GODZINA

GOOGLE
NASI SPONSORZY
Europejski Fundusz Społeczny

Dagma sp. z o.o.

HJ Heinz Polska S.A., Pudliszki

Firma Marino Sp. z o.o.

Okna, drzwi z PCV i ALU

FOTO ALTISSA LesznoKALENDARZ

IMIENINY


POGODA


ODWIEDZIŁO NAS
GOŚCIE ONLINE


Najlepszą przeglądarką obsługującą naszą stronę jest Mozilla Firefox

do pobrania

Pielgrzymka do Częstochowy

W dniach 21- 22.06 2012 uczestniczyliśmy w pielgrzymce na Jasną Górę. Podczas podróży spotykało nas kilka przeciwności, ale uznaliśmy ,że to dar. Dzięki ks. Dariuszowi Paterce poczuliśmy się szczególnymi pielgrzymami i nie przejęliśmy się trudami. Na miejscu w pierwszym dniu przewodnik wprowadził nas do ciekawych miejsc Jasnej Góry, uczestniczyliśmy we mszy świętej dziękczynnej, różańcu oraz o 21-ej pojawiliśmy się na Apelu Jasnogórskim. Nazajutrz zebraliśmy się o godzinie 5.30 i wspólnie śpiewaliśmy Godzinki i oczekiwaliśmy z niecierpliwością na odsłonięcie obrazu Matki Boskiej. Po śniadaniu uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej na Wałach. Potem udaliśmy się do Parku Miniatur Sakralnych i do parku linowego. W drodze powrotnej odwiedziliśmy klasztor w Trzebnicy. Już dziś planujemy co zobaczymy, gdy kolejny raz będziemy pielgrzymować na Jasną Górę.

Galeria zdjęć

D.N.
Dodano:26-06-2012

Piknik rodzinny

18.06.2012 dzieci z klasy II i III wraz z rodzicami wybrały się rajd rowerowy. Dzieci z klasy II jechały nowymi rowerami, które dostały w prezencie pierwszokomunijnym. Sprawdzian wypadł dobrze. W wesołych nastrojach dotarliśmy do leśniczówki Koczury. Tam grillowaliśmy kiełbaski, jedliśmy smaczny placek drożdżowy i świetnie się bawiliśmy. Konkurencje były ciekawe i zabawne. Przeciągaliśmy linę- mamusie i córki ; tatusiowie i synowi, graliśmy mecz piłki nożnej, graliśmy mecz piłki siatkowej- mamusie- córki oraz skakaliśmy przez skakanki, rysowaliśmy na piasku i wypoczywaliśmy. Do domu wracaliśmy we wspaniałych humorach.

D.N.
Dodano:26-06-2012

W pogodny dzień do lasu

28.05.2012r. klasy II i III pojechały na Krzyżowiec do arboretum. Zapoznały się tam z bogatą roślinnością, terenem rezerwatu Kwaśna Dąbrowa oraz ze zwyczajami zwierząt mieszkających na terenie tego pięknego lasu. Pan Darek pokazał nam RETORTY i wyjaśnił co to jest . Opowiedział jak przebiega produkcja węgla drzewnego. Potem pojechaliśmy do Dominic i z wieży widokowej podziwialiśmy piękny krajobraz- pogoda była wspaniała więc wrażenia zostały niepowtarzalne. Na zakończenie naszej wyprawy udaliśmy się na spacer brzegiem Jeziora Dominickiego.

Galeria zdjęć

D.N.
Dodano:26-06-2012

Skąd mamy wodę w kranie?

Takie pytanie zadała nam pani podczas zajęć. Spojrzeliśmy po sobie i stwierdziliśmy, że tak naprawdę to nie wiemy. Pani cierpliwie wyjaśniała nam, a potem stwierdziła, że musimy pojechać do „źródła” naszej wody. 15 maja pojechaliśmy wraz z klasą III do Bukówca Górnego do Stacji Uzdatniania Wody, aby prześledzić drogę kropli wody. Pan Hałupka bardzo ciekawie nam opowiadał, zaglądaliśmy do studni, ciekawiła nas każda maszyna i jej praca. Teraz już wiemy, że wodę musimy oszczędzać i wiemy też dlaczego jest tak cennym dla nas skarbem.

Galeria zdjęć

J.G. kl.II
Dodano:26-06-2012

W szkółce leśnej

8 maja dzieci z klasy II pojechały z rodzicami i wychowawczynią do szkółki leśnej w Czerlejewie. Podróż była ciekawa ponieważ jechaliśmy samochodami , a rodzice nie znali za bardzo drogi- było tajemniczo! Na miejsce trafiliśmy doskonale! Pan Darek Kociubiński opowiadał nam jak wygląda droga od nasiona do nasiona. Obserwowaliśmy pracę w szkółce i okazałe drzewostany, spacerowaliśmy i podziwialiśmy bogactwo roślinności. Na koniec piekliśmy kiełbaski przy ognisku i sprawdzaliśmy swoją nowo zdobytą wiedzę.

Galeria zdjęć

D.N.
Dodano:26-06-2012

Wycieczka do Śmigla

Dnia 20 czerwca uczniowie klasy pierwszej oraz przedszkolaki wraz z rodzicami byli na wycieczce w Śmiglu. Autobus dowiózł wszystkich do stacji kolejki wąskotorowej. Stąd rozpoczęła się przejażdżka do Starego Bojanowa. Ze względu na niezbyt ładną pogodę podstawiono dwa wagony zakryte i jeden wagon odkryty, w którym chciała jechać jednak większa grupa dzieci. Po zakończonej przejażdżce wszyscy udali się do baru na frytki, hot – dogi i zapiekanki.

Galeria zdjęć

B.K, W.F.
Dodano:20-06-2012

I Gminny Konkurs Matematyczny

W dniu 18 czerwca br w Urzędzie Gminy Włoszakowcie odbyło się uroczyste wręczenie nagród finalistom I edycji Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Konkurs odbył się 10 maja br. Wzięło w nim udział 40 uczniów z terenu naszej gminy. Wśród uczniów klas szóstych miejsce drugie zajęła Agnieszka Pludra . W kategorii uczniów klas piątych drugie miejsce zdobył Amadeusz Kurkiewicz. Także wśród liderów klas czwartych znalazła się uczennica naszej szkoły – miejsce trzecie należało dla Katarzyny Roszak. Wszyscy laureaci otrzymali i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Serdecznie gratulujemy!
Do konkursu uczniów przygotowywały p.Agata Dubiał oraz p.Hanna Angier.

A.D.
Dodano:19-06-2012

Jezierzyckie "EUROSPOKO"

W niedzielę 17 czerwca 2012 roku o godzinie 14.00 rozpoczął się w Jezierzycach Kościelnych festyn szkolny pod hasłem ,,Jezierzyckie Euro–spoko ”. Imprezę rozpoczęły dziewczyny z klasy 6 Ola Rybka, Ola Liske i Agnieszka Pludra, które przywitały wszystkich przybyłych słowami ,, Z Rosją i Grecją zremisowaliśmy, z Czechami wygrać się nie udało, ale Polacy nic się nie stało”. Następnie chłopcy z klas młodszych zaśpiewali piosenkę na melodię polskiego hymnu na EURO zespołu Jarzębina. A leciało to tak: ,,Cieszy się dyrekcja, cieszy się rodzina, bo dziś w Jezierzycach festyn się zaczyna ...”.
Na boisku dominował kolor biały i czerwony. W barwach narodowych prezentowały się nie tylko dzieci, ale także rodzice. Na sam początku rywalizowały przedszkolaki w wyścigu rowerowym oraz uczniowie szkoły podstawowej w wyścigu na rolkach. W tym samym czasie na boisku szkolnym tradycyjnie już mecz w piłkę nożną rozegrali kawalerowie i żonaci. Tym razem młodość kawalerów wzięła górę i to oni triumfowali 2:1. O godzinie 15.00 na scenie rozpoczął się teleturniej „ Kocham Cię Polsko”, w którym wystąpiły 2 drużyny. Drużyna białych, której kapitanką była pani Agata Dubiał a wraz z nią p. Darek Rybka, p. Paweł Kurkiewicz, p. Barbara Ginter, Mikołaj Drożyński. Drużynę czerwonych tworzyli: kapitanka pani Hania Angier, p. Dorota Nowicka, p. Danuta Brożyńska, p. Krzysztof Śliwiński oraz Tymoteusz Turkowiak. Nie zabrakło też „naszego lokalnego” Macieja Kurzajewskiego, w którego wcielił się uczeń III klasy gimnazjum Artur Górny. Uczestnicy zmierzyli się z serią pytań, kalamburami, licytacją, śpiewaniem piosenek oraz z plotką. Każda z drużyn miała swoją widownię, która wspierała swoją drużynę gorącym dopingiem. Wszyscy świetnie się bawili. W wyniku zaciętej rywalizacji po podliczeniu wszystkich wyników wygrała drużyna BIAŁYCH.
Jednocześnie na festynie każdy mógł skorzystać z wielu atrakcji. Było wiele konkurencji sprawnościowych dla wszystkich przybyłych gości tj. przeskoki przez skakankę ( I miejsce Agata Michalska), turniej w boules (I miejsce Zuzanna Mika), kręcenie hula – hopem (I miejsce Joanna Mika), rzuty woreczkiem do celu (I miejsce Karolina Fresel) , podbijanie piłki nożnej (I miejsce Tymotusz Turkowiak), sprawdź czy masz szczęście (I miejsce Jakub Mikołajczyk) oraz turniej tenisa stołowego (I miejsce Sławek Żurek). Osoby, które interesują się sportem mogły wziąć udział w piłkarskim teście (I miejsce p. Andrzej Pawałowski). Strzelcy sprawdzali swoje umiejętności na strzelnicy (I miejsce p. Piotr Kołodziejczyk i p. Rafał Pludra, wśród pań (I miejsce p. Eugenia Mikołajczak). Zwycięzcy wszystkich konkursów otrzymali nagrody. Najmłodsi mogli również skorzystać z przejażdżek kucykami. W kolejnej części festynu swoje umiejętności zaprezentowali się uczniowie szkoły podstawowej w piosenkach i tańcach.
W organizację festynu zaangażowali się rodzice. Przygotowali placki, zapiekanki, hot- dogi, kiełbaskę z grilla oraz grochówkę z kotła. Ok. godziny 17 rozpoczęły się „Futbolowe potyczki” czyli zbiór konkurencji o charakterze rozrywkowym, w których zmierzyły się trzy drużyny: białych, czerwonych i biało- czerwonych. W drużynie czerwonych wystąpili p. Marcin Ginter, a wraz z nim p. Elżbieta Jankowiak, p. Tomek Gorzelniak, p. Paweł Ławniczak, Julek Zyber, . W drużynie biało- czerwonych p. Mariusz Zakrzewski, p. Beata Zadworna, p. Hubert Zadworny, p. Leszek Olejniczak, Mateusz Ławniczak, drużynie białych p. Jędrzej Szczepaniak, p. Dominika Rybka, p. Paweł Kuśnierek oraz Kacper Zadworny. Rywalizacja była bardzo zacięta. Zawodnicy strzelali na bramkę, biegali z piłkami, układali piramidę z piłek, przerzucali. piłki, biegali w płetwach. Musieli wykazać się sprawnością, zwinnością i celnością. Wszyscy świetnie się bawili a zwyciężyła drużyna BIAŁO-CZERWONYCH.
Pomimo przegranej naszej drużyny i smutku, który zagościł w naszych sercach my bawiliśmy się bardzo dobrze.
Dziękujemy rodzicom, sponsorom, firmom oraz wszystkim osobom, których nie sposób wymienić z imienia i nazwiska za zaangażowanie i pomoc w organizacji festynu oraz wspaniałą zabawę. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Galeria zdjęć

