GODZINA

GOOGLE
NASI SPONSORZY
Europejski Fundusz Społeczny

Dagma sp. z o.o.

HJ Heinz Polska S.A., Pudliszki

Firma Marino Sp. z o.o.

Okna, drzwi z PCV i ALU

FOTO ALTISSA LesznoKALENDARZ

IMIENINY


POGODA


ODWIEDZIŁO NAS
GOŚCIE ONLINE


Najlepszą przeglądarką obsługującą naszą stronę jest Mozilla Firefox

do pobrania

To już wakacje!

27 czerwca 2014r. w szkole w Jezierzycach Kościelnych miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Po wręczeniu świadectw z wyróżnieniem, nagród książkowych oraz listów gratulacyjnych nastąpiła część artystyczna, którą przygotowali uczniowie klasy drugiej gimnazjum z wychowawcą D. Grycz-Dutkowską. Ciekawy program artystyczny zakończyła cha-cha w wykonaniu uczniów klas gimnazjalnych.

D.G-D.
Dodano:05-07-2014

Podsumowanie pracy nad projektem

Podsumowanie pracy nad projektem Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan.

W ostatnim tygodniu nauki uczniowie klasy 5 SP – biorący udział w projekcie CDEW pożegnali i podziękowali swoim bohaterom: Jerzemu Sowijakowi – rzeźbiarzowi z Bukówca Górnego oraz Oli Liske – szkolnej koleżance z klasy II gimnazjum.
Efektem półrocznej pracy piątoklasistów było opracowanie biogramów do Cyfrowej Encyklopedii, które zostały wzbogacone filmowymi reportażami. Można je zobaczyć tutaj
film o J. Sowijaku, film o A. Liske.
Uczniowie zostali poczęstowani pysznymi deserami lodowymi, przygotowanymi przez Olę i jej mamę. Natomiast grupa opracowująca biogram J. Sowijaka spędziła miło czas na pożegnalnym grillu w Bukówcu Górnym. Raz jeszcze pragniemy podziękować wszystkim osobom, które pomogły nam w realizacji projektu.

I.M.
Dodano:30-06-2014

Wycieczka na lotnisko

W dniu dzisiejszym dzieci z klasy pierwszej pojechały do Strzyżewic na lotnisko. Tam spotkały się z przyjaciółmi ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lesznie. Na miejscu przywitał nas pan D. Tobółka- pilot szybowcowy. Zaprowadził nas do hangaru gdzie było mnóstwo samolotów, a potem na tafli lotniska pokazał nam swój szybowiec. Opowiedział nam o tym, jak zbudowany jest szybowiec i jak to się dzieje, że może latać. Potem każdy z nas wszedł do szybowca i bawił się w pilota. Zadowoleni weszliśmy na wieżę skąd obserwowaliśmy start samolotów. Na zakończenie naszej wizyty na lotnisku podziwialiśmy pokazy w kominie aerodynamicznym- to było fascynujące! Dowiedzieliśmy się, że w Polsce są tylko dwa takie kominy- jeden w Lesznie, a drugi w Warszawie. Już dziś zapraszamy wszystkich na lotnisko w sobotę 28.06.2014. W tym dniu czekają tam na nas atrakcje: wesołe miasteczko, szybowce i darmowe loty w kominie aerodynamicznym.
Dziękuję rodzicom, którzy przewozili dzieci i pomogli mi w opiece nad nimi podczas wycieczki: pani E. Gorzelniak, pani M. Zalisz, panu L. Małeckiemu i panu C. Nowickiemu

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.N.
Dodano:30-06-2014

Barszcz Sosnowskiego – roślina niebezpieczna

W czasie letnich spacerów po łąkach czy ścieżkach nad brzegami jezior i rzek unikajmy kontaktu z rośliną wyglądającą jak wyrośnięty koper. Wysoka temperatura oraz duża wilgotność powietrza powodują, że barszcz Sosnowskiego staje się bardzo niebezpieczny, a wywołane przez niego obrażenia przypominają poparzenie wrzątkiem. Rany mogą utrzymywać się nawet kilka lat.

J.Sz.
Dodano:18-06-2014

Wycieczka do Oczyszczalni Ścieków

W ramach przedmiotów: biologia i chemia uczniowie kl. II gimnazjum uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Oczyszczalnię Ścieków w Henrykowie. Pomysłodawcą lekcji w oczyszczalni ścieków jest Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Lesznie.
Celem spotkania było:
• zapoznanie uczniów z zasadami funkcjonowania oczyszczalni i metodami oczyszczania ścieków,
• kształtowanie postawy uczniów popierającej działania zgodne z ochroną środowiska,
• nabycie umiejętności prowadzenia obserwacji pod mikroskopem.
Zajęcia składały się z obserwacji terenowej (prowadzący kolejno pokazywał obiekty oczyszczalni i wyjaśniał zachodzące w nich procesy) oraz z zajęć w salce edukacyjnej. Podczas tych zajęć prowadzący omówił budowę mikroskopu i wygłosił krótki wykład dotyczący osadu czynnego. Następnie uczniowie wykonali preparaty do badań, które obserwowali pod mikroskopem. Obserwacje sprawiły uczniom ogromną przyjemność. Podsumowaniem lekcji było spisanie wniosków z obserwacji oraz rysowanie zaobserwowanych mikroorganizmów.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.G-D.
Dodano:17-06-2014

Festyn szkolny - Europa da się lubić

W sobotnie popołudnie, 8 czerwca w Jezierzycach Kościelnych odbył się festyn szkolny pod hasłem „Europa da się lubić”. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała udanej zabawie.
Rozpoczęliśmy od turnieju piłki nożnej, w którym zmierzyli się uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum z poszczególnych miejscowości: Gołanice- Jezierzyce- Zbarzewo. Mimo upału wszyscy dzielnie walczyli, ale zwycięzcami okazali się zawodnicy z Jezierzyc. Następnie odbył się turniej dziewcząt w dwa ognie, w którym również tryumfowały Jezierzyce.
Po konkurencjach przyszedł czas na występy. W tym roku uczniowie przygotowali prezentacje związane z wylosowanymi wcześniej państwami Europy. Na estradzie można było podziwiać, m.in. znaną z występu w Eurowizji reprezentantkę Austrii Conchitę Wurst, brytyjski zespół One Direction oraz Cleo w piosence „My Słowianie” . W przerwach między występami odbywała się loteria.
Kolejnym punktem programu był mecz koszykówki, w którym zagrali nauczyciele. Wszyscy chętni mogli sprawdzić się również w grze w darta lub strzelaniu z wiatrówki. Najmłodsi uczestnicy festynu chętnie korzystali z przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji takich jak malowanie twarzy, jazda na rolkach czy skoki na skakance. Podczas imprezy można było posilić się na prowadzonych przez Radę Rodziców stoiskach gastronomicznych, gdzie serwowano ciasto, zapiekanki oraz zimne napoje, kawę i herbatę.
Dziękujemy sponsorom, Radzie Rodziców i wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację festynu. Już dziś ponownie zapraszamy do wspólnej zabawy - za rok.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

G.L.
Dodano:17-06-2014

Wycieczka do Łeby

4 czerwca klasy II i III wyjechały na czterodniową wycieczkę do Łeby. Mieszkaliśmy tam w pensjonacie Twardowski, niedaleko morza. Celem naszego pobytu było poznanie uroków Słowińskiego Parku Narodowego. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Park Jurajski . Wśród drzew, krzewów i w jaskiniach odkrywaliśmy tajemnice przeszłości naszej planety. Bawiliśmy się na gigantycznym placu zabaw, tańczyliśmy w wiosce indiańskiej, rzucaliśmy lasso, strzelaliśmy z łuku. Spotkaliśmy bohaterów znanych bajek. W czwartek rano, brzegiem morza wyruszyliśmy na ruchome wyspy. Cały czas towarzyszyła nam piękna pogoda, więc wróciliśmy opaleni. W piątek zaraz po śniadaniu wybraliśmy się na plażę. Budowaliśmy zamki z piasku i oczywiście kąpaliśmy się w morzu. Potem pojechaliśmy do Sarbska, gdzie znajduje się Sea Park. Zobaczyliśmy tam miniatury latarni morskich polskiego wybrzeża. Słuchaliśmy opowieści przewodnika o zwierzętach morskich i podziwialiśmy morskie głębiny w 3D, ale najbardziej spodobał nam się trening medyczny fok i kotików. Ostatniego dnia wybraliśmy się w rejs statkiem po morzu. Kto chciał mógł stanąć za sterem, porozmawiać z kapitanem, obejrzeć z bliska różę wiatrów i inny sprzęt nawigacyjny. Codziennie spacerowaliśmy nad morzem, szukaliśmy muszelek i podziwialiśmy zachód słońca. Wolny czas spędzaliśmy w sali zabaw i przygotowywaliśmy program artystyczny na festyn szkolny. Do domu wróciliśmy w sobotę wieczorem.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

