykonali prace plastyczne, których tematem jest świat baśni Andersena.

B.S.
Dodano:03-02-2015

Z wizytą w Gołanicach

W piątek 5 grudnia br. dzieci z przedszkola i klas I – III w Jezierzycach Kościelnych udały się na salę wiejską do Gołanic. Tam czekała na nich wyjątkowa niespodzianka. Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola w Gołanicach przygotowali przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Miło było patrzeć na rodziców odgrywających pięknie role bohaterów z baśni. Śmialiśmy się, to znów wzruszaliśmy do łez. To było niezwykłe doświadczenie. Pełni zachwytu oklaskiwaliśmy aktorów.

D.N.
Dodano:03-02-2015

XXIII FINAŁ WOŚP ZA NAMI

W niedzielę 11 stycznia 2015 roku odbył się jubileuszowy XXIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W tym roku graliśmy pod hasłem: „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”
Również nasza szkoła brała czynny udział w tym niesamowitym przedsięwzięciu, w którym jak mówi Jurek Owsiak wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku.
Nasz koncert rozpoczął się o godzinie 12.30 w sali wiejskiej w Gołanicach. W trakcie koncertu swoje umiejętności wokalne i aktorskie zaprezentowali uczniowie z naszej szkoły tzn. przedszkolacy oraz uczniowie klasy 1, 2, 3. Wypełniona po brzegi sala bawiła się przednio. Pomiędzy występami uczniów licytowaliśmy gadżety przekazane przez Fundację WOŚP oraz sponsorów. Atrakcją koncertu było przedstawienie pt. „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA”. Aktorami byli nasi rodzice, którzy bardzo emocjonalnie podeszli do tegoż przedsięwzięcia. W czasie całego koncertu czynna była kawiarenka, w której uczniowie klasy II i III gimnazjum wcielili się w kelnerów i serwowali gościom kawę, herbatę oraz przepyszne słodkości, które przygotowali rodzice i za które chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować.
Można powiedzieć, iż kulminacyjnym momentem naszego grania była licytacja okolicznościowego kalendarza trójdzielnego WOŚP. Licytację po raz kolejny z rzędu wygrał Pan Ryszard, który tak upodobał sobie ten orkiestrowy gadżet, że nie dał innym szans na jego wylicytowanie. Być może uda się komuś następnym razem :).
I teraz najważniejsza sprawa. W czasie naszej wspólnej zabawy udało się nam zebrać łączną kwotę ponad 3456,45 zł. SUPER !!!!
Nasze granie odbywało się w ramach pracy sztabu 542 przy Gimnazjum 2 w Lesznie, gdzie naliczyliśmy łącznie 92023,03 zł. (kwota potwierdzona przez Fundację).
Składam ogromne PODZIĘKOWANIE wszystkim osobom, które pomogły nam w organizacji i przeprowadzeniu koncertu, bo gdyby nie nasze wspólne działanie nie byłoby tak udanej imprezy.
SIE MA !!!!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.Z.
Dodano:03-02-2015

Czerwony Kapturek

Podczas zajęć dodatkowych dzieci z klasy drugiej przygotowały przedstawienie dla swoich kolegów i koleżanek pt.” Czerwony Kapturek”. W okresie przedświątecznym udali się do przedszkolaków, a potem zaprosili dzieci z klasy I i III aby zobaczyli ich aktorskie talenty. Zadowoleni widzowie nagradzali małych artystów oklaskami.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.N.
Dodano:03-02-2015

Spotkanie z Mikołajem

Tradycją w naszej szkole są coroczne upominki od Świętego Mikołaja. W tym roku zaszczycił nas wizytą w każdej klasie. Od rana Święty Mikołaj spacerował wokół szkoły i korytarzem wesoło dzwoniąc dzwoneczkiem. Potem w asyście mam z Rady Rodziców wkroczył z upominkami do każdej sali. Dzieci najlepiej jak potrafiły przez kilka minut odpowiadały na pytania Mikołaja, rozwiązywały zagadki i wykonywały polecenia znajomego gościa. a na pamiątkę tego spotkania robili sobie wspólne zdjęcia.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że ten dzień był wyjątkowy. Szczególne zaś podziękowania kierujemy do Rady Rodziców, która ufundowała upominki dla każdego dziecka w szkole i w przedszkolu.

D.N.
Dodano:03-02-2015

„Drzewko miłości”

Przez dwa tygodnie w Przedszkolu trwała akcja „Drzewko miłości”. Dzieci przynosiły produkty żywnościowe na paczki dla potrzebujących. Każdy otrzymał serduszko z imieniem, które zawiesił na drzewku. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc.