B.K., B.S.
Dodano:19-06-2012

Finał konkursu chemicznego i biologicznego

Uczennice Agata Kaźmierczak i Milena Samol z Gimnazjum w Jezierzycach Kościelnych uczestniczyły w „Konkursie Chemicznym” organizowanym przez Gimnazjum nr 1 we Wschowie. Agata Kaźmierczak zajęła trzecie miejsce i otrzymała w nagrodę kalkulator chemiczny oraz drobne upominki.
Agata Kaźmierczak zajęła również drugie miejsce w finale konkursu „Mocarze biologii” zorganizowanym przez Gimnazjum nr 4 w Lesznie.
Uczennice do konkursu przygotowała nauczycielka biologii i chemii z Gimnazjum w Jezierzycach Kościelnych – Dominika Grycz-Dutkowska.

D.G-D.
Dodano:18-06-2012

Festyn szkolny "EUROSPOKO"

W niedzielę 17 czerwca od godz. 14.00 na terenie naszej szkoły odbędzie się festyn szkolny. Przewidzianych jest wiele atrakcji zarówno dla uczniów jak i dla rodziców. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
W dniu festynu na terenie szkoły będzie możliwość nieodpłatnego oddania do utylizacji "elektro śmieci" (starego sprzętu elektrycznego i AGD). Za każdą oddaną sztukę otrzymacie niespodziankę!!!

I Ty musisz tam być!!!

J.Sz.
Dodano:15-06-2012

Wyjazd do oczyszczalni ścieków

4 czerwca uczniowie klasy pierwszej oraz klasy trzeciej byli na wycieczce w oczyszczalni ścieków w Henrykowie. Zobaczyli jak przebiega cały proces technologiczny oczyszczania od żwirowni po przepompownie ścieków, kraty, osadniki. W drugiej części odbyły się zajęcia w laboratorium. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały przez mikroskopy mikroorganizmy występujące w osadzie czynnym, a następnie próbowały narysować to co zobaczyły. Na koniec pobytu w oczyszczalni otrzymały drobne prezenty. Były to piórniczki z kredkami oraz znaczki odblaskowe. Po powrocie do szkoły wykonały prace plastyczne dotyczące pobytu w oczyszczalni.

Galeria zdjęć

B.K.
Dodano:06-06-2012

Dzień Mamy i Taty w klasie pierwszej

Dnia 29 maja uczniowie klasy pierwszej zaprosili swoich rodziców do szkoły na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci wręczyły laurki, bukiety polnych kwiatów oraz przygotowały krótką inscenizację, w której recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Najbardziej podobały się rodzicom „ Kaczuszki’’, które zaśpiewały i zatańczyły dziewczynki oraz „ Cztery słonie’’ w wykonaniu chłopców. Dzieci wystąpiły w pięknych strojach, wykonanych przez mamy. Rodzice mieli okazję zaprezentować się także przed dziećmi. Zostali podzieleni na cztery grupy, otrzymali tekst piosenki „Kaczuszki” i śpiewali dla swoich pociech. Okazało się, że wcale nie było tak łatwo, gdyż piosenkę trzeba śpiewać w bardzo szybkim tempie. Po występach dzieci przygotowywały desery ,a rodzice mieli czas na rozmowy z wychowawcą .Na koniec uroczystości dzieci usiadły z rodzicami do stolików i wspólnie malowali obrazy gipsowe, które później wręczyli swoim rodzicom.

Galeria zdjęć

B.K.
Dodano:06-06-2012

Wiosenna wyprawa

W maju przedszkolaki i uczniowie klasy pierwszej pojechali na wycieczkę. Najpierw udali się do Dominic na wieżę widokową. Wszystkie dzieci odważnie wspinały się na górę, skąd podziwiały piękne widoki. Dalej spacerowały po lesie, obserwując zmiany jakie zaszły w przyrodzie wiosną. Dzieci poszły też nad jezioro, gdzie obserwowały kaczki oraz rośliny przybrzeżne. Przy rzeźbie rybaka wszyscy stanęli do zdjęcia. Z Dominic dzieci pojechały do Włoszakowic. W parku usiadły na ławeczkach i zjadły śniadanko. Po krótkim odpoczynku poszły zobaczyć pomnik przyrody – platan oraz obserwowały skaczące po drzewach wiewiórki. Ostatnim etapem wyprawy było mini zoo. Największe zainteresowanie budziły małe kózki oraz gadającymi papugi od których dzieci nie chciały odejść. Na zakończenie wszyscy zjedli lody w cukierni i zadowoleni wrócili do szkoły.

Galeria zdjęć

B.K.
Dodano:22-05-2012

Wycieczka do Wrocławia

Dnia 16 maja dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I z wychowawczyniami i większością Rodziców pojechały do Wrocławia. Głównym celem naszej wycieczki był Ogród Zoologiczny. Po zakupieniu biletów udaliśmy się na zwiedzanie. Dzięki sprawnej organizacji i zaangażowaniu Rodziców ( na dwoje dzieci przypadł jeden opiekun) zwiedzanie było przyjemne i bezpieczne. Zobaczyliśmy mieszkańców sawanny, Sahary, byliśmy w Pawilonie Madagaskaru. Ponadto mogliśmy zobaczyć wybieg żubrów i niedźwiedzi brunatnych. Byliśmy też w Małpiarni i Terrarium. Poza tym w wielu innych miejscach podziwialiśmy mało znane zwierzęta. Po wyjściu z ogrodu był czas na zakupienie pamiątek i na lody. Następnie udaliśmy się pieszo na przystań, gdzie oczekiwał na nas już statek Goplana, którym udaliśmy się w rejs po Odrze. Rejs dostarczył dzieciom niezapomnianych przeżyć, chociaż trochę wiało i przydały się kurteczki. Chociaż płynęliśmy 75 minut, nikt nie marudził, każdy z zaciekawieniem oglądał piękne widoki. Bardzo zadowoleni wyszliśmy na brzeg, aby się udać na pokaz Fontanny Wrocławskiej przy Hali Stulecia. Udało nam się posłuchać muzyki klasycznej i zobaczyć wodne wariacje. Na pamiątkę wszyscy zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w Ogrodzie Japońskim, który oczarował i dzieci i Rodziców. Zachwyciliśmy się różnorodnością kolorów i upojnym zapachem. Zwłaszcza podziwialiśmy różaneczniki, które właśnie kwitły i japońskie aranżacje ogrodowe. Dzięki umiarkowanej pogodzie nie byliśmy wcale zmęczeni, a dzieci pełne energii dzieliły się wrażeniami z wycieczki już w autobusie.
Dziękujemy Rodzicom, którzy mogli towarzyszyć nam w wycieczce.

Galeria zdjęć

W.F.
Dodano:22-05-2012

Sukces w BRD !!!

W dniu 14 maja 2012 r. w Poznaniu na torze "POZNAŃ" odbył się odbył się finał wojewódzki XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Nasz powiat reprezentowały szkoły: Szkoła Podstawowa w Jezierzycach Kościelnych i Gimnazjum w Jezierzycach Kościelnych (zwycięzcy powiatu ziemskiego), oraz Szkoła Podstawowa nr 12 i Gimnazjum nr 9 w Lesznie (zwycięzcy powiatu grodzkiego). Rywalizacja prowadzona była w 2 kategoriach – szkół podstawowych i gimnazjów. W każdej z grup brały udział 31 trzy osobowe drużyny - zwycięzcy eliminazji powiatowych.
Turniej składał się z 4 części: rozwiązywania testu z zakresu ruchu drogowego, jazdy po torze przeszkód, jazdy po miasteczku ruchu drogowego oraz praktycznego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W wyniku sportowej rywalizacji po 8 godzinach zmagań ok. godz. 18.00 zostały ogłoszone wyniki. O oto one: Szkoła Podstawowa w Jezierzycach Kościelnych w składzie: Gracjan Tkacz, Adam Cichoszewski, Paweł Szyszkowiak zajęła 2 miejsce (tzn. na 1252 szkół podstawowych w Wielkopolsce). W nagrodę otrzymali pamiątkowy puchar ufundowany przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Natomiast ich starsi koledzy z Gimnazjum w Jezierzycach Kościelnych w składzie: Tymoteusz Turkowiak, Kamil Smoczyński oraz Mikołaj Brożyński zajęli najbardziej nielubiane przez sportowców – 4 miejsce. (tzn. na 686 gimnazjów w Wielkopolsce). Dodać należy, iż gimnazjaliści zdobyli taką samą liczbę punktów co drużyna z 3 miejsca, ale o gorszym miejscu w klasyfikacji generalnej przesądziły słabiej rozwiązane testy. Obie drużyny przygotowywał Mariusz Zakrzewski.

M.Z.
Dodano:17-05-2012

Podróż do wnętrza Ziemi

9 maja 2012 w życiu naszej klasy miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Jako młodzi ekolodzy postanowiliśmy zajrzeć do wnętrza Ziemi. Miejscem tej przygody miała być Wieliczka i znajdująca się tam zabytkowa kopalnia soli. Chcieliśmy również sprawdzić , dlaczego to miejsce wpisano na Pierwszą Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Unesco. „O wyjątkowości i uroku tej kopalni przesądziła przyroda już około 15 milionów lat temu”- czytamy w książce Janusza Podlaskiego. Wyposażeni w aparaty fotograficzne pokonaliśmy 380 stopni w dół, aby stanąć oko w oko z tym, co stworzyła matka natura i człowiek.
Kopalnia ma 9 poziomów i około 2034 wyrobisk, z czego tylko 3% udostępniono turystom. Te 3% zajmuje około 3 godzin wędrowania podziemnymi korytarzami. Pod okiem przewodnika zwiedzaliśmy kolejne komory, kaplice, jeziora. Nasz podziw rósł z każdym następnym odcinkiem kopalni i najbardziej podziwialiśmy kaplicę św. Kingi. Trudno uwierzyć, że jest dziełem górniczych rąk. Podziemne cuda wykonane z „białego złota” pokazują jak od pokoleń człowiek uczył się pokory wobec przyrody. Życiu górników zagrażały żywioły- ogień, woda i gaz kopalniany.
W podziemnym muzeum zobaczyliśmy przepiękne krystalizacje soli oraz dzieła wyczarowane przez ruchy tektoniczne, wiemy , co to stalaktyty i stalagmity. Dzisiaj wiemy, że Ziemia zachwyca nie tylko bogactwem roślin i zwierząt, ale prawdziwe bogactwo kryje się również w jej wnętrzu. Jesteśmy dumni, że jedno z tych wspaniałych dzieł znajduje się na terenie Polski. Jesteśmy gotowi odkrywać kolejne wspaniałe miejsca.

Galeria zdjęć

B.S.
Dodano:14-05-2012

Laj koniku laj laj…

Tak brzmi refren piosenki, która łączy się tylko z jednym miastem w Polsce. Zafascynowani historią Krakowa, postanowiliśmy zobaczyć na własne oczy zabytki dawnej stolicy Polski. Do Krakowa wyruszyliśmy 8 maja . Pod Wawelem spotkaliśmy się z panią Pauliną, która była naszym przewodnikiem. Wędrówkę po Krakowie zaczęliśmy od spotkania ze smokiem wawelskim. Przypomnieliśmy sobie legendę o szewczyku Dratewce, zrobiliśmy pierwsze pamiątkowe zdjęcia. Potem zobaczyliśmy zamek królewski i katedrę . Zachwycił nas dzwon Zygmunta, wszyscy chcieli dotknąć jego serca i podziwialiśmy widoki z dzwonnicy. Pani przewodnik pokazała nam kaplicę Zygmuntowską, groby królów – naszych wielkich władców. Póżniej krakowskimi Plantami udaliśmy się na Stare Miasto. Po drodze zatrzymaliśmy się na ul. Franciszkańskiej przed oknem błogosławionego Jana Pawła II. O kolejnej pełnej godzinie wysłuchaliśmy hejnału z wieży kościoła Mariackiego, a potem weszliśmy do jego wnętrza i ujrzeliśmy przepiękny ołtarz Wita Stwosza. Zrobiliśmy mnóstwo zdjęć , a na koniec ruszyliśmy pod Sukiennice na poszukiwanie pamiątek .

Galeria zdjęć

Agnieszka Ławniczak, Roksana Bernacka, Klasa 3
Dodano:14-05-2012

Gminny Dzień Ziemi

Dnia 27 kwietnia odbył się w naszej szkole Gminny Dzień Ziemi. Patronat nad nim jak, co roku objęli Gminny Zakład Komunalny i Nadleśnictwo Włoszakowice. Z wielką przyjemnością gościliśmy pana Rafała Jagodzika i Dariusza Kociubińskiego oraz piętnasto osobowe reprezentacje wszystkich szkół naszej gminy i Środowiskowego Domu Samopomocy. Tego dnia bawiliśmy się pod hasłem „Leśna przygoda”. Znakomitym wprowadzeniem do turnieju był ekologiczny pokaz mody, który zorganizowali uczniowie klasy 6 pod kierunkiem pani Doroty Pawlak. Turniejowe zmagania rozpoczęły się od rozwiązywania testu przyrodniczego o różnych stopniach trudności. Drugim etapem było pokonanie „leśnego toru przeszkód” na czas, po czym drużyny wyruszały kolejno na leśną trasę, która kończyła się na Koczurach. Po drodze czekały na młodych ekologów trzy stanowiska z zadaniami. Między innymi trzeba było wykazać się znajomością drzew iglastych i liściastych, ssaków, ptaków i ryb, wiedzą o parkach narodowych oraz spostrzegawczością wzrokową.
Na Koczurach czekały na wszystkich pyszne kiełbaski i podsumowanie wszystkich konkurencji.

Galeria zdjęć

B.S. Dodano:14-05-2012

Poczytaj mi przyjacielu

W kwietniu uczniowie naszej szkoły przystąpili do programu wspieranego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej „Poczytaj mi przyjacielu”. W ramach programu młodzi ludzie przygotowują regularne spotkania czytelnicze dla przedszkolaków, młodszych kolegów i koleżanek ze szkół świetlic, domów dziecka czy szpitali. Wspólne czytanie książek przygodowych, wierszy, bajek, baśni wspiera rozwój dzieci, głośne czytanie maluchom rozwija ich wyobraźnię, pamięć, pomysłowość, wzbudza w nich ciekawość świata i uczy wartości moralnych. Buduje emocjonalne więzi między czytającymi a słuchającymi dziećmi: młodzi „lektorzy” stają się dla nich przewodnikami i często przyjaciółmi
Dzięki uczestnictwu w programie młodzi ludzie mają okazję, często po raz pierwszy, zetknąć się z wolontariatem, kontakt z młodszymi uczy ich budowania więzi, a publiczne wystąpienia pozwalają zyskać więcej pewności siebie.
20 kwietnia odbyło się pierwsze poczytajowe spotkanie. Uczniowie III klasy gimnazjum przeczytali pierwszakom i przedszkolakom naszej szkoły „Piękną i bestię”. Lektura bardzo się spodobała dzieciom, tym bardziej, że gimnazjaliści ubarwili występ wcielając się w role (Bestia – Tomek Włodarczak, Piękna – Julia Turkowiak). W planach jest już kolejne spotkanie.

Galeria zdjęć

B.K., I.M.
Dodano:10-05-2012

Wyjazd do Zbarzewa

25 kwietnia dzieci z przedszkola i klasa pierwsza były w Zbarzewie. Najpierw spotkały się z panem Dominikiem Zając, który oprowadził dzieci po pomieszczeniach, gdzie sortuje się odpady. Obejrzały też maszynę, która prasuje puszki, plastiki i makulaturę. Następnie dzieci udały się do gospodarstwa państwa Dworczaków. Zobaczyły wiele zwierząt, ale największe zainteresowanie budziły kucyki i bażanty. Potem spacerkiem dzieci przeszły do kolejnego gospodarstwa państwa Turkowiaków. Znów miały okazję zobaczyć różne zwierzęta hodowane przez człowieka. Na podwórku czekała na wszystkich niespodzianka. Państwo Turkowiakowie przygotowali ,,małą imprezkę” dla dzieci. Rozstawili stoły, krzesełka, były kiełbaski, słodycze i napoje, no i oczywiście obiecywana wcześniej trampolina, do której cały czas stała długa kolejka. Bardzo dziękujemy wszystkim za mile spędzony dzięń.

Galeria zdjęć

B.K., W. F
Dodano:29-04-2012

W ogrodnictwie Państwa Kozarów

Pewnego kwietniowego dnia dzieci spacerkiem poszły do ogrodnictwa państwa Kozarów. Zobaczyły uprawę rzodkiewki w tunelach foliowych. Do szkoły wróciły z pęczkami pysznej rzodkiewki.

Galeria zdjęć

B.K., W. F
Dodano:29-04-2012

Teatrzyki ekologiczne

23 kwietnia z okazji Dnia Ziemi odbyły się w naszej szkole ekologiczne przedstawienia. Jako pierwsze zaprezentowały się przedszkolaki w inscenizacji pt. ,,Calineczko ratuj Ziemię”. Następnie pierwszoklasiści zaprosili wszystkich do wiosennego lasu, gdzie odbywała się narada zwierząt leśnych jak chronić przyrodę. Dalej prezentowali się uczniowie klasy drugiej i trzeciej w scenkach ekologicznych. Na zakończenie wszyscy aktorzy w przepięknych kolorowych strojach stanęli do wspólnego zdjęcia.

Galeria zdjęć

B.K., W. F
Dodano:29-04-2012

Wyjazd do muzeum

Już po raz drugi w tym roku przedszkolaki oraz uczniowie klasy pierwszej pojechali do Leszna do muzeum. Tym razem pani opowiadała dzieciom legendy wielkopolskie. Pierwsza z legend była o powstaniu Wyspy Konwaliowej i o Przemęckim Parku Krajobrazowym, druga natomiast o Szklanej Górze. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści, a następnie spacerowały po sali muzealnej i szukały obrazów przypominających wydarzenia z tych legend. Kolejnym etapem były prace plastyczne. Pobyt w muzeum bardzo podobał się dzieciom.

B.K., W. F
Dodano:29-04-2012

Wyprawa na Koczury

18 kwietnia przedszkolaki oraz uczniowie klasy pierwszej w ramach edukacji przyrodniczo- leśnej odwiedzili leśniczówkę Koczury. Pani Beata Bączyk opowiedziała dzieciom o zwierzątkach, które przebywają w ochronce. Dzieci przeszły wokół zagród i obserwowały jelenie, sarny, dziki, kunę domową i ptaki szponiaste. Rozpoznawały gatunki zwierząt oraz poznały zasady postępowania z napotkanymi zwierzętami w naturalnym środowisku. Następnie zebrały się we wiacie edukacyjnej, gdzie czekały na nich usmażone kiełbaski. Gdy się posiliły to spacerkiem ruszyły w stronę Jezierzyc. Po drodze obserwowały budzącą się do życia przyrodę. Dzieci wróciły do szkoły bardzo zmęczone, gdyż pokonanie 3 kilometrowej trasy do dla przedszkolaków nie lada wyczyn.

Galeria zdjęć

B.K., W. F
Dodano:29-04-2012

Najlepsi w Powiecie!!!

Dnia 19 kwietnia 2012 roku reprezentacja uczniów ze szkoły postawowej oraz gimnazjum z Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych wzięła udział w finale powiatowym XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństaw w RUchu Drogowym, która odbyła się tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 12 w Lesznie.
Tym razem nasze reprezentacje tworzyli:
Szkoła Podstawowa:
Gracjan Tkacz
Adam Cichoszewski
Paweł Szyszkowiak
Gimnazjum:
Dawid Węcławiak
Kamil Smoczyński
Tymoteusz Turkowiak
Tym razem pogoda okazała się dla uczestników łaskawa, gdyż przypomnieć należy, iż 2 z 4 konkurencji wchodzących w skład klasyfikacji generalnej odbywa się na świeżym powietrzu. Po potwierdzeniu przybycia w biurze zawodów odbyło się uroczyste otwarcie, którym wzięli udział przedstawiciele Urzeędu Miasta w Lesznie, Starostwa Powiatowego w Lesznie, Komendy Miejskiej Policji w Lesznie oraz Automobilklubu Leszczyńskiego. Po oficjalnym otwarciu, którego dokonał Pan Kasiński Komendant KMP w Lesznie zawodnicy zgodnie z przydzielonymi numerami udali się do wyznaczonych sal celem rozwiązania testu z zakresu BRD. Każdy test składał się z 25 pytań z zakresu KOkdeksu ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy, na rozwiązanie którego każdy miał 40 minut. Następnie uczestnicy musieli wykazać się praktyczną umiejętnością jazdy na rowerze. W skład tej części wchodziły 2 konkurencje tj. sprawnościowy tro przeszków oraz miasteczko ruchu rdogowego. Na torze przeszkód każdy z zawodników miał do pokonania 6 przeszkód: tarkę, wiszcą bramkę, rennę, równoważnię, żmijkę oraz slalom z ograniczeniem. Szczególnie dwie ostatnie przeszkody weryfikowały umiejętności zawodników. Po torze przeszkód zawodnicy wjeżdżali na miasteczko ruchu drogowego, które mieli pokonać po wyznaczonej trasie zgodnie z zadadami ruchu drogowego. Wszsytko to odbywało się pod czujnym okiem policjantów z sekcji ruchu drogowego i strażników miejskich. Po czynnościach pratycznych na rowerze pozostało już tylko udać się do pokoju medycznego w celu wykazania się praktycznymi umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po wykonaniu tych 4 zadań był czas oczekiwania na ostateczne wyniki. Ok. godziny 14.30 Pan Piotr Giernas ze Starostwa powiatowego w Lesznie ogłosił ostateczne wyniki rywalizacji szkół z terenu Miasta Leszna i Powiat Leszczyńskiego. Zarówno nasi chłopacy ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum nie dali szans swoim kolegom z innych szkół i zajęli I miejsce w kategorii szkół Powiatu. Na zakończenie po rozdaniu pucharów, dyplomów i nagród najlpszym zespołom okazało się że na stole pozostały jeszcze 2 piękne puchary. Były to nagrody ufundowane przez Komendanta KMP w Lesznie dla najlepiej jeżdżących osób w konkurencji maisteczko rouchu drogowego. I cóż się okazało. Najlepszym w kategorii szkół podstawoweych okazał się Paweł Szyszkowiak natomiast wśród gimnazjalistów tymoteusz Turkowiak. Grautlujemy. W nagrodę nasi uczniowie pojadą na finał wojewódzki do Poznania.

Mariusz Zakrzewski
Dodano:20-04-2012

Warto było pojechać…

Dnia 13 kwietnia uczniowie klas I i II gimnazjum uczestniczyli w I edycji Festiwalu Technologii w Lesznie.
Młodzież miała przyjemność wysłuchać wykładu prelegentów Akademii Bezpiecznego Juniora Allegro. Wykład poświęcony bezpieczeństwu internetowemu, cyberprzemocy. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztacie dotyczącym praktycznego zastosowania tablic interaktywnych, prowadzonym przez p. K.Nowak, doradcę metodycznego ODN Leszno.
Uczniowie brali także udział w grach i zabawach informatycznych. Rozwiązywali rebusy i krzyżówki informatyczne. Formę tą koordynowały nasze uczennice: Karolina, Aleksandra i Malwina.
Dzień pełen wrażeń zakończył się udziałem w warsztatach roboAkademii. Uczniowie mieli możliwość zbudować i zaprogramować własnego robota.
Wszyscy z wielką ochotą zadeklarowali udział w kolejnej edycji.

Galeria zdjęć

A.D.
Dodano:17-04-2012

„Mój przyjaciel Robot”

W marcu uczniowie kl. 3 SP wzięli udział w konkursie plastycznym pod patronatem Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych. Hasło konkursu brzmiało „Mój przyjaciel Robot”. My dodaliśmy pracom akcent ekologiczny. Dzieci wykonały swego robota z surowców wtórnych, z tektury, puszek, butelek pet i nakrętek.
Celem konkursu było przypomnienie o konieczności segregacji odpadów, rozbudzanie zamiłowań plastycznych a także propagowanie idei nowych technologii w dziedzinie fizyki, informatyki i chemii. Konkurs jest jednym z elementów projektu Festiwalu Technologii.
„Robota – przyjaciela wykonali: ,br>Magdalena Cichoszewska, Jakub Węcławiak, Adam Samol, Dawid Mroskowiak. Wyróżnienie otrzymała Magdalena Cichoszewska, która 13 kwietnia odebrała nagrodę w MOK w Lesznie.

A.D., B.S.
Dodano:14-04-2012

Kwiat paproci

Kwiat paproci

Dnia 22 marca, już po raz 3 uczniowie klas I-III i przedszkolacy mieli okazję uczestniczyć w przedstawieniu kukiełkowym. Tym razem obejrzeliśmy baśń Ignacego Kraszewskiego pt. „Kwiat paproci”. Z zachwytem słuchaliśmy muzyki i podziwialiśmy piękną scenografię oraz kukiełki. Po widowisku uczniowie klasy pierwszej i zerówki wykonali ilustracje, a starsi uczniowie zaprojektowali afisze teatralne.

Galeria zdjęć

B.K.
Dodano:25-03-2012

Z „Nowym Lotkiem”

Dnia 15 marca dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej wyruszyły z zielonym gaikiem. Zaopatrzeni w koszyki i pięknie ustrojone gałązki maszerowaliśmy śpiewając : „ wieziemy tu kogucika, dajcie jajek do koszyka, dajcie aby choć ze cztery, a do tego ze trzy sery…
Chcieliśmy dotrzeć do wszystkich mieszkańców, więc podzieliliśmy się na dwie grupy. Tradycyjnie już zaczęliśmy od Pana Dyrektora i Pani sekretarki, którzy wrzucili nam do koszyków pierwsze słodkości. Mieszkańcy przyjmowali nas bardzo serdecznie obdarowując nie tylko słodyczami, ale i owocami, a także jajkami na wielkanocne śniadanko. Dziękujemy zwłaszcza rodzinom dzieci przedszkolnych i kl. I, ale także tym, którzy się nas nie spodziewali , a mimo to też coś dołożyli do koszyczków

Galeria zdjęć

W.F.
Dodano:25-03-2012

LEKCJA W MUZEUM

14 marca uczniowie klasy pierwszej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na wycieczkę do Leszna. Celem naszego wyjazdu były zajęcia w muzeum o tematyce związanej ze świętami wielkanocnymi. . Z dużym zaciekawieniem dzieci słuchały opowieści pani prowadzącej oraz aktywnie uczestniczyły w tych zajęciach. W drugiej części wykonały pracę plastyczną – ozdabiały pisankę. Korzystając z czasu wolnego dzieci pojechały do minizoo, gdzie oglądały przebywające tam zwierzęta. Na dłużej zatrzymały się przy drewnianym domku, w którym od niedawna mieszkają szopy. Pobyt w Lesznie zakończyła wizyta w Mc Donalds.

Galeria zdjęć

B.K.
Dodano:25-03-2012

Festiwal Technologii

Festiwal Technologii przeznaczony jest dla osób chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu informatyki, a także dla pasjonatów z całej Polski. Jest to inicjatywa, która integruje społeczność powiatu leszczyńskiego, przyczyniając się do promocji naszego województwa, ze szczególnym uwzględnieniem promocji edukacji z zakresu informatyki oraz IT.

Termin: 13 kwietnia 2012 r.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Festiwal Technologii. Każdy będzie miał możliwość poszerzenia swojej wiedzy podczas wykładów oraz warsztatów, prowadzonych przez doświadczonych prelegentów z całego kraju. Wachlarz poruszanych tematów jest bardzo szeroki: tworzenie stron internetowych, projektowanie gier komputerowych, robotyka, grafika komputerowa. Każdy, kto interesuje się informatyką i robotyką znajdzie coś dla siebie.
Udział w przedsięwzięciu potwierdzili m.in. wykładowcy z Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie oraz firmy Microsoft i IBM, Astor, Scanning 3D, roboAkademia, Akademia Bezpiecznego Juniora, webSylium.
Podczas festiwalu przeprowadzone będą darmowe wykłady, warsztaty, szkolenia, pokazy związane z wykorzystaniem technologii. Odbiorcami w/w są uczniowie wszystkich etapów edukacyjnych, nauczyciele oraz zainteresowani mieszkańcy powiatu leszczyńskiego. W ramach inicjatywy odbędą się także konkursy: I Leszczyńskie Mistrzostwa w Informatyce (trzy poziomy edukacyjne: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna), konkurs plastyczny „Mój przyjaciel Robot” (dwie kategorie: przedszkolaki, szkoły podstawowe kl. I-III).
FT oferuje:
- wykłady dotyczące informatyki, robotyki oraz najnowszych rozwiązań informatycznych,
- warsztaty z robotyki, ECDL, grafiki komputerowej, projektowania gier komputerowych,
- szkolenia dla nauczycieli, chętnych mieszkańców Leszna z zakresu projektowania stron internetowych,
- pokazy robotów,
- wystawę specjalistycznej literatury z zakresu informatyki,
- gry i zabawy związane z informatyką,
- upominki i gadżety od prelegentów i sponsorów dla uczestników przedsięwzięcia.

Szczegółowe informacje znajdziecie tu FESTIWAL TECHNOLOGII

J.Sz.
Dodano:20-03-2012

"Mocarze biologii"

Uczennica Agata Kaźmierczak z Gimnazjum w Jezierzycach Kościelnych zajęła drugie miejsce w finale konkursu „ Mocarze biologii” zorganizowanym przez Gimnazjum nr 4 w Lesznie przy ul. Prusa 33.
elem konkursu było zainteresowanie uczniów: metodyką badań naukowych, złożonością budowy i funkcjonowania organizmu człowieka oraz nabycie umiejętności związanych z naukowym rozwiązaniem problemów biologicznych.
Dodatkowym warunkiem uczestnictwa w konkursie było dostarczenie modelu cząsteczki DNA.
Uczennicę do konkursu przygotowała nauczycielka biologii i chemii z Gimnazjum w Jezierzycach Kościelnych – Dominika Grycz-Dutkowska.

D.GD.
Dodano:15-03-2012

Dni otwarte hali sportowo-środowiskowej

Szczegółowe informacje znajdziecie tu HALA SPORTOWO-ŚRODOWISKOWA

J.Sz.
Dodano:06-03-2012

Informacja

W ZS w Jezierzycach Kościelnych, w dniach 20 i 21 lutego 2012r. od godz. 9.00 do 12.00 odbędą się zajęcia komputerowe. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

J.Sz.
Dodano:15-02-2012

Wyjazd na przedstawienie

Dnia 8 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I i III były w Lesznie w MOK-u na baśni muzycznej "W tajemniczej krainie krasnali".
Z wielkim zainteresowaniem dzieci oglądały przedstawienie, brały czynny udział, co im się bardzo podobało.
Po zakończonym przedstawieniu odbyło się losowanie nagród. Szczęście dopisało Alicji Górnej, Amelce Nowackiej i Wiktorowi Marcinek.

Galeria zdjęć

B.K., W.F.
Dodano:08-02-2012

BEZPIECZEŃSTWO W CZASIE FERII

Okres ferii to czas, w których dzieci nie uczęszczają do szkoły, to czas odpoczynku, wyjazdu na kolonie, obozy i zimowiska, to czas beztroskiej zabawy. Organizując wakacje należy pamiętać, aby nasze pociechy, te najmniejsze i te starsze, były i czuły się bezpieczne. Oto kilka zasad, których należy przestrzegać, aby czas wakacji był bezpiecznym, aby dzieciom nic się nie stało podczas wypoczynku.

LODOWISKO
- chcąc jeździć na łyżwach korzystaj tylko ze zorganizowanych i nadzorowanych lodowisk,
- zabawa na zamarzniętym jeziorze, stawie, gliniance lub rzece jest bardzo niebezpieczna i może skończyć się tragicznie, ponieważ cienki, kruchy lód może się załamać pod twoim ciężarem. Co roku odnotowuje się wiele utonięć w okresie zimowym właśnie na skutek takiego nierozważnego postępowania,
- zjeżdżając na nartach czy sankach, pamiętajmy o obowiązujących na stokach przepisach i zasadach bezpieczeństwa. Nie doczepiamy sanek do pojazdów mechanicznych jak samochody, traktory, quady. Źle zabezpieczony kulig może stwarzać duże zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa,
- nie gramy w „hokej na lodzie” na ulicy; zajęci zabawą możemy nie dostrzec w porę nadjeżdżającego samochodu,
- pamiętajmy, że zimą samochody potrzebują dłuższej drogi do zatrzymania się – nie przebiegamy przez ulicę, nie przechodzimy w miejscach niedozwolonych. Pamiętajmy, by doczepić do ubrania lub plecaka element odblaskowy,
- widząc zwisające z dachów sople, nie strącamy ich – powiadamiamy o nich osoby dorosłe.

MIESZKANIE
– zabawa zapałkami, kuchenką lub piecykiem gazowym, uruchamianie urządzeń elektrycznych (kuchenka, żelazko) może spowodować pożar lub wybuch,
– w żadnym wypadku nie próbuj „majsterkować” przy sprzęcie podłączonym do gniazdka elektrycznego, a tym bardziej przy samym gniazdku,
– umieść w widocznym miejscu i zapamiętaj numery telefonów alarmowych, które mogą przydać się w razie wypadku:
997 – policja,
998 – straż pożarna,
999 – pogotowie ratunkowe,
112 - z telefonu komórkowego .
– lekarstwa bardzo często mogą wyglądać jak kolorowe cukierki, niewłaściwie stosowane mogą być bardzo niebezpieczne, czasami nawet mogą doprowadzić do śmierci, gdy poczujesz się źle nigdy nie próbuj leczyć się sam; powiedz o tym komuś dorosłemu.

GDY POWSTANIE POŻAR
- zadzwoń do straży pożarnej pod numer - 998 lub 112 z telefonu komórkowego,
- staraj się zejść na piętro poniżej palącego się mieszkania lub wyjść na zewnątrz budynku. Pamiętaj – dym unosi się do góry – nie wolno zjeżdżać windami, nie należy otwierać drzwi przez które wydobywa się dym, gdyż dostarczenie większej ilości tlenu może spowodować szybki rozwój pożaru i płomienie mogą nas poparzyć,
- jeżeli nie możesz opuścić mieszkania, nie otwieraj drzwi prowadzących na korytarz, uszczelnij je, wzywaj krzykiem pomocy, wykonuj polecenia strażaków,
- nie gaś wodą urządzeń elektrycznych, grozi to porażeniem prądem;
- powiadom o zagrożeniu sąsiadów.
- nie wdychaj dymu – zasłoń usta mokrą tkaniną; jeżeli to możliwe, zmocz swoje ubranie lub owiń ciało mokrą grubą tkaniną z naturalnych materiałów (z lnu, wełny, bawełny itp.).

Gdybyś był świadkiem jakiegokolwiek zdarzenia lub wypadku natychmiast wezwij do pomocy osobę dorosłą !!!

MZ
Dodano:07-02-2012

Ola w ZAŁODZE EKO

ZAŁOGA EKO – nowy program dla młodych entuzjastów ekologii 18.02.2012 na antenie TVP Polonia pojawi się nowy program adresowany do młodych widzów, oraz ich rodziców i dziadków. Każdy kto kocha zwierzęta, piękne krajobrazy i chce walczyć o to, by nasza planeta nie zmieniła się w ponure wysypisko śmieci, może stać się członkiem ZAŁOGI EKO. W tym programie wystąpi nasza uczennica OLA LISKE. W najdzikszej części Mazur, jest niezwykła kraina, w której ludzie i przyroda żyją w idealnej harmonii. Tam wilki, dziki i jelenie są naszymi przyjaciółmi. To tam ZAŁOGA EKO odkrywa wszystkie tajemnice ekologii. W każdą sobotę od 18.02 na antenie TVP Polonia, śledzić będziemy mogli przygody grupki uczniów szkół podstawowych, którzy pod opieką ekologa, trapera i mistrza polski w ujeżdżaniu psich zaprzęgów - Darka Morsztyna „Biegnącego Wilka”, zdobywać będą wiedzę na temat ekologii i walki z niekorzystnymi wpływami człowieka na naturę. W każdym odcinku programu dzieci dowiadywać się będą jak prostymi gestami, sposobami, które nie kosztują nas wiele wysiłku, chronić środowisko naturalne. W konwencji zabawy i przygody dowiedzą się czym jest recykling, dlaczego warto selektywnie zbierać szkło i czy to możliwe, że ciepłe bluzy robi się z butelek po napojach. Niezwykłe plenery Republiki Ściborskiej, harcerskiej krainy w najdzikszej części Mazur, są doskonałym miejscem, by przeżyć niezapomnianą przygodę z przyrodą. W programie prezentowane będą także inne, cenne ekologicznie obszary naszego kraju, a dzieci w zdobywaniu ekologicznej wiedzy wspierać będą m.in.: Ewelina Flinta, Anna Popek i Anna Powierza. Emisja programu od 18.02.2012 w każdą sobotę o 10:20 na antenie TVP Polonia. ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA!!!

Galeria zdjęć

MZ
Dodano:07-02-2012

Balik Karnawałowy

Dnia 1 lutego odbył się w naszej szkole balik karnawałowy. Dzieci bawiły się w dwóch salach. W jednej dzieci z oddziału przedszkolnego i klasa pierwsza, a w drugiej starsi uczniowie czyli klasa druga i trzecia. Przebrania były różne. Nie zabrakło biedronek, motyli księżniczek, piratów. W grupie dzieci młodszych nagrodziliśmy stroje przygotowane przez rodziców. Był to strój Adriana Łabińskiego -pająk , Oliwii Kozar - kot oraz Zosi Przydrożnej - biedronka .Nie zabrakło też nagród za najładniejsze stroje. Z klasy pierwszej byli to ; Marysia Jankowiak - pszczółka , Julek Zyber - Zorro , Ola Wieland - pajacyk , Kacper Zadworny - Robin Hood , Jakub Stankowiak - pirat . Z przedszkola: Antosia Walkiewicz – muchomorek, Alicja Górna – słoneczko, Otylia Nowicka i Marika Jankowiak – wróżki,Miłosz Turkowiak – tygrys. Nagrody otrzymały wszystkie dzieci, które były przebrane. Odbył się także konkurs tańca w parach. Zwycięzcami okazali się: Julek Zyber i Weronika Olejniczak, Otylia Nowicka i Adrian Łabiński. Kacper Zadworny i Alicja Górna. Było też pyszne ciasto upieczone przez mamy, cukierki i napoje.
W klasie drugiej i trzeciej w czasie dzieci rozwiązywały zagadki i zadania ekologiczne. Rywalizowały ze sobą 4 grupy: żabki , motyle, kangurki i biedronki. Każdy zespół miał wyznaczoną bazę, w której pilnie pracował. Najpierw musieli rozwiązać krzyżówkę, ułożyć ułożyć hasła ekologiczne, odgadnąć kalambury. Turniej ekologiczny wygrała drużyna biedronek. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Nagrodzono też stroje przygotowane przez rodziców. Dzieci zorganizowały karnawałowy pokaz mody. I tak zobaczyliśmy: Araba, kowbojów, pirata, Hawajki, czarownice, biedronki. Była tez królewna, motylki, niedźwiadek, żużlowiec i inne baśniowe postacie. Każdy kto wystąpił w tym pokazie otrzymał nagrodę. Dzieci skorzystały takżę ze słodkiego poczęstunku własnoręcznie przygotowanego.
Wychowawcy i dzieci dziękują rodzicom za przygotowanie pięknych strojów, dzięki czemu bal był piękny i wesoły.

Galeria zdjęć

B.K., B.S.
Dodano:06-02-2012

Szkoła jako wspólnota

W ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie omawialiśmy zagadnienia dotyczące pracy naszej szkoły. Jako uczniowie klasy I gimnazjum dobrze wiedzieliśmy czym dla nas jest szkoła, ale kto i za co odpowiada w szkole? już nie. Szukając odpowiedzi na to pytanie przeprowadziliśmy wywiady. Oto wyniki naszej pracy.

DYREKTOR SZKOŁY
Dyrektorem naszej szkoły jest p. mgr Mariusz Zakrzewski, który w zawodzie nauczyciela pracuje 15 lat, a od 1 lipca 2000r. pełni również funkcję dyrektora w Zespole Szkół w Jezierzycach Kościelnych.
Jak stwierdził nasz rozmówca obowiązki dyrektora są bardzo różnorodne i odpowiedzialne? To dyrektor kieruje działalnością szkoły i reprezentuje ją na zewnątrz, śledzi zmiany zachodzące w przepisach wewnątrzszkolnych i w prawie oświatowym, sprawuje opiekę nad uczniami, współpracuje z organami szkoły: Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców, Samorządem Uczniowskim, prowadzi hospitacje zajęć dydaktycznych, imprez szkolnych i innych działań nauczycieli, zapewnia właściwa atmosferę w gronie pedagogicznym, wśród uczniów, przyznaje nauczycielom i innym pracownikom szkoły nagrody oraz wymierza kary, podejmuje decyzje dotyczące wydawania pieniędzy przeznaczonych np. na remonty, troszczy się o wygląd szkoły i otoczenie.
Mimo takiej ilości obowiązków p. dyrektor zadowolony jest ze swojej pracy, ponieważ wiele zadań udało się zrealizować. Do najważniejszych z nich zaliczył: zakup nowych pomocy naukowych, modernizację boiska sportowego, postawienie ogrodzenia, naprawę dachu, remont sal lekcyjnych, coroczne organizowanie festynów szkolnych, uczestniczenie dzieci i młodzieży w konkursach, programach edukacyjnych, wycieczkach dydaktycznych, spotkaniach z ciekawymi ludźmi.
Jak każdy dyrektor ma też swoje marzenia te małe i te duże np. dobudowanie skrzydła szkoły, tak, aby wszystkie klasy mieściły się w jednym budynku, czy wybudowanie sali gimnastycznej? Życzymy spełnienia tych marzeń.

Michalina Dorozińska, Marika Lewandowska, Weronika Fresel

OPIEKUN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Pani Hanna Angier od 10 lat uczy w szkole w Jezierzycach Kościelnych. W poprzednich latach uczyła biologii, przyrody i matematyki obecnie tylko przyrody i matematyki.
Trzy razy z rzędu członkowie samorządu szkolnego wybrali ją na opiekuna. Musicie pamiętać o tym powiedziała nam rozmówczyni, że samorząd uczniowski tworzą wszyscy uczniowie i wszyscy mogą oni wpływać na to, co się dzieje w szkole. Ponieważ wszyscy nie mogą rządzić, dlatego rokrocznie wybieracie swoich przedstawicieli do władz, którzy w waszym imieniu działają.
Nasz samorząd prowadzi sklepik, urządza dyskoteki szkolne oraz organizuje konkursy z nagrodami, np. na najładniejsza ozdobę świąteczną, prowadzi działalność charytatywną, np. zbiera plastikowe nakrętki na wózek dla chorej dziewczynki. Wiele zadań realizowanych jest w szkole przez samorządy klasowe, więc myślę, że w przyszłości patronat nad niektórymi z nich mógłby przejąć samorząd szkolny.
Pani Hania zapytana czy lubi swoją pracę odpowiedziała, że bardzo, gdyż sprawia jej dużą przyjemność i daje zadowolenie.

Angelika Mroskowiak, Sara Woźniak

SEKRETARZ SZKOŁY
Sekretariat naszej szkoły prowadzi p. Maria Kiąca. Do dnia przeprowadzenia wywiadu nigdy nie przypuszczaliśmy, że to tak odpowiedzialna praca, wymagająca przestrzegania tajemnicy służbowej i ogromnego zaangażowania. Pani Maria prowadzi wykaz pism przychodzących i wychodzących ze szkoły, odbiera korespondencję, przechowuje akty i dokumenty, zabezpiecza pieczątki, prowadzi rejestr druków ścisłego zarachowania, przepisuje pisma służbowe, obsługuje kserograf, komputer, prowadzi archiwum akt szkolnych, dokumentację wypełniania obowiązku szkolnego przez młodzież, księgi ewidencji, zaopatruje uczniów w legitymacje szkolne, przedłuża ich ważność i wysyła korespondencję. Jak nas poinformowała p. sekretarka pracuje w naszej szkole 25 lat. Bardzo lubi swoją pracę, dzieci i młodzież naszej szkoły. Dziękujemy.

Dawid Grygier
Dodano:31-01-2012

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 19 stycznia odbyła się na sali wiejskiej uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klasy I, II, III przygotowały program artystyczny. Zaprezentowały swoje umiejętności śpiewając piosenki i recytując wiersze. Trzecioklasiści przypomnieli wszystkim, że to czas karnawału i pokazali różne tańce. Każde dziecko wręczyło babci i dziadkowi laurkę oraz drobny upominek. Mamy zajęły się poczęstunkiem. Przygotowały pyszne ciasta, które szybko znikały z talerzy. Cieszymy się, że z naszego zaproszenia skorzystało aż 130 osób. Dziękujemy wszystkim paniom, które przygotowały ciasto oraz pomogły w przygotowaniu uroczystości.

Galeria zdjęć

B.K.
Dodano:31-01-2012

Wyjazd do Bajkolandii

Dnia 16 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego wspólnie z klasą I spędziły popołudnie w centrum zabawy „Bajkolandia w Lesznie. W czasie 2 – godzinnego pobytu miały możliwość zabawy na zjeżdżalniach i torach przeszkód. Mogły też kupić słodkie upominki.

Galeria zdjęć

W.F.
Dodano:31-01-2012

Wyjazd do Wschowy

W styczniu dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy I - III odwiedzili klasztor we Wschowie i Osiecznej. We Wschowie dzieci podziwiały „żywą szopkę, w której był wielbłąd, lama, owieczki, kucyk i drobny inwentarz. W kościele spotkały się z zakonnikiem, który ciekawie opowiedział o powstaniu klasztoru. W klasztorze w Osiecznej zakonnik oprowadził dzieci po klasztorze i opowiedział o życiu i zajęciach zakonników. Duże wrażenie na wszystkich zrobiły żłobki z przepięknymi dekoracjami. Na koniec pobytu w klasztorach dzieci zaśpiewały kilka kolęd i pastorałek. Wszyscy stanęli do wspólnego zdjęcia.

Galeria zdjęć

B.K.
Dodano:31-01-2012

Udany XX finał WOŚP

W niedzielę 08 stycznia 2012 roku odbył się jubileuszowy XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W tym roku graliśmy pod hasłem: „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.”
Również nasza szkoła brała czynny udział w tym niesamowitym przedsięwzięciu, w którym jak mówi Jurek Owsiak wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku.
Nasz koncert rozpoczął się o godzinie 12.30 w sali wiejskiej w Zarzewie. W trakcie koncertu swoje umiejętności wokalne i aktorskie zaprezentowali uczniowie z naszej szkoły tzn. przedszkolacy oraz uczniowie klasy 1, 2, 3. Wypełniona po brzegi sala bawiła się przednio. Pomiędzy występami uczniów licytowaliśmy gadżety przekazane przez Fundację WOŚP oraz sponsorów. Atrakcją koncertu był występ lokalnego kabaretu ŁATA, który zaprezentował skecz i piosenkę tematycznie związaną z Orkiestrą.W czasie całego koncertu czynna była kawiarenka, w której uczniowie klasy II i III gimnazjum wcielili się w kelnerów i serwowali gościom kawę, herbatę oraz przepyszne słodkości, które przygotowali rodzice i za które chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować.
Można powiedzieć, iż kulminacyjnym momentem naszego grania była licytacja okolicznościowego kalendarza trójdzielnego WOŚP. Licytację po raz kolejny z rzędu wygrał Pan Ryszard, który tak upodobał sobie ten orkiestrowy gadżet, że nie dał innym szans na jego wylicytowanie. Być może uda się komuś następnym razem 
I teraz najważniejsza sprawa. W czasie naszej wspólnej zabawy udało się nam zebrać łączną kwotę ponad 2300 zł. SUPER !!!!
Nasze granie odbywało się w ramach pracy sztabu przy Gimnazjum 2 w Lesznie, gdzie naliczyliśmy łącznie ponad 70000 zł. (ale czekamy na potwierdzenie z banku).

Składam ogromne PODZIĘKOWANIE wszystkim osobom, które pomogły nam w organizacji i przeprowadzeniu koncertu, bo gdyby nie nasze wspólne działanie nie byłoby tak udanej imprezy.
SIE MA !!!!

Galeria zdjęć

J.S., MZ
Dodano:11-01-2012

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Dnia 09 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs „pięknego czytania”. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy 2 i 3 szkoły podstawowej. Zadaniem każdego uczestnika było przygotowanie do prezentacji fragmentu wybranej lektury. Komisja oceniała płynność, wyrazistość i intonację. W czasie konkursu usłyszeliśmy fragmenty baśni Andersena, Dzieci z Bullerbyn, Oto jest Kasia, Czarnej owieczki. Laureatami tegorocznego konkursu zostali:
Klasa 2
Dawid Marcinek – 1 miejsce
Wiktoria Konieczna- 2 miejsce
Marek Laskowski – 3 miejsce
Wiktoria Gorzelniak – wyróżnienie
Weronika Szymkowiak – wyróżnienie

Klasa 3
Agnieszka Ławniczak – 1 miejsce
Adam Samol – 2 miejsce
Magdalena Cichoszewska – 3 miejsce
Jakub Śliwiński – wyróżnienie
Wszystkim laureatom gratulujemy!

Galeria zdjęć

B.S.
Dodano:11-01-2012

WERNER KENKEL

Dnia 09 grudnia klasa 3 zwiedziła firmę Werner Kenkel Spółka z o.o. w Krzycku Wielkim. Naszym przewodnikiem był pan Zbigniew Majer, który niezwykle ciekawie opowiedział nam i pokazał cały cykl produkcji tektury oraz opakowań z niej wytwarzanych. Dzieci zobaczyły różne stanowiska pracy i z zachwytem przyglądały się nowoczesnym maszynom i urządzeniom. Kolejność ich była związana z cyklem produkcyjnym. Najpierw zobaczyliśmy produkcję tektury falistej ze zwojów papieru na włoskiej maszynie Fosber i system odbioru tektury. Duże wrażenie zrobił na nas tzw. tramwaj. Potem przeszliśmy do działu przygotowania produkcji i poznaliśmy zakładową „oczyszczalnię ścieków”, maszyny drukarskie, maszyny do wycinania kartonów z robotem, owijarki.

Galeria zdjęć

B.S.
Dodano:11-01-2012

WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA

Dnia 06 grudnia klasa 2 i 3 wyjechały do Nadleśnictwa we Włoszakowicach, aby uczestniczyć w lekcji przyrody na temat życia zwierząt w okresie zimy. Lekcję prowadził pan Waldemar Kociubiński.

Galeria zdjęć

B.S.
Dodano:11-01-2012

XX finał WOSP już wkrótce

Już w najbliższą niedzielę po raz XX zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku poraz drugi zagramy pod hasłem:
ZDROWA MAMA, ZDROWY WCZEŚNIAK, ZDROWE DZIECKO!!!
My również włączamy się czynnie do tego grania.
W niedzielę 8 stycznia 2012r. o godzinie 12.30 na sali wiejskiej w Zbarzewie rozpocznie się koncert, w któym wystąpią dzieci z naszej szkoły. Będzie również wiele innych ciekawych atrakcji.
Nie bądź obojętny i przyjdź do Nas, aby wspólnie zagrać dla dzieciaków.
Czekamy na Wszystkich. Do zobaczenia.

J.Sz.
Dodano:27-12-2011

Uroczystość Wigilijna klasy III gim

Dnia 22 grudnia klasa 3 gimnazjum wraz ze swoją wychowawczynią Dominiką Grycz- Dudkowską przygotowała wigilie, na którą zaprosiła wszystkich nauczycieli, pana Dyrektora oraz pracowników oświaty pracujących w naszej szkole, księdza Dariusza Paterczyka oraz księdza Bogdana Kacperka. Po wspólnej modlitwie, złożeniu życzeń zasiedliśmy wszyscy do wigilijnego stołu. Zaśpiewaliśmy kolędy. Panowała świąteczna atmosfera. Była to ostatnia wigilia naszej klasy w tej szkole. Pragniemy podziękować wszystkim za przyjęcie zaproszenia.

Galeria zdjęć

Klasa III gim
Dodano:27-12-2011

Wigilia klasy I i II gimnazjum

Dnia 22.12.11 klasy I oraz II gimnazjum postanowiły zorganizować wspólną wigilię klasową. Na uroczystość zaprosiliśmy Pana dyrektora, Panią Marylkę, oraz nauczycielki, które nie mają w tym roku wychowawstwa Panią Agatę i Panią Grażynę.
Po złożeniu sobie życzeń zasiedliśmy do wspólnego posiłku. Wysłuchaliśmy pięknych kolęd w wykonaniu naszych kolegów, które zostały zagrane na flecie poprzecznym, keyboardzie oraz na flecie prostym. Po części artystycznej przyszedł czas na prezenty, które wręczył nam św. Mikołaj wraz ze swoimi śnieżynkami.
Wigilia była wspaniała i bardzo nas zjednoczyła, każdy z nas poczuł atmosferę Bożego Narodzenia

Galeria zdjęć

Klasa II gim
Dodano:22-12-2011

Wigilia Koła Gospodyń Wiejskich

W niedzielę 18.XII. 2011 dzieci z przedszkola i klas I, II, III z naszej szkoły uświetniły Wigilię członkiń Koła Gospodyń Wiejskich w Jezierzycach Kościelnych. W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich nastrojowymi piosenkami i kolędami. Ze wzruszeniem wyrażały radość z nadchodzących Świąt i Narodzin Dzieciątka. Nagradzane gorącymi oklaskami jeszcze piękniej śpiewały. Nad właściwym działaniem sprzętu nagłaśniającego dzielnie czuwali: Artur Górny, Krystian Nyczka, Gracjan Tkacz, Dawid Grygiel- bardzo dziękujemy im za pomoc. Po wspaniałym pokazie przyszła pora na podziękowania i upominki od Św. Mikołaja dla występujących dzieci.
W ich imieniu jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Galeria zdjęć

D.N.
Dodano:22-12-2011

Nagroda Bartka i Kamila

Wielką niespodzianką było dla nas rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez Nadleśnictwo we Włoszakowicach pt. „Jesienne barwy lasu”. Spośród ponad 300 prac konkursowych nasi bohaterowie Bartek Doroziński z kl. II i Kamil Kurkiewicz z kl.I zdobyli wyróżnienia. Prace naszych dzieci zostały nagrodzone wspaniałymi upominkami i poczęstunkiem w dniu 14 grudnia 2011 r. w salce edukacyjnej Nadleśnictwa we Włoszakowicach.
Naszym laureatom gratulujemy i już dziś zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w kolejnym konkursie!

D.N.
Dodano:22-12-2011

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ DWÓCH OGNI

6 grudnia Szkoła Podstawowa w Krzycku Wielkim tradycyjnie już zorganizowała Mikołajkowy Turniej Dwóch Ogni dla dziewczyn z podstawówki. W tegorocznym turnieju brały udział tylko trzy szkoły, ale mimo tego zabawa i rywalizacja sportowa wzbudzały wiele pozytywnych emocji. Reprezentacja Krzycka Wielkiego okazała się poza zasięgiem naszej ekipy oraz Bukówca Górnego wygrywając z nami bardzo wysoko, co spowodowało, że po raz kolejny wygrały turniej. Najwięcej emocji wzbudził jednak pojedynek pomiędzy Jezierzycami Kościelnymi a Bukówcem Górnym. Poziom obydwu zespołów był bardzo wyrównany i dlatego też żadna drużyna nie mogła zdobyć przewagi, co powodowało, że o wyniku końcowym przesądziła sama końcówka meczu. Z tej zawziętej rywalizacji zwycięsko wyszła drużyna z Jezierzyc Kościelnych i tym samy zdobyła drugie miejsce w Turnieju oraz otrzymała pamiątkowy puchar oraz dyplom. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku w turnieju weźmie udział więcej drużyn, przez co emocje sportowe będą jeszcze większe.

M.G.
Dodano:14-12-2011

WYCIECZKA DO BANKU SPÓŁDZIELCZEGO


"Droga do bogactwa prowadzi przez pracę i oszczędność" (B.Franklin)

Dnia 7 grudnia 2011 r. uczniowie kl. I Gimnazjum wraz z nauczycielem matematyki p.A.Dubiał, wybrali się na wycieczkę do Banku Spółdzielczego we Włoszakowicach. Przewodnikiem po banku, jego zakamarkach i historii, była sama Prezes Zarządu BS Włoszakowice- Dorota Grygiel. Młodzież zwiedziła salę operacyjną, pokój bankowości hipotecznej, stanowisko bankowości. Uczniowie poznali podstawowe zasady funkcjonowania tej instytucji oraz charakter pracy bankowców. Dowiedzieli się jak wygląda procedura zakładania konta bankowego, od strony klienta, jak i od strony pracownika banku. Ponadto przybliżone zostały im informacje dotyczące produktów banku, w tym w szczególności: depozyty, kredyty oraz ich oprocentowanie. Młodzież bardzo chętnie słuchała ciekawych informacji dotyczących różnych form płatności i usług prowadzonych przez bank. Najbardziej podobała się wszystkim informacja o tym, iż mając 13 lat można założyć już swoje własne konto (za zgodą rodziców) oraz korzystać z niego za pomocą karty bankomatowej.
Wycieczka była SUPER! Dziękujemy Pani Prezes oraz pracownikom banku za ciepłe przyjęcie oraz bardzo ciekawą bankową lekcję edukacji ekonomicznej.

Galeria zdjęć

A.D.
Dodano:12-12-2011

Szkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 02.12.11 odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3, którym rozpoczęliśmy spotkania z literaturą. Dzieci recytowały wiersze polskich klasyków poezji, między innymi Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry, Marii Konopnickiej. Usłyszeliśmy Pawła i Gawła, Lokomotywę, Na straganie, Spóźnionego słowika, Wakacje w tornistrze. Dzieci Podziwialiśmy występy małych artystów, którzy dzielnie pokonywali tremę. Oto nasi laureaci:

Przedszkole:
Otylia Nowicka- 1miejsce, Mikołaj Wieland – 2 miejsce, Adrian Łabiński – 3 miejsce.
Wyróżnienia: Weronika Kurkiewicz, Oliwia Kozar, Antosia Walkiewicz.

Klasa 1
Agnieszka Kurkiewicz – 1miejsce, Aleksandra Wieland -2 miejsce , Kacper Zadworny – 3 miejsce. Wyróżnienia: Maria Jankowiak, Zuzanna Rybka.

Klasa 2
Maurycy Ginter – 1miejsce, Wiktoria Gorzelniak – 2miejsce, Dawid Marcinek- 3miejsce.
Wyróżnienia: Julia Górczak, Weronika Szymkowiak.

Klasa 3
Adam Samol -1 miejsce, Agnieszka Ławniczak- 2 miejsce, Alicja Florczak-3 miejsce.
Wyróżnienia:
Agnieszka Olejniczak, Wiktor Walkiewicz.
Gratulujemy!
Wkrótce uczniowie klasy drugiej i trzeciej wezmą udział w konkursie „pięknego czytania”.

B.S.
Dodano:09-12-2011

Perły wielkopolskiego baroku


30 listopada br. klasy II gimnazjum i 6 szkoły podstawowej uczestniczyły w wyjazdowej lekcji historii. Tematem przewodnim była architektura i sztuka baroku.
Trasa wycieczki wiodła do Rydzyny. Jest to malownicze miasteczko, ze względu na swoją barokową urbanistykę unikalne na skalę Europy i Polski. Uczniowie oglądali ratusz, pomnik Najświętszej Trójcy upamiętniający dżumę z 1709 r., Kościół farny, którego wnętrze pochodzi z okresu późnego baroku i zamek. Ta budowla wzbudziła ich największe zainteresowanie. Sala balowa, myśliwska, morska przypominały wspaniałe dzieje tego obiektu, wielkie bale, polowania, podróże rodziny Sułkowskich i ich gości. ,br>Kolejnym miejscem naszej wycieczki dydaktycznej był Klasztor Ojców Franciszkanów w Osiecznej. Barokowa świątynia wybudowana przez włoskiego architekta Pompeo Ferrariego przyciągała wzrok pięknymi obrazami Matki Boskiej Bolesnej oraz św. Walentego. Zachwyt budziło brązowo-białe wykonanie ołtarzy, chóru i ławek. ,br>Młodzieży wyjazd podobał się. Planuje już kolejny, który przybliży im ich „małą ojczyznę – Wielkopolskę”.

B. Mielnik, D. Pawlak
Dodano:07-12-2011

Andrzejki


30 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III uczestniczyły w ANDRZEJKACH. Dzieci bawiły się, uczestniczyły w konkursach i tańczyły. Dziewczynki przygotowały wróżby dla chłopców , także chłopcy chętnie wróżyli swoim koleżankom. Zwycięzcy w konkurencjach otrzymali gromkie brawa. Miłym akcentem był słodki poczęstunek dla naszych dzieci. Zmęczeni i pełni wrażeń wracaliśmy do domu . Szkoda, że ANDRZEJKI są tylko raz w roku.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc podczas zabawy.

Galeria zdjęć

Wychowawcy i dzieci klas I-III i przedszkola
Dodano:06-12-2011

APEL - Potrzebna krew !!!

do wszystkich którzy mogą i chcą pomóc.

Zaprzyjaźniona ze Szkolnym Związkiem Sportowym "WIELKOPOLSKA" młoda dziewczyna jest chora. Przez cały czas przechodzi transfuzje w związku z czym potrzebna jest krew. Dlatego apelujemy do WAS o oddawanie krwi!. Nie ma znaczenia jaką grupę posiadacie!
Krew można oddawać w każdym punkcie krwiodastwa delkarując oddanie krwi na naszą koleżankę podczas rejestracji.
Ktokolwiek chciałby pomóc bardzo prosimy o kontakt:
Ewelina Malinowska tel. 660-429-009
z góry dziękujemy za pomoc Biuro SZS "WIELKOPOLSKA"

J.Sz.
Dodano:23-11-2011

BIAŁA SZKOŁA

LO WŁOSZAKOWICE ZAPRASZA UCZNIÓW GIMNAZJÓW
GMINY WŁOSZAKOWICE
NA WYJAZD NA NARTY

Termin: 10 – 14 stycznia 2012 r. (od wtorku do soboty)
Miejsce: Kraliky, Hotel „Poutni dum”, (stok - Sanov), Republika Czeska
Koszt: 550 zł, w tym:
- przejazd,
- noclegi,
- wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja,
- wynajęcie stoku na 5 dni,
- dodatkowe ubezpieczenie.
Oferta:
- nauka jazdy na nartach dla początkujących oraz zaawansowanych,
- instruktorzy – nauczyciele wf z terenu gminy Włoszakowice,
- opiekunowie – nauczyciele LO Włoszakowice,
- udział w IX Mistrzostwach Gminy Włoszakowice w narciarstwie alpejskim (sobota – 14 stycznia 2012 r.),
- możliwość zdobycia pucharu dyrektora szkoły,
- atrakcyjne zajęcia popołudniowe,
- zwiedzanie okolicy miejsca pobytu.
Wymagania dotyczące uczestników:
- dokumenty na wyjazd zagraniczny (dowód tymczasowy lub paszport),
- posiadanie sprzętu narciarskiego lub możliwość wynajęcia sprzętu na miejscu za dodatkową, niewielką opłatą.
Zgłoszenia: do 5 grudnia br. z wpłatą całości lub minimum 300 zł.
Szczegółowych informacje można uzyskać pod tel. (65)5370-017 lub (65)5331-457

M.Z.
Dodano:21-11-2011

ZRÓB TEST NA HIV


Powiatowa stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lesznie Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia rozstrzygnęła Konkurs na ulotkę "Zrób test na HIV". W wyniku pracy komisji konkursowej etapu powiatowego nasza uczennica Aleksandra MROSKOWIAK uczennica klasy II gimnazjum zajęła III miejsce. W nagrodę pojedzie wraz z opiekunem do Poznania na finał wojewódzki tegoż konkursu. GRATULUJEMY !!!

M.Z.
Dodano:21-11-2011

Spotkania otwarte z rodzicami

23 listopada 2011 r. (środa)


UWAGA!!! Dnia 23 listopada 2011 roku tj. w najbliższą środę odbędą się otwarte spotkania z nauczycielami. Wszysttkich zainteresowanych rodziców zapraszamy w godzinach 17.00-18.00.

M.Z.
Dodano:16-11-2011

Apel z okazji Święta Niepodległości


Dzień 11 listopada 1918 roku był przełomowym momentem w dziejach Europy, ale przede wszystkim w dziejach Polski. Po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość. Tego dnia wspominamy odważnych bohaterów, którym nasza Ojczyzna zawdzięcza niepodległość.
W naszej szkole święto to uczciliśmy 8 listopada. Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej przygotowali piękne przedstawienie związane z historią odzyskania niepodległości.

Galeria zdjęć

A.D.
Dodano:09-11-2011

Spotkanie z policjantem


19 października byliśmy w Komendzie Policji w Lesznie. Najpierw spotkaliśmy się z panią policjant z Wydziału Prewencji. Pani z nami rozmawiała o naszym bezpieczeństwie, o tym jak się zachować w trudnych sytuacjach, kogo i w jaki sposób wzywać na pomoc. Zapoznaliśmy się z mundurem i wyposażeniem policjanta podczas pracy i akcji. Potem poszliśmy na plac i tam zasiadaliśmy na policyjnych motocyklach i w samochodzie, uruchamialiśmy sygnały świetlne i „syreny”. Potem poszliśmy do Dyżurki policyjnej i tam zobaczyliśmy na czym polega praca policjanta w tym miejscu. Na koniec wręczyliśmy upominki policjantom, my także dostaliśmy mały prezencik. Było bardzo miło i sympatycznie.
Bardzo dziękuje rodzicom z klasy drugiej: p. S. Turkowiak. p. M. Dorozińskiemu, p. P. Pindara, p. J. Górczak za dowóz dzieci do Leszna i z powrotem.

Galeria zdjęć

D.N.
Dodano:20-10-2011

Spotkanie z teatrem


11 października razem z naszymi rówieśnikami ze Szkoły nr 2 z Leszna pojechaliśmy do Poznania do teatru na „Bajkę o szczęściu”. To był bardzo ciekawy i pouczający spektakl. Potem spotkaliśmy się z aktorami. Weszliśmy na scenę zobaczyliśmy cały warsztat pracy aktora. Byliśmy także w Galerii i garderobie. Następnie pojechaliśmy do Palmiarni i zobaczyliśmy tam rośliny, owady, ryby z różnych krajów. To była bardzo miła i przyjemna wycieczka.

Galeria zdjęć

Julia G. kl.II
Dodano:20-10-2011

Pasowanie pierwszoklasistów


Już tradycyjnie w naszej szkole w Dniu Edukacji Narodowej 14 października odbywa się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Na uroczystość tę przybyli zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice.
Pierwszaki rozpoczęły swoje występy piosenką "Dzień dobry szkoło". Każdy z rodziców usłyszał swoją pociechę recytującą wiersz oraz śpiewającą piosenkę.
Po części artystycznej uczniowie złożyli akt ślubowania i zostali pasowani przez dyrektora na uczniów szkoły oraz otrzymali kpamiątkowe dyplomy. Najbardziej oczekiwanym momentem było wręczenie prezentów od wszystkich gości, samorządu szkolnego oraz klas.
Nie zabrakło też życzeń dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji ich święta. Uczniowie pierwszej klasy wręczyli wszystkim kwiaty. Panie z Rady Rodziców przygotowały poczęstunek dla zaproszonych gości oraz Grona Pedagogicznego.

Galeria zdjęć

B.K.
Dodano:17-10-2011

Wycieczka do Zbarzewa


We wtorek 27 września o godzinie 13:00 wyruszyliśmy na wycieczkę rowerową do Zbarzewa. Gdy dotarliśmy na miejsce czekały na nas dzieci z klasy 1 i 2, które przyjechały autobusem szkolnym. Poszliśmy całą grupą do kościoła, gdzie czekał na nas ksiądz Dariusz Pasterczyk. Proboszcz opowiedział nam o kościele, figurach świętych oraz obrazie, który odsłaniamy i zasłaniamy w czasie mszy św. Grał na gitarze, a my Śpiewaliśmy razem z nim pieśni. Przy wyjściu częstował wszystkich cukierkami- były pyszne. Później ruszyliśmy klasami zbierać kasztany. Około godziny 15:00 czekał na nas posiłek przy sali wiejskiej. Mamy usmażyły kiełbaski i przygotowały ciasto. Zmęczeni i uśmiechnięci wróciliśmy do swoich domów.


Wychowawcy oraz dzieci z przedszkola i klas 1-3 serdecznie dziękują wszystkim rodzicom zaangażowanym w organizację i pomoc w opiece w czasie wyjazdu do Bajkolandii, Sprzątania Świata i wycieczki do Zbarzewa.

Galeria zdjęć

Agnieszka Ławniczak, Klasa 3
Dodano:30-09-2011

Sprawozdanie ze Sprzątania Świata


20 września o godzinie 12:00 wyjechaliśmy rowerami na Koczury. Naszym celem było sprzątanie lasu. Pani podzieliła nas na dwie grupy. Każda poszła w innym kierunku. W lesie znaleźliśmy mnóstwo śmieci, takich jak: blacha, pieluchy jednorazowe, puszki, butelki i papiery. My sprzątaliśmy drogę z leśniczówki do Włoszakowic, a nasi młodsi koledzy drogę z Jezierzyc Kościelnych do leśniczówki. Przy okazji zbieraliśmy grzyby. Pod koniec wycieczki były kiełbaski z grilla i bułki. Ta wyprawa była bardzo udana. Do domu wróciliśmy o godzinie 15:00.

Galeria zdjęć

Adam Samol, Klasa 3
Dodano:30-09-2011

Bajkolandia


14 września 2011 mieliśmy szkolny wyjazd do Centrum Zabaw „Bajkolandia” w Lesznie. Razem z nami pojechały przedszkolaki i pierwsza klasa. Było bardzo ciekawie, bo mogliśmy pobawić się na trampolinie, zjeżdżalni, bawiliśmy się klockami. Było tam bardzo wesoło i głośno od dziecięcych krzyków. W Bajkolandii czas płynie bardzo szybko. Do domu wróciliśmy w świetnych humorach.

Galeria zdjęć

Martyna Poloch, Klasa 3
Dodano:30-09-2011

Wycieczka do Józefowa koło Chocza


12 września dzieci z klasy II uczestniczyły w wycieczce do Józefowa. Tak miły początek roku szkolnego zawdzięczają swojej pracy podczas trwania Gminnego Konkursu Szkolne Rady na Odpady, która została nagrodzona drugim miejscem. Podczas pobytu w Indiańskiej Wiosce dzieci spotkały się z Szeryfem, który ich oprowadzał po wiosce, stawiał zadania do wykonania i nagradzał. Przyjaciele Szeryfa wymyślali wciąż nowe konkurencje i zawody podczas których dzieci mogły wykazać się pomysłowością i sprawnością fizyczną, a także poznawały życie Indian. Wielką atrakcją okazało się płukanie złota- to było niezwykłe przeżycie! Z ogromnym skupieniem drobne rączki drugoklasistów szperały w wodzie i przesiewały między paluszkami piasek poszukując drobinek prawdziwego złota. Zgromadzone na misach skarby oddawały na wagę.Za swoją uczciwość otrzymały od Trapera drobny upominek. Podczas zabawy i śmiechów czas płynął bardzo szybko i musieliśmy wracać do domu.
To była niezwykle pouczająca wycieczka, a równocześnie wspaniała zabawa.

Galeria zdjęć

D.N.
Dodano:21-09-2011

Spotkanie z rodzicami


UWAGA!!! Pierwsze spotkanie z rodzicami odbędzie się 21 września (środa) 2011r. o godz.17.00. Obecność rodziców obowiązkowa.

J.S.
Dodano:15-09-2011

Konkurs fotograficzny !!!

Przypominam, że trwa powakacyjny konkurs fotograficzny pt."Najciekawsze zdjęcie z wakacji". Zdjęcia należy dostarczyć pocztą elektroniczną lub na dowolnym nośniku danych panu Jędrzejowi Szczepaniakowi. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się pod koniec października. Wszystkich serdecznie zachęcam do wzięcia udziału i nadsyłaniu zdjęć.

J.Sz.

Galeria zdjęć

Dodano:15-09-2011

Medalistka w kolarstwie górskim

W niedzielę 11 września 2011 roku w Boszkowie odbył się IV wyścig KACZMAREK ELECTRIC MTB. Trasa nie była łatwa, nie brakowało grząskich odcinków. Na metę przyjechałam jako siódma, a w kategorii dziewcząt klas 4-6 druga. To mój drugi start w Mistrzostwach Szkół Podstawowych w kolarstwie górskim. Kinga Ratajczak.
PS. Kingo! W imieniu całej społeczności uczniowskiej GRATULUJEMY !!!

J.Sz., M.Z.
Dodano:11-09-2011

Inauguracja roku szkolnego 2011/2012

W ramach rozpoczęcia roku szkolnego 2011/2012 odbyła się msza święta odprawiona przez proboszcza Bogdana Kaceprka oraz proboszcza Dariusza Paterczyka oraz część oficjalna, która odbyła sie na sali wiejskiej w Jezierzycach Kościelnych. W części oficjalnej wzięli udział zaproszeni goście: przedstawiciel Urzędu Gminy we Włoszakowicach - Pan Robert Kasperczak oraz sołtys wsi Zbarzewo - Pan Jan Michalewicz. Po zakończonej uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych celem omówienia zadań na rok szkolny 2011/2012. Ok godziny 11.00 dzieci odjechały autobusem szkolnym do domów.
Wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym!!!

J.Sz., M.Z.
Dodano:01-09-2011