GODZINA

GOOGLE
NASI SPONSORZY
Europejski Fundusz Społeczny

Dagma sp. z o.o.

HJ Heinz Polska S.A., Pudliszki

Firma Marino Sp. z o.o.

Okna, drzwi z PCV i ALU

FOTO ALTISSA LesznoKALENDARZ

IMIENINY


POGODA


ODWIEDZIŁO NAS
GOŚCIE ONLINE


Najlepszą przeglądarką obsługującą naszą stronę jest Mozilla Firefox

do pobrania

Zakończenie roku szkolnego

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w naszej szkole tradycyjnie rozpoczęła się Mszą św., po której cała społeczność szkolna wraz z Dyrektorem, Gronem Pedagogicznym oraz rodzicami zabrała się w sali wiejskiej. Dyrektor wręczył absolwentom klasy trzeciej gimnazjum świadectwa ukończenia szkoły, a najzdolniejszym uczniom młodszych klas świadectwa z wyróżnieniem. Część oficjalną zakończył krótki występ klasy II gimnazjum.
Po zakończeniu części oficjalnej absolwenci wraz z rodzicami zaprosili Dyrektora oraz Grono Pedagogiczne na torta i kawę.
Wszystkim życzymy udanych, słonecznych wakacji i do usłyszkenia we wrześniu.

Galeria zdjęć

J.Sz.
Dodano:23-06-2011

Sytwetka absolwenta szkoły

Absolwent naszej szkoły:

- szanuje godność własną i drugiego człowieka;
- jest tolerancyjny wobec innych;
- ma świadomość więzi z regionem;
- tworzy w toku dalszej aktywności system wartości oparty na powszechnie uznanych zasadach moralnych;
- uzyska umiejętności niezbędne dla współczesnego człowieka.

M.Z.
Dodano:16-06-2011

Wycieczka do Rogowa i Biskupina

8 czerwca bardzo wcześnie rano wyruszyliśmy na wycieczkę do Rogowa i Biskupina. Razem z nami pojechali uczniowie z klasy drugiej, czwartej i piątej. Na miejsce dotarliśmy o godzinie 10. Rozpoczęliśmy naszą wędrówkę po parku dinozaurów. Spacerując alejkami oglądaliśmy różne dynozaury i byliśmy zachwyceni ich dużymi rozmiarami. Mogliśmy też korzystać z różnych atrakcji. Były to : przejażdżki kładami, kolejką, rowerami wodnymi oraz tor przeszkód. Troszkę zmęczeni palącym słońcem udaliśmy się do skansenu archeologicznego w Biskupinie. Zobaczyliśmy jak ludzie mieszkali w dawnych czasach. Pani mincerz opowiedziała nam o tym zawodzie i pokazała jak dawniej były bite monety. Obejrzeliśmy też jak garncarz robił naczynia z gliny. Nasza wycieczka nie byłaby w pełni udana, gdybyśmy nie wstąpili do Mc Donalds. Po całym dniu atrakcji wróciliśmy do domu wieczorem. Bardzo nam się wszystkim podobała.

Galeria zdjęć

B.K.
Dodano:16-06-2011

Konkurs wiedzy o bajkach

W maju odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o bajkach. Brali w nim udział uczniowie z kl. drugich, trzecich, czwartych i piątych. Do finału zakwalifikowali się : z klasy drugiej A.Florczak, A.Ławniczak, O.Florczak, M.Roszak, A.Samol, W.Walkiewicz, z klasy trzeciej : J.Kędziora, P.Smoczyńska, K.Kuśnierek, Z.Baldys, M.Szymkowiak, M.May, N.Pludra, K.Roszak, z klasy czwartej i piątej : A.Pludra, P.Gordziejewska, A.Stachowska, A.Kurkiewicz, G.Tkacz, S.Liszatyńska, S.Bartkowiak. Pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Pludra z klasy piątej, drugie Klaudia Kuśnierek z klasy trzeciej i Amadeusz Kurkiewicz z klasy czwartej, a trzecie miejsce Gracjan Tkacz z klasy piątej i Jakub Kędziora z klasy trzeciej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody.

B.K.
Dodano:16-06-2011

OLA LISKE z Grand Prix

Ola Liske w sobotę 11 czerwca 2011 roku wygrała w Krakowie festiwal "Zaczarowanj piosenki im. Marka Grechuty". W czasie koncertu finałowego śpiewała piosenki razem z Panią Alicją Majewską.
Olu - GRATULUJEMY !!! Szczegółowa relacja z finału po powrocie OLI do szkoły. Do zobaczenia !!!

M.Z.
Dodano:12-06-2011

Dzień Mamy i Taty

Dnia 02 czerwca odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty połączona z zebraniem klasowym rodziców. Dzieci dla swoich rodziców przygotowały część artystyczną. Udały się na „Spotkanie z królową bajek”. Były także piosenki, tańce oraz różne konkursy dla rodziców. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Przy kawie i ciastku wszyscy miło spędzili popołudnie.

Galeria zdjęć

B.K.
Dodano:14-06-2011

Wspomnienia z festynu

Galeria zdjęć

J.Sz.
Dodano:14-06-2011

Dzień Dziecka

01 czerwca, z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się razem z klasą 2 na wycieczkę rowerową do Gołanic. Jechaliśmy leśną drogą, na której był straszny piach i trudno było pokonać tę trasę. Do Gołanic dotarliśmy bardzo zmęczeni. Zatrzymaliśmy się na placu zabaw, gdzie mieliśmy kiełbaski z grilla oraz lody. Mogliśmy pobawić się na placu zabaw i trochę odpocząć. Potem pojechaliśmy nad jezioro, a stamtąd do szkoły. Nasza wyprawa rowerowa była udana.

Galeria zdjęć

uczniowie klasy 3
Dodano:14-06-2011

Święto Rodziców

31 maja klasa 2 zorganizowała dla swoich rodziców spotkanie z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Nazwaliśmy to spotkanie Świętem Rodziców, chcąc w ten sposób podziękować za wiele troski i serca, które rodzice włożyli w przygotowanie naszej Pierwszej Komunii. Chłopcy z samorządu klasowego, Adam, Oskar i Wiktor przygotowali szczegółowy plan działania. Podzielili klasę na trzy grupy, z czego pierwsza zajęła się dekoracją, druga deserami, a trzecia kanapkami. Byli także kelnerzy, ale kawę musiały przygotować mamusie. W czasie spotkania rodzice obejrzeli przedstawienie pt. „Krasnoludki”, wysłuchali wierszy i piosenek. Na koniec omówiliśmy sprawy organizacyjne naszej klasy. Wszystkim rodzicom dziękujemy za przybycie i zapraszamy znów za rok.

B.S.
Dodano:14-06-2011

Wycieczka w Tatry

6 czerwca klasa IIIg wraz z wychowawcą panem J.Szczepaniakiem wybrała się na wycieczkę w góry.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy Kraków. Obejrzeliśmy Rynek Starego Miasta, na którym znajdował się przepiękny Kościół Mariacki i Sukiennice. Wysłuchaliśmy także hejnału z Wieży Mariackiej. Następnie udaliśmy się w miejsca związane z życiem i działalnością Jana Pawła II. Kolejnym etapem naszej krakowskiej wędrówki był Zamek Królewski na Wzgórzu Wawelskim. Po tych atrakcjach głodni i zmęczeni ruszyliśmy do miejsca noclegowego w Poroninie.
Dzisiaj wraz z przewodnikiem tatrzańskim Panem Staszkiem pokonaliśmy dwudziestojedno kilometrową trasę wędując nad Morskie Oko. Wszyscy zmęczeni ale uśmiechnięci i z dobrymi humorami wróciliśmy na pyszną obiadokolację. Po zjedzeniu przepysznego tortu z okazji urodzin Michaliny wszyscy rozeszli się grzecznie do swoich pokoi na zasłużony odpoczynek. Dzisiaj mamy za sobą kolejny dzień wędrówek po Tatrach. Zaliczyliśmy przepiękny szlak na Halę Gąsienicową docierając do Schroniska Murowaniec. Część grupy udała się z przewodnikiem nad Czarny Staw. Pogoda dopisała nam mimo zapowiadanych burz i ulew. Ostatni dzień naszej wycieczki to wjazd na Gubałówkę, spacer po Krupówkach oraz zwiedzanie domu dogóry nagami. Zdjęcia z naszej dzisiejszej wędrówki można podziwiać w galerii.