W.F.
Dodano:28-12-2014

Przedstawienie świąteczne

17 Grudnia br. odbył się koncert pastorałek i piosenek świątecznych w wykonaniu dzieci z oddziałów przedszkolnych. Zaproszeni rodzice mogli usłyszeć Ulicę śnieżynkową, Kochany Mikołaju, Ave Maria, Jezu śpij i wiele innych w wykonaniu swoich pociech. Dzieci były pięknie ubrane za krasnoludki i aniołki. Tematem przedstawienia było Jak dzieci przeżywają święta Bożego Narodzenia.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F.
Dodano:28-12-2014

Przyjazd Zabawek do Przedszkola

Dnia 17. 12. 2014 roku o godzinie 9:30 do Naszego Przedszkola przyjechały prezenty dla dzieci ufundowane przez pracowników Firmy Fogo z Wilkowic. Dzieci były zachwycone gdy podczas próby na przedstawienie świąteczne do Sali wszedł niespodziewanie Pan Patryk z ogromnymi paczkami pełnych prezentów na. Radości i okrzyków naszych milusińskich nie było końca. Bardzo dziękujemy Panu Patrykowi Mania za zorganizowanie zbiórki wszelkich gier, puzzli, zabawek i pluszaków dla Naszego Przedszkola oraz pracownikom, bez których nie byłoby to możliwe.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

E.M.
Dodano:28-12-2014

Warsztaty świąteczne – Ubieranie choinki

Dnia 5.12.br. dzieci z grupy Krasnoludki 3-4 latki z Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkół w Jezierzycach Kościelnych wraz z wychowawczynią zaprosiły rodziców na popołudniowe warsztaty, których tematem było wykonanie ozdób choinkowych i wspólne ubieranie Klasowej choinki. Rodzice razem z dziećmi wykonali piękne bombki choinkowe, aniołki, serduszka i łańcuchy. Każde dziecko powiesiło swoją ozdobę, dzięki czemu choinka wygląda wyjątkowo! Oczywiście nie mogło zabraknąć kolorowych lampek, których blask wita nas codziennie od progu przedszkola.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

E.M.
Dodano:28-12-2014

Wesołych Świąt

Świąt białych, pachnących choinką,
skrzypiących śniegiem pod butami,
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,
pełnych niespodziewanych prezentów.
Świąt dających radość i odpoczynek,
oraz nadzieję na Nowy Rok,
żeby był jeszcze lepszy niż ten,
co właśnie mija

życzą:
Dyrektor, Nauczyciele oraz Uczniowie
Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych

J.Sz.
Dodano:19-12-2014

Konkurs recytatorski

Uczennice Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych, Aleksandra Liske i Sandra Liszatyńska, wzięły udział w XXVII Turnieju Recytatorskim Literatury Staropolskiej im. Andrzeja Krzyckiego. Na eliminacje, które odbywały się 28 listopada w Zespole Szkół w Bukówcu Górnym, każda przygotowała po dwa utwory A. Krzyckiego. Sandra zaprezentowała wiersze, pt.: „Epitafium zmarłego poety” i „Zając schwytany na polowaniu przez królową Bonę- o swoim losie”. Natomiast Ola, która recytowała „Do Dantyszka o swej miłości” oraz „Pochwała muzyki” , swoim występem wywalczyła udział w finale turnieju. Dnia 6 grudnia wraz z nauczycielem j. polskiego panią G. Lech udały się do Włoszakowic i podczas finału Ola otrzymała jedną z głównych nagród w konkursie. Serdecznie gratulujemy!

G.L.
Dodano:19-12-2014

Poczytaj mi przyjacielu

Uczniowie klasy III gimnazjum odwiedzili niedawno dzieci przebywające na zajęciach świetlicowych. Relacja z tego spotkania została przedstawiona przez gimnazjalistki w formie plakatu ..... Zachęcamy do jego przeczytania.

I.M.
Dodano:14-12-2014

Wirtualny Festiwal Filmoteki Szkolnej

Dnia 11 grudnia uczniowie klasy I i II gimnazjum brali udział w internetowym konkursie organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczniowie w godzinach 10.00 do 13.30 rozwiązywali zadania, quizy oraz zagadki związane z Filmoteką Szkolną. Zadanie specjalne polegało na wykonaniu krótkiego filmu. Młodzież miała znaleźć w swojej okolicy/szkole miejsce, przestrzeń, która się marnuje, która się nie podoba. Poszukiwała odpowiedzi na pytanie jak chciałaby ją zagospodarować.
Nasi uczniowie pracowali w dwóch grupach. Pierwszy zespół tworzyli uczniowie klasy I (K.Roszak, N.Pludra, T.Lis, M. Szymkowiak i M.May). Klasa II pracowała w następującym składzie: S.Bartkowiak, D. Fresel, K.Ratajczak i A.Brożyński. Konkursowi towarzyszył dobry humor i świetna zabawa
Filmy, które stworzyli nasi uczniowie można zobaczyć klikając w poniższe linki.
Który Wam się bardziej podoba?

Film klasy I gimnazjum
Film klasy II gimnazjum

I.M.
Dodano:14-12-2014

Spotkanie z Mikołajem

Tradycją w naszej szkole są coroczne upominki od Świętego Mikołaja. W tym roku zaszczycił nas wizytą w każdej klasie. Od rana Święty Mikołaj spacerował wokół szkoły i korytarzem wesoło dzwoniąc dzwoneczkiem. Potem w asyście mam z Rady Rodziców wkroczył z upominkami do każdej sali. Dzieci najlepiej jak potrafiły przez kilka minut odpowiadały na pytania Mikołaja, rozwiązywały zagadki i wykonywały polecenia znajomego gościa. a na pamiątkę tego spotkania robili sobie wspólne zdjęcia.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że ten dzień był wyjątkowy. Szczególne zaś podziękowania kierujemy do Rady Rodziców, która ufundowała upominki dla każdego dziecka w szkole i w przedszkolu.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.N.
Dodano:11-12-2014

Z wizytą w Gołanicach

W piątek 5 grudnia br. dzieci z przedszkola i klas I – III w Jezierzycach Kościelnych udały się na salę wiejską do Gołanic. Tam czekała na nich wyjątkowa niespodzianka. Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola w Gołanicach przygotowali przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Miło było patrzeć na rodziców odgrywających pięknie role bohaterów z baśni. Śmialiśmy się, to znów wzruszaliśmy do łez. To było niezwykłe doświadczenie. Pełni zachwytu oklaskiwaliśmy aktorów.

D.N.
Dodano:11-12-2014

Przerwa świąteczna

Szanowni Państwo!

Zimowa przerwa świąteczna trwać będzie w tym roku od 20 grudnia do 31 grudnia 2014 r. Dodatkowo szkoła ze względów organizacyjnych podjęła uchwałę, iż dni 2 i 5 stycznia 2015 roku będą dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Zatem do zajęć lekcyjnych wracamy dopiero 07 stycznia 2015 r.
Jednocześnie informuję, że w dniach 2 i 5 stycznia 2015 r. w godz. od 8.00 do 12.00 zorganizowane zostaną w szkole zajęcia opiekuńcze dla uczniów, którym rodzice ze względu na czas pracy nie mogą zapewnić opieki.
Rodzice w/w uczniów powinni ten fakt zgłosić w formie pisemnej w sekretariacie szkoły do dnia 17.12.2014 (środa).

M.Z.
Dodano:10-12-2014

Wizyta w Radiu Elka

W dniu 26 listopada 2014 uczniowie biorący udział w projekcie Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan byli z wizytą w Radiu Elka , gdzie przyglądali się pracy prezentera radiowego w profesjonalnym studiu radiowym. Przeprowadzili rozmowę z dziennikarzem radiowym o rodzajach wywiadów, sposobach ich prowadzenia oraz metodach zadawania skutecznych pytań. Dowiedzieli się jak w dobie internetu wygląda praca dziennikarza radiowego, jak zmieniły się potrzeby społeczeństwa i jakie są oczekiwania wobec serwisów radiowych i portali informacyjnych.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.S-G.
Dodano:29-11-2014

Wyjątkowa lekcja historii w klasie szóstej

Dnia 19 listopada klasa szósta gościła u siebie na lekcji pana Bartosza Kuświka - pracownika Instytutu Pamięci Narodowej. Temat zajęć brzmiał "A więc wojna.. - polski wrzesień 1939". Uczniowie mogli usłyszeć wiele ciekawostek dotyczących wojny obronnej, m.in. poznali rodzaje broni, którą posługiwali się wówczas Polacy, Niemcy i Sowieci. Swoją wiedzę sprawdzali grając po lekcji w grę dydaktyczną, do której samodzielnie przygotowali pytania.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:24-11-2014