J.Sz.
Dodano:09-06-2014

III edycja Festiwalu Technologii

6 czerwca uczennica klasy szóstej Patrycja Smoczyńska wzięła udział w III edycji Festiwalu Technologii w Lesznie. „Festiwal Technologii to impreza skierowana dla osób chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu informatyki, robotyki, automatyki z całej Polski. Jest to inicjatywa, która integruje społeczność powiatu leszczyńskiego, przyczyniając się do promocji naszego województwa, ze szczególnym uwzględnieniem promocji edukacji z zakresu informatyki oraz IT”.
Podczas gali finałowej Patrycja otrzymała wyróżnienie i nagrodę w kategorii Szkoła Podstawowa za udział w III Leszczyńskich Mistrzostwach w Informatyce, które odbyły 30 kwietnia 2014r.
Gratulujemy!!! .

Uczniowie kl. II i III z wychowawcami
Dodano:13-06-2014

Egzamin na kartę rowerową

Informuję, że dnia 17 czerwca o godz. 9.20 odbędzie się egzamin teoretyczny na kartę rowerową dla uczniów klasy IV SP oraz wszystkich uczniów z klasy V i VI, którzy nie uzyskali jeszcze powyższego dokumentu uprawniającego do jazdy rowerem.
Testy na kartę rowerową znajdują się na szkolnej stronie internetowej.

J.Sz.
Dodano:03-06-2014

Gminny Konkurs Pięknego Czytania

Jeszcze nie całkiem opadły emocje po konkursie recytatorskim, a już najmłodsi uczniowie mogli zaprezentować kolejne umiejętności. 29 maja w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania. Zaproszenie do udziału w nim przyjęły wszystkie szkoły naszej gminy. Współorganizatorami były Gminna Biblioteka Publiczna we Włoszakowicach oraz Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach. Instytucje te były fundatorami nagród, natomiast poczęstunek przygotowała Rada Rodziców naszej szkoły. Czas między kolejnymi prezentacjami czytelniczymi usłyszeliśmy kilka piosenek w wykonaniu uczniów klasy III naszej szkoły.
Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie klas drugich czytali tekst przez siebie wcześniej przygotowany, a trzecioklasiści fragment baśni wybrany przez obecnych na konkursie nauczycieli-opiekunów. Uczestników oceniała komisja w składzie: pani Irena Przezbór, pani Urszula Hałupka, pan Paweł Borowiec oraz pan Mariusz Zakrzewski. Celem konkursu było rozwijanie wśród dzieci zainteresowań czytelniczych, kształcenie umiejętności czytania oraz wdrażanie do autoprezentacji. Komisja oceniała płynność, wyrazistość i właściwą intonację czytania. W ocenie komisji i publiczności wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wyrównany i wysoki poziom prezentacji, a byli nimi:
• Dawid Jasiński – ZS Bukówiec Górny
• Aleksandra Szramiak- ZS Dłużyna
• Weronika Kurkiewicz – ZS Jezierzyce Kościelne
• Natalia Nowacka –ZS Włoszakowice
• Mikołaj Ratajczak- ZS Włoszakowice
• Anita Lorenz – ZS Włoszakowice
• Magdalena Bajon – ZS Włoszakowice
• Alan Malepszy – ZS Krzycko Wielkie
• Julian Zyber – ZS Jezierzyce Kościelne
• Roksana Knop – ZS Dłużyna
• Dominik Martynów- ZS Bukówiec Górny

W tegorocznym konkursie kolejne miejsca zajęli:
W kategorii klas II
I miejsce - Aleksandra Szramiak
II miejsce – Natalia Nowacka
III miejsce – Weronika Kurkiewicz


W kategorii klas III
I miejsce – Julian Zyber
II miejsce – Alan Malepszy
III miejsce – Anita Lorenz i Dominik Martynów


Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Rodzicom i nauczycielom dziękujemy za przybycie.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.S.
Dodano:03-06-2014

Gminny Konkurs Recytatorski

Julia Kuśnierek z klasy III SP zdobyła wyróżnienie w Gminnym Konkursie Recytatorskim.
Serdecznie gratulujemy!!!


B.K.
Dodano:03-06-2014

Sprawozdanie z wycieczki klasy II

22 maja udaliśmy się na pieszą wycieczkę do Gołanic. Była to lekcja przyrodnicza. Poznaliśmy życie pszczół w pasiece. Pan Sławek Włodarczak ma 65 uli. Dowiedzieliśmy się, że pszczoła, która pracuje żyje 21 dni, inne osiem miesięcy. W jednym ulu jest ok. 800 tys. pszczół. Zobaczyliśmy żądło pszczoły i wiemy jak je usunąć. We własnych dłoniach trzymaliśmy trutnie. Później odwiedziliśmy gospodarstwo p. Małgorzaty Mikołajczak. Potem bawiliśmy się na placu zabaw. Wróciliśmy do szkoły o 12.45.

Klasa 2
Dodano:31-05-2014

Szkolny konkurs recytatorski klas I – III

Dnia 19 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. Każdą klasę reprezentowali najlepsi recytatorzy. Z klasy pierwszej zwyciężyła Julia Jabłońska, drugie miejsce zajęła Otylia Nowicka, a trzecie Piotrek Jankowiak. Z klasy drugiej pierwsze miejsce zajęła Antosia Walkiewicz,drugie Alicja Górna i trzecie Maja Włodarczak. Bardzo trudny wybór miało jury w klasie trzeciej, gdyż poziom recytacji był bardzo wyrównany. Aż trzy osoby uplasowały się na trzecim miejscu: Agnieszka Kurkiewicz, Ola Wieland i Julek Zyber, Dwie na drugim miejscu: Marysia Jankowiak i Kacper Zadworny, a pierwsze miejsce zajęła Julia Kuśnierek. Osoby, które zajęły pierwsze miejsca będą reprezentowały naszą szkołę na gminnym konkursie recytatorskim we Włoszakowicach.

B.S., B.K.
Dodano:31-05-2014

Konkurs plastyczny

W marcu uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym organizowanym przez KRUS i PIP. Tegoroczne hasło konkursowe brzmiało: „Nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu”.
W maju zostały ogłoszone wyniki i okazało się, że uczeń naszej szkoły Adrian Łabiński z klasy 2 SP zajął drugie miejsce.
16 maja w Górce Duchownej odbyło się spotkanie z organizatorami i wręczenie nagród laureatom.

B.S.
Dodano:31-05-2014

Święto Konstytucji!