Galeria zdjęć

Pozdrawiamy wszystkich kl. IIIgim
Dodano:07-06-2011

Bawmy się razem

J.Sz.
Dodano:01-06-2011

Dzień Rodziny

24 MAJA wraz z naszymi rodzicami wyruszyliśmy na majówkę. Już od tygodnia mieliśmy gotowe do drogi rowery. Całą gromadą dotarliśmy po godzinie 16- ej na Koczury. Tam tatusiowie smażyli kiełbaski, a mamy grały w „dwa ognie” z córkami. Potem role się zmieniły- tatusiowie grali z synami w piłkę nożną, a mamusie grillowały. Najweselej było podczas przeciągania liny; Mamy- dziewczynki i tatusiowie- chłopcy. Po skonsumowaniu kiełbasek i bułek oraz nabraniu sił rodzice zagrali w piłkę siatkową natomiast dzieci z wychowawczyniami i chętnymi rodzicami odwiedziły ochronkę dla zwierząt. Na zakończenie naszego spotkania dzieci odśpiewały piosenkę dla mam, złożyły życzenia i mocno uściskały swoich rodziców.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za miłą atmosferę i wspaniałą zabawę.

Galeria zdjęć

Kochane dzieci z klasy I I przedszkola z wychowawczyniami
Dodano:27-05-2011

Wycieczka klasowa

11 MAJA pojechaliśmy na wycieczkę. Od rana dopisywał nam humor- pogoda wymarzona na spacery. Najpierw dotarliśmy do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie. Tam bardzo nam się podobało. Nasze mamy stwierdziły, że na strychach jest jeszcze dużo takich niezwykłych przedmiotów używanych kiedyś przez babcie i dziadków. Bardzo dobrze się czuliśmy w hali zabawek- chcielibyśmy się pobawić zabawkami dziadka i babci. W Muzeum każdy znalazł coś dla siebie najciekawszego. Postanowiliśmy, że jeszcze tam wrócimy, aby poznać szczegóły dawnego życia na wsi. Ze Szreniawy pojechaliśmy do Poznania do Multikina na bajeczny film „ Gnomeo i Julia”. Była to wspaniała komedia. Po jej obejrzeniu uznaliśmy, że nie warto mieć w ogrodzie za dużo krasnali ponieważ podczas naszej nieobecności za dużo rozrabiają Na koniec pojechaliśmy do Mac. Donalds.
Pełni wrażeń , zmęczeni wróciliśmy późnym popołudniem do domu.

Galeria zdjęć

Przedszkolaki i I-klasiści z wychowawczyniami
Dodano:27-05-2011

Dzień Strażaka

4 kwietnia poszliśmy do remizy strażackiej w Jezierzycach Kościelnych, aby złożyć życzenia STRAŻAKOM z okazji ICH święta. Przywitał nas pan J. Przydrożny , W. Przydrożna i pan K. Hałupka. Zobaczyliśmy jak w środku wygląda remiza, zapoznaliśmy się z zakresem działań naszych strażaków, widzieliśmy mundury galowe, bojowe i ćwiczebne. Podziwialiśmy zbiory pucharów. Weronika Przydrożna zademonstrowała nam niektóre ćwiczenia, rozwijanie i zwijanie węza. Na koniec wizyty dostaliśmy pyszne cukierki. Największą atrakcją były przejażdżki wozem strażackim. Bardzo dziękujemy naszym dzielnym strażakom za pomoc, którą niosą wszystkim potrzebującym.

Galeria zdjęć

Klasa I i przedszkolaki ze swoimi paniami
Dodano:27-05-2011

Wycieczka do Trzebanii

Dnia 28 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do Zakładu Zagospodarowywania Odpadów w Trzebanii. Przywitały nas panie, które pracują w biurze i zaprosiły do Sali, gdzie opowiadały nam o segregacji odpadów komunalnych. Następnie zwiedziliśmy zakład. Widzieliśmy maszyny, które prasowały odpady w duże kostki oraz taśmę z której wyrabiane jest szkło, folia butelki. Zobaczyliśmy także urządzenia do wytwarzania gazu i prądu.
Po zwiedzeniu zakładu pojechaliśmy do parku linowego „Tarzan”. Najpierw przeszliśmy szkolenie, a później poszliśmy na trasę wspinaczki. Na początku wydawała nam się trudna, ale wszyscy ją pokonaliśmy. Zmęczeni, głodni i spragnieni poszliśmy do Mc Donalds, skąd dalej pieszo maszerowaliśmy dość spory kawał, aż na dworzec kolejowy. Pociągiem dojechaliśmy do Krzycka, tam czekał na nas autobus szkolny, który zawiózł nas do domu.
Dzień ten był pełen atrakcji, bo oprócz nauki była też zabawa.

Galeria zdjęć

Patrycja Smoczyńska, Dominik Mroskowiak Kl.III
Dodano:27-05-2011

Tuż za podium

W piątek 13 maja 2011 roku w Koninie odbył sie Finał Wojewódzki XXXIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wyjechaliśmy na ten finał już o 5.30 z Jezierzyc Kościelnych. Do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie dotarliśmy ok 8.30. W biurze zawodów zgłosiliśmy dwie nasze drużyny. W wyniku losowania drużyna szkoły podstawowej otrzymała numer 3 a gimnazjaliści numer 56. Zawody rozpoczęły się od oficjalnego otwarcia przez Pana Dyrektora WORD-u w Koninie. A później uczestnicy ruszyli "do boju". Niestety jak tu nie wierzyć w magiczną moc daty 13 maja i w dodatku piątku. Od tego momentu zaczął padać deszcz, który padał nieprzerwanie aż do momentu zakończenia zawodów. Szkoły podstawowe rywalizowały w następującej kolejności: testy, miasteczko ruchu drogowego, tor przeszkód, pomoc przedmedyczna, natomiast gimnazjaliści: tor przeszkód, pomoc przedmedyczna, testy, miasteczko ruchu drogowego. Rywalizacja była, jak co roku zacięta, chociaż o faworytach mówiono od samego początku. Około 13.30 wszystko stało się jasne. W gronie gimnazjalistów nasi chłopacy zajęli 4 miejsce (w gronie 30 zwycięzców z eliminacji powiatowych), a do 3 miejsca zabrakło niewiele. W gronie szkół podstawowych nasi chłopacy zajęli 10 miejsce (w gronie 28 drużyn). Po analizie wyników punktacja jednego naszego zawodnika wzbudziła zdziwienie. Po długich rozmowach z sędzią głównym oraz sędzią od tej konkurencji oraz analizie dokumentacji okazało się, iż jedną przeszkodę sędzia "zaliczył" mu, jako opuszczoną. Protest nie został uwzględniony cytat "ze względu na brak możliwości weryfikacji zdarzenia". A było, o co walczyć - mogliśmy a raczej powinniśmy zająć również 4 miejsce. Gdy nasze emocje opadły obejrzeliśmy pokaz ratownictwa medycznego podczas wypadku drogowego. Uczestniczyliśmy również w oficjalnej części otwarcia nowo wybudowanych budynków WORD-u Konin. Po tej części oficjalnej odbyło się wręczenie dyplomów i nagród. Zadowoleni z poczuciem niewykorzystanej szansy ok 19.30 wróciliśmy do domów.
Dziękuję Wszystkim chłopakom, którzy w tym roku przygotowywali się do konkursu.

Mariusz Zakrzewski
Dodano:11-05-2011

Spotkanie z radną

W bieżącym roku szkolnym rozpoczęliśmy naukę nowego dla nas przedmiotu wiedza o społeczeństwie, w ramach którego realizujemy program Kształcenie Obywatelskie w Szkole Samorządowej. W celu zapoznania się z pracą samorządu lokalnego zaprosiliśmy na spotkanie radną naszej gminy p. Hannę Michalską. Spotkanie to było dla nas szczególnie ważne, gdyż bezpośredni kontakt i rozmowa pozwoliły na lepsze poznanie i zrozumienie spraw dotyczących naszego regionu.
Pani Hanna Michalska poinformowała nas, że w wyborach reprezentowała Komitet Wyborczy Wyborców – Obywatelski. Jak podkreśliła wszystkie zadania przyjęte do realizacji w nowej kadencji są sukcesywnie finalizowane:
- ogłoszono już przetarg na rozbudowę i modernizację Oczyszczalni Ścieków w Grotnikach, przebudowę drogi w Bukówcu Górnym, termomodernizację obiektów szkolnych w Krzycku Wielkim i Włoszakowicach,
- realizowana jest budowa sali sportowej we Włoszakowicach,
- zdobyto dofinansowanie na budowę stacji wodociągowej w Dominicach, sieci wodociągowej dla Boszkowa, boiska „Orlik” w Krzycku Wielkim,
- remontowana jest świetlica w Zbarzewie, Jezierzycach Kościelnych,
- w niektórych wsiach na terenie gminy wybudowana zostanie sieć gazowa. Planem tym nie są objęte wsie Zbarzewo, Jezierzyce Kościelne,
- zakupiono nowy samochód strażacki dla OSP w Krzycku Wielkim,
- w trakcie realizacji jest dokumentacja dotycząca przebudowy ulic w Grotnikach oraz w trakcie oceny wniosek o dofinansowanie przebudowy ul. Słowiańskiej we Włoszakowicach.
Część tych inwestycji realizowana jest z funduszy unijnych np. budowa sali sportowej, stacji wodociągowej, oczyszczalni ścieków, czy remont sal w Zarzewie, Jezierzycach Kościelnych. Kolejne nasze pytania dotyczyły tegorocznego budżetu gminy. Dowiedzieliśmy się, że: łączna kwota dochodu budżetu na 2011r. wynosi 27.080.100,00 zł. , natomiast łączna kwota wydatków to suma 38.646.981,00 zł. W celu realizacji wszystkich przewidzianych na ten rok zadań, gmina zamierza zaciągnąć kredyt w wysokości 10 mln zł. Jest to niezbędne, gdyż sprawami z którymi najczęściej do urzędu gminy zgłaszają się mieszkańcy jest zły stan techniczny dróg oraz utrzymanie porządku na drogach w okresie zimowym. Druga część pytań dotyczyła realizacji naszych marzeń: funkcjonowania, modernizacji, budowy boisk sportowych w Zarzewie, Jezierzycach Kościelnych, zakupu maszyny do koszenia trawy na boisku sportowym, unowocześnienia placów zabaw, budowy ścieżki rowerowej ze Zbarzewa do Włoszakowic, budowy szkolnej sali gimnastycznej, czy kanalizacji. Na niektóre z nich otrzymaliśmy odpowiedź, gdyż p. radna przedstawiła nam długofalowy Plan Odnowy Miejscowości. Zasmucił nas fakt, że gmina kupiła ze skarbu państwa 2 ha ziemi, aby dołączyć ją do kompleksu parkowo – pałacowego Zbarzewie i sprzedać nowemu inwestorowi. Liczyliśmy raczej na odbudowę i zagospodarowanie pałacu i terenu, tak aby służył mieszkańcom wsi. Pani Hanna Michalska obiecała, że wszystkie nasze problemy i zapytania przedstawi na sesji rady gminy Włoszakowice.
Dziękujemy za spotkanie.

Galeria zdjęć

Uczniowie kl. I Gimnazjum
Dodano:11-05-2011

Najlepsi w powiecie

Dnia 15 kwietnia 2011 roku w Lesznie w Szkole Podstawowej nr 12 w Lesznie odbył się finał miejski i powiatowy Konkursu Ruchu Drogowego w ramach XXXIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W tym roku startowało łącznie 25 trzyosobowych drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach: szkoły podstawowe i gimnazja.
Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny. W wyniku długotrwałych przygotowań pod okiem p. Mariusza Zakrzewskiego i silnej wewnątrzszkolnej rywalizacji do drużyny SP zakwalifikowali się: Dawid Grygiel, Gracjan Tkacz i Adam Cichoszewski, natomiast w Gimazjum trzon drużyny stanowili: Kamil Smoczyński, Tymoteusz Turkowiak i Dawid Węcławiak.
Rywalizacja w konkursie została podzielona na 4 części. Najpierw wszyscy rozwiązywali test składający się z 25 pytań z zakresu przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy. Po rozwiązaniu testów rozpoczęła się część praktyczna składająca się z jazdy sprawnościowej po torze przeszkód i praktycznej jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego. Tą część konkursu punktowali przedstawiciele Automobilklubu Leszczyńskiego oraz policjanci z sekcji ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Na zakończenie drużyny przeszły się do sali, w której wybrani zawodnicy musieli zaprezentować praktyczne umiejętność udzielania pierwszej pomocy pod okiem ratownika medycznego. Wszystkie konkurencje były punktowane i łączny wynik wszystkich członków drużyny decydował o wyniku końcowym. Zawody rozpoczęły się o godzinie 11.00, przebiegły sprawnie i około godziny 14.30 zostały ogłoszone wyniki.
W kategorii szkół podstawowych z powiatu leszczyńskiego bezkonkurencyjną okazała się nasza drużyna z Jezierzyc Kościelnych, która zajęła I miejsce. Również w kategorii gimnazjów chłopacy z naszej szkoły nie mieli sobie równych i również zajęli I miejsce. Dodać należy, iż w porównaniu z drużynami leszczyńskich szkół też uzyskaliśmy najlepszy wynik. W nagrodę wszyscy chłopacy otrzymali: dyplom i pamiątkową statuetkę dla szkoły (zarówno szkoła podstawowa jak i gimnazjum), a każdy z nich z osobna otrzymał nagrodę indywidualną. Największą jednak nagrodą jest fakt reprezentowania naszego powiatu w zawodach wojewódzkich, które odbędą się w tym roku 15 maja w Koninie.
Dodatkowo prowadzona była klasyfikacja indywidualna wszystkich uczestników turnieju i tutaj w kategorii szkół podstawowych I miejsce i pamiątkową statuetkę z rąk Komendanta Miejskiego policji w Lesznie otrzymał Dawid Grygiela wśród gimnazjalistów Kamil Smoczyński.
Jeszcze raz gratulacje dla wszystkich chłopaków, którzy przygotowywali się do konkursu, życzymy powodzenia w Koninie!!!

Mariusz Zakrzewski
Dodano:06-05-2011

Polskie zwyczaje i tradycje Wielkiej Nocy

W środę 20 kwietnia pojechaliśmy do Muzeum w Lesznie na zajęcia związane z tradycjami i zwyczajami wielkanocnymi. Najpierw pani zabrała wszystkich na górę. Tam w Sali ludowej opowiadała o zwyczajach wielkanocnych w Polsce i w Wielkopolsc e oraz pokazywała potrawy , naczynia i dekoracje związane z tymi pięknymi Świętami. Potem zeszliśmy do salki na parterze i tam dekorowaliśmy jajka włóczką, które mogliśmy zabrać ze sobą do domu na nasz świąteczny stół. Wprowadzeni w prawdziwie świąteczny nastrój wróciliśmy do Jezierzyc szukać Zajączka.

Galeria zdjęć

D.N.
Dodano:06-05-2011

Wiosenne spotkania

W e wtorek 19 kwietnia na zaproszenie klasy I ze SP nr 2 w Lesznie pojechaliśmy do naszych przyjaciół. Razem bawiliśmy się, braliśmy udział w wyścigach rzędów i ćwiczyliśmy na sali sportowej w ich szkole. Dla nas to coś wyjątkowego, gdyż na co dzień nie mamy zajęć na dużej sali. Emocje były ogromne! W ostatniej zabawie każdy wygrywał „zajączka”.
Na drugi dzień spotkaliśmy się ponownie, tym razem u nas – w Jezierzycach Kościelnych. Naszych rówieśników zaprosiliśmy na podchody. Szukaliśmy się po lesie, a potem wspólnie szukaliśmy koszyczków z upominkami od zająca. Po wspaniałej zabawie udaliśmy się do szkoły na poczęstunek. Nasze spotkania dają nam wiele radości i przyjemności. Uczą właściwego zachowania i taktu w różnych miejscach i sytuacjach.
Dziękuję za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu spotkań z uczniami klasy I ze SP nr 2 w Lesznie p. M. Dorozińskiemu, państwu S.A. Przewoźnym, p. A. Jankowiak, p. S. Turkowiak, p. J. i A. Górczak

Galeria zdjęć

D.N.
Dodano:06-05-2011

Z wizytą w oczyszczalni ścieków

Dzieci z klasy I i przedszkolaki 7 kwietnia pojechały do oczyszczalni ścieków do Grotnik. Tam dzieci zapoznały się z procesem oczyszczania ścieków. Przez mikroskop obserwowały bakterie. Podziwiały florę i faunę. Na zakończenie wizyty wręczyły panom laurki i podziękowały za ciekawy pobyt. Potem pojechały do Boszkowa. Tam zobaczyły jakie zniszczenia i zmiany w przyrodzie spowodował wysoki stan wody. Z Boszkowa dzieci pojechały do Włoszakowic, do Izby Regionalnej. Pan Borowiec bardzo ciekawie opowiadał o życiu ludzi na wsi i ich pracy pokazując przy tym różne eksponaty. Potem pierwszaki spacerowały po włoszakowickim parku i podziwiały budzącą się do życia przyrodę.

Galeria zdjęć

D.N.
Dodano:06-05-2011

Wesołych Świąt


Zdrowych pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań
w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego „Alleluja”
życzą

Uczniowie
Nauczyciele
oraz Dyrekcja
ZS w Jezierzycach Kościelnych

J.Sz.
Dodano:20-04-2011

Gminny Dzień Ziemi


Dnia 19 kwietnia w Bukówcu Górnym odbył się Gminny Dzień Ziemi. Zadaniem każdej szkoły było przygotowanie krótkiej prezentacji ekologicznej. Z naszej szkoły wystąpiły dziewczynki z klasy drugiej i trzeciej oraz Wiktor Walkiewicz. Dziewczynki w strojach „jagódek” zaprezentowały piosenkę „Jagódki”, a Wiktor wygłosił wiersz „Śmiecioludek”. Wszyscy uczestnicy otrzymali od Nadleśnictwa Włoszakowice nagrody. Impreza zakończyła się smażeniem kiełbasek na boisku szkolnym.

Galeria zdjęć

B.K., B.S.
Dodano:20-04-2011

LAUREATKA KONKURSU HISTORYCZNEGO


Daria Kubiak uczennica klasy III Gimnazjum w Jezierzycach Kościelnych została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego organizowanego pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
Przygoda Darii w tymże konkursie rozpoczęła się od udziału w etapie szkolnym, który odbył się 19 listopada 2010 roku w murach naszej szkoły. Pierwsze nerwy ale nie było źle. Najlepszy wynik w szkole i awans do etapu rejonowego.
Etap rejonowy odbył się 14 stycznia 2011 w Zespole Szkół w Piaskach. I znowu stres związany z niepewnością jakie będą pytania, czy na pewno wszystko umiem czy odpowiedzi na pytania o rozbiciu dzielnicowym w Polsce były poprawne. Wreszcie są wyniki i mamy FINAŁ. Chwila radości i ponownie do nauki.
Upragniony finał wojewódzki odbył się 11 marca 2011 roku w auli Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie. Rozpoczął się z małym opóźnieniem, ale dla prawie 360 finalistów czas ten dłużył się w nieskończoność. Po 90 minutach pracy z arkuszem konkursowym nastała chwila wytchnienia i kolejne minuty, godziny wyczekiwania na ostateczne wyniki. Zgodnie z regulaminem aby zostać laureatem należało zdobyć minimum 42 pkt na 50 pkt możliwych. Po długich godzinach na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu zostały zamieszczone wyniki. Nerwowe kliknięcie i …... mamy LAUREATA.
Daria zdobyła wymaganą liczbę punktów i zdobyła zaszczytny tytuł laureata konkursu historycznego. GRATULUJEMY !!!
Tytuł laureata to nie tylko dyplom i nagroda książkowa, to przede wszystkim zadowolenie z dobrze wykonanej pracy, ale również zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego (w tym przypadku z części humanistycznej) za który Daria otrzymuje się 50 pkt na 50 możliwych, ocena celująca z przedmiotu oraz pierwszeństwo w przyjęciu do wybranej szkoły średniej
Dniu 06 kwietnia 2011 roku w auli Politechniki Poznańskiej odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń i nagród książkowych. Nagrody wręczali laureatom Wielkopolski Kurator Oświaty Pani Elżbieta Walkowiak i Wojewoda Wielkopolski Pan Piotr Florek.
PS. Drodzy Gimnazjaliści, niechaj przykład Darii będzie dla Was motywacją do dalszej mozolnej pracy w zgłębianiu wiedzy z ulubionej dziedziny nauki, a cierpliwość i upór na pewno Wam to wynagrodzi.

M.Z.
Dodano:07-04-2011

Gminny konkurs recytatorski


6 kwietnia w Zespole Szkół we Włoszakowicach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Kuśnierek z kl. III, Wiktor Walkiewicz z kl. II, i Wiktoria Gorzelniak z kl. I. Wiktor zajął drugie miejsce recytując wiersz pt. „Serio z bakterią”, a Klaudia Kuśnierek otrzymała wyróżnienie za recytację wiersza pt. „Żuk”. Brawo!

B.S.
Dodano:07-04-2011

Spotkanie klasowe rodziców i dzieci


29 marca uczniowie klasy trzeciej szkoły podstawowej uczestniczyli wraz z rodzicami w zebraniu klasowym. Tematem spotkania było omówienie postępów dzieci w nauce, zachowanie uczniów oraz wiele spraw organizacyjnych. Uczniowie mogli pochwalić się osiągnięciami w różnych konkursach organizowanych w klasie. Przygotowali też przedstawienie, „Ekologiczną bajkę”.
Przy kawie i ciastku wszyscy miło spędzili popołudnie.

B.S.
Dodano:07-04-2011

Zbieramy surowce wtórne


Od wielu lat zbieramy puszki aluminiowe, baterie i makulaturę. Już przedszkolaki wiedzą, co to segregowanie odpadów. Uczniowie klasy II i III postanowili rozprzestrzenić tę akcję wśród mieszkańców Jezierzyc Kościelnych i Gołanic.
Wcześniej przygotowaliśmy i roznieśliśmy ulotki informujące o terminie zbiórki. Pierwszą akcję przeprowadziliśmy jesienią w Jezierzycach Kościelnych. 24 marca zbieraliśmy surowce w Gołanicach, a 29 marca w Jezierzycach.
Serdecznie dziękujemy mieszkańcom wsi za odpowiedź na nasz apel, a rodzicom za pomoc i zaangażowanie oraz dowiezienie surowców do szkoły.

Galeria zdjęć

B.S.
Dodano:29-03-2011

Konkurs pięknego czytania


W marcu uczniowie klas drugich i trzecich brali udział w konkursie pięknego czytania. Każdy uczeń wcześniej przygotowywał fragment lektury. Dla dzieci z klasy drugiej była to „Czarna owieczka”, a dla dzieci z klasy trzeciej „Dzieci z Bullerbyn”.
Pierwsze miejsce z klasy II zajęła Agnieszka Ławniczak, drugie Martyna Poloch i Roksana Bernacka, a trzecie Adam Samol.
Z klasy trzeciej zwyciężyła Patrycja Smoczyńska, drugie miejsce zajął Tomek, a trzecie Klaudia Kuśnierek, Natalia Pludra, Natalia Lewandowska, Zuzia Baldys, Ola Górczak, Kasia Roszak.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy z udział w konkursie, a laureaci nagrody książkowe.

B.S., B.K.
Dodano:31-03-2011

Wycieczka do oczyszczalni i muzeum


Dnia 23 marca klasy II i III szkoły podstawowej wybrały się na wycieczkę do Grotnik i Włoszakowic. W Grotnikach odwiedziliśmy oczyszczalnię ścieków. Pan Leszek Dudek pokazał nam proces oczyszczania wody. Staliśmy przy dużych reaktorach. Pod mikroskopem oglądaliśmy bakterie.
O godzinie 10.30 przyjechaliśmy do Włoszakowic. Tam czekał na nas pan Paweł Borowiec, który zaprowadził nas do Muzeum Karola Kurpińskiego. Poznaliśmy wiele ciekawostek z życia kompozytora. Zwiedziliśmy także Izbę Regionalną. Wycieczka zakończyła się spacerem po mini zoo.

Galeria zdjęć

Kuba Węcławiak, Aleksandra Florczak, Agnieszka Ławniczak, klasa II
Dodano:31-03-2011

Nowe lotko 2011


24 marca 2011 r. wyruszyliśmy barwnym korowodem do Zbarzewa z NOWYM LOTKIEM.
Przy pięknej, słonecznej pogodzie maszerowaliśmy ze śpiewem i uśmiechem na ustach. Mieszkańcy Zbarzewa przyjmowali nas ciepło i serdecznie. Wszyscy mieli przygotowane słodycze, jaja i inne drobne upominki. My śpiewaliśmy ludowe piosenki i przyśpiewki oraz życzyliśmy zacnym gospodarzom zdrowia i dobrych urodzajów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki. Dziękujemy mieszkańcom Zbarzewa za upominki i miłe przyjęcie nas w swoich domach.

Galeria zdjęć

Chłopcy i dziewczynki z klasy I i przedszkola z wychowawczyniami
Dodano:29-03-2011

Spotkanie z rodzicami


UWAGA!!! Najbliższy dyżur nauczycieli do dyspozycji rodziców odbędzie się 30 marca środa) 2011r. o godz.17.00. Godziny dyżuru nauczycieli pozostają bez zmian tzn. od 17.00 do 18.00.

J.S.
Dodano:24-03-2011

Przedstawienie kukiełkowe


Dnia 22 marca gościliśmy w naszej szkole aktora z teatru „Złota Kaczka”. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I – IV obejrzeli przedstawienie pt. „Smak”. Dzieci oglądały je z dużym zainteresowaniem. Po przedstawieniu miały możliwość obejrzenia kukiełek i rozmowy z aktorem.

Galeria zdjęć

B.K.
Dodano:24-03-2011

Powitanie Wiosny


21 marca witaliśmy wiosnę w naszej szkole. Zadaniem każdej z klas było przebranie się za zwierzątko lub kwiatek oraz krótka prezentacja.
Uczniowie klas przebrali się za: III gimnazjum – biedronki, II gimnazjum – jaskółki, I gimnazjum – motyle, klasa VI – stokrotki, klasa V – bociany, klasa IV – tulipany, klasa III – misie, klasa II – żonkile, klasa I - żaby a przedszkolaki – przebiśniegi. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz tańczyli. Samorząd Szkolny ogłosił konkurs na ekologiczną Marzannę.
Najładniejszą Marzannę wykonała Daria Olejniczak z klasy IV, drugie miejsce egzekwo zajęły kukły wykonane przez Katarzynę Roszak, Natalię Pludra, Julię Mikołajczyk z klasy III i Macieja Roszak oraz Natalię Lewandowską z kl. III, Monikę Lewandowską z kl. VI i Weronikę Han z kl. IV.
Wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się na boisku, gdzie rozpalono ognisko i każdy smażył sobie kiełbaski. Na zakończenie Dnia wiosny wszyscy stanęliśmy do wspólnego zdjęcia i spaliliśmy Marzannę.

Galeria zdjęć

B.K., B.S.
Dodano:2-03-2011

Konkurs recytatorski


10 marca uczniowie klas drugich i trzecich brali udział w szkolnym konkursie recytatorskim. W klasie drugiej najlepszą recytacją popisała się Agnieszka Ławniczak, drugie miejsce zajął Wiktor Walkiewicz, a trzecie Magda Cichoszewska. Wyróżniono Martynę Poloch i Florczak. W klasie trzeciej najlepsza okazała się Klaudia Kuśnierek, drugie miejsce zajęła Natalia Pludra, a trzecie Natalia Lewandowska. Wyróżniono Tomka Lisa, Patrycję Smoczyńską i Zuzannę Baldys.
Spośród laureatów wybierzemy osoby, które będą reprezentowały naszą szkołę w gminnym konkursie recytatorskim.

Galeria zdjęć

B.S.
Dodano:10-03-2011

Konkurs przyrodniczy


9 marca w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy przyrodniczej. Brały w nim udział dzieci z klasy drugiej i trzeciej szkoły podstawowej.
Z klasy drugiej pierwsze miejsce zajął Jakub Węcławiak, drugie Agnieszka Ławniczak, a trzecie miejsce Roksana Bernacka.
Z klasy trzeciej zwyciężyła Natalia Pludra, drugie miejsce zajęła Kasia Roszak, a trzecie Ola Górczak.

Galeria zdjęć

B.K.
Dodano:10-03-2011

Wyprawa na Koczury


We wtorek 8 marca wybraliśmy się na Koczury. Udaliśmy się na piechotę. Na miejscu czekał na nas pan Waldek Kociubiński z Nadleśnictwa Włoszakowice, który opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy o życiu zwierząt. Zobaczyliśmy jelenie, dziki, kózki i lisa. Zabraliśmy ze sobą różne warzywa, którymi mogliśmy nakarmić zwierzęta. Później jedliśmy kiełbaski z grilla. Gdy doszliśmy do Jezierzyc, do szkoły wszyscy byli bardzo zmęczeni, ale zadowoleni. To była ciekawa lekcja. Bardzo nam się podobało.

Galeria zdjęć

Kasia R. Natalia P. Ola G.
Dodano:09-03-2011

Wyjazd do Zielonej Góry


1 marca dzieci z Zespołu Szkół w Jezierzycach miały możliwość wyjazdu do Zielonej Góry. Chętnych było bardzo wielu, nie wystarczyło miejsc w autobusie i grupa dzieci musiała jechać busem. Na wycieczkę pojechał aż 60 uczniów. Począwszy od klasy I do II gimnazjum.
Do Zielonej Góry dojechaliśmy o godz. 15.00 i udaliśmy się do centrum „Focus” gdzie posililiśmy się w McDonalds. O godzinie 16.00 poszliśmy do kina. Młodsze dzieci obejrzały film pl. „Miś Yogi”, a starsze „Sanctum”. Po seansie filmowym pojechaliśmy na basen, który niedawno oddano do użytku. Dzieci korzystały z różnych atrakcji: zjeżdżalni, baseników. Największym powodzeniem cieszyła się kula, na którą trzeba było wspinać się na linach.
Zmęczeni, wróciliśmy do domu w późnych godzinach wieczornych. Wszystkim bardzo się podobało i już myślimy o kolejnym wyjeździe.
Uwaga!!!
Pozostała kwota 41,50zł. Przed kolejnym wyjazdem odbędzie się losowanie wyłaniające osobę, która będzie miała opłacony wyjazd. Warunek: była uczestnikiem wycieczki do Zielonej Góry.

Galeria zdjęć

B.K.
Dodano:04-03-2011

Szósty rok sponsoringu


Firmie DAGMA Sp. z o.o., Dystrybutorowi rozwiązań ESET w Posce, serdeczne podziękowania za sponsorowanie w kolejnym roku kalendarzowym oprogramowania antywirusowego NOD32 składają: Uczniowie, Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne ZS w Jezierzycach Kościelnych.

J.Sz.
Dodano:01-03-2011

Balik karnawałowy


Dnia 23 lutego odbył się balik karnawałowy dla dzieci z przedszkola i kl. I. Stroje mogły być dowolne, jednak mile widziane były te wykonane w domu z wykorzystaniem surowców wtórnych i materiałów odpadowych. Dzieci w przebraniach ekologicznych zostały specjalnie wyróżnione, jednak dla wszystkich przewidziano drobne nagrody i słodycze. Bawiliśmy się wesoło przy muzyce, prezentowaliśmy swoje kreacje na wybiegu i szybko minął nam czas przeznaczony na zabawę.

Galeria zdjęć

W.F.
Dodano:01-03-2011

Odwiedziny na poczcie i w bibliotece


Dnia 24 lutego 2011 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz kl. I przy ZS w Jezierzycach Kościelnych wybrały się do Włoszakowic. Celem tego wyjazdu była wizyta w budynku Poczty, zapoznanie z pomieszczeniami, funkcją poczty i pracującymi tam ludźmi. Pani Renata Porzucek w ciekawy sposób opowiedziała o pracy na poczcie, pokazała urządzenia, które interesowały dzieci, a na koniec poczęstowała słodką niespodzianką. Dzieci odwdzięczyły się śpiewając dobraną tematycznie piosenkę. Potem udaliśmy się do Biblioteki, aby zapoznać się z księgozbiorem, oraz posłuchać czytanych bajek. Była to nasza kolejna wizyta w tej bibliotece, w roku ubiegłym byliśmy dwukrotnie i uczestniczyliśmy w głośnym czytaniu. Panie bibliotekarki pokazały nam czytelnię, bibliotekę i zapoznały z katalogiem. Mogliśmy obejrzeć książeczki dla dzieci i jak zwykle zostaliśmy obdarowani słodkościami. Pobyt w bibliotece wspominamy bardzo serdecznie i ciepło. Mamy nadzieję, że ta współpraca przyczyni się do zwiększenia zainteresowania książką i czytelnictwem wśród dzieci.

Galeria zdjęć

W.F.
Dodano:28-02-2011

Balik Ekologiczny


Dnia 23 lutego klasy II i III brały udział w balu ekologicznym .
Dzieci zostały podzielone na 4 drużyny: ekologów, leśników, strażaków i myśliwych.
Balik rozpoczęliśmy od tańców latynoamerykańskich.
W przerwach pomiędzy tańcami dzieci brały udział w konkursach. Rozwiązywały rebusy, krzyżówki, kalambury oraz każda grupa otrzymała test ekologiczny.
Za każde zadanie dzieci otrzymywały pyszne orzechy- punkty.
Najlepszą drużyną okazali się ekolodzy czyli Natalia Pludra, Kasia Roszak, Jasiu Skrzypczak, Roksana Bernacka, Jakub Śliwiński, Martyna Poloch i Wiktoria Marcinek. W nagrodę otrzymali kolorowe zakładki do książek.
Na bal uczniowie przygotowali stroje ekologiczne. Nagrodę specjalną otrzymała Natalia Pludra za strój „owieczki”. Wyróżniono także stroje: Wiktorii Marcinek, Kasi Roszak, Oli Górczak, Natalii Lewandowskiej, Magdy Cichoszewskiej, Kuby Śliwińskiego. Upominki za stroje otrzymali również Adam Samol, Kuba Węcławiak.
Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów dla dzieci.
Wszyscy świetnie się bawili.

Galeria zdjęć

Klasa II i III SP
Dodano:24-02-2011

Spotkanie z Robertem Kubicą


Dzięki pomocy fundacji „ Mam marzenie” w listopadzie 2009 r. spełniło się jedno z moich największych marzeń – spotkałem się na torze kartingowym z Robertem Kubicą, jedynym kierowcą F1 w Polsce. Jestem jego fanem od ponad 4 lat. Wtedy zacząłem się interesować wyścigami F1 i od tej pory śledzę każdy wyścig i bardzo kibicuję Robertowi. Spotkanie było super zorganizowane. Pojechałem tam z mamą i braćmi oraz ekipą z fundacji. Miejscem spotkania był kryty tor kartingowy przy jednym z hoteli w Szczecinie „Gokart Center”. Robert Kubica przybył tam na zawody czasowe w gokartach. Po zakończonych zawodach nie było dla niego problemem, aby poświęcić trochę czasu nam. Przed spotkaniem byłem bardzo podekscytowany, czekaliśmy na niego w jednym z gościnnych pokoi hotelowych. Przyszedł ubrany w biało – niebieski kombinezon, w którym jeździł w zespole BMW Sauber. Uśmiechnięty, zadowolony w asyście swojego menagera. Zaraz wiedziałem, że rozmowa potoczy się łatwo i na luzie. Zadawałem mu pytania i rozmawiałem z nim jak z najlepszym kolegą. Robert jest bardzo miłym i wyluzowanym człowiekiem z poczuciem humoru. Szybko zorientował się, że znam się na tym sporcie. Na każde pytanie odpowiadał profesjonalnie. Spotkanie trwało dokładnie 1 godz. i 15 min. Na koniec odbyła się sesja zdjęciowa. Otrzymałem od niego na pamiątkę koszulkę zespołu, różne gadżety oraz książkę pt: „ Moja pasja „ (przeczytałem ją trzy razy). Dostałem także plakaty z Jego autografami. Jeden specjalny z dedykacją dla moich koleżanek i kolegów z klasy z Jezierzyc Kościelnych (Robert wtedy zażartował, że jeszcze tak długiej dedykacji nie pisał.) Po spotkaniu miałem jeszcze okazję przejechać się na torze dwuosobowym gokartem z mistrzem Polski. Choć przez chwilę doświadczyłem prawdziwej adrenaliny podczas jazdy. Wrażenia i miłe wspomnienia zostaną we mnie na całe życie. Teraz wiem, że warto marzyć, bo marzenia się spełniają. Dziś, kiedy Robert Kubica jest po poważnym wypadku samochodowym, kibicuję mu by szybko powrócił do zdrowia i wierzę, że pod koniec tego sezonu wróci na tor.
SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA ROBERT !!!

Galeria zdjęć

M.Z.
Dodano:24-02-2011

Spotkanie z florecistą


15 lutego pojechaliśmy do naszych przyjaciół z klasy I ze SP nr 2 w Lesznie. To było niezwykłe spotkanie ponieważ mieliśmy okazję poznać pana S. Mocka- znanego w Polsce i na świecie leszczyńskiego florecistę. Z zapartym tchem słuchaliśmy opowieści o tym ciekawym ,trochę nieznanym nam sporcie, osiągnięciach i porażkach pana Sławka . Z floretem w ręce uczyliśmy się prawdziwych kroków florecistów- to były bardzo trudne, ciekawe ćwiczenia. Za każde wykonane zadanie otrzymywaliśmy upominek- zd jęcie naszego gościa podczas pojedynku. Potem oglądaliśmy medale, strój sportowy florecisty i przymierzaliśmy maskę na twarz. Miłym momentem były odpowiedzi pana S. Mocka na nasze pytania, które błyskawicznie rodziły się w naszych głowach. Na koniec podziękowaliśmy p. Mockowi laurkami i kwiatami oraz zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęc ie. Po spotkaniu każdy udał się po autograf sportowca.
Dziękujemy za pomoc naszym wspaniałym rodzicom, którzy zawieźli nas do Leszna.

Galeria zdjęć

D.N.
Dodano:16-02-2011

Zajęcia komputerowe


W dniach 31 stycznia i 1 lutego w godzinach od 9.00 do 13.00 dobęda się w Zespole Szkół w Jezierzycach Kościelnych zajęcia komputerowe. Wszystkich chętnych uczniów serdecznie zapraszamy.

J.S.
Dodano:29-01-2011

SKO – to jest to


Dnia 25 stycznia szkolny oddział SKO zorganizował turniej wiedzy i umiejętności pod hasłem „Zaprzyjaźnij się z pieniędzmi i bankami”. Gościem honorowym tego spotkania była pani prezes Banku Spółdzielczego we Włoszakowicach Dorota Grygiel.
Uczniowie klasy II i III musieli wykazać się znajomością historii pieniądza oraz umiejętnością liczenia pieniędzy, wypełniania blankietów. Za wykonanie zadania jury w składzie D.Grygiel, B.Krawczyk i M.Kiąca przyznawały punkty – „pieniądze”.
Po zakończeniu i podsumowaniu zarobionych pieniędzy wszyscy uczniowie otrzymali nagrody i upominki.

B.S.
Dodano:29-01-2011

Spotkanie z policjantem


Dnia 24.stycznia gościliśmy w szkole policjanta z posterunku we Włoszakowicach, aspiranta Mariusza Jakubowskiego. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci podczas ferii zimowych, uczestnictwo w ruchu drogowym.
Za aktywny udział w pogadance przedszkolacy i uczniowie klasy I, II i III otrzymali opaski odblaskowe.

B.S.
Dodano:29-01-2011

Gościnny występ we Włoszakowicach


22.01.2011 roku na zaproszenie pani kierownik Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej we Włoszakowicach pojechaliśmy do Włoszakowic na salę widowiskową. Tam występowaliśmy przed wspaniałą publicznością z przedstawieniem bożonarodzeniowym. Była to nasza premiera więc tremę mieliśmy ogromną. Z wielką radością i wzruszeniem wszyscy witali przybywające na salę postaci z bajek. Śpiewy, tańce i wiersze bohaterów wypadły znakomicie.
Czujemy się zaszczyceni tym, ze mogliśmy pokazać JASEŁKA podczas III Przeglądu Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych we Włoszakowicach. To dla nas coś zupełnie nowego i niezwykłego.
Dziękuję uczniom klasy I, Weronice, Agnieszce, Ewelince Olejniczak za piękny występ , rodzicom za dowóz dzieci i pomoc podczas imprezy

Galeria zdjęć

D.N.
Dodano:24-01-2011

Dzień Babci i Dziadka


W przeddzień Dnia Babci i Dziadka miała miejsce w naszej szkole uroczystość właśnie z tej okazji. Wszystkie dzieci, począwszy od przedszkolaków aż do trzecioklasistów, bardzo zaangażowały się w przygotowanie upominków, laurek i programu artystycznego. Mamy z poszczególnych klas miały nie lada zadania przygotowując ciasto i kawę dla 130 osób.
Uroczystość zaczęła się o godz. 10.00. Najpierw goście obejrzeli jasełka w wykonaniu dzieci z przedszkola. Potem wierszami, piosenkami i tańcem Dzień Babci i Dziadka uczciła klasa I.
Klasa II i III wystąpiły w programie „telewizyjnym” pt. „Zima z babcią i dziadkiem” W programie znalazły się:
- familiada
- reklamy
- koncert życzeń
- pokaz mody
- wiadomości lokalne
- taniec disco i walec
Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie, a mamom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Galeria zdjęć

Dzieci z klasy II i III
Dodano:20-01-2011

Spotkanie z rodzicami


UWAGA!!! Najbliższy dyżur nauczycieli do dyspozycji rodziców odbędzie się 26 stycznia środa) 2011r. o godz.17.00. Godziny dyżuru nauczycieli pozostają bez zmian tzn. od 17.00 do 18.00.

J.S.
Dodano:19-01-2011

Aktualności

Zima w lesie


Minione trzy lata to czas owocnej współpracy z równoległą klasą ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lesznie. Uczniowie wyrośli i przeszli do klasy czwartej natomiast obie panie wychowawczynie zatęskniły za wspólnymi wyprawami. Zaczęło się od miłych upominków , życzeń świątecznych i pierwszych zdjęć klasowych. Korzystając z pięknej zimowej aury zaprosiliśmy naszych rówieśników z Leszna na wspólne zabawy na śniegu. Wesołe kuligi pomknęły do lasu! Tam najpierw wyłożyliśmy karmę dla zwierząt do paśnika, rozpoznawaliśmy ślady na śniegu , a potem bawiliśmy się i podziwialiśmy uroczą zimę w lesie. Szybko jednak robiło się nam zimno więc znów wesołymi kuligami wróciliśmy do szkoły. Na miejscu czekały na nas gorące napoje i słodkości. Po wspólnych zajęciach wracaliśmy zadowoleni i pełni wrażeń do domu. Następnego dnia wszyscy z wielką radością malowaliśmy zimowe pejzaże. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z kolegami i koleżankami z Leszna.
Dziękuję bardzo p. R. Smoczyńskiemu i p. K. Hałupka z Jezierzyc Kościelnych oraz wszystkim rodzicom dzieci z klasy I w Jezierzycach Kościelnych za współpracę i pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu spotkania .

D.N.
Dodano:12-01-2011

Konkurs angielskiej piosenki świątecznej


W czwartek, 16 grudnia 2010 roku, na trzeciej godzinie lekcyjnej w naszej szkole odbył się konkurs angielskiej piosenki świątecznej ‘Merry Christmas Everyone’ organizowany przez nauczycielkę języka angielskiego Barbarę Gahl. Celem konkursu było zapoznanie uczestników z tajnikami wymowy angielskiej, ale także to by uczniowie poczuli magiczną atmosferę nadchodzących Świąt Bożonarodzeniowych.
Do udziału w konkursie zgłosiło się piętnastu uczestników, trzynaście dziewcząt ze szkoły podstawowej i dwie dziewczyny z drugiej klasy gimnazjalnej.
Komisja oceniająca uczestników składała się z pięciu nauczycieli, w tym nauczyciela muzyki i nauczycielki języka angielskiego. Członkowie komisji, po zapoznaniu się z regulaminem konkursu, oceniali każdego uczestnika według trzech kryteriów: poprawności wymowy angielskiej (bliskiej do oryginalnego modelu), wokalu i ogólnego wrażenia scenicznego. Każdy juror mógł przydzielić maksimum 5 punktów, tak więc każdy uczestnik mógł uzyskać maksimum 25 punktów.
Największą ilość punktów uzyskały ex aequo Aleksandra Liske oraz duet Aleksandra Rybka i Sandra Liszatyńska z klasy 5 szkoły podstawowej (25 punktów). Drugie miejsce z liczbą 23 punktów zajęły Julia Turkowiak i Michalina Dworczak z 2 klasy gimnazjum. Trzecie miejsce i 21 punktów uzyskała Oliwia Hoffmann.
Konkurs obserwowała cała społeczność szkolna, która dopingowała uczestników konkursu.
Osoby, które zajęły 3 pierwsze miejsca, otrzymały nagrody rzeczowe w postaci książek w języku angielskim, a reszta uczestników drobne nagrody pocieszenia. Organizatorka konkursu wręczyła również każdemu uczestnikowi dyplom za udział w konkursie.

B.G.
Dodano:12-01-2011

I już jesteśmy po 19 Finale WOŚP!!!W niedzielę 09 stycznia 2011 roku odbył się XIX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.
Również nasza szkoła brała czynny udział w tym niesamowitym przedsięwzięciu, w którym jak mówi Jurek Owsiak wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku.
Nasz koncert rozpoczął się o godzinie 13.00 w sali wiejskiej w Jezierzycach Kościelnych. W trakcie koncertu swoje umiejętności wolakne i aktorsie zaprezentowali uczniowie z naszej szkoły tzn. przedszkolacy, uczniowie klasy 1, 2, 3, 4, 5, 6. Wypełniona po brzegi sala bawiła się przednio. Niestety nie wszyscy dostali się do środka ponieważ w pewnym momencie zabrakło miejsca. Pomiędzy występami uczniów licytowaliśmy gadżety przekazane przez sponsorów, a były to m.in. kalendarze WOŚP, ręcznie wykonane czekoladki, tort oraz ostatni los z loterii fantowej. W czasie całego koncertu czynna była kawiarenka, w której uczniowie klasy III gim wcielili się w kelnerów i serwowali gościom kawę, herbatę oraz przepyszne słodkości, które przygotowali rodzice i za które chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować.
W kulninacyjnym momencie naszego grania tuż przed piosenką finałową doszło do zażartej licytacji kalendarza trójdzielnego WOŚP. Licytację wygrał Pan Ryszard, który tak upodobał sobie ten orkiesrtowy gadżet, że ma ich w kolekcji już teraz 8.
I teraz najważniejsza sprawa. W czasie naszej wspólnej zabawy udało się nam zebrać łączną kwotę ponad

3100 zł.
SUPER !!!! Nasze granie odbywało się w ramach pracy sztabu przy Gimnazjum 2 w Lesznie.
Składam orgomne PODZIĘKOWANIE wszystkim osobom, które pomogły w organizacji, bo gdyby nie nasze wspólne działanie nie byłoby tak udanej imprezy.
Do zobaczenia za rok na jubileuszowym XX FINALE, ponieważ Orkiestra będzie grała "do końca świata i jeden dzień dłużej" SIE MA !!!!

Galeria zdjęć

M.Z.
Dodano:10-01-2011

19 Finał WOŚP

19 Finał WOŚP już tuż, tuż !!!

Już 09 stycznia 2011 roku po raz 19 zagra najwiękasza Orkiestra na świecie. Jest to oczywiście Orkiestra Jurka Owsiaka. W tym roku gramy i zbieramy pieniądze na zakup sprzętu najnowszej generacji pomocny w leczeniu dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.
I WY mieszkańcy Jezierzyc Kościelnych, Gołanic i Zbarzewa nie bądźcie obojętni! Zapraszamy WAS i waszych zanajomych na koncert Finałowy, który odbędzie się 09 stycznia 2011 roku o godzinie 13.00 na sali wiejskiej w Jezierzycach Kościlenych.
Szczegółów szukajcie na plakatach. ZAPRASZAMY !!!

MZ
Dodano:02-01-2011

ŻYCZENIA


M.Z.
Dodano:22-12-2010

Z wizytą w Urzędzie Gminy

6 grudnia uczniowie klasy 2 i 3 szkoły podstawowej odwiedziły wójta gminy, pana Stanisława Waligórę. Wójt opowiedział nam o pracy urzędu, o historii pałacu, a na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Galeria zdjęć

B.S.
Dodano:09-12-2010

Mikołajkowy poniedziałek

Już po raz drugi przedszkolaki i uczniowie klas 1, 2 i 3 bawiły się z Mikołajem w restauracji Toskania we Włoszakowicach. Za nim jednak nadszedł czas mikołajkowych zabaw wszystkie dzieci otrzymały słodycze ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.
Potem przez zaspy i śnieżyce dotarliśmy do Włoszakowic. Organizatorzy zadbali o to, aby nikt się nie nudził. Wybieraliśmy miss i misterna Mikołajek 2010. Kandydaci zaprezentowali różne umiejętności, od recytacji, śpiewu i tańca. Naszą miss została czteroletnia , a tytuł misterna otrzymał Wiktor Walkiewicz. Było karaoke, wykonywanie stroików świątecznych, kolorowanie choinki, a na koniec spacer po zimowym ogrodzie i poczęstunek. Pełni wrażeń wróciliśmy do domów, gdzie też czekały na nas mikołajkowe niespodzianki..

Cała społeczność uczniowska, od maluszka aż po gimnazjalistów,
Serdecznie dziękuje
Wszystkim Paniom z Rady Rodziców,
które dbają o to, aby Mikołaj dotarł do każdego z nas!!!

Galeria zdjęć

B.S.
Dodano:09-12-2010

Andrzejki

W piątek 26.11.2010 r. w klasie pierwszej odbyły się ANDRZEJKI. Od samego rana dzieci wykonywały prace plastyczne i techniczne dekorujące salę do zabaw, a po śniadaniu rozpoczęły się tańce, zabawy i konkursy. Pierwszoklasiści bawili się wspaniale przy ulubionych przebojach dziecięcej muzyki . Wróżby okazały się wesołe i szczęśliwe dla wszystkich . Największym zainteresowaniem cieszyły się serca z imionami dziewcząt i chłopców. Przerwy między tańcami i konkursami wypełniała degustacja smakołyków przyniesionych przez dzieci. Dziękujemy wszystkim mamom za przygotowanie słodkich niespodzianek dla dzieci.

Galeria zdjęć

D.N.
Dodano:01-12-2010

Wycieczka do parku w Rogalinie

W piątek 19.11.2010r. dzieci z klasy pierwszej i przedszkola wybrały się na wycieczkę autokarową. Celem był park w Rogalinie. Z zainteresowaniem dzieci spacerowały zgodnie ze wskazaniami znaków po parku szukając POLANY DĘBÓW. Pierwszoklasiści z radością odczytywali nazwy dębów- LECH, CZECH i RUS oraz opowiadali także legendy związane z tymi nazwami. Pote4m pojechaliśmy do Poznania do Multikina na film pt.” Zakochany wilczek”. Piękny świat przyrody i przygody bohaterów zrobiły na dzieciach duże wrażenie, a także wywołały wzruszenie. Po seansie w kinie przy ciepłych promykach słońca spacerowaliśmy ulicami Poznania.

Galeria zdjęć

D.N.
Dodano:28-11-2010

35-lecie istnienia Klubu Seniora

Dnia 10 listopada 2010r. na sali wiejskiej Jezierzycach Kościelnych. odbyło się przedstawienie z okazji Święta Niepodległości. Występ klasy 5 Szkoły Podstawowej uświetnił 35-lecie istnienia Klubu Seniora.
Przedstawienie przypomniało wszystkim okoliczności odzyskania w 1918r. przez Polskę niepodległości. Występ ubarwiły piosenki patriotyczne i wizyta samego Józefa Piłsudskiego.

Galeria zdjęć

I.M.
Dodano:24-11-2010

Spotkania z rodzicami!!!

UWAGA!!! Najbliższy dyżur nauczycieli do dyspozycji rodziców odbędzie się 24 listopada środa) 2010r. o godz.17.00. Godziny dyżuru nauczycieli pozostają bez zmian tzn. od 17.00 do 18.00.

J.S.
Dodano:17-11-2010

II edycja Konkursu Talentów

Dnia 08 listopada 2010 roku w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie odbył się casting II edycji Konkursu Talentów "ROZWIŃ SKRZYDŁA". Wzięły w nim udział 44 osoby, z których 18 zostało zakwalifikowanych do finału. Jedną z nich była uczennica klasy 5 naszej szkoły - Aleksandra Liske.
Finał odbył się w niedzielę 14 listopada 2010 r. W trakcie finału Ola zaśpiewała piosenkę "Tylko mnie poproś do tańca" z repertuaru Anny Jantar.
Po zakończeniu obrad jury, podczas ogłaszania wyników Ola otrzymała wyróżnienie poparte pozytywną i zachęcającą do dalszego rozwoju opinią wydaną przez komisję konkursową, w skład której wchodził m.in. Pan Maciej Mizgalski - dyrektor MOK-u w Lesznie.

Nagroda dla Olki była bardzo słodka, ponieważ odebrała dużą paczkę słodyczy ufundowana przez firmę Vobro oraz koszulkę. Pamiątkę stanowić też będzie dyplom oraz naklejka z numerem 15, z którym Ola wystąpiła.

M.Z.
Dodano:17-11-2010

Pokazy eksperymentów chemicznych

Dnia 22 października wszyscy uczniowie Gimnazjum w Jezierzycach Kościelnych uczestniczyli w pokazach eksperymentów chemicznych organizowanych przez Zakład Dydaktyki Chemii na Wydziale Chemii UAM w Poznaniu.
Prowadzący pokaz: dr P. Jagodziński i dr R. Wolski wspólnie z uczniami starali się odpowiedzieć na pytanie „ Czy chemia jest nauką ciekawą?”
Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych doświadczeń. Badali m.in. właściwości azotu, celulozy, gazów tworzących mieszaninę wybuchową. Eksperymentom towarzyszyły bardzo głośne wybuchy, zmiany stanów skupienia, zmiany barwy reagujących substancji.
Po zakończeniu pokazów wszyscy uczniowie stwierdzili, że choć chemia nie jest łatwym przedmiotem niewątpliwie jest nauką bardzo ciekawą i ma zastosowanie w wielu dziedzinach życia.
Po pokazach uczniowie wraz z opiekunami obejrzeli adaptację klasycznej komedii A. Fredry „ Śluby panieńskie” w reżyserii F. Bajona.

D. Grycz- Dutkowska
Dodano:05-11-2010

Wieczór poezji

Dnia 27 października 2010r. o godzinie 19.00 na Sali Wiejskiej w Zbarzewie spotkaliśmy się na wieczorze poetycko-muzycznym poświęconym twórczości Jana Pawła II. Wiersze oraz muzykę prezentowali uczniowie Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych oraz zaproszeni goście.

Galeria zdjęć

J.S.
Dodano:04-11-2010

Oczyszczalnia ścieków w Henrykowie

Uczniowie klasy I gimnazjum uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych na terenie Oczyszczalni Ścieków w Henrykowie.
Młodzież zapoznała się z zasadami funkcjonowania oczyszczalni oraz metodami oczyszczania ścieków. Celem spotkania było również kształtowanie postawy uczniów popierającej działania zgodne z ochroną środowiska. Chętni uczniowie samodzielnie wykonywali preparaty mikroