GODZINA

GOOGLE
NASI SPONSORZY
Europejski Fundusz Społeczny

Dagma sp. z o.o.

HJ Heinz Polska S.A., Pudliszki

Firma Marino Sp. z o.o.

Okna, drzwi z PCV i ALU

FOTO ALTISSA LesznoKALENDARZ

IMIENINY


POGODA


ODWIEDZIŁO NAS
GOŚCIE ONLINE


Najlepszą przeglądarką obsługującą naszą stronę jest Mozilla Firefox

do pobrania

Komers klasy III gimnazjum


W sobotę 22 czerwca odbył się w Sali Wiejskiej w Zbarzewie Komers uczniów klasy III gimnazjum w Jezierzycach Kościelnych, rocznika 1997.
Wzięło w nim udział dziewięcioro absolwentów klasy prowadzonej przez pana Jędrzeja Szczepaniaka, grono pedagogiczne oraz rodzice.
Uroczystość rozpoczęła się pięknie zatańczonym przez uczniów polonezem. Następnie gimnazjaliści zaprezentowali część artystyczną, która miała akcent humorystyczny i bardzo spodobała się zgromadzonym gościom. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się wspólna zabawa z rodzicami przy muzyce DJ-a.

Uczniowie klasy III gimnazjum
Dodano:26-06-2013

Dzień języków obcych


20 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych zorganizowany przez nauczycielki języków obcych, czyli panią Dorotę Pawlak, panią Kingę Marcinek i panią Barbarę Gahl.
Cała społeczność uczniowska rywalizowała w swoich grupach wiekowych, czyli klasy 1-3 szkoły podstawowej, klasy 4-6 szkoły podstawowej i klasy 1-3 gimnazjum. Każda klasa w danej grupie brała udział w pięciu konkurencjach, czyli wystrój sali lekcyjnej (w barwy i symbole charakterystyczne dla państwa, którego nazwę wcześniej wylosowano), stylizacja (przebranie związane z danym państwem), przyporządkowanie stolic do państw na mapie Europy i świata), kalambury i quiz z wiedzy o krajach obcojęzycznych. Klasy 1-3 szkoły podstawowej dodatkowo przygotowywały piosenkę angielską, którą prezentowały przed jury i publicznością.
Najlepiej przygotowaną wśród klas 1-3 szkoły podstawowej okazała się klasa 1, która zdobyła 51 punktów, natomiast klasy 3 i 2 zajęły odpowiednio 2 i 3 miejsce i zdobyły 50,5 i 46 punktów.
Wśród czwarto-, piąto- i szóstoklasistów, 1 miejsce zdobyła klasa 4, która zdobyła 47 punktów. Na drugim miejscu rywalizację zakończyła klasa 6, która zdobyła 41 punktów, natomiast klasa 5 uzyskała 27 punktów, zdobywając tym samym miejsce trzecie.
W grupie gimnazjalnej najlepiej przygotowaną klasą okazała się klasa 2, która zdobyła 47 punktów, natomiast klasa 1 gimnazjum zdobyła drugie miejsce z 40-stoma punktami. Miejsce trzecie zajęła klasa 3 gimnazjum, zdobywając 31 punktów.
Poza konkurencjami każda klasa przygotowała hasło promujące naukę języków obcych.
Wszystkie klasy wykazały się dość sporą wiedzą na temat krajów obcojęzycznych, ale przede wszystkim niesamowitą kreatywnością i zgraniem potrzebnym do przygotowania wystroju klas i stylizacji. Oprócz tego uczniowie pokazali nauczycielom, że są świadomi tego, że nauka języków obcych jest ważna w życiu każdego z nich.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w uczestnictwo w tym dniu. Pozdrawiamy.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.G., D.P., K.M
Dodano:26-06-2013

Wycieczka do Karpacza


12 czerwca wczesnym rankiem uczniowie klasy drugiej i trzeciej wyruszyli autokarem na trzydniową wycieczkę w góry. Metą noclegową był pensjonat Morskie Oko w Karpaczu. W pierwszym dniu dzieci zwiedziły Świątynię Wang oraz muzeum zabawek, a .wieczór spędziły na torze saneczkowym. Drugiego dnia program był dość napięty, gdyż wcześnie rano grupa spotkała się z przewodnikiem i rozpoczęła wyprawę na Śnieżkę. Wszyscy wjechali na Małą Kopę wyciągiem krzesełkowym, i stamtąd rozpoczął się marsz w góry. Wszyscy bez większych trudności dotarli na szczyt i zdobyli Śnieżkę. Po krótkim odpoczynku rozpoczęła się wyprawa w dół. Dłuższy postój był w schronisku Strzecha Akademicka, gdzie była przerwa na posiłek. Dzieci podziwiały piękne widoki schodząc na taras widokowy. Słońce tego dnia bardzo przygrzewało, dlatego też dzieci szukały ochłody w górskim strumyku. Do pensjonatu niektórzy dotarli z małymi odciskami na nogach. Zmęczenie trwało jednak krótko, gdyż po obiadokolacji zaczęło się bieganie po pensjonacie.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K.
Dodano:26-06-2013

Kulinaria klasy II gimnazjum


Wśród gimnazjalistów naszej szkoły, szczególnie w klasie II gimnazjum, na lekcjach techniki odkrytych zostało wiele talentów kulinarnych. Uczniowie mogli sprawdzić się w takich dziedzinach jak: przygotowywanie deserów, pieczenie pizzy oraz babeczek. Wszyscy bardzo polubili te zajęcia, ponieważ mogli odkryć albo poszerzyć swoje zdolności kulinarne oraz nauczyć się pracy w grupie jak i miło spędzić czas z kolegami i koleżankami z klasy.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

uczniowie kl II gim
Dodano:20-06-2013

Kochajmy Ziemię


Chociaż dawno minął Dzień Ziemi, konkurs Szkolne Rady na Odpady rozstrzygnięty, to klasa 1 zaprasza wszystkich do obejrzenia nagranego przez siebie filmu „Kochajmy Ziemię” . Scenariusz filmu oparliśmy o inscenizację Agnieszki Maj pod tym samym tytułem.
W kwietniu zostały rozdane role, a w maju rozpoczęliśmy zdjęcia. Bardzo się spieszyliśmy i nie byliśmy pewni czy uda nam się zakończyć zdjęcia i montaż do 17 maja, kiedy to kończyła się tegoroczna edycja konkursu Szkolne Rady na Odpady. Skąd wziął się pomysł przedstawienia inscenizacji w formie filmu? Otóż- film naszych kolegów z klasy 4 nakręcony w ubiegłym roku szkolnym. Oni nagrali historię o Zosi, która nie wie jak segregować odpady. My chcieliśmy pokazać dzieci, które świadomie podejmują różne działania i wiedzą, co naszej planecie zagraża. Akcja filmu toczy się na Koczurach, tam mieszka sympatyczny Ekoludek oraz dwie wesołe, roztańczone i rozśpiewane Chmurki. Pewnego dnia w leśniczówce pojawia się tajemniczy gość…jednak więcej szczegółów nie zdradzimy. Zapraszamy do naszego szkolnego kina, wkrótce zobaczą film uczniowie, a podczas festynu szkolnego pokażemy go rodzicom i gościom. Na stronie internetowej szkoły można obejrzeć zdjęcia zrobione przez rodziców podczas nagrań.

B.S.
Dodano:11-06-2013

Nasz Dzień Dziecka


05 maja dzieci z klasy 1 zaprosiły do szkoły swoich rodziców. O godzinie 17 zaprezentowaliśmy rodzicom program artystyczny. Rodzice usłyszeli wiele piosenek poznanych w ciągu roku szkolnego i zobaczyli swoje dzieci w krótkich, satyrycznych przedstawieniach. Pierwszaki pokazały jak wiosna budzi kwiatki i jak łatwo pająk upolował pięć muszek, o czym rozmawiają mamy podczas spacerów z dziećmi, dlaczego w myśl przysłowia „Gdzie kucharek sześć –tam nie ma co jeść”. Potem była kawa i ciasto, a na koniec rodzice obejrzeli film nakręcony przez klasę 1 pt. „Kochajmy Ziemię”.
Spotkanie było również okazją, aby podsumować cały rok szkolny i osiągnięcia wszystkich dzieci, mogliśmy porozmawiać i powspominać jak trudny był początek roku szkolnego, jak dzieci poznawały tajniki życia szkolnego. Dzieci chętnie opowiadały co je cieszyło, a czego się bały. Rozmawialiśmy o mocnych stronach uczniów. Cieszymy się z naszych tegorocznych osiągnięć. Wspólnie zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc. Byliśmy na wielu wycieczkach. Wspominaliśmy pasowanie, jasełka i przygotowania do filmu. Zbliżający się koniec roku szkolnego jest tym momentem kiedy możemy podziękować rodzicom za ogromne wsparcie i pomoc w organizacji naszych klasowych działań. Dziękujemy za to, że zawsze możemy na Was liczyć.