W ubiegłym tygodniu odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jakie były okoliczności jej wprowadzenia oraz jakie zmiany zapowiadała nowa ustawa.
Dzień 3 maja 1791 roku został uznany Świętem Konstytucji 3 Maja. Obchody tego święta przed długi czas były zakazane a ponowne jego obchodzenie zostało wznowione po I wojnie światowej. Władze komunistyczne zniosły jednak to święto i dopiero od kwietnia 1990 r. Święto Konstytucji 3 Maja należy do uroczyście obchodzonych polskich świąt.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:14-05-2014

Zajączek na Koczurach

W środę, w ostatnim dniu nauki przed świętami wielkanocnymi wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali „zajączka” od Rady Rodziców.
Uczniowie klasy I zaprosili swoich przyjaciół z klasy I b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lesznie na wspólne tropienie tego sympatycznego zwierzaka. Od samego rana mimo nieprzyjemnej pogody wyruszyli leśnymi ścieżkami na Koczury. Za nimi podążyła klasa II i III ze swoimi paniami. Tam każdy szukał swojego koszyczka. Zajączek zrobił nam wiele psikusów. Pochował koszyczki głęboko w zaroślach, między drzewami a nawet na drzewie. W czasie gdy dzieci szukały upominków, rodzice przygotowali smażone kiełbaski i ciepłe bułeczki z masełkiem. Potem częstowali się pysznym ciastem upieczonym przez p. E. Gorzelniak. Nasze spotkanie było bardzo miłe, nawet słoneczko wyszło zza chmur i nas ogrzało swoimi promykami. Podczas pobytu na Koczurach obserwowaliśmy zwierzęta mieszkające na terenie leśniczówki, bawiliśmy się i planowaliśmy kolejne spotkanie. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie do albumu.
Gorąco dziękuję Radzie Rodziców za przygotowanie „ zajączka” oraz wszystkim rodzicom z klas I-III, którzy pomogli nam w zorganizowaniu i przeprowadzeniu imprezy na Koczurach.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.N.
Dodano:30-04-2014

Koncert z okazji Kanonizacji Jana Pawła II

25 kwietnia 2014 roku odbył się na sali wiejskiej w Jezierzycach Kościelnych koncert z okazji kanonizacji Jana Pawła II pt. „Wieczór z Janem Pawłem II.
Na koncert przybyło wielu gości m.in.: Wójt Gminy Włoszakowice Pan Stanisław Waligóra z małżonką, radna Gminy Włoszakowice Pani Hanna Michalska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach Pani Monika Lucerek, ksiądz proboszcz Grzegorz Czubak, sołtys Jezierzyc Kościelnych Pan Bogdan Wieland z małżonką, dyrektor szkoły Pan Mariusz Zakrzewski oraz wielu mieszkańców wsi.
W trakcie koncertu wystąpił zespół śpiewaczy „Jezioranki” pod kierownictwem Pani Marioli Jagodzik, uczniowie z klasy 2 i 3 szkoły podstawowej oraz Klaudia Kuśnierek z klasy 6 i Aleksandra Liske z klasy II gimnazjum.
W czasie wieczoru zaprezentowano film i zdjęcia z życia Jana Pawła II. Publiczność usłyszała piękne pieśni tj. Alleluja, dziwny jest ten świat czy Abba Ojcze.
Na koniec przy zgaszonym świetle i zapalonych zniczach cała sala odśpiewała ukochaną przez Papieża BARKĘ.
Koncert zakończył Apel Jasnogórski.
Całość koncertu reżyserowała Pani Mariola Jagodzik a wspomagały ją nauczycielki zespołu szkół Pani Barbara Stanek i Bogusława Krawczyk.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.Z.
Dodano:30-04-2014

Najlepsi w Powiecie Leszczyńskim!!!

Dnia 15 kwietnia 2014 roku w Lesznie w Szkole Podstawowej nr 12 w Lesznie odbył się finał miejski i powiatowy Konkursu Ruchu Drogowego w ramach XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
W tym roku startowało łącznie 20 trzyosobowych drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach: szkoły podstawowe i gimnazja.
Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny. W wyniku długotrwałych przygotowań pod okiem p. Mariusza Zakrzewskiego i silnej wewnątrzszkolnej rywalizacji do drużyny SP zakwalifikowali się: Magdalena Cichoszewska, Katarzyna Roszak, Jakub Śliwiński ii Maciej Roszak, natomiast w Gimnazjum trzon drużyny stanowili: Adam Cichoszewski, Gracjan Tkacz oraz Dawid Grygiel.
W tym roku uczniowie szkół podstawowych na początku rozwiązywali test składający się z 20 pytań z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz co było nowością test składający się z 10 pytań dotyczących skrzyżowań. Gimnazjaliści natomiast mieli do rozwiązania test składający się z 25 pytań.
Po rozwiązaniu testów rozpoczęła się część praktyczna składająca się z jazdy sprawnościowej po torze przeszkód i praktycznej jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego. Tą część konkursu punktowali przedstawiciele Automobilklubu Leszczyńskiego oraz policjanci z sekcji ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Na zakończenie drużyny przeszły się do sali, w której cała drużyna musiała zaprezentować praktyczne umiejętność udzielania pierwszej pomocy pod okiem ratownika medycznego.
Wszystkie konkurencje były punktowane i łączny wynik wszystkich członków drużyny decydował o wyniku końcowym.
W kategorii szkół podstawowych z powiatu leszczyńskiego bezkonkurencyjną okazała się nasza drużyna z Jezierzyc Kościelnych, która zajęła I miejsce. Również w kategorii gimnazjów chłopacy z naszej szkoły nie mieli sobie równych i również zajęli I miejsce.
W nagrodę wszyscy chłopacy otrzymali: dyplom i pamiątkową statuetkę dla szkoły (zarówno szkoła podstawowa jak i gimnazjum), a każdy z nich z osobna otrzymał nagrodę indywidualną. Jako zwycięzcy będziemy reprezentowali nasz powiat w finale wojewódzkim, który odbędzie się 16 maja 2014 roku w Kłecku.
W klasyfikacji indywidualnej wszystkich uczestników turnieju i tutaj w kategorii gimnazjów I miejsce i pamiątkowy puchar z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie otrzymał Adam Cichoszewski.

M.Z.
Dodano:30-04-2014

"Tadeusz Kościuszko – patron mojej szkoły"

Konkurs - „Tadeusz Kościuszko – patron mojej szkoły” rozstrzygnięty!

W związku z Dniem Patrona naszej szkoły w kwietniu został ogłoszony konkurs poświęcony Tadeuszowi Kościuszce. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o jego życiu i działalności oraz „inne spojrzenie” na czasy, w których żył. Konkurs polegał na wykonaniu określonych zadań: m.in. portretu T. Kościuszki w kadeckim mundurze odświętnym lub makiety bitwy pod Racławicami (szkoła podstawowa). Gimnazjaliści mogli napisać fragment pamiętnika z pobytu Kościuszki w Ameryce, esej „Odrodzenie w upadku” lub wykonać album dotyczący epoki oświecenia.
Bezdyskusyjnym zwycięzcą okazali się uczniowie klasy 4, którzy pod kierunkiem p. Marty Samson-Gjeka wykonali niesamowitą makietę bitwy pod Racławicami. Rozegrała się ona 4 kwietnia 1794 roku niedaleko Krakowa, dokładnie na polach pomiędzy Dziemierzycami a Racławicami. Była to pierwsza bitwa powstania kościuszkowskiego. Regularną armię wspomogły wówczas oddziały kosynierów. Ich atak na baterię 12 armat rosyjskich rozstrzygnął losy bitwy na korzyść Polaków. Bitwę pod Racławicami przedstawił na obrazie m.in. Aleksander Orłowski. Wielkim dziełem malarskim stworzonym pod kierunkiem J. Styki i W. Kossaka jest Panorama Racławicka. I to m.in. na tych dziełach wzorowali się uczniowie klasy 4 a efekt ich pracy można podziwiać na poniższych zdjęciach.
Gratulujemy!!!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:24-04-2014

„Księżniczka na ziarnku grochu”

Dzieci z klasy trzeciej na lekcjach czytały i omawiały baśnie Andersena. Postanowiliśmy wystawić baśń „Księżniczka na ziarnku grochu”. Przygotowania trwały dość długo, gdyż trzeba było nauczyć się dość długich tekstów, przygotować stroje i dekoracje. Na przedstawienie zaproszono dzieci z przedszkola, uczniów klasy pierwszej, drugiej i czwartej. W świat baśni wprowadziliśmy wszystkich piosenką , ,W krainie ,baśni ”.W przedstawieniu wzięli udział wszyscy uczniowie klasy III. Dzieci wystąpiły w następujących rolach: król – Julek Zyber, królowa – Julia Kuśnierek, książę – Kacper Zadworny, ochmistrzyni – Agnieszka Kurkiewicz, Pirlipatka – Ola Wieland, księżniczki – Marysia Jankowiak, Zuzia Rybka, Ewelina Olejniczak, Weronika Olejniczak, Agnieszka Bartkowiak, panna – Zosia Przydrożna, paziowie – Jakub Stankowiak, Mateusz Ławniczak, Kacper Turkowiak, Marcel Lewandowski Kamil Kurkiewicz.W przedstawieniu wystąpiła też jako księżniczka Wiktoria Marcinek. Mali aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami, czyli przedstawienie chyba wszystkim się podobało.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K.
Dodano:14-04-2014

„Ptaki w gnieździe”

Uczniowie klasy trzeciej brali udział w konkursie pt.,, Ptaki w gnieździe ”. Wykonując prace wielu wykazało się dużą pomysłowością. Najładniejszą pracę wykonał Julek Zyber, zajął I miejsce. Równie ciekawe prace wykonali Jakub Stankowiak i Mateusz Ławniczak , zajmując II i III miejsca. Uczniowie ci otrzymali dyplomy i nagrody, a ich prace zostały wystawione na korytarzu szkolnym.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K.
Dodano:14-04-2014

Spotkanie z Ib

W poniedziałek 07.04. 2014 r. dzieci z klasy I po raz pierwszy spotkały się z rówieśnikami ze SP nr 2 w Lesznie. Z wielką niepewnością i ciekawością dzieci jechały na to spotkanie, zadawały mnóstwo pytań i nie mogły doczekać się spotkania. O godz,. 10.00 na zatoczkę w Jezierzycach zajechał bus i wszystkie dzieci udały się w drogę do Leszna. Na boisku szkolnym czekali na nas uczniowie klasy Ib , którzy zaprowadzili nas do sali lekcyjnej. Przywitaliśmy się, przedstawiliśmy się sobie nawzajem, zostawiliśmy kurtki i udaliśmy się na salę gimnastyczną. Tam bawiliśmy się i rywalizowaliśmy w różnych wyścigach. W ostatniej konkurencji nagrodą były cukierki dla każdego zawodnika. Każdy musiał przynieść na metę dwa różne cukierki- wymagało to ogromnej koncentracji uwagi i spostrzegawczości. Po zajęciach ruchowych wróciliśmy do sali lekcyjnej na poczęstunek. Było bardzo miło i panowała serdeczna atmosfera. Już za dwa tygodnie spotkamy się z naszymi przyjaciółmi ze szkoły w Lesznie - tym razem u nas.
Dziękuję pani M. Zalisz za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wyjazdu.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.N.
Dodano:08-04-2014

Konkurs pięknego czytania

Dnia 25 marca odbył się w naszej szkole konkurs pieknego czytania dla uczniów klas młodszych. Każdą klasę reprezentowali najlepsi czytelnicy, których wcześniej wybraliśmy z poszczególnych klas. Dzieci prezentowały różne baśnie. Ocenialiśmy płynność czytania, intonację oraz wyrazistość. Z klasy pierwszej najładniej czytała Marysia Szadkowska, drugie miejsce zajęła Otylia Nowicka, a trzecie Nina Zyber. W klasie drugiej najlepsza okazała się Weronika Kurkiewicz, za nią Oliwia Kozar i Antosia Walkiewicz. W klasie trzeciej zwyciężyła Julia Kuśnierek, druga była Agnieszka Kurkiewicz, a trzeci Julek Zyber. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K.
Dodano:01-04-2014

Polacy w Kazachstanie…

Dnia 26 marca odbyła się w naszej szkole prezentacja projektu gimnazjalnego pt. „Polacy w Kazachstanie”, na której gośćmi honorowymi byli: Pani Stanisława Kaliszuk – repatriantka, świadek tragedii Polaków w Kazachstanie oraz Ksiądz Grzegorz Czubak, proboszcz parafii w Gołanicach i Jezierzycach Kościelnych, będący w latach 2007-1012 na misjach w Kazachstanie.
Swoją obecnością zaszczycili nas również m.in.wójt Gminy Włoszakowice – S.Waligóra, sołtys Jezierzyc Kościelnych – B.Wieland oraz sołtys Zbarzewa – J.Michalewicz.
Prezentacja, wzbogacona wywiadami z gośćmi, była uwieńczeniem półrocznej pracy uczniów klasy I gimnazjum. Pomysł spotkania wysunęły uczennice: Dominika Fresel i Kinga Ratajczak. W ramach projektu uczniowie pracowali w pięciu grupach zadaniowych. Zbierali i opracowywali informacje na temat współczesnego Kazachstanu oraz jego historii – zwłaszcza w okresie ZSRR. Ponadto uczniowie przeprowadzali rozmowy: z Panią Marią Tieminską (repatriantką z Kazachstanu zamieszkałą bezpośrednio przy naszej szkole), z jej siostrą – Panią S.Kaliszuk (zamieszkałą w Zbarzewie) oraz z księdzem G.Czubakiem. Owoce swojej pracy gimnazjaliści przedstawili w formie prezentacji multimedialnej (za którą odpowiedzialny był Paweł Sz.). Koledzy z innych klas oraz zaproszeni goście mogli dowiedzieć się m.in. gdzie leży Kazachstan, kto w nim rządzi, kto mieszka w Kazachstanie, jaki procent mieszkańców stanowią Polacy, co ma wspólnego Kazachstan z „Gwiezdnymi wojnami”, kiedy w Kazachstanie pojawili się pierwsi Polacy, dlaczego Kazachstan stał się częścią ZSRR, z jakiego powodu i w jaki sposób deportowano tam Polaków oraz jak wyglądało ich życie po deportacji.
Na zakończenie uczniowie zadali kilka pytań naszym gościom. Pani Stanisława Kaliszuk opowiedziała nam w jaki sposób jej rodzina znalazła się w Kazachstanie oraz gdzie zamieszkali jej najbliżsi. Nasz wyjątkowy gość dzielił się jeszcze z nami swoimi wspomnieniami z dzieciństwa. Usłyszeliśmy również o tym jakie zwyczaje i tradycje były podtrzywywane w rodzinie Pani Stanisławy oraz czym zajmowała się w doroslym życiu.
Na pytania uczniów odpowiadał również ksiądz. Dotyczyły one m.in. jego pracy duszpasterskiej. Ksiądz porównywał ją do pracy w obecnej parafii, dzielił się również z nami informacjami dotyczącymi życia Polaków w przeszłości.
Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez samych uczniów.
Raz jeszcze pragniemy podziękować Pani Stanisławie Kaliszuk oraz Proboszczowi za wszelką pomoc okazaną podczas przygotowywania prezentacji oraz za to, że zechcieli się publicznie podzielić tak bolesnymi wspomnieniami.
Z pewnością ta lekcja historii na długo pozostanie w naszej pamięci…

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:31-03-2014

Wiosna w oddziale przedszkolnym

„A my witamy cię piosnką wesołą, witamy tańcem, witamy wierszami. Tak sie cieszymy wiosenko zielona, że długo zostaniesz tu z nami”- tymi słowami piosenki dzieci przywitały wiosnę oraz zaproszonych gości, swoich rodziców. 21 marca odbył się konkurs recytatorski. Dzieci prezentowały przygotowane przez siebie wiersze. Były to utwory znanych autorów literatury dziecięcej: Tuwima, Konopnickiej, Brzechwy itp. Często wiersze były wzbogacone o ciekawe rekwizyty, przebrania i dekoracje. Wszyscy otrzymali nagrody: pamiątkowe dyplomy najlepszego recytatora, oraz słodkie niespodzianki. Ponadto komisja wyróżniła trzy osoby za płynność, wyrazistość i ładną recytację. Te dzieci otrzymały dodatkowe nagrody- książeczki z bajkami. Szczególnie gratulujemy Zuzi Dworczak, Kindze Kuśnierek i Michałowi Nędzykowi. Dziękuję rodzicom za obecność, zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu do konkursu.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F.
Dodano:31-03-2014

Wycieczka do Leszna

Dnia 14.03.2014 r. uczniowie klasy II gimnazjum wraz z opiekunami: p. Grażyną Lech i p. Dominiką Grycz-Dutkowską wyjechali na wycieczkę do Leszna.
Pierwszym miejscem, które odwiedzili było Młodzieżowe Centrum Profilaktyki „Alternatywa”. Tam poznali zasady korzystania ze ścianki wspinaczkowej i po krótkiej rozgrzewce każdy mógł się wykazać swoimi umiejętnościami i wytrzymałością. Uczniowie dzielnie pokonywali ścianki o różnym stopniu trudności. Nie wszystkim się to udało, ale każdy świetnie się bawił i miło spędził czas.
Następnie gimnazjaliści udali się do kina Ciemna 3D na film pt.: „Kamienie na szaniec”, który okazał się ciekawą i niezwykle wzruszającą ekranizacją książki Aleksandra Kamińskiego. Rudy i jego przyjaciele z Szarych Szeregów na pewno długo pozostaną w naszej pamięci.
Wycieczka wszystkim się podobała, dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. Z niecierpliwością czekamy na następną.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

G.L.
Dodano:24-03-2014

W poszukiwaniu oznak wiosny

W piękny, słoneczny wtorek – 11.03.2014 klasa I z przedszkolakami poszła na wycieczkę do lasu. Celem wyprawy było wyszukiwanie oznak wiosny. Z entuzjazmem dzieci biegały po leśnych dróżkach i przynosiły paniom wiosenne nowinki: młoda trawka, pąki na drzewach, pierwsze kwiatki wyrastające ze ściółki, motyle itd. Okrzyki radości przerwał krzyk żurawi. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o tych pięknych, dużych ptakach mieszkających na mokradłach w Jezierzycach. Ani nie zauważyliśmy jak dotarliśmy do leśniczówki na Koczurach. A tu dopiero widać wiosnę! Młode dziczki, biegające zajączki i króliki, jelenie bez poroży, sarenki zmieniające sierść a do tego zielono i ciepło!
Usiedliśmy na ławeczkach i zrobiliśmy sobie piknik opowiadając o swoich przygodach. Potem ruszyliśmy w drogę powrotną . Szybko dotarliśmy na skraj lasu w Jezierzycach i po krótkim odpoczynku szliśmy dalej. To był wyjątkowy dzień. Pełen ciekawostek i niespodzianek.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.N. W.F.
Dodano:19-03-2014

Poczytaj mi przyjacielu !

A oto najświeższa relacja ze spotkania z przedszkolakami...
Poczytaj mi przyjacielu !

B.K.
Dodano:27-02-2014

Warsztaty teatralne

Dnia 21 lutego dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas młodszych brali udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez pana Grzegorza Kmiecia, który założył teatr ,,Złota kaczka ”i samodzielnie go prowadzi. Najpierw aktor zaznajomił dzieci z budową lalek, a potem odgrywały scenki zadawane przez aktora. Na koniec uczniowie sami tworzyli etiudy teatralne. Niektórzy świetnie sprawdzali się w roli aktorów, lalki inspirowały ich, pozwalały przeżyć wiele interesujących i śmiesznych scen.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K.
Dodano:26-02-2014

Bal przebierańców w Toscanii

29 stycznia dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas młodszych bawili się na balu przebierańców w Toscanii we Włoszakowicach. Uczestników zabawy przywitali klown, dwóch piratów oraz DJ. Bal rozpoczął się od podania obiadu. Dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności artystyczne biorąc udział w konkursach tańca oraz śpiewu. Tańczyły makarenę, kaczuszki nie zabrakło też pociągu, a piosenka zespołu Weekend ,,Ona tańczy dla mnie” była przebojem balu. W przerwie między tańcami dzieci otrzymały desery. Na balu była też duża grupa rodziców, która przy kawie i ciastku mogła w miłej atmosferze spędzić popołudnie. Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców z naszej szkoły za dofinansowanie baliku. Rodzicom gratulujemy pomysłów i wykonania strojów balowych.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K., B.S.
Dodano:03-02-2014

Finał WOŚP za nami

W niedzielę 12 stycznia 2014 roku odbył się XXII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczne hasło „NA RATUNEK” to zbiórka pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.
Również nasza szkoła jak co roku brała czynny udział w tym „orkiestrowym graniu”.
Tym razem nasz koncert rozpoczął się o godzinie 12.30 w sali wiejskiej w Jezierzycach Kościelnych.
Koncert rozpoczęły Panie z zespołu „Śpiewaj z Nami” z Jezierzyc Kościelnych. W trakcie imprezy swoje umiejętności wokalne i aktorskie zaprezentowali uczniowie z naszej szkoły tzn. przedszkolacy, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Jako goście wystąpiły również Panie z kabaretu „ŁATA” ze Zbarzewa oraz nasi uczniowie i ich partnerki ze Szkoły Tańca „MARGO”. Wypełniona po brzegi sala bawiła się przednio. Niestety nie dla wszystkich wystarczyło miejsc siedzących. Pomiędzy występami uczniów licytowaliśmy gadżety przekazane przez Fundację WOŚP oraz sponsorów.
W czasie całego koncertu czynna była kawiarenka, w której uczniowie klas gimnazjalnych wcielili się w kelnerów i serwowali gościom kawę, herbatę oraz przepyszne słodkości, które przygotowali rodzice i za które chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować.
W kulminacyjnym momencie naszego grania tuż przed piosenką finałową doszło do zażartej licytacji kalendarza trójdzielnego WOŚP, który wylicytował tradycyjnie pan Ryszard oraz pięknego zegara „orkiestrowego”, którego nie dali sobie wydrzeć przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z naszej szkoły. Obecnie ten zegar możecie podziwiać na korytarzu szkolnym
I teraz najważniejsza sprawa. W czasie naszej wspólnej zabawy udało się nam zebrać łączną kwotę ponad 3600 zł.
Składam ogromne PODZIĘKOWANIE wszystkim osobom, które pomogły nam w organizacji, bo gdyby nie nasze wspólne działanie nie byłoby tak udanej imprezy.
Do zobaczenia za rok na kolejnym FINALE, ponieważ my razem z Orkiestrą będziemy grali "do końca świata i jeden dzień dłużej". SIE MA

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.Z.
Dodano:29-01-2014

Spotkanie z Tobiaszem Musielakiem

Dnia 23 stycznia gościliśmy w naszej szkole zawodnika Unii Leszno Tobiasza Musielaka. Spotkanie pomogli zorganizować państwo Honorata i Jacek Ciesielscy, a w przygotowania włączyła się cała społeczność uczniowska, od najmłodszych przedszkolaków aż do gimnazjalistów. Zgromadziliśmy flagi, proporczyki, szale w barwach niebiesko-białych. Już kilka dni wcześniej klasy wykonały tematyczne plakaty, które umieściliśmy w świetlicy szkolnej. Tego dnia okazało się również ilu w szkole jest kibiców unii. Wszyscy założyli koszulki w barwach klubu i cierpliwie czekaliśmy na przybycie gościa.
Tobiasz Musielak opowiedział nam o swojej wielkiej pasji, treningach, startach i marzeniach. W czasie spotkania odbył się turniej wiedzy o Unii Leszno, w którym zmagały się drużyny szkoły podstawowej i gimnazjum. Szkołę podstawową reprezentowali Jakub Pindara, Maciej Roszak, Oskar Naskręt i Marek Laskowski, a gimnazjum Maciej Przydrożny, Gracjan Tkacz, Dawid Grygiel i Szymon Dworczak. Konkurs wygrała podstawówka wynikiem 21:20. Gratulujemy wszystkim zawodnikom, ponieważ wykazali się dużą wiedzą. Spotkanie umiliły nam występy dziewcząt z klasy 2 i ich starszych koleżanek z gimnazjum, które zaprezentowały układy taneczne, a klasa 3 zaśpiewała hymn leszczyńskiego klubu . Potem był czas na pytania, autografy i pamiątkowe zdjęcia.
Mamy nadzieję, że kiedyś jeszcze udana nam się zorganizować podobne spotkanie.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.S.
Dodano:28-01-2014

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 23 stycznia uczniowie klasy drugiej i trzeciej zaprosili swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji Ich święta. Wszyscy goście zasiedli do stołów nakrytych białymi obrusami. Na scenie pojawili się Julia Kuśnierek oraz Julek Zyber, którzy przywitali gości. Dzieci zaśpiewały ,,Sto lat '', wręczyły laurki i drobne prezenciki. Rozpoczął się niecodzienny koncert życzeń. Każda babcia i dziadek usłyszeli życzenia od swoich wnuków. Do życzeń mali wykonawcy dedykowali piosenki i tańce. Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łezka w oku oglądając swojego wnuka na scenie. Po występach dzieci usiadły przy stolikach i wraz ze swoimi dziadkami częstowali się pysznymi ciastkami przygotowanymi przez mamy.
Dziękujemy wszystkim paniom, które piekły ciasto oraz p. Elżbiecie Jankowiak, p. Magdalenie Kuśnierek, p. Beacie Przydrożnej, p. Beacie Zadwornej, p. Sylwii Turkowiak, p. Annie Jankowiak, p. Brygidzie Szykulskiej za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K., B.S.
Dodano:26-01-2014

I Noc filmowa

Regulamin I Nocy Filmowej Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych

Plan szczegółowy

M.G.
Dodano:22-01-2014

"Śpiewamy kolędy i pastorałki"

Dnia 20 stycznia w szkole we Włoszakowicach odbył się XIII Przegląd Zespołów Szkolnych „Śpiewamy kolędy i pastorałki”
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III szkoły podstawowej w składzie: Marysia Jankowiak, Julia Kuśnierek, Ola Wieland, Kacper Zadworny, Julek Zyber. Dzieci zaśpiewały trzy pastorałki: „Gdzie Ty mieszkasz Jezu”, „Kołacz”, „Pokój na ziemi dzieciom”. Byli oni najmłodszymi uczestnikami przeglądu. Ich wytęp został nagrodzony gromkimi brawami.

B.K
Dodano:21-01-2014

Świąteczne "poczytajowe"

Prezentujemy najnowsze wirtualne plakaty - sprawozdania ze spotkań (z przedszkolakami i pierwszoklasistami) realizowanych w ramach projektu CEO - "Poczytaj mi przyjacielu". Uczennice klasy 3 gimnazjum umieściły w swojej prezentacji również krótki filmik .... Zobacz sam ...


http://www.glogster.com/edit/g-6k8mkie001vu16qla1c2m11
http://7yzaj2nxy.edu.glogster.com/poczytaj-mi-przyjacielu

I.M.
Dodano:16-01-2014

Ponownie się chwalimy ...

Prezentujemy najnowsze serwetki, wyszyte przez uczennice naszej szkoły. Agnieszka i Natalia Pludra postanowiły sprawić rodzicom wyjątkowy prezent na święta. Obie wyszyły unikatowe serwetki- podkładki pod filiżanki.
Na zajęciach "kółka hafciarskiego" dziewczyny nie tylko wyszywają serwetki korzystając z gotowych wzorów. Projektują również własne zimowe kompozycje (np. bałwanek Kasi Roszak). Szopka i serwetka na zielonym tle zostały również przez nią wyszyte. Gratulujemy!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:13-01-2014

Spotkanie Seniorów

Dnia 9 stycznia odbyło się w naszej szkole noworoczne spotkanie Seniorów. Na uroczystość tę oprócz licznie zebranych seniorów przybyli goście: wójt Gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra wraz z małżonką, ksiądz Grzegorz Czubak, sołtys wsi Bogdan Wieland, dyrektor szkoły Mariusz Zakrzewski, sekretarz szkoły Maria Kiąca radna gminy Hanna Michalska, dyrektor GOK Hanna Lucerek, kierownik GOPS Elżbieta Guć.
Wszystkich przywitała przewodnicząca Klubu Seniora pani Stefania Kiąca. Program artystyczny przygotowały dzieci z klasy drugiej i trzeciej, które pokazały fragment przedstawienia jasełkowego. Uczniowie tańczyli oraz zaśpiewali przepiękne pastorałki i kolędy.
Po występach wszyscy zebrani składali sobie życzenia noworoczne i dzielili się opłatkiem. Życzenia noworoczne i drobne upominki złożyli także wójt gminy, dyrektor szkoły, dyrektor GOK oraz kierownik GOPS.
Podczas spotkania odbył się również występ zespołu „Śpiewaj z nami” pod dyrekcją nowej pani instruktor Marioli Jagodzik. Panie zaprezentowały kilka pieśni, a na koniec zaprosiły wszystkich do wspólnego śpiewu pieśni „Przekażmy sobie znak pokoju”.
Przy kawie i cieście wszyscy spędzili mile popołudnie.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K, B.S.
Dodano:13-01-2014

Uwaga !!!!!

Już w niedzielę 12 stycznia 2014 roku zagra po raz XXII Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku zagramy pod hasłem „NA RATUNEK” na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.
My również włączamy się czynnie do tego grania.
W niedzielę 12 stycznia 2013 r. o godzinie 12.30 na sali wiejskiej w Jezierzycach Kościelnych rozpocznie się koncert, w którym wystąpią dzieci i przedszkolaki z naszej szkoły oraz zaproszeni goście. Będzie również wiele innych ciekawych atrakcji. Nie bądź obojętny i przyjdź do Nas, aby wspólnie zagrać dla dzieciaków.
Czekamy na Wszystkich. Do zobaczenia.

M.Z.
Dodano:08-01-2014

Boże Narodzenie w naszej szkole

20 grudnia odbyły się w naszej szkole Wigilie klasowe oraz spotkania z gwiazdorem. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty, wszędzie panowała świąteczna atmosfera, śpiewano kolędy, grano na instrumentach. Uczniowie miło spędzili czas z wychowawcami i rodzicami.
W takim nastroju wszyscy udali się na Salę Wiejską, aby obejrzeć przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klasy II i III szkoły podstawowej.
Tego dnia również zostały podsumowane konkursy na „Szopkę bożonarodzeniową”, oraz na „Kartkę świąteczną”. Uczestnicy konkursów otrzymali drobne upominki.
I tak zakończyliśmy rok 2013 w naszej szkole.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K, B.S.
Dodano:08-01-2014

Dzień Pluszowego Misia

Nagrodą dla dzieci za zajęcie II miejsca w konkursie ekologicznym był wyjazd do Centrum zabawy WIDZIMISIE we Włoszakowicach.

Dzieci wzięły udział w przygotowanym programie: 2-godzinnej zabawie oraz zajęciach plastycznych –dekorowaniu swojego misia. Po poczęstunku, na który składały się ciepłe lody, hamburger, wata cukrowa i napoje, każdy udał się do domu z miłą niespodzianką – zabawką.
Dzień był pełen atrakcji i wrażeń.
Dziękujemy.

W.F.
Dodano:08-01-2014

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła, jako jedyna w gminie przystapiła do projektu „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”. W ramach tego projektu ponad 9 tysięcy uczniów z 226 wielkopolskich szkół podstawowych stworzy zbiór multimedialnych wpisów, poświęconych wybitnym postaciom wywodzącym się z każdej gminy naszego województwa.
Projekt będzie trwał dwa lata. Podczas każdej edycji uczniowie obecnych klas 4, 5 i 6 w ramach zajęć pozalekcyjnych zajmą się odnalezieniem najciekawszych i najwybitniejszych postaci danej gminy – zarówno historycznych, jak i żyjących obecnie. Uczniowie stworzą na temat wybranej osoby autorski wpis multimedialny, poparty badaniami, poszukiwaniami źródeł informacji oraz wywiadami.

I.M
Dodano:07-01-2014

Podziękowanie

18 grudnia 2013 roku zakończyliśmy Świąteczną Zbiórkę Żywności, która trwała trzy tygodnie. Przez ten czas zebraliśmy różne artykuły niezbędne w gospodarstwie domowym. Bardzo dziękuję wszystkim z Państwa, którzy wsparli naszą szkolną akcję. Dzięki Waszej hojności obdarowaliśmy grupę uczniów z naszej szkoły i ich rodziny.
Dziękuję
Dorota Nowicka- pedagog

D.N.
Dodano:03-01-2014

Przegląd Świątecznej Piosenki Angielskiej

W dniu 18 grudnia 2013 r. w naszej szkole odbył się Przegląd Świątecznej Piosenki Angielskiej. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz I-II Gimnazjum.Wszyscy uczestnicy spisali się znakomicie, śpiewali znane świąteczne przeboje po angielsku takie jak "Mistletoe and wine", "White Christmas", " Jingle bell rock", " Last Christmas", Silent Night", "Merry Christmas everyone", "Wonderful dream", " Something about December".Lauratką konkursu została Sandra Liszatyńska, która przepięknie wykonała utwór" Something about December", kolejne miejsca zajęły Kinga Ratajczak z Wiktorią Gordziejewską oraz dziewczyny z klasy VI. Jury również podobało się wykonanie Oliwii Hoffmann i Pauliny Gordziejewskiej.
Wszyscy uczniowie wywiązali się ze swojego zadania bardzo dobrze, dlatego będzie można ich jeszcze raz usłyszeć w niedzielę podczas koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zapraszamy !!!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.P.
Dodano:03-01-2014

Spotkanie ze Św. Mikołajem

Dnia 6 grudnia do naszej szkoły zawitał Mikołaj wraz ze swoimi pomocniczkami. Każdy grzeczny uczeń otrzymał od Niego słodki prezent. Wszyscy byli mile zaskoczeni, że Mikołaj mimo nakładu pracy przybył także do nas. Oczywiście każdy musiał przeskoczyć przez Jego rózgę. Na koniec zrobiliśmy sobie z Mikołajem zdjęcia.
Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie Mikołajek i wspaniałe prezenty.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

Samorząd Uczniowski
Dodano:11-12-2013

Turniej Recytatorski


Dnia 28 listopada 2013 r. w Zespole Szkół w Dłużynie odbył się XXVI Turniej Recytatorski Literatury Staropolskiej im. Andrzeja Krzyckiego. Wśród dziewiętnastu uczestników eliminacji znalazły się dwie uczennice Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych- Aleksandra Liske i Agnieszka Pludra. Każda przygotowała jeden utwór z literatury staropolskiej oraz wiersz autorstwa Andrzeja Krzyckiego. Do dalszego etapu zakwalifikowało się siedem osób, w tym nasza uczennica Ola Liske, która recytowała dwa wiersze A. Krzyckiego: „ Pieśń na Boże Narodzenie” oraz „ Epitafium zmarłego poety”

I.M.
Dodano:06-12-2013

Poczytaj mi przyjacielu...


Oto wirtualny efekt naszych pierwszych "poczytajowych" spotkań. Uczennice biorące udział w projekcie samodzielnie stworzyły interaktywny plakat dotyczący spotkania z przedszkolakami.
Już niedługo kolejne spotkanie ....

Poczytaj mi przyjacielu

I.M.
Dodano:19-11-2013

Święto Niepodległości


Dnia 13 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Przenieśliśmy się na wyjątkową lekcję historii, podczas której przypomnieliśmy sobie istotne fakty związane z tym burzliwym okresem historii naszego narodu.
Występ uświetniły dzieci z klasy 3 szkoły podstawowej śpiewając, znane wszystkim pieśni patriotyczne, m.in."My, pierwsza Brygada".

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:14-11-2013

Pokazy chemiczne


25 października uczniowie Gimnazjum w Jezierzycach Kościelnych mieli okazję obserwować pokazy chemiczne zorganizowane przez Zakład Dydaktyki Chemii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Pokazy, które odbywały się na Wydziale Chemii, prowadzone były przez dwóch pracowników uczelni: dr. P. Jagodzińskiego i dr. R. Wolskiego.
Uczniowie obejrzeli wiele ciekawych doświadczeń, np. poznali niezwykłe właściwości ciekłego azotu czy płonącego estru. Na ścianie olbrzymiej auli znajdowała się tablica interaktywna, na której pokazywane były równania reakcji chemicznych. Niżej był mniejszy ekran przedstawiający w przybliżeniu składniki oraz kolejne etapy doświadczeń.
Nie obyło się bez efektów specjalnych. Najbardziej spodobało się badanie właściwości fizycznych i chemicznych triazotanu (V) celulozy, który gwałtownie i głośno wybuchł z probówki. Pokaz zakończył się również wybuchem balonów zawierających mieszaninę piorunującą wodoru i powietrza.
Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń, a zdobyta wiedza na pewno długo pozostanie w pamięci. Szczególne podziękowania należą się za zorganizowanie wyjazdu Pani Dominice Grycz- Dutkowskiej i za opiekę nad grupą Pani Dominice Grycz- Dutkowskiej, Pani Grażynie Lech oraz Pani Iwonie Liske.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

Uczniowie klasy 2. i 3. gimnazjum
Dodano:31-10-2013

Chwalimy się ...


Mamy już pierwsze efekty naszych hafciarskich spotkań. Oto prace Natalii Pludry z klasy szóstej: serwetka i zakładka do książek. Jeśli chciałbyś nauczyć się tak wyszywać zapraszamy w każdy piątek na 6 i 7 lekcji.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:30-10-2013

Poczytaj mi przyjacielu!


W ramach projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej zaczęliśmy nasze comiesięczne spotkania z przedszkolakami. 22 października uczennice klasy I gimnazjum ( Agnieszka Pludra, Ola Rybka i Sandra Liszatyńska) przeczytały im znaną dobrze bajkę "Złota rybka". Dzieci wysłuchały gimnazjalistek z ogromną uwagą. Po spotkaniu wykonywały różne zadania związane z treścią bajki (kolorowały rybkę, brały udział w quizie i zabawach ruchowych).
Przedszkolaki nie mogą się już doczekać kolejnego spotkania!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:24-10-2013

Wycieczka do Warszawy


27 września dzieci z klas II i III oraz chętni uczniowie pozostałych klas brali udział w wycieczce do Warszawy. Celem tej wyprawy było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Tam też udaliśmy się po przybyciu do stolicy.
Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały prezentowane wystawy, brały udział w zajęciach organizowanych przez animatorów, zachwycali się nowinkami technicznymi. Każdy znalazł tam dla siebie coś interesującego. Jedni zagłębili się w tajemnice ludzkiego umysłu i podziwiali maszyny Leonarda da Vinci, budowali kopułę i układali mosty. Po kilku godzinach pobytu w centrum spotkaliśmy się z przewodnikiem, który pokazał nam najciekawsze miejsca w stolicy i opowiedział o nich. Zwiedziliśmy warszawską Starówkę. Na własne oczy zobaczyliśmy Pomnik Małego Powstańca, którego wcześniej poznaliśmy na zajęciach, usłyszeliśmy historię powstania Kolumny Zygmunta. Inne ciekawe miejsca stolicy znane z ilustracji obejrzeliśmy z okien autokaru.
Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K., B.S.
Dodano:22-10-2013

15-lecie Zespołu „Śpiewaj z nami”


Dnia 16 października na Sali wiejskiej w Jezierzycach Kościelnych odbyła się uroczystość z okazji 15-lecia Zespołu „Śpiewaj z nami”.
Przybyło wielu zaproszonych gości oraz delegacje innych zespołów śpiewaczych.
Występ przygotowały dzieci z klas drugiej i trzeciej oraz uczennice z klas szóstej i drugiej gimnazjum. Udział w takiej uroczystości był dla uczniów naszej szkoły wielkim zaszczytem.
15 lecie Zespołu „Śpiewaj z nami” było okazją do wspólnego śpiewu i przypomnienia wybranych piosenek z repertuaru zespołu oraz z zaprezentowania swoich piosenek w satyrycznych wierszach dzieci opowiedziały o członkiniach zespołu oraz o jego dyrygencie Panu Kaczmarku.
Dziękujemy za otrzymane słodycze i wiele ciepłych słów.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.S, B.K.
Dodano:17-10-2013

Pasowanie pierwszoklasistów


14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której miało miejsce pasowanie pierwszaków na uczniów. Na uroczystość tą przybyli wyjątkowi goście: pan Stanisław Waligóra- wójt Gminy Włoszakowice, pan Jan Michalewicz- sołtys wsi Zbarzewo, pan Bogdan Wieland- sołtys wsi Jezierzyce Kościelne, ks. Grzegorz Czubak- proboszcz parafii w Jezierzycach Kościelnych i Gołanicach, pani Dorota Grygiel- prezes Banku Spółdzielczego we Włoszakowicach, panie Stefania Kiąca i Bronisława Hałupka z Klubu Seniora w Jezierzycach Kościelnych oraz rodzice pierwszoklasistów. Na początku dyrektor Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych pan Mariusz Zakrzewski złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły i wygłosił okolicznościowe przemówienie. Następnie głos zabrali przybyli goście.
Po życzeniach przyszła pora na przedstawienie artystyczne pierwszaków wg scenariusza wychowawczyni klasy. Najważniejszym momentem było ślubowanie naszych bohaterów i pasowanie na prawowitych uczniów Szkoły Podstawowej w Jezierzycach Kościelnych. Aktu pasowania dokonał dyrektor Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych- pan Mariusz Zakrzewski.
Klasa I liczy 16 uczniów. Są nimi:
Katarzyna Firlej
Julia Jabłońska
Maria Szadkowska
Otylia Nowicka
Oliwia Szymkowiak
Nina Zyber
Tymoteusz Cielon
Grzegorz Florczak
Tobiasz Glapiak
Szymon Gorzelniak
Piotr Jankowiak
Igor Małecki
Wiktor Pusiak
Paweł Smoczyński
Mikołaj Wieland
Kuba Włodarczak
Wychowawcą klasy jest pani Dorota Nowicka.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.N.
Dodano:18-10-2013

Gość na lekcji historii


Dnia 2 października uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w lekcji historii prowadzonej przez panią Katarzynę Florczyk – pracownika Instytutu Pamięci Narodowej. Na lekcji, której tematem było: „Życie codzienne w PRL-u” uczniowie dowiedzieli się m.in. na czym polegały uciążliwości życia codziennego. Dzieci poznały przyczyny długich kolejek, dowiedziały się też dlaczego papier toaletowy był trudnoosiągalny, czym były kartki oraz co było emitowane w telewizji trzydzieści lat temu. Lekcja ilustrowana fragmentami filmów, starymi zdjęciami i tekstami źródłowymi była bardzo ciekawa i z pewnością zachęciła uczniów do rozmowy z najbliższymi na powyższy temat.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:07-10-2013

Udana wycieczka...