Narodowe Święto Niepodległości

W piątek siódmego listopada w naszej szkole od samego rana panował świąteczny nastrój. Wszyscy uczniowie przyszli ubrani galowo i każdy miał przypięty biało - czerwony kotylion. W tym dniu odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Część artystyczną oraz dekorację przygotowała klasa II gimnazjum z panią E. Mania. Nad całością czuwali pan dyrektor oraz pani D. Nowicka.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.N.
Dodano:12-11-2014

a>

II edycja CDEW

W ostatnim tygodniu odbyły się pierwsze zajęcia z CDEW. W bieżącym roku szkolnym w projekcie biorą udział uczniowie klasy 5 (pod opieką wychowawczyni – Marty Samson-Gjeka) oraz uczniowie klasy 4 i 6 (pod opieką Izabeli Maciejewskiej). Celem projektu jest przygotowanie kolejnych biogramów o wybitnych (nieznanych szerzej) postaciach naszego regionu. Uczniowie pracują w czterech mikrogrupach (liczących maksymalnie 6 osób). Zadaniem każdej z grup jest przygotowanie multimedialnego wpisu o jednym z bohaterów. Wpisy te stworzą wyjątkową „mapę Wielkopolan” opisanych i umieszczonych ze względu na ich miejsce urodzenia. Encyklopedia jest już dostępna w internecie jako bezpłatny serwis społecznościowy dzieci z Wielkopolski. Na stronie www.encyklopediawielkopolan.pl można zapoznać się z biogramami przygotowanymi przez uczniów 226 szkół z Wielkopolski. Nowych bohaterów musimy wybrać do końca listopada !
Pierwsze zajęcia miały charakter integracyjny. Uczniowie wykonywali kolaż – wyklejankę o sobie. Za pomocą starych gazet musieli ozdobić projektową teczkę. Prace uczniów 4 i 6 klasy można podziwiać na załączonych zdjęciach.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:12-11-2014

Sukcesy dziewczynek z kółka hafciarskiego....

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole kontynuujemy zajęcia kółka hafciarskiego. Tym razem skupiliśmy się na kolorowym, dość prostym, hafcie krzyżykowym. W zajęciach uczestniczą głównie dziewczynki ze szkoły podstawowej. Ku miłemu zaskoczeniu pojawiają się też na nich chłopcy – Julian Zyber z 4 klasy i Mikołaj Turkowiak z 5 klasy. Pierwsze prace wykonane przez uczennice naszej szkoły tą techniką (Patrycję Smoczyńską, Natalię Pludrę, Juliannę Mikołajczyk, Klaudię Przewoźną) można podziwiać na załączonych zdjęciach. Gratulujemy!
Jednocześnie informuję, że zajęcia odbywają się w piątki o godzinie 13.00 (od listopada do kwietnia niestety tylko na 1 godzinie lekcyjnej).

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:10-11-2014

Od ziarenka do bochenka

Dzieci 5 i 6- letnie złożyły wizytę w piekarni w Święciechowie. O pracy piekarza i etapach wypiekania chleba bardzo ciekawie opowiadał nam pan Tomasz Szramiak. Dzieci mogły obejrzeć maszyny i urządzenia potrzebne przy powstaniu ciasta, a następnie chleba, bułek oraz wyrobów cukierniczych. Dzieci były pod wrażeniem ogromnego pieca i temperatury, ale najbardziej spodobały im sie małe bułeczki, które zostały upieczone specjalnie dla nich. Wszyscy chętnie ich próbowali. Obdarowani pysznymi bułeczkami wróciliśmy do przedszkola i poczęstowaliśmy nimi dzieci z oddziału Pani Emilki, czyli nasze sympatyczne "krasnoludki". Bardzo dziękujemy wszystkim za miłe przyjęcie, za bułeczki i słodycze a Panu Tomkowi za ciekawe opowiadanie. Specjalne podziękowanie kierujemy do Pani D. Kiąca za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu oraz do Pani A. Jaworskiej za opiekę.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F.
Dodano:01-11-2014

Wycieczka do kina

1 października uczniowie klasy 3 gimnazjum z wychowawcą panią Dominiką Grycz – Dutkowską oraz panią Grażyną Lech wybrali się na wycieczkę do Leszna. Pierwszym punktem wycieczki był spacer po mieście. Na miejscu czekał przewodnik z biura podróży, które znajduje się na ulicy Słowiańskiej. Najpierw wszyscy udali się na rynek, aby podziwiać barokowe kamieniczki oraz leszczyński ratusz. Następne miejsce, które odwiedzili uczniowie to kościół św. Mikołaja. Stamtąd przeszli ulicą Wąską- ulubioną uliczką znanego leszczyńskiego poety Stanisława Grochowiaka- na Plac Jana Metziga, by obejrzeć wiekowy pomnik przyrody- dąb „Bartek”. Kolejne miejsce, które zobaczyli to kościół św. Krzyża z otaczającym go Lapidarium Rzeźby Nagrobnej. W tym miejscu uczniowie rozstali się z przewodnikiem, któremu podziękowali za wspólnie spędzony czas oraz możliwość poznania historii i zabytków Leszna.
Wycieczka zakończyła się wizytą w kinie Cinema 3D i obejrzeniem filmu, pt. „Miasto 44”. Wszystkim spodobało się nowoczesne przedstawienie historycznego wydarzenia oraz efekty specjalne. Film wzbudził ogromne emocje, a na pamiątkę z wycieczki uczniowie otrzymali drobne upominki od biura podróży.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

G.L.
Dodano:01-11-2014

CDEW już gotowa!

Od kilku dni działa już strona internetowa Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan – www.encyklopediawielkopolan.pl W poprzednim roku szkolnym uczniowie naszej szkoły (pod opieką Pani Marty Samson–Gjeka i Izabeli Maciejewskiej) przystąpili do projektu CDEW. Celem ponad półrocznych działań uczniów szkoły podstawowej było przygotowanie cyfrowych biogramów lokalnych bohaterów. Uczniowie poszukiwali najciekawszych i najwybitniejszych (ich zdaniem) postaci danej gminy – zarówno historycznych, jak i żyjących obecnie – dobrych wzorców i przykładów. Pracując w czterech mikrogrupach stworzyli 4 autorskie wpisy multimedialne, poparte badaniami, poszukiwaniami źródeł informacji oraz wywiadami. Nasi bohaterowie to: Czesław Kowalski, Leszek Barszcz, Jerzy Sowijak oraz Aleksandra Liske.
Efekty pracy naszych uczniów można oglądać na stronie encyklopedii.

I.M.
Dodano:27-10-2014

Festyn

M.Z.
Dodano:21-10-2014

Pasowanie pierwszoklasistów

Dnia14 października odbyło się w naszej szkole pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Zaproszonych gości przywitali uczniowie klasy czwartej. Na uroczystość przybyli: Inspektor do spraw oświaty pan Marek Wodawski, radna gminy pani Hanna Michalska, przedstawiciel banku we Włoszakowicach pani Monika Bąkiewicz,przewodnicząca rady rodziców pani Magdalena Kuśnierek, panie z klubu seniora pani Stefania Kiąca i pani Bronisława Hałupka ,sołtys wsi Jezierzyce pan Bogdan Wieland, sołtys wsi Zbarzewo pan Jan Michalewicz, ksiądz Grzegorz Czubak, ksiądz Dariusz Paterczyk, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie. Po przywitaniu na scenę wkroczyły pierwszaki: Oliwia Beuge, Filip Ciesielski, Jan Ciesielski, Nikodem Ciesielski, Martyna Dembna, Julia Glapiak, Adrianna Hof, Karina Klaba,Blanka Małecka, Jakub Mikołajczyk, Michał Nędzyk, Paweł Nowak, Marcel Nowicki, Eryk Pusiak, Julia Wieland, Zofia Wieland, Nadia Zadworna .Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz zatańczyły krakowiaka. Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, zostali pasowani na uczniów przez dyrektora szkoły i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nadeszła najprzyjemniejsza chwila. Wszyscy goście oraz uczniowie poszczególnych klas składali życzenia i wręczali prezenty. Życzenia tego dnia przyjmowali także nauczyciele i pracownicy szkoły. Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście udali się do szkoły na słodki poczęstunek przygotowany przez radę rodziców, a rodzice pierwszaków zostali na sali częstując się kawą i ciastem. Dziękuję wszystkim paniom, które upiekły ciasto oraz wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniach do uroczystości.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K.
Dodano:21-10-2014

Szanowni Państwo!

W dniu jutrzejszym tj. 14 października 2014 r. w naszej szkole obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej połączony z Pasowaniem Pierwszoklasistów.
W związku z tym nie ma w tym dniu lekcji a odbędzie się tylko uroczysta akademia, która rozpocznie się o 9.00 na sali wiejskiej w Jezierzycach Kościelnych.
W związku z powyższym nastąpi zmiana kursowania autobusu szkolnego:
8.30 - Gołanice
8.40 - Zbarzewo
9.00 - AKADEMIA
ok 10.15 - powrót do Gołanic
ok. 10.30 - powrót do Zbarzewa

M.Z.
Dodano:13-10-2014

Taekwon-do olimpijskie

K.K.
Dodano:26-09-2014

Zbiórka Kasztanów

Co roku we wrześniu organizujemy zbiórkę kasztanów aby zasilić klasowe konto. W minionym tygodniu wyjechaliśmy do Zbarzewa i tam pod okiem wychowawczyń i rodziców nazbieraliśmy sporo kasztanów. Wypełnione worki pakowaliśmy do aut. Z radosnymi okrzykami wróciliśmy do autobusu, a potem do szkoły. Nadal trwa akcja kasztanowa. Rodzice codziennie przywożą kasztany i nasze zbiory z dnia na dzień stają się bogatsze.
Dziękujemy mamom z klasy II i III za opiekę podczas wycieczki do Zbarzewa i pomoc w zbiórce kasztanów.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.N., B.S.
Dodano:25-09-2014

Koczury na dobry początek

18 września uczniowie klas 1-3 i przedszkolaki wybrały się na Koczury.
O godzinie 8:30 wyruszyliśmy energicznym krokiem w stronę leśniczówki. Wiedząc, że rozpoczął się w pełni sezon grzybowy już po drodze wypatrywaliśmy grzybów. Znaleźliśmy kilka borowików i to bardzo zaostrzyło nasz apetyt na jeszcze więcej. Na miejsce dotarliśmy o godzinie 10:00, a tam czekała już na nas pani Małgosia, która opowiedziała nam, co słychać w leśnej ochronce dla zwierząt. Przypomniała nam zasady zachowania w lesie. Razem z panią Małgosią odwiedziliśmy mieszkające tam zwierzęta, a potem nastąpił grzybobrania ciąg dalszy. W lesie niedaleko leśniczówki znaleźliśmy mnóstwo podgrzybków. Królem grzybobrania została Marika Jankowiak z naszej klasy. Potem był czas na śniadanie, rozmowy, siatkówkę i piłkę nożną. Do szkoły wróciliśmy ok. 12:00. Bardzo dziękujemy pani Małgosi za miło spędzony czas i ciekawe leśne opowieści.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

Julia Dobruszek, klasa III
Dodano:23-09-2014

75 rocznica wkroczenia wojsk sowieckich

Dnia 17 września 2014 r. odbył się uroczysty apel upamiętniający atak ZSRR na Polskę podczas II wojny światowej. W apelu uczestniczyły władze lokalne, krótkie przemówienie wygłosił wójt Gminy Włoszakowice. Pan Stanisław Waligóra przypomniał w nim jakie były rzeczywiste powody ataku na nasz kraj. Odniósł się również do aktualnej sytuacji politycznej na Ukrainie.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:22-09-2014

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

„ - Witaj, szkoło, oto wracamy.
- Żegnaj, piasku nad sinym morzem.
Już ze ścian białymi skrzydłami
Sfruwa do nas nasz szkolny orzeł”
(T. Kubiak „Wracamy”)

W poniedziałek 1. września w Zespole Szkół w Jezierzycach Kościelnych odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2014/2015.
Tradycyjnie pierwszym punktem uroczystości była msza święta, którą poprowadzili ksiądz Grzegorz Czubaka oraz ksiądz Dariusz Paterczyk.
Następnie uczniowie, rodzice i nauczyciele zebrali się przed budynkiem szkoły. Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonał dyrektor szkoły p. Mariusz Zakrzewski. Uroczystość zaszczycił również swoją obecnością przedstawiciel gminy Włoszakowice p. Marek Wodawski. Po okolicznościowych przemówieniach uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.
Punktualnie o godzinie 10.15 rozległ się dźwięk syren alarmowych i wszyscy zebrani uczcili rocznicę wybuchu II wojny światowej.
W nowym roku szkolnym wszystkim uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum życzymy jak najlepszych wyników w nauce.

G.L.
Dodano:10-09-2014

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

8:30 - Msza Święta w kościele w Jezierzycach Kościelnych
9:30 - apel na boisku szkolnym Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych

J.Sz.
Dodano:31-08-2014

Podręczniki w roku szkolnym 2014/2015

W załączniku podany jest wykaz podręczników dla szkoły podstawowej i gimnazjum na nowy rok szkolny 2014/2015: Podręczniki

M.Z.
Dodano:10-07-2014