B.S.
Dodano:11-06-2013

Wycieczka klasy pierwszej i przedszkola


We wtorek 4.06 już od rana dzieci z oddziału przedszkolnego oraz kl. I udały się na zajęcia na Koczury. Wyjazd oraz zajęcia prowadzone przez p. Gosię z nadleśnictwa Włoszakowice był finansowany przez Nadleśnictwo oraz Starostwo Powiatowe w Lesznie. Pani Gosia bardzo ciekawie opowiadała dzieciom o zwierzątkach, sprawdzała wiedzę dzieci, zadawała pytania, w niezwykły sposób przybliżyła życie zwierząt leśnych. Dzieci były zafascynowane i zadawały dużo pytań. Na zakończenie zajęć dzieci zostały obdarowane miłymi prezentami- zabawnymi ołówkami i ekologicznymi torbami.
Nie zabrakło także poczęstunku- smacznych kiełbasek i bułek, które wszystkim bardzo smakowały. Dziękujemy za wrażenia, a panią Gosię zapraszamy na zajęcia do nas w następnym roku szkolnym.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F.
Dodano:11-06-2013

Wycieczka do Poznania


Dnia 03 maja klasa pierwsza i przedszkole wyruszyły na wycieczkę do Poznania.
Wcześniej na zajęciach w szkole dzieci poznały legendę o poznańskich koziołkach, a w południe na Starym Rynku zobaczyli je na wieży Ratusza. Obejrzeliśmy ciekawe kamieniczki, fontanny i kupiliśmy pamiątki.
Potem pojechaliśmy do osady traperskiej w Bolechówku, gdzie czekało na nas dużo atrakcji: spotkanie z rodziną psów rasy husky, ze strusiami afrykańskimi i australijskimi. Dzieci wzięły udział w konkursach sprawnościowych.
Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F., B.S
Dodano:11-06-2013

Koncert piosenki dla Mamy


Koncertem piosenek rozpoczęła się uroczystość z okazji Dnia Mamy w oddziale przedszkolnym. Wszystkie dzieci śpiewały piosenki, w których przeplatały się słowa miłości, oddania i wdzięczności. Po koncercie dzieci wspólnie z mamami wykonywały prace plastyczne- kolorowe serca z różyczkami. Następnie dzieci losowały dla swoich mam piosenki, które mamy musiały zaśpiewać w wersji karaoke. Zakończeniem uroczystości był wspólny poczęstunek. Dziękuje Paniom, które piekły ciasta, oraz pomagały przy organizowaniu uroczystości.

W.F.
Dodano:11-06-2013

Matematyka - Królową Nauk…


Najlepsi matematycy gminy Włoszakowice spotkali się dnia 6 czerwca podczas II Gminnego Konkursu Matematycznego organizowanego w naszej szkole. Dzięki ciężkiej pracy oraz swojemu talentowi do konkursu zakwalifikowało się aż 44 uczniów z klas IV-VI. Udział w konkursie wzięli uczniowie z Jezierzyc Kościelnych, Dłużyny, Włoszakowic, Bukówca oraz Krzyca Wielkiego.
Naszą szkołę reprezentowali: Amadeusz Kurkiewicz(kl.6), Paweł Szyszkowiak(kl.6), Kinga Ratajczak(kl.6), Natalia Pludra (kl.5), Katarzyna Roszak(kl.5), Tomasz Lis(kl.5), Agnieszka Ławniczak(kl.4), Maciej Roszak(kl.4), Jakub Śliwiński(kl.4).
Uczniowie w ciągu 60 minut mieli do rozwiązania 8 zadań otwartych o zróżnicowanym stopniu trudności. Wyniki konkursu poznamy niebawem, zatem trzymamy mocno kciuki za naszych reprezentantów.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

A.D.
Dodano:07-06-2013

Kolejny sukces Oli


Aleksandra Liske zajęła III miejsce w konkursie "Muzyka nie zna granic" organizowanym przez III LO w Lesznie. Serdecznie gratulujemy. Więcej informacji już w niebawem.

J.S.
Dodano:29-05-2013

Rodzinny piknik na Koczurach


27 maja uczniowie klasy drugiej i trzeciej wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem udali się na wycieczkę rowerową na Koczury. Odbył się tam rodzinny piknik z okazji Dnia Mamy i Taty. Piękna pogoda sprawiła, że w imprezie plenerowej uczestniczyło około 100- u osób. Gdy wszyscy dotarli na miejsce dzieci uściskały swoich rodziców i zaśpiewały ,,Sto lat” . Panowie zajęli się grilowaniem kiełbasek, a panie kroiły placki i parzyły kawę. Dzieci natomiast korzystały z boisk. Chłopcy grali w piłkę nożną, a dziewczynki w gumę i siatkówkę. Najwięcej emocji wzbudziło przeciąganie liny oraz mecz piłki nożnej tatusiowie kontra chłopcy. Oczywiście wygrali chłopcy. Tegoroczny piknik uważamy za wyjątkowo udany.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B. K. D. N.
Dodano:29-05-2013

Wycieczka do Karczmy Borowej


22 maja uczniowie klasy drugiej i trzeciej byli na wycieczce w Nadleśnictwie Karczma Borowa. Przed budynkiem wszyscy stanęli do wspólnego zdjęcia w tle kwitnących o tej porze rododendronów. Dzieci przywitał leśnik, pan Tomek i zaprosił na spacer po lesie. Już na początku zachęcił uczniów do uważnego słuchania, gdyż często sprawdzał co dzieci zapamiętały, zadawał pytania i za prawidłową odpowiedź nagradzał ich magnesikami ze zwierzętami. W czasie spaceru po lesie dzieci poznawały różne rośliny runa leśnego, podszytu i wysokich drzew. Leśnik opowiadał też o zwierzętach. Zaprowadził do miejsca, gdzie dziki kąpią się w błocie i wycierają o drzewa tzw. ręczniki oraz do stołówki wiewiórek. Jednym z zadań dla dzieci było odnalezienie 4 szyszek z różnych drzew oraz rozpoznanie po liściach gatunków roślin, które wcześniej poznały. Nalepszymi znawcami przyrody okazali się: Julek Zyber z klasy II i Wiktoria Konieczna z klasy III. Otrzymali za to nagrody – drewniane grzybki. Wycieczka była bardzo ciekawa, gdyż dzieci poszerzyły swoją wiedzę o lesie.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B. K. D. N.
Dodano:29-05-2013

Przedstawienie ekologiczne


14 maja dzieci z klasy drugiej zaprosiły przedszkolaków oraz uczniów szkoły podstawowej na ekologiczne przedstawienie. Na zielonej łące spotkały się różne zwierzątka, a ich spokój zakłócił Elek, słuchając głośnej muzyki. W jego rolę wcielił się Kacper Zadworny. W przedstawieniu wystąpili także: narrator - Julek Zyber, biedronki - Marysia Jankowiak i Ola Wieland, żabki – Weronika Olejniczak, Zuzia Rybka, Zosia Przydrożna, trzmiel – Agnieszka Kurkiewicz, pszczoła – Julka Kuśnierek, mrówka – Ewelina Olejniczak, jeż – Jakub Stankowiak, Jelonek – Marcel Lewandowski, biegacz – Mateusz Ławniczak, pająk – Kamil Kurkiewicz, Kacper Turkowiak. Przedstawienie uświetniły piosenki wykonane przez klasowych solistów oraz piękne stroje wykonane przez rodziców.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K.
Dodano:29-05-2013

Konkursy chemiczne


Uczniowie kl. III gimnazjum Aleksandra Mroskowiak, Karolina Mikołajczak, Malwina Badura oraz Dawid Szady uczestniczyli w konkursach chemicznych organizowanych przez Gimnazjum nr 1 we Wschowie i Gimnazjum nr 4 w Lesznie.
Dawid Szady za wysokie wyniki uzyskane w konkursie chemicznym we Wschowie otrzymał wyróżnienie i nagrodę rzeczową. GRATULUJĘ!

D.GD
Dodano:28-05-2013

Leśnymi ścieżkami


W czwartek 23 maja br. spotkaliśmy się z klasą IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lesznie na boisku szkolnym naszej szkoły. Stamtąd wyruszyliśmy na wycieczkę rowerową leśnymi ścieżkami. Jechaliśmy najpierw na Koczury najciekawszymi ścieżkami z Jezierzyc K. Zatrzymując się rozpoznawaliśmy drzewa, krzewy, słuchaliśmy śpiewu ptaków i nazywaliśmy je. Na Koczurach przeszliśmy generalny przegląd rowerów i uczestniczyliśmy w pogadance na temat właściwej techniki jazdy rowerem przeprowadzonej przez kolarza pana Mariusza Ciesielskiego. Następnie pan Mariusz dopasował nam wysokość siodełek i ustawił przerzutki, które pozwalały nam swobodnie poruszać się po trudnych ścieżkach. Stamtąd udaliśmy się na Krzyżowiec. Odwiedziliśmy arboretum i retorty- zabłysnęliśmy tam wiedzą! Dalej pojechaliśmy ścieżką dydaktyczną do rezerwatu Kwaśna Dąbrowa. W drodze powrotnej zawitaliśmy do domku leśnego na Koczurach na kiełbaski i pyszne bułeczki. Z wielką radością zagraliśmy mecz piłki nożnej i siatkówki oraz bawiliśmy się. To było ostatnie spotkanie z naszymi przyjaciółmi. Od września klasa IV, nowi wychowawcy i nowe wyzwania… Nasze panie- pani Dorota i pani Basia na pewno spotkają się w nowym roku szkolnym z nowymi klasami pierwszymi i będą wspólnie poznawać i podziwiać tajniki pięknych okolic.
Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu tej imprezy naszym rodzicom, którzy dzielnie pokonywali trudy jazdy rowerem i przygotowywali nam posiłek. Było wspaniale!
Dziękujemy również właścicielom piekarni w Jezierzycach Kościelnych- państwu I. R. Wypych za pyszne bułeczki.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.N
Dodano:28-05-2013

I miejsce dla Klaudii


Uczennica naszej szkoły Klaudia Kuśnierek z kl. V zajęła I miejsce w konkursie „ Palić, nie palić – oto jest pytanie” organizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Poznaniu- Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia.
We wtorek 7 maja br. W siedzibie PSSE w Lesznie uczestniczyła w spotkaniu laureatów i odebrała nagrodę . Jej praca została skierowana do Poznania i tam weźmie udział w dalszych eliminacjach konkursu.
Życzymy powodzenia!

D.N
Dodano:11-05-2013

Gminny konkurs recytatorski


24 kwietnia najlepsi recytatorzy z klas młodszych z całej gminy spotkali się we Włoszakowicach na konkursie recytatorskim Naszą szkołę reprezentowały: Antosia Walkiewicz z klasy pierwszej, Ola Wieland z klasy drugiej i Julia Górczak z klasy trzeciej. Mali recytatorzy byli bardzo dobrze przygotowani, dlatego jury nie miało łatwego zadania. Nasze uczennice Julia Górczak i Ola Wieland zdobyły wyróżnienia. Otrzymały dyplomy oraz maskotki.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K.
Dodano:11-05-2013

Zajęcia otwarte dla rodziców


23 kwietnia po południu do szkoły zaproszeni zostali rodzice ze swoimi dziećmi. Odbyły się zajęcia pokazowe z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz netbooków. W czasie gdy rodzice rozmawiali o postępach dzieci w nauce i omawiali sprawy klasowe uczniowie wykonywali karty pracy, na których znajdowały się testy sprawdzające ich umiejętność czytania ze zrozumieniem. Rodzice pracowali też w grupach ze swoimi pociechami. Otrzymali karty z wyrazami związanymi z wiosną i wspólnie układali teksty, które później uczniowie zapisywali, a rodzice wybierali klasowego mistrza kaligrafii. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku dla wszystkich. Na zakończenie spotkania rodzice i dzieci wykorzystując netbooki oglądali bazę noclegową w Karpaczu, do którego organizowana jest wycieczka klasowa w czerwcu.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K.
Dodano:11-05-2013

Dzień Ziemi


Przedszkolacy oraz uczniowie klas młodszych pod koniec kwietnia wykonywali plakaty o wiośnie oraz o tym, jak chronić naszą Ziemię, Z opakowań po sprzęcie komputerowym powstały piękne wiosenne kompozycje. W nasze działania włączyliśmy także Wiktorię Marcinek, która uczęszcza na zajęcia indywidualne do naszej szkoły. Razem z mamą malowała na dużym kartonie wiosenną łąkę i park. Prace te zaprezentowaliśmy 26 kwietnia w świetlicy szkolnej, kiedy to odbył się szkolny Dzień Ziemi. Tego dnia odbył się także konkurs piosenki wiosennej, ekologicznej. W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkola; Karina Klaba, Nadia Zadworna, Otylia Nowicka, Marysia Szadkowska, Czarek Ginter; z klasy I: Alicja Górna i Antosia Walkiewicz, Amelka Badura, Amelka Nowacka i Weronika Kurkiewicz; z klasy II; Julia Kuśnierek, Weronika Olejniczak, Julek Zyber, Zuzia Rybka, Agnieszka Kurkiewicz, Ola Wieland, Marysia Jankowiak, Kacper Zadworny, Marcel Lewandowski; z klasy III Wiktoria Gorzelniak, Julia Górczak, Klaudia Przewoźna. Wśród przedszkolaków najlepszy okazał się Czarek Ginter, drugie miejsce zajęły Karina Klaba i Otylia Nowicka, a trzecie Nadia Zadworna i Marysia Szadkowska. W klasach I – III zwyciężyły: Julia Kuśnierek i Ola Wieland, drugie miejsce zajęły Zuzia Rybka i Agnieszka Kurkiewicz z klasy drugiej, a trzecie miejsce przypadło Wiktorii Gorzelniak z klasy trzeciej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki, a zwycięzcy nagrody książkowe

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K. B.S.
Dodano:11-05-2013

II Gminny Konkurs Matematyczny


6 czerwca 2013r. (czwartek) o godz. 11.00 odbędzie się II Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 4-6 SP.
Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w konkursie

A.D.
Dodano:09-05-2013

Dzień Patrona Szkoły


Dnia 17 kwietnia 2013 r. odbyło się w naszej szkole przedstawienie z okazji Dnia Patrona Szkoły. Uczniowie klasy czwartej przybliżyli nam postać Tadeusza Kościuszki. Rozstrzygnięty został również konkurs wiedzy o Patronie Szkoły. Wyróżnieni zostali następujący uczniowie:
Szkoła Podstawowa:
JAKUB KĘDZIORA – kategoria: order wojskowy Virtuti Militari.
STEFANIA BARTKOWIAK – kategoria: ilustracja do artykułu pt. Byłem świadkiem przysięgi Tadeusza Kościuszki na krakowskim rynku.
AMADEUSZ KURKIEWICZ – kategoria: makieta obozu wojskowego.
DARIA OLEJNICZAK – kategoria: makieta obozu wojskowego.
AGNIESZKA ŁAWNICZAK – kategoria: makieta obozu wojskowego.
AGNIESZKA OLEJNICZAK – kategoria: makieta obozu wojskowego.
Gimnzajum:
ALEKSANDRA LISKE – kategoria: gazeta historyczna.
KAROLINA MIKOŁAJCZAK – kategoria: opowiadanie, list bądź reportaż pt. „Byłem świadkiem przysięgi Tadeusza Kościuszki na rynku w Krakowie”.
AGNIESZKA PLUDRA - kategoria: gra planszowa - „Tadeusz Kościuszko-patron mojej szkoły”.
ALEKSANDRA RYBKA – kategoria: gra planszowa - „Tadeusz Kościuszko-patron mojej szkoły”.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:20-04-2013

Wycieczka do Uzarzewa i Gniezna


16 kwietnia uczniowie klasy drugiej i trzeciej pojechali na wycieczkę do Uzarzewa niedaleko Poznania. Mieści się tam w pięknym parku muzeum przyrodniczo- łowieckie. Zaraz po przyjeździe do muzeum pani przewodnik przywitała dzieci i zaprowadziła do starego dworu, w którym mieszczą się obrazy , poroża zwierząt i gabloty pełne ciekawych przedmiotów związanych z myślistwem i łowiectwem. Dzieci podziwiały też wystawę pt. „Jak pory roku po świecie wędrowały ”Z zainteresowaniem słuchały wierszy o porach roku recytowanych przez aktorów. Następnie dzieci przeszły do zabytkowego budynku stajni – wozowni i tam uczestniczyły w warsztatach pt. „Leśne przedszkole”. Oglądały wystawę zwierząt ze środowiska polnego, leśnego i wodno- błotnego, układały domino o zwierzętach rozwiązywały w grupach rebusy i krzyżówki z hasłami przyrodniczymi. Przechodząc do nowego pawilonu przeżyły ciekawą podróż po wielu kontynentach. Zobaczyły trofea myśliwskie zdobyte przez Adama Smorawińskiego, pochodzące nie tylko z kraju i Europy, ale także z Afryki i Ameryki Północnej. Na zakończenie pobytu w muzeum każdy mógł zakupić pamiątki.
Kolejnym etapem wycieczki był przejazd do Gniezna. Dzieci udały się Wzgórze Lecha, gdzie znajduje się jeden z najbardziej znanych polskich kościołów- Katedra Gnieźnieńska. W prezbiterium obejrzały srebrną trumnę z relikwiami Św. Wojciecha oraz Drzwi Gnieźnieńskie. Przed Katedrą zobaczyły pomnik Bolesława Chrobrego i wszyscy stanęli do pamiątkowego zdęcia. Dalej spacerkiem wszyscy przeszli deptakiem w stronę Rynku, gdzie przy wejściu znajduje się herb miasta Gniezna oraz półkole, na którym widnieją wszystkie herby miast należących do Związku Miast Polskich. W drodze powrotnej nie obyło się bez przystanku w Mc Donalds. Pełni wrażeń wrócili do domu wieczorem.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K., D.N.
Dodano:19-04-2013

Wycieczka do gospodarstwa hodowlanego


15 kwietnia dzieci z klasy drugiej i trzeciej poszły na wiosenny spacer do Gołanic. Odwiedziły gospodarstwo hodowlane Państwa Małgorzaty i Cyryla Mikołajczyków, którzy specjalizują się w hodowli owiec i świń. Dzieci widziały owce, barany, jagniątka, które trzymały na rękach. Dowiedziały się czym się żywią oraz dlaczego ludzie je hodują. Gdy weszły do chlewni to nie było tak przyjemnie, świnie strasznie kwiczały, no i zapach nie przypominał perfum. Uczniowie widzieli nowoczesny sposób karmienia zwierząt, magazyny zboża, wsiadali na traktor i kombajn pod opieka pana Cyryla. Zobaczyli jak ciężka jest praca w gospodarstwie. Na koniec naszej wizyty w gospodarstwie pani Małgosia poczęstowała nas cukierkami.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K., D.N.
Dodano:19-04-2013

Muzeum w Szreniawie


Dnia 10 kwietnia 2013 r. odbyła się wycieczka uczniów klasy czwartej i pierwszej gimnazjum do Poznania. Główną atrakcją było przedstawienie w Teatrze Muzycznym - „Ania z Zielonego Wzgórza”. W musicalu wszystko zagrało idealnie. Powieść Montgomery posłużyła reżyserce spektaklu do opracowania ciekawego scenariusza, a kompozytorowi Maciejowi Szymańskiemu do stworzenia wspaniałej muzyki. Musical podobał się młodzieży z pewnością dlatego, że było w nim wszystko to, co może zainteresować młodego widza: miłość, przyjaźń, rozstania i tęsknoty.


Kolejnym etapem podróży było Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Uczniowie mogli zobaczyć eksponaty m.in. z następujących dziedzin: kultura techniczna rolnictwa, chów i hodowla zwierząt, bartnictwo i pszczelarstwo, hodowla roślin i ogrodnictwo, chmielarstwo i wikliniarstwo, transport wiejski i komunikacja, przetwórstwo i przemysł rolno-spożywczy, rzemiosło wiejskie, łowiectwo i rybactwo śródlądowe, etnografia itd.