Dnia 24 września klasa 4 i 5 szkoły podstawowej udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej im S. Grochowiaka w Lesznie. Zwiedziliśmy Wypożyczalnię Główną (tu - między innymi wypożyczalnię płyt oraz salę poświęconą słynnemu kompozytorowi - Romanowi Maciejewskiemu) oraz Wypożyczalnię dla Dzieci i Młodzieży. Zapoznaliśmy się pobieżnie z księgozbiorem. Dzieci miały okazję zobaczyć m.in. książki przeznaczone dla niewidomych. Największą atrakcją cieszyła się jednak wystawa w Muzeum Okręgowym w Lesznie pt: "Zabawki PRL-u". Uczniowie mogli zobaczyć zabawki, którymi bawiły się ich babcie, m.in. wiklinowe wózki dla lalek, lalki, misie, samochody, czołgi i wiele innych.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:25-09-2013

"Śniadanie Napoleońskie..."


Dnia 23 września uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w imprezie organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Lesznie - "Śniadanie Napoleońskie w Pałacu generała Mielżyńskiego w Pawłowicach". W zabytkowych salach pałacu uczniowie wysłuchali wykładów dotyczących okresu napoleońskiego na terenie południo-zachodniej Wielkopolski. Główną atrakcją były występy grup rekonstrukcyjnych - pokaz musztry, życia obozowego i salwa artyleryjska. Na zakończenie zostaliśmy poczęstowani pyszną fasolką po bretońsku.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:24-09-2013

Zebranie z rodzicami


UWAGA!!!
Dnia 18 września 2013 roku (środa) o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami. Wszysttkich rodziców sedecznie zapraszamy.

M.Z.
Dodano:05-09-2013

No i zaczeło się...


Poniedziałek, 02 września, godzina 830 – rozpoczynamy kolejny rok szkolny – 2013/2014. Pierwszym akcentem nowego roku szkolnego jest Msza Święta, której przewodniczy ks. probosazcz Grzegorz Czubak. W homilii zachęcał nas wszystkich byśmy nie bali się dokładać wszelkich starań, by tego roku nic nie stracić z tego, co będzie nam dane poznać i doświadczyć. Na koniec ks. Grzegorz Czubak dokonał poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistów.
Po Mszy wszyscy przeszli do świetlicy wiejskiej, gdzie powitał nas dyrektor Mariusz Zakrzewski i oficjalnie ogłosił rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Głos zabrał tez przedstawiciel władz lokalnych, pan Robert Kasperczak, który życzył nam sukcesów i zachęcał do wytrwałej pracy. No a w końcu uczniowie mogli udać się do swoich klas, gdzie na spotkaniu z wychowawcami poznali nowy plan lekcji, pochwalili się nowymi doświadczeniami z wakacji. Od jutra to już będzie normalna praca na lekcjach i to wszystko co czeka nas do... czerwca.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

J.W.
Dodano:08-09-2013

INFORMACJA


W dniach 6 września 2013 roku (piątek) oraz 9 września 2013 r. (poniedziałek) odbędzie się w naszej szkole kiermasz używanych podręczników szkolnych. Jeżeli masz takowe w domu i nie są Tobie już potrzebne to przynieś je do szkoły, a do środka włóż kartkę informacyjną z imieniem i nazwiskiem oraz ceną za podręcznik.
W razie pytań zgłoś się do sekretariatu.

M.Z.
Dodano:05-09-2013

Nowe zajęcia dodatkowe!!!


Uwaga!

Już w najbliższy piątek (szósta lekcja) zapraszamy chętnych na nowe zajęcia dodatkowe.
Interesuje Cię historia igłą malowana? Chcesz wspólnie powyszywać? Zapraszam na spotkania z haftem richelieu.


Co to jest hafciarstwo
Od najdawniejszych czasów hafty zdobiły ubiory ludzi, wyposażenie domów (zasłony, kobierce, łoża). Świadczą o tym wykopaliska z różnych epok, choćby tabliczki alabastrowe znalezione w wykopaliskach miasta Niniwy, w starożytnej Asyrii. Na płaskorzeźbach uwidoczniono bogato haftowane stroje ludzi możnych i dostojnych, a także zasłony, makaty, dywany.
Co to jest haft richelieu?
Hafciarstwo to sztuka wykonania dowolnego ornamentu (ozdoby) na pewnym tle za pomocą igły i nitki. Haft richelieu (czyt.richelie) powstał we Włoszech, w okolicach Wenecji dlatego często jest nazywany haftem weneckim. Jest to haft o motywach dzierganych i wycinanych, łączonych przęsełkami i pajączkami (patrz – motylek i fotografie serwetek). Rozpowszechnił się najbardziej we Francji, a od nazwiska ministra króla Ludwika XIII – kardynała Richelieu, który bardzo lubił zdobić swój strój tym haftem, znany jest dziś pod nazwą haftu richelieu.
Haft ten ze względu na swój niepowtarzalny urok nadaje się nie tylko na serwetki czy obrusy ale także na inne przedmioty użytkowe np. zakładki do książek, okazjonalne kartki czy obrazki.
Co będzie potrzebne na zajęciach?
Przede wszystkim dobry humor; poza tym: igły, nici (jakie – dowiesz się na zajęciach) oraz kawałek płótna (świetnie sprawdza się stare prześcieradło).
Kto może przyjść na zajęcia?
Każdy. Zapraszam uczniów wszystkich klas – również chłopców !!! Jeśli wydaje Ci się, że wyszywanie to zajęcie typowo kobiece to grubo się mylisz. Wyobraź sobie, że w XIV wieku na dworze królowej Jadwigi i Władysława Jagiełły pracowali dwaj hafciarze: Klemens i Jan. Ich imiona zachowały się w dworskich rachunkach. Na życzenie królowej wykonali oni ornat (szatę liturgiczną) dla jednego z klasztorów w Saksonii. Haft w przeszłości był tak ceniony, że właśnie w tej technice ozdabiano szaty o symbolicznym znaczeniu, takie jak kapy koronacyjne i płaszcze królewskie.
Dlaczego warto przyjść na zajęcia?
Ponieważ można nauczyć się czegoś nowego. Haftowanie uczy cierpliwości, kształtuje poczucie smaku, estetyki, pozwala na rozwijanie inwencji twórczej, pomysłowości. Jeśli zależy Ci na zdobyciu nowych umiejętności, poznaniu historii haftu i ocenie celującej z historii zapraszam na zajęcia. Jeśli wyszywasz (dowolną techniką) i chcesz się pochwalić swoimi małymi dziełami przyjdź koniecznie!

Szczegółowe informacje i zapisy – Izabela Maciejewska

I.M.
Dodano:04-09-2013

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014


Dyrektor Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych informuje, że rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się dnia 02 września 2013r.(poniedziałek).

Godzina 8.30 - msza św. w kościele w Jezierzycach Kościelnych
Godzina 9.30 - rozpoczęcie nowego roku szkolnego na Sali Wiejskiej w Jezierzycach Kościelnych.

Autobus szkolny:
Gołanice - godz. 8.00
Zbarzewo - godz. 8.15

M.Z.
Dodano:31-08-2013