Najciekawsza okazała się jednak działająca, odrestaurowana lokomobila pochodząca z zakładu H. Cegielskiego, wyprodukowana w roku 1919, której pokazy pracy odbywają się trakcie imprez muzealnych.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M.
Dodano:17-04-2013

Motoryzacja znakiem czasu


Dnia 11 kwietnia 2013 roku, uczniowie klas 2 i 3 gimnazjum uczestniczyli w XVI Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki, w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej. To już kolejny raz uczniowie poszerzają swoją wiedzę z chemii, fizyki i sztuki na Polifestiwalu. W tym roku hasłem przewodnim była „Motoryzacja znakiem czasu”.
Największym zainteresowaniem wśród naszych uczniów cieszył się pokazy: „Chemia Show” oraz „Fizyka zamiast silnika”. Podczas, których gimnazjaliści obejrzeli prezentację podstaw fizycznych i sposób działania różnych rodzajów silników. Pozyskali także informacje nt. wykorzystania wiedzy z zakresu inżynierii chemicznej oraz chemii organicznej do stworzenia widowiska wizualnego.
Drugoklasiści, po prelekcji dotyczącej tendencji rozwoju silników na przestrzeni lat oraz przybliżeniu konstrukcji i zasad pracy silników spalinowych spróbowali swoich sił w konkursie wiedzy nt. w/w. Uczeń Dawid Grygiel zajął w nim II miejsce. Gratulujemy sukcesu!
Ponadto uczniowie wzięli udział w zajęciach samodzielnego projektowania elementu graficzno-malarskiego na samochodzie rajdowym, prezentacji wpływu odkryć fizyków na konstruowanie lepszych, bezpieczniejszych i bardziej ekologicznych samochodów.
Organizatorem wycieczki była p.R.Wodawska.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

A.D.
Dodano:15-04-2013

Finał konkursu „Mam talent”


Dnia 20.03.2013 odbył się finał szkolnego konkursu ,,Mam Talent''. W jury zasiedli: p. Kinga Marcinek, p. Barbara Gahl, p. Stefania Kiąca i uczennica klasy 2 gim. Marika Lewandowska.
Talenty uczniów naszej szkoły są niesamowite. Jurorzy mieli bardzo trudne zadanie, żeby wytypować zwycięzcę w kategoriach takich jak : taniec, śpiew, kręcenie hula-hop, gra na gitarze, a nawet szkolenie psa .
Po niesamowitej walce, miejsce drugie zajął uczeń klasy IV Adam Samol, znakomicie grający na gitarze. Miejsce pierwsze zajęły egzekwio dwie uczennice, Marika Jankowiak z klasy pierwszej szkoły podstawowej oraz Weronika Fresel z klasy drugiej gimnazjum. Jury było zafascynowane świetnym występem, młodej tancerki Mariki, jednocześnie podziwiając wspaniałą tresurę swojego psa przez Weronikę. Tę niesamowitą tresurę doceniła również publiczność, przyznając Weronice Nagrodę Publiczności.
Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

Organizatorzy : klasa 2 gimnazjum
Dodano:02-04-2013

Zajęcia w muzeum


Dnia 14 marca uczniowie klasy I i II odwiedzili po raz kolejny muzeum w Lesznie. Uczestniczyli w zajęciach o zwyczajach wielkanocnych. Pani prezentowała i omawiała symbole wielkanocne, następnie dzieci wykonywały kartki świąteczne.

B.K.
Dodano:26-03-2013

Z ostatniej chwili...

1% podatku dla Artura

ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
STOWARZYSZENIE POMOCY
CHORYM NA DYSTROPHIE
MUSCULORUM

www.pomocdzieciom.pl

zwraca się w imieniu swoich podopiecznych chorujących na nieuleczalny zanik mięśni o wsparcie naszej organizacji małym, ale jakże dla nas olbrzymim 1% podatku.
Nasze dzieci bardzo potrzebują Waszej pomocy, gdyż bez niej bardzo szybko odchodzą. Za każdy odruch serca z góry dziękujemy.

NUMER KRS 0000036364
W rubryce "Informacje uzupełniające" prosimy wpisać:
cel szczegółowy 1%
ARTUR BROŻYŃSKI
Każda złotówka przeznaczona na pomoc w 100% trafia do potrzebującego.


Należy wypełnić w:
PIT-28 pozycje 125,126,127,128
PIT-36 pozycje 302, 303, 304, 305
PIT-37 pozycje 123,124,125,126
PIT-38 pozycje 58,59,60,61
PIT-39 pozycje 51,52,53,54

J.Sz.
Dodano:24-03-2013

Dzień Języków Obcych


W poniedziałek, 18 marca bieżącego roku, uczniowie naszej szkoły brali udział w Dniu Języków Obcych organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach. Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie klasy I (Agnieszka Pludra, Aleksandra Rybka, Sandra Liszatyńska) oraz klasy II (Sara Woźniak, Dawid Grygiel). Na miejscu czekały na nich przeróżne konkurencje związane z ogólną wiedzą na temat poszczególnych krajów z całego świata. Sandra rewelacyjnie zaprezentowała hit Madonny „Material girl”, jako przykład piosenki anglojęzycznej. Natomiast Sara wyglądała zjawiskowo w stroju gorącej Hiszpanki – tancerki flamenco. Grupa przygotowywała również gazetkę informacyjną na temat Niemiec. Nasi gimnazjaliści dzielnie walczyli w rywalizacji z kolegami i koleżankami ze szkół z sąsiednich miejscowości. Po wszystkich konkurencjach na uczniów czekał poczęstunek. W programie znalazło się również „zwiedzanie” szkoły. Brawo dla naszych uczniów!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.P., K.M.
Dodano:24-03-2013

Mam talent


Dnia 28 lutego w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolnego konkursu "Mam Talent", w którym udział wzięli uczniowie z klas I, II, III , IV, V, VI i z I, II, III gimnazjum.
Łącznie udział wzięło ok. 30 osób. W jury zasiedli : p. Agata Dubiał, p. Kinga Marcinek, p. Marta, p. Bożenka Nowak i p. Dorota Pawlak.
Uczniowie zaprezentowali wiele talentów takich jak : odbijanie piłki, śpiew, taniec, hula hop czy nawet prace z psem . Każdy uczestnik był oceniany przez jury punktami w skali od 1 do 10. Uczestnicy, którzy otrzymali 28-30 pkt. przechodzą do finału.
Publiczności, jak i jury, występy bardzo się podobały i już nie mogą doczekać się eliminacji, które odbędą się 20 marca w środę.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

Organizatorzy – kl. 2 gim.
Dodano:16-03-2013

Koczury po raz pierwszy!


05 marca uczniowie klas 1-3 i przedszkole po raz pierwszy w tym roku kalendarzowym odwiedzili leśniczówkę Koczury. Naszym celem było przekazanie zebranej karmy dla psów i kotów, a dla zwierząt leśnych przynieśliśmy marchewki, pietruszki, kapuste i inne przysmaki. Dzieci przez zimę bardzo stęskniły się za mieszkającymi tam kózkami, króliczkami, ptakami, jeleniami i rodziną dzików. Pamiętając o tym, że ruch to zdrowie całą trasę ze szkoły pokonaliśmy pieszo. Klasy 2 i 3 wyposażone w profesjonalny sprzęt do chodzenia czyli kijki, wędrowały dłuższą trasą. Pogoda była cudowna, więc z przyjemnością szukaliśmy pierwszych oznak wiosny. Do szkoły wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale już planujemy kolejną wyprawę.

B.S., W.F.
Dodano:06-03-2013

Krzesiwo


01 marca po raz kolejny zawitał w naszej szkole pan Grzegorz Kmieć z przedstawieniem lalkowym. Tym razem najmłodsi uczniowie obejrzeli baśń H.Ch. Andersena pt. „Krzesiwo”. Dzieci z uwagą obserwowały, co dzieje się na scenie i jak pan Grzegorz umiejętnie operuje marionetkami. Duże wrażenie zrobiła na nas muzyka i scenografia. Po przedstawieniu dzieci mogły z bliska przyjrzeć się lalkom i porozmawiać z aktorem. Na lekcji plastyki wykonaliśmy tematyczne prace.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.S.
Dodano:06-03-2013

Zabawa Walentynkowa


9 lutego 2013 r. Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Jezierzycach Kościelnych zorganizowała zabawę taneczną- Walentynkową, która co roku cieszy się wielkim powodzeniem. Cała impreza odbyła się na sali wiejskiej w Niechłodzie przy rytmach zespołu Fenix z Krzycka Wielkiego. Były kotyliony wykonane przez uczniów i nauczycieli i oczywiście loteria z fantastycznymi nagrodami.
W doskonałych humorach i w karnawałowych nastrojach przy obficie zastawionych stołach świetnie bawiliśmy do świtu.
Pragniemy podziękować Dyrektorowi i Radzie Rodziców Zespołu szkół w Jezierzycach Kościelnych, wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tej wspaniałej zabawy, paniom w kuchni za przygotowanie wyśmienitych dań i doskonałą obsługę.

Do zobaczenia za rok!
Przyjaciele Szkoły
Dodano:06-03-2013

Projekt edukacyjny „Rasowce- dachowcom”


Dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I realizują projekt, którego inspiracją był „Dzień Kota” obchodzony w szkole w Jezierzycach Kościelnych 18.02.2013r. W tym dniu dzieci przebrane za kotki i kocurki uczestniczyły w zajęciach i zabawach rytmiczno- muzycznych przy kociej muzyce.
Następnie obejrzały prezentację multimedialną, w czasie, której zapoznały się z rasami kotów, ciekawostkami z ich życia oraz stosunkiem ludzi do zwierząt i wpływem zwierząt na życie człowieka. W ramach projektu dzieci zbierają karmę dla kotów mieszkających w leśniczówce Koczury. Niebawem odbędzie się tam rajd pieszy, a dzieci będą mogły zobaczyć z bliska te urocze zwierzątka i pomóc w opiece nad nimi. Projekt spotkał się z dużym zadowoleniem dzieci i poparciem rodziców. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F., B.S.
Dodano:26-02-2013

Światowy Dzień Śniegu


W styczniu po raz drugi w 39 krajach na świecie obchodzony był Światowy Dzień Śniegu zwany również Zimowym Dniem Dziecka. Jego inicjatorem jest Międzynarodowa Federacja Narciarska. Impreza kierowana jest głównie do dzieci, aby rozwijać w nich zainteresowanie zabawami i sportami zimowymi. W Polsce święto to miało miejsce między innymi w Karpaczu, Zakopanym, Warszawie i Suwałkach. My w tym czasie przebywaliśmy na feriach, ale zaraz po powrocie do szkoły postanowiliśmy włączyć się w te obchody. Poznaliśmy różne rodzaje sportów zimowych i wybitnych sportowców na czele z Justyną Kowalczyk i Adamem Małyszem. Na naszym małym boisku bawiliśmy się na śniegu. Były wyścigi saneczkowe i rzeźbienie w śniegu. W czasie zabaw zauważyliśmy, że śnieg to nie tylko sport i zabawa, ale również niebezpieczeństwo na drogach, problemy zwierząt i problem zanieczyszczenia środowiska. Obejrzeliśmy film edukacyjny wydawnictwa Operon pt. „Zima –trudny czas dla zwierząt”. Wiemy jak dokarmiać ptaki i które zwierzęta ten czas po prostu prześpią. Badaliśmy czystość śniegu i przyglądaliśmy się śniegowym gwiazdeczkom przez lupy i mikroskop. Potem urządziliśmy w „małej” szkole galerię prac plastycznych o tematyce zimowej, a nasze sale udekorowaliśmy płatkami śniegu o przeróżnych kształtach.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

Figlarz W., Stanek B.
Dodano:26-02-2013

Spotkanie z 3b


15.02.2013r na długo pozostanie w naszej pamięci. Z samego rana pojechaliśmy do Leszna do Szkoły Podstawowej nr 2. Najpierw przywitaliśmy się z panią dyrektor, a potem z klasą 3b i wychowawcą- panią Basią Szymkowiak. Potem udaliśmy się wszyscy na koncert muzyki poważnej. Pan K. Kubiak bardzo ciekawie przybliżył nam sławnych kompozytorów i artystów. Z uwagą słuchaliśmy muzyki A. Dworzaka, F. Lista, J.S. Bacha, J. Straussa. Ponieważ leszczyński ratusz obchodził swoje 371 urodziny chcieliśmy to uczcić i na godzinę 10.30 udaliśmy się na spotkanie z panem M. Rostowskim do ratusza. Pan Mateusz Rostowski oprowadził nas po zabytkowym gmachu i bardzo ciekawie opowiadał historię ratusza, zwrócił uwagę na jego rolę i osobliwość. Zwiedziliśmy także wystawę zdjęć z ratuszowej wieży. Interesująca była praca przedszkolaków z 18 leszczyńskich przedszkoli- portret ratusza składający się z 18części. Każda część wykonana przez inne przedszkole i inną niepowtarzalną techniką plastyczną. Następnie udaliśmy się do synagogi na ulicy G. Narutowicza . To piękny obiekt związany obecnie z działalnością muzealną i wystawienniczą. We wnętrzach zachowały się pozostałości zabytkowych polichromii o motywach roślinnych. Potem nadeszła pora na zabawę i gry sportowe. Nasze spotkanie zakończyliśmy w sali lekcyjnej klasy 3b przy herbatce i ciasteczkach.
Dziękujemy rodzicom za pomoc w realizacji naszego wyjazdu: p. S. Turkowiak, p. M. Dorozińskiemu, p. A. Jankowiak, p. P. Pindara oraz p. E. Gorzelniak.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

Dzieci z kl.3 z p. Dorotą Nowicką
Dodano:22-02-2013

Balik najmłodszych


Dnia 06. 02. 2013 klasa1 i przedszkolacy pożegnali tegoroczny karnawał. Po zajęciach spotkaliśmy się w świetlicy szkolnej, gdzie przy muzycznych zabawach spędziliśmy dwie godziny. Wszystkie dzieci były pięknie przebrane za postacie ze znanych filmów i bajek. Pojawiły się również stroje ekologiczne. Wszyscy otrzymali w nagrodę czekoladę. Z klasy 1 wyróżniono stroje Pawła Kędziory, Jakuba Nędzyka i Miłosza Turkowiaka, natomiast wśród dzieci z przedszkola Filipa Ciesielskiego, Karinę Klabę i Wiktora Pusiaka. Dziękujemy wszystkim rodzicom za duże zaangażowanie w przygotowanie strojów i ciasta. Gratulujemy pomysłów!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B. Stanek, W. Figlarz
Dodano:11-02-2013

FINAŁ WOŚP ZA NAMI


W niedzielę 13 stycznia 2013 roku odbył się XXI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na zakup sprzętu dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.
Również nasza szkoła brała czynny udział w tym niesamowitym przedsięwzięciu, w którym jak mówi Jurek Owsiak wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku.
Nasz koncert rozpoczął się o godzinie 13.00 w sali wiejskiej w Gołanicach.
W trakcie koncertu swoje umiejętności wokalne i aktorskie zaprezentowali uczniowie z naszej szkoły tzn. przedszkolacy, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Wypełniona po brzegi sala bawiła się przednio. Niestety nie dla wszystkich wystarczyło miejsc siedzących. Pomiędzy występami uczniów licytowaliśmy gadżety przekazane przez Fundację WOŚP oraz sponsorów.
W czasie całego koncertu czynna była kawiarenka, w której uczniowie klasy III gim. wcielili się w kelnerów i serwowali gościom kawę, herbatę oraz przepyszne słodkości, które przygotowali rodzice i za które chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować. W kulminacyjnym momencie naszego grania tuż przed piosenką finałową doszło do zażartej licytacji kalendarza trójdzielnego WOŚP.
I teraz najważniejsza sprawa. W czasie naszej wspólnej zabawy udało się nam zebrać łączną kwotę ponad 3000 zł.
Składam ogromne PODZIĘKOWANIE wszystkim osobom, które pomogły nam w organizacji, bo gdyby nie nasze wspólne działanie nie byłoby tak udanej imprezy.
Do zobaczenia za rok na kolejnym FINALE, ponieważ my razem z Orkiestrą będziemy grali "do końca świata i jeden dzień dłużej". SIE MA

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

M.Z.
Dodano:08-02-2013

Dzień Babci i Dziadka


10 stycznia dzieci z przedszkola oraz uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej gościły babcie i dziadków na uroczystości z okazji Ich święta. Rozpoczynając uroczystość dzieci zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.
Program artystyczny rozpoczęły przedszkolaki śpiewając piosenki świąteczne. Klasa pierwsza przedstawiła widowisko jasełkowe, a uczniowie klasy drugiej i trzeciej recytowali wiersze i śpiewali piosenki na cześć swoich babci i dziadków.
Cieszymy się bardzo, że co roku tak licznie przybywają babcie i dziadkowie na tą uroczystość.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K., D.N.
Dodano:11-01-2013

Spotkanie Opłatkowe


Dnia 9 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe Klubu Seniora i Zespołu „Śpiewaj z Nami”. Przewodnicząca Klubu pani Stefania Kiąca przywitała gości: Wójta Gminy p. Stanisława Waligórę z małżonką, sołtysa wsi p. Bogdana Wielanda, księdza Grzegorza Czubaka, radną panią Hannę Michalską, dyrektora szkoły pana Mariusza Zakrzewskiego.
Dzieci z przedszkola oraz klas młodszych przedstawiły bożonarodzeniowy program artystyczny. Po występie zebrani podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i wspólnie kolędowali przy kawie i ciastku. Seniorzy otrzymali od Wójta słodkie upominki.
Na uroczystości złożono życzenia Jubilatom; pani Barbarze i Bogdanowi Wielandom z okazji 45 rocznicy ślubu.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K., D.N.
Dodano:10-01-2013

Świąteczna zbiórka żywności


Tegoroczna świąteczna zbiórka żywności w naszej szkole przebiegła bardzo pomyślnie. Zebraliśmy sporo artykułów potrzebnych w gospodarstwie domowym i dzięki temu mogliśmy obdarować 12 rodzin uczniów z naszej szkoły. Paczki żywnościowe uzupełniliśmy artykułami chemicznymi zakupionymi przez nauczycieli z naszej szkoły.
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji- rodzicom, uczniom i nauczycielom.
To dzięki Wam na wielu twarzach pojawił się uśmiech.

D.N.
Dodano:03-01-2013

Wigilie klasowe


20 grudnia w naszej szkole był jednym z najbardziej wzruszających i uroczystych dni w roku. Odbyły się dziś wigilie klasowe. Udział w nich wzięli nauczyciele, uczniowie, jak i ich rodzice. Wigilie te, jak co roku, wprowadziły do szkoły świąteczną atmosferę.
Uczniowie każdej klasy po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego składali sobie życzenia z okazji nadchodzących świąt. Później spożywali przygotowane przez siebie potrawy postne. Na stołach wigilijnych znajdowały się m.in. barszczyk czerwony z uszkami, krokiety, ryby, pierogi z kapustą i grzybami. Nie zabrakło także świątecznych wypieków.
Wspólne kolędowanie i przepiękne świąteczne życzenia składane podczas łamania sie opłatkiem zbliżają mocno do siebie naszą społeczność szkolną, pielęgnując i utrwalając przy tym tradycje bożonarodzeniowe.
Tradycyjnie w dniu dzisiejszym uczniowie klasy III Gimnazjum wraz z rodzicami przygotowali uroczystą wigilię, na którą zaprosili Pana Dyrektora, Grono Pedagogiczne, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Gestem tym chcieli podziękować za trzy lata nauki w naszej szkole. Oprócz poczęstunku uczniowie przygotowali także przepiękny świąteczny występ artystyczny oraz świąteczne upominki.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

A.D.
Dodano:20-12-2012

Jasełka 2012


„Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy.
Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem….”
Właśnie tak jak my, 20 grudnia o godzinie 15:00, wszyscy uczniowie i nauczyciele spotkaliśmy się na sali wiejskiej, aby obejrzeć jasełka przygotowane przez klasę 1. Wszyscy już bardzo mocno odczuwaliśmy atmosferę zbliżających się świąt, półmrok za oknami, zapalone światełka na choinkach i wspaniały chór…uczniowie, nauczyciele i goście pod dyrekcją… oczywiście pana dyrektora. Wspólnie zaśpiewaliśmy świąteczny przebój Waldemara Krajewskiego pt. „Jest taki dzień”.
Młodzi aktorzy wspaniale odegrali swoje role. Postać Maryi zagrała Dorotka Kałek. Opiekuńczym Józefem był Kacper Bura. Pastuszków zagrali Marta Pindara, Marika Jankowiak, Alicja Górna i Miłosz Turkowiak. Role aniołów przypadły Majce Włodarczak i Julce Dobruszek. Nieczułych gospodarzy zagrali: niezwykle delikatna Weronika Kurkiewicz, Adrian Łabiński i Grzesiu Ciesielski, a w okrutnego Heroda i przebiegłego diabła wcieliły się nasze dwie Amelki. Pod maską śmierci ukrył się Paweł Kędziora, a żołnierzem był Kubuś Nędzyk. Nad całością czuwało dwóch narratorów czyli Antonina Walkiewicz i Oliwia Kozar. Razem z klasą 1 wystąpiło dwóch przedszkolaków- Otylia Nowicka i Czarek Ginter.
Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów, za to, że jak zwykle łagodzili tremę, dodawali otuchy i po prostu z nami byli.
W przedstawieniu usłyszeliśmy wiele znanych kolęd i pastorałek, które sprawiają, że Boże Narodzenie to naprawdę magiczny czas.
Kiedy wybrzmiała ostatnia kolęda nie pozostało nam nic innego jak życzyć sobie nawzajem:
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!!!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

Stanek B. Figlarz W.
Dodano:20-12-2012

Konkurs piosenki


W naszej szkole odbył się konkurs piosenki angielskiej. W przeglądzie udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum prezentując utwory o tematyce świątecznej. Łącznie 19 grudnia w konkursowe szranki stanęło 24 uczestników a byli to Alicja Florczak, Magda Cichoszewska, Roksana Bernacka, Martyna Poloch, Agnieszka Ławniczak, Agnieszka Olejniczak,Adam Samol, Kuba Śliwiński, Oskar Naskręt, Daria Olejniczak, Wiktoria Gordziejewska, Kinga Ratajczak, Sandra Liszatyńska, Paulina Gordziejewska, Weronika Marcinek, Oliwia Hoffmann, Ola Liske, Gracjan Tkacz, Szymon Dworczak,Dawid Grygiel, Marika Lewanodwska, Michalina Dorozińska, Angelika Mroskowiak, Renata Wawrzyniak.
Zwyciężyły ex aequo uczennice klasy 6 Kinga Ratajczak i Wiktoria Gordziejewska, które wykonały utwór "Jingle bell rock" a zachwyciły jury piękną wymową, walorami wokalnymi oraz aranżacją, oraz Ola Liske w utworze "All I want for Christmas is you". Uwagę jury również przykuło wykonanie Sandry Liszatyńskiej i Darii Olejniczak w utworze "Merry Christmas everyone" i grupa gimnazjalistów w piosence "Wonderful dream". Wszyscy jednak zaśpiewali ujmująco i tym samym wprowadzili nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.P.
Dodano:12-21-2012

Na spotkanie z Mikołajem!


W mroźną sobotę 08.12.2012r wzięliśmy udział w pieszym rajdzie na Koczury organizowanym przez ŁAZIKI z Włoszakowic. Szliśmy z wielką radością wypatrując świętego Mikołaja. Na mecie powitał nas gwar, śmiech no i św. Mikołaj z workiem prezentów. Świetnie się bawiliśmy i uczestniczyliśmy w grach i konkursach- każdy wygrał jakąś niespodziankę. Była super zabawa! Zimne nogi i ręce grzaliśmy przy ognisku. Z wielkim apetytem jedliśmy upieczoną kiełbasę i popijaliśmy gorącą herbatkę z kubka. Dziękujemy naszym rodzicom i pani za to, że chcieli z nami tam być i bawić się.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

TRAMPY z Jezierzyc K.
Dodano:12-12-2012

Gminny turniej Mikołajkowy Dwóch Ogni


W czwartek 6 grudnia 2012 roku dziewczyny z klasy 6 i 5 wybrały się na gminny turniej Mikołajkowy Dwóch Ogni, organizowany przez zespół szkół w Krzycku Wielkim.W turnieju brały udział: Stefania Bartkowiak, Dominika Fresel, Wiktoria Gordziejewska, Agata Michalska, Daria Olejniczak, Kasia Roszak, Natalia Pludra oraz Ola Górczak walczył wytrwale lecz zawody były wyrównane. Dziewczyny zajeły II miejsce na trzy drużyny. I miejsce zajeło Krzycko a III Włoszakowice. Na osłode dostały po słodkiej niespodziance. Otrzymały również dyplom i puchar dla naszej szkoły. Dzięki wspaniałemu dopingowi prze dziewczyny z Krzycka i wskazówek trenera Pana Marcina Gintera mogły wywalczyć te wspaniałe miejsce.

M.G.
Dodano:12-12-2012

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego


Uczennica pierwszej klasy Gimnazjum w Jezierzycach Kościelnych, Agnieszka Pludra, reprezentowała szkołę w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego pod hasłem: Marzyciele, indywidualiści, buntownicy… W konkursie należało wykazać się, m.in. umiejętnością analizy i interpretacji, znajomością form wypowiedzi oraz lektur przewidzianych do etapu szkolnego i rejonowego. Warto podkreślić, że Agnieszka po raz kolejny okazała się najlepsza w szkole i wzięła udział etapie rejonowym konkursu, który odbył się 1 grudnia w ZS w Kąkolewie. Test nie należał do łatwych i niewielu uczestników otrzymało tak wysoki wynik jak nasza uczennica. Serdecznie gratulujemy!

G.L.
Dodano:12-12-2012

Dyżur nauczycieli - zmiana terminu


UWAGA!!! Dnia 20 grudnia 2012 roku (czwartek) odbędą się otwarte spotkania z nauczycielami. Wszysttkich zainteresowanych rodziców zapraszamy w godzinach 15.00-17.00.

J.Sz.
Dodano:12-12-2012

Konkurs - Stroik świąteczny


Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na najładniejszy stroik świąteczny. Prace można oddawać do 18.12.2012r. u przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.
Wszystkich uczniów serdecznie zapraszay do udziału w konkursie!!! Nagrody czekają

H.A.
Dodano:10-12-2012

Zaproszenie


Uczniowie klasy III gimnazjum wraz z rodzicami mają zaszczyt zaprosić Dyrektora, Grono Pedagogiczne oraz wszystkich pracowników Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych na uroczyste spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 20 grudnia o godz. 17.00.

Kiedy już przyjdą te piękne święta Niech każdy o nich i o swoich bliskich pamięta. Życzymy wam wszystkiego najlepszego Niech ta gwiazdka zabłyśnie nam wszystkim, i da nam szczęście w nowym roku.

Uczniowie kl. III gimnazjum
Dodano:07-12-2012

Wizyta w Urzędzie Gminy


6 grudnia uczniowie klasy drugiej i trzeciej byli się na wycieczce we Włoszakowicach.. Pan Paweł Borowiec oprowadził dzieci po muzeum i opowiedział o życiu i twórczości Karola Kurpińskiego. Następnie wszyscy przeszli do Izby Regionalnej, gdzie oglądali dawne stroje, narzędzia, instrumenty. Kolejnym etapem naszej wycieczki była wizyta w Urzędzie Gminy. Wójt Gminy pan Stanisław Waligóra przywitał serdecznie wszystkich i opowiedział o zasadach funkcjonowania gminy oraz o postaciach które znajdują się na portretach w sali trójkątnej. Dzieci obejrzały gabinet pana Wójta oraz inne pomieszczenia. Następnie wszyscy przeszli do sali widowiskowej, gdzie przygotowany był poczęstunek Dzieci poczuły się jak bardzo ważni goście, gdyż usiadły przy stole nakrytym białym obrusem i razem z panem Wójtem piły herbatkę i częstowały się drożdżówkami. Do szkoły wróciły bardzo zadowolone.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K.
Dodano:07-12-2012

Wizyta pani Stefanii


Co roku przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z przedszkola oraz uczniów klas młodszych odwiedza nie tylko Mikołaj ale także pani Stefania Kiąca, która przynosi dla wszystkich dzieci słodycze. Dzieci też nie zapominają o pani Stefanii i udają się do Niej przed świętami z życzeniami świątecznymi.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K.
Dodano:07-12-2012

W naszej szkole też był Mikołaj!


W czwartek, 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Jak co roku gość z Laponii zawitał do każdej klasy ze swoim orszakiem. Tym ,którzy na to zasłużyli, rozdawał słodycze. Oczywiście nic za darmo. Mikołaj pytał uczniów , czy byli grzeczni. Nie obyło się bez zabawy z rózgą. Przy okazji odkrył w szkole wiele talentów sportowych. Było bardzo wesoło. Dziękujemy Radzie Rodziców i serdecznie zapraszamy św. Mikołaja do naszej szkoły za rok!

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

G.l.
Dodano:06-12-2012

Konkurs recytatorski


Dnia 5 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. Uczestniczyły w nim przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III. Pierwszy etap konkursu odbywał się w klasach. Wybrano najlepszych, wśród których znaleźli się: Jakub Włodarczak, Marysia Szadkowska, Piotrek Jankowiak, Weronika Szymkowiak, Alicja Górna, Paweł Kędziora, Maja Włodarczak, Antosia Walkiewicz, Weronika Kurkiewicz, Agnieszka Kurkiewicz, Marysia Jankowiak, Aleksandra Wieland, Julka Kuśnierek, Kacper Zadworny, Julia Szady, Wiktoria Gorzelniak, Julia Górczak, Weronika Szymkowiak, Marek Lewandowski, Dawid Marcinek. Konkurs szkolny rozpoczęła uczennica klasy pierwszej gimnazjum Aleksandra Liske wierszem pt. Na Boże Narodzenie do Dzieciątka Jezus”. Wiersz ten recytowała na turnieju recytatorskim literatury staropolskiej im. Andrzeja Krzyckiego, na którym zdobyła wyróżnienie. Następnie zaprezentowali się pozostali uczestnicy konkursu. Po długiej naradzie jury wybrało najlepszych. Wśród przedszkolaków wyróżniono: Piotrka Jankowiaka, Otylię Nowicką, Z klasy pierwszej zwyciężyła Alicja Górna, drugie miejsce zajęła Maja Włodarczak, a trzecie Antosia Walkiewicz. Z klasy drugiej zwyciężyła Aleksandra Wieland, drugie miejsce zdobyła Marysia Jankowiak, a trzecie Julia Kuśnierek. W klasie trzeciej najlepsza okazała się Julia Górczak, za nią Wiktoria Gorzelniak i Dawid Marcinek. Pan dyrektor podziękował wszystkim uczestnikom konkursu i wręczył dyplomy oraz nagrody.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K.
Dodano:06-12-2012

Występy Oli


Uczennica naszej szkoły Aleksandra Liske w listopadzie i grudniu uczestniczyła w uroczystych galach i koncertach charytatywnych.
13 listopada na Koncercie charytatywnym w Sofi zaśpiewała piosenkę Czesława Niemena pt. "Dziwny jest ten świat". 19 listopada wzięła udział w uroczystej gali wręczenia Nagród Marszałka Województwa Mazowieckiego, która miała miejsce w Teatrze Kamienica w Warszawie. Na gali tej wykonała dwa utwory; " Shoop shoop song" oraz "Dziwny jest ten świat". Na początku grudnia wzięła udział w koncercie charytatywnym dla dzieci niepełnosprawnych w Jeleniej Górze. Zaśpiewała na nim dwa utwory; „Chcę z Tobą spędzić święta” oraz „Gdy śliczna panna”. Koncert prowadziła Katarzyna Cichopek a główną gwiazdą była Doda.

A.P., A.R.
Dodano:05-12-2012

Konkurs - Skarpeta Mikołajkowa


Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na najciekawszą "Skarpetę mikołajkową". Prace można oddawać do 15.12.2012r. u przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.
Wszystkich uczniów serdecznie zapraszay do udziału w konkursie!!! Nagrody czekają

H.A.
Dodano:03-12-2012

Andrzejki


Pod koniec listopada w naszej szkole odbyły się zabawy andrzejkowe. Dzieci z młodszych klas bawiły się z wychowawczyniami w salach lekcyjnych. Natomiast starsi uczniowie zorganizowali dla chętnych dyskotekę. W większości klas wróżby andrzejkowe przeprowadziły uczennice klasy V: Natalia Pludra oraz Katarzyna Roszak. Wszyscy świetnie się bawili.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

A.P., A.R.
Dodano:03-12-2012

HAPPENING


29 listopada dzieci z przedszkola i klasy 1 przeprowadziły akcję pod hasłem „ Nie pal śmieci –proszą dzieci!” Przez kilka dni bardzo sumiennie przygotowywaliśmy się do przeprowadzenia jej, ale plany częściowo popsuła nam pogoda i cała impreza odbyła się w świetlicy szkolnej. W czasie zajęć pozalekcyjnych układaliśmy hasła i krótkie wierszyki, którymi chcieliśmy uświadomić wszystkim powagę problemu, jakim jest spalanie plastikowych opakowań, zużytych ubrań, obuwia czy opon. Z drugiej strony przypomnieliśmy koleżankom i kolegom ze szkoły zasady segregacji odpadów. Wiele przyjemności sprawiło nam malowanie plakatów. Prace dzieci wykonywały w parach przez co okazały się bardzo pomysłowe, bo jak mówi przysłowie „co dwie głowy, to nie jedna”.
Aby akcja nie kojarzyła się tylko ze smutną jesienną szarugą, nasze mamy zorganizowały sprzedaż pysznych domowych ciast. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczymy na mikołajkowy wyjazd do kina. Tego dnia przedszkolaki propagując zdrową żywność rozdawały również piękne jabłka z tegorocznych zbiorów. Pomimo deszczowej pogody w naszej szkole zrobiło się bardzo wesoło i radośnie.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji tego dnia.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F, B.S.
Dodano:30-11-2012

XXV Turniej Recytatorski


Dnia 21.11.2012r. o godzinie 9.00 w szkole w Krzycku Wielkim odbył się XXV Turniej Recytatorski Literatury Staropolskiej im. Andrzeja Krzyckiego, w którym udział wzięły dwie uczennice naszej szkoły. Aleksandra Liske z klasy pierwszej gimnazjum recytowała wiersz Andrzeja Krzyckiego pt. „NA BOŻE NARODZENIE DO DZIECIĄTKA JEZUS”, natomiast uczennica klasy III gimnazjum, Karolina Mikołajczak przygotowała utwór pt. „NA MATKĘ DZIEWICĘ POD KRZYŻEM”.
Jurorzy przyznali, że w tym roku konkurencja była wyjątkowo wielka. Spośród trzydziestu czterech recytatorów, wybrano pięciu, którzy otrzymali wyróżnienie, wśród nich była Aleksandra oraz siedmiu, którzy przeszli do dalszego etapu.
Uczennica naszej szkoły, Karolina Mikołajczak weźmie udział w FINALE TURNIEJU, który odbędzie się w dniu 8 grudnia we Włoszakowicach.

K.M.
Dodano:28-11-2012

Konkurs pięknego czytania


23 listopada odbył się w naszej szkole konkurs pięknego czytania klas drugich i trzecich. Wybrano grupę najlepszych czytelników z klas. Znaleźli się w niej: Marysia Jankowiak, Zuzanna Rybka, Julka Kuśnierek, Agnieszka Kurkiewicz, Julek Zyber, Kacper Zadworny, Julka Szady, Wiktoria Konieczna, Julka Górczak, Marek Laskowski, Dawid Marcinek. Uczniowie czytali wcześniej przygotowane teksty z lektur szkolnych. Z klasy drugiej I miejsce zdobyła Julka Kuśnierek, II miejsce Agnieszka Kurkiewicz, III miejsce Marysia Jankowiak. Z klasy trzeciej I miejsce zajęła Julka Górczak, II miejsce Dawid Marcinek, a trzecie Marek Laskowski. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy drobne upominki.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K.
Dodano:26-11-2012

Dzień Seniora


14 listopada na sali wiejskiej w Jezierzycach Kościelnych odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy I i II z naszej szkoły.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K.
Dodano:19-11-2012

11 Listopada


Dnia 13.11.2012 r. na Sali Wiejskiej w Jezierzycach Kościelnych odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Najpierw pan dyrektor w krótkim przemówieniu przypomniał nam, jak Polacy walczyli o wolność. Następnie wystąpili nasi koledzy z klasy pierwszej i drugiej: śpiewali piosenki, recytowali wiersze i tańczyli ,,Krakowiaka".

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

A.P.
Dodano:19-11-2012

Wycieczka do Uzarzewa


Dnia 08 listopada 2012 przedszkolacy i klasa 1 wyjechały do Uzarzewa, aby poznać tajemnice dworu w Uzarzewie koło Poznania. O godzinie 10 wyruszyliśmy w podróż autokarem i o godzinie 12 znaleźliśmy się w pięknym parku, przed drzwiami starego dworu. Czekały tam na nas panie, które zabrały nas w niezwykłą podróż. Muzeum i park w Uzarzewie zmieniają swój wygląd tak, jak zmieniają się pory roku. Nasze dzieci wzięły udział w zajęciach pt. „Jak pory roku po świecie wędrowały”. Poznały tajemnice wiosny, lata, jesieni i zimy. Potem zwiedzały Muzeum Łowiectwa. Podziwiały zebrane w nim eksponaty. Największe wrażenie zrobiła na dzieciach wystawa zwierząt z wszystkich kontynentów i kolekcja 100 papug, które specjalnie dla nas zaśpiewały jednym chórem. Dwór w Uzarzewie urzekł nas bogatą paletą barw, w które ubrane były pory roku, ciszą i spokojem muzealnych sal, bogatą kolekcją zwierząt.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.S., W.F.
Dodano:13-11-2012

Jesień na Koczurach


25 października przedszkolaki i uczniowie klasy 1 wybrały się na zajęcia przyrodnicze na Koczury. O godzinie 9:00 wyruszyliśmy pieszo w stronę leśniczówki i po drodze poznawaliśmy różnice między drzewami iglastymi i liściastymi. Podziwialiśmy piękne, jesienne barwy liści, szukaliśmy brzóz, dębów, zbieraliśmy żołędzie. Maluchy dzielnie pokonały ponad dwukilometrową trasę. Na miejscu czekali rodzice, którzy przygotowali dla nas smażone kiełbaski i pyszne babeczki. Potem odwiedziliśmy mieszkające na terenie leśniczówki zwierzęta. Dalsze plany pokrzyżował nam deszcz i resztę zadań musieliśmy wykonać w szkole. Każdy uczeń wykonał z różnych materiałów plastycznych drzewo iglaste lub liściaste. Wykonane prace można obejrzeć w naszych salach.
Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy z nami wędrowali tego dnia pomimo brzydkiej pogody i przygotowali poczęstunek w wigwamie przy leśniczówce.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

W.F, B.S.
Dodano:30-10-2012

Wizyta w bibliotece


25 października uczniowie klasy drugiej i trzeciej odwiedzili bibliotekę we Włoszakowicach. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Zaprezentowała sposób klasyfikowania, przechowywania i wypożyczania książek. Dzieci mogły obejrzeć książki znajdujące się w bibliotece oraz obserwowały sposób ułożenia ich na półkach. Następnie z uwagą wysłuchały książki czytanej przez panią bibliotekarkę. Dzieci podziękowały paniom za miły pobyt w bibliotece i wręczyły laurki, a panie poczęstowały wszystkich cukierkami.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K.
Dodano:26-10-2012

Piesza wyprawa na Koczury


8 października uczniowie klasy drugiej i trzeciej udali się na pieszą wyprawę do Leśniczówki Koczury. Maszerując leśną drogą dzieci obserwowały jakie zmiany zaszły jesienią w lesie, rozpoznawały drzewa, rośliny runa leśnego oraz szukały grzybów. Na miejscu dzieci obserwowały zwierzęta znajdujące się w zagrodach, a następnie grały w piłkę. Po długim spacerze i zabawie na boisku z wielkim apetytem zajadały kiełbaski oraz ciasto przygotowane przez mamy.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K.
Dodano:26-10-2012

Termy Maltańskie


Jak co roku organizujemy jesienią wyjazd na basen i do kina dla chętnych uczniów naszej szkoły. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie od klasy drugiej szkoły podstawowej po trzecią gimnazjum. W poprzednich latach byliśmy we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze, tym razem postanowiliśmy zobaczyć termy maltańskie w Poznaniu. Uczniowie, którzy umieją pływać mogli doskonalić tę umiejętność w wielu basenach. Najwięcej czasu spędzili jednak na różnych zjeżdżalniach. Z chęcią korzystali z basenów solankowych na powietrzu, tym bardziej, że słońce tego dnia bardzo przygrzewało. Po dwugodzinnym pobycie na basenie pojechaliśmy na seans filmowy do Kinepolis . Wycieczka nie należałaby jednak do udanych gdybyśmy nie odwiedzili Mc Donalds. Do domu wróciliśmy w godzinach wieczornych.

B.K.
Dodano:24-10-2012

Wycieczka do Poznania


Dnia 19 października 2012 r. uczniowie klasy 4 udali się na wycieczkę do Poznania. Pierwszym punktem naszej trasy było Muzeum Uzbrojenia. Największą atrakcję tej palcówki stanowi plenerowy park sprzętu wojskowego, gdzie uczniowie mogli obejrzeć kilkanaście egzemplarzy pojazdów wojskowych, kilka samolotów i śmigłowców z okresu powojennego oraz wiele dział i moździerzy różnych typów. Sporym zainteresowaniem cieszył się również zbiór samochodów ciężarowych specjalnego przeznaczenia (m.in. samochód z salami operacyjnymi).
Następnie udaliśmy się do Muzeum Archeologicznego na lekcję, której temat brzmiał: ”Jak być pięknym czyli egipski salon urody”. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób Egipcjanie dbali o higienę, dlaczego nosili peruki, jak wyglądały ich stroje i makijaż. W starożytnym Egipcie malowały się kobiety, mężczyźni, a nawet dzieci. Czwartoklasiści mogli przez chwilę poczuć się jak mieszkańcy starożytnego Egiptu wkładając na siebie ich stroje, peruki oraz zdobiąc swą twarz specjalnym makijażem.
Na koniec zwiedziliśmy wystawę „ Życie i śmierć w starożytnym Egipcie” oraz „Tu powstała Polska”.
Naszą pierwszą klasową wycieczkę zakończyliśmy seansem w Multikinie.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

I.M., K.M.
Dodano:22-10-2012

Pasowanie Pierwszoklasistów


15 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której uczniowie klasy 1 zostali mianowani na uczniów. Tego dnia swoją obecnością zaszczycili nas p. Marek Wodawski z Urzędu Gminy Włoszakowice, p. Hanna Michalska-radna Gminy Włoszakowice, p. Jan Michalewicz- sołtys wsi Zbarzewo, ksiądz Dariusz Paterczyk, p. Dorota Grygiel-prezes Banku Spółdzielczego we Włoszakowicach, p. Stefania Kiąca i p. Bronisława Hałupka z Klubu Seniora oraz rodzice naszych pierwszoklasistów.
Na początku uroczystości uczciliśmy minutą ciszy pamięć zmarłego księdza proboszcza jezierzyckiej parafii Bogdana Kasperka. Następnie dyrektor Mariusz Zakrzewski złożył nauczycielom i pracownikom szkoły okolicznościowe życzenia. Kolejnym punktem spotkania było pasowanie pierwszej klasy.
Klasa 1 liczy 17 uczniów. Wychowawcą jest pani Barbara Stanek. Aktu mianowania dokonał dyrektor ZS w Jezierzycach Kościelnych Mariusz Zakrzewski. Pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny zatytułowany „Bajkowa szkoła” wg scenariusza wychowawczyni. Goście usłyszeli wiersze i piosenki. Uczniowie tańczyli i grali na instrumentach perkusyjnych. Po występie złożyli uroczyste Ślubowanie.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.S.
Dodano:18-10-2012

Sprzątanie Świata


Pomysł na sprzątanie Ziemi narodził się w Australii w roku 1989 r., natomiast w Polsce akcja odbywa się od roku 1994. Ogólnopolskim koordynatorem akcji „Sprzątanie Świata” jest Fundacja Nasza Ziemia.
W naszej szkole akcja ta została przeprowadzona w dniu 24 września. Uczniowie klas I - VI szkoły podstawowej, I-III gimnazjum oraz przedszkolaki wraz z nauczycielami rozpoczęli akcję o godz. 8.30. Każdej klasie został przydzielony inny teren Jezierzyc Kościelnych i okolic. Uczniowie podczas sprzątania używali rękawic ochronnych, a śmieci były zbierane do foliowych worków. Akcja przebiegała bardzo sprawnie, uczniowie zebrali aż 12 worków odpadów. Przewagę stanowiły: papier i plastik.
„Sprzątanie Świata” zakończyło się podsumowaniem, podczas którego zaznaczano jak ważne są tego typu akcje, bowiem owocują one chęcią dbania o środowisko na co dzień. W podzięce za udział w akcji na dzieci czekała niespodzianka – ognisko, które przysporzyło uczniom wiele radości.

A.D.
Dodano:05-10-2012

Zbieramy kasztany


Uczniowie klasy drugiej rozpoczęli zbiórkę kasztanów. Pierwsza wyprawa była do Zbarzewa. Dzieci zbierały kasztany na polach przy drodze w kierunku Wschowy. Po ciężkiej, jak się okazało pracy z apetytem zajadały przygotowane przez mamy smażone kiełbaski i ciastka. Na kolejną zbiórkę drugoklasiści pojechali do Gołanic. Dzięki uprzejmości właścicieli pałacu dzieci mogły wejść na teren posesji. Zebrały w parku duże ilości kasztanów i otrzymały jeszcze słodycze. Uczniowie zbierają kasztany także indywidualnie ze swoimi rodzicami, gdyż w klasie ogłoszono konkurs ,,Kto nazbiera najwięcej kasztanów?. Dziękujemy wszystkim rodzicom, a w szczególności p. Jankowiak, p.J. Kurkiewicz, p. Kuśnierek, p. Ławniczak, p. Turkowiak, p. Zadwornej za duże zaangażowanie i pomoc w zbiórce kasztanów.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

B.K.
Dodano:03-10-2012

Pożegnanie lata


W sobotę 29.09.2012r wzięliśmy udział w rajdzie kolarsko- pieszym POŻEGNANIE LATA organizowanym przez ŁAZIKI z Włoszakowic. Jechaliśmy rowerami w towarzystwie naszych rodziców i pani. Trasa prowadziła z Jezierzyc K. przez Koczury, Ujazdowo do Boszkowa. Tam świetnie się bawiliśmy i uczestniczyliśmy w konkursach- każdy wygrał jakąś niespodziankę. Była super zabawa! Najbardziej smakowała nam grochówka i świeży chlebek. Piękna pogoda i wspaniałe humory dopisały nam do późnego popołudnia!
Dziękujemy naszym rodzicom i pani za to, że chcieli z nami tam być i bawić się.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

TRAMPY z Jezierzyc K
Dodano:03-10-2012

Grzybobranie


W piątek 28 września po skarby ukryte w lesie wyruszyły dzieci z klas III w Jezierzycach K. i ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lesznie. Dzieci z wielkim entuzjazmem wkroczyły do lasu. Tam szukały grzybów i zbierały inne owoce lasu: żołędzie, szyszki, barwne liście i ciekawe okazy. Po dwóch godzinach wędrówki spotkaliśmy się wszyscy na skraju lasu prezentując i podziwiając swoje zbiory. Z radosnymi okrzykami wróciliśmy na boisko szkolne gdzie czekały na nas upieczone kiełbaski, bułeczki i herbatka. Wspólne zdjęcia, śpiewy i zabawa to już rytuał spotkań z naszymi przyjaciółmi z Leszna. Z wielkim zaciekawieniem czekamy na kolejne spotkanie- teraz w Lesznie.
Bardzo dziękuję paniom: E. Szady, A. Przewoźnej, E. Gorzelniak, A. Górczak i E. Szymkowiak za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania.

Galeria zdjęć
Zdjęcia dostępne są u p. J.Szczepaniaka

D.N.
Dodano:03-10-2012

Rozpoczęcie roku szkolnego - Informacja

Dyrektor Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się dnia 03 września 2012r. (poniedziałek).
Godzina 8.00 - msza św. w kościele w Jezierzycach Kościelnych
Godzina 9.30 - rozpoczęcie nowego roku szkolnego na boisku szkolnym w Jezierzycach Kościelnych.


Autobus szkolny:
Gołanice - godz. 8.00
Zbarzewo - godz.8.15

J.Sz.
Dodano:30-08-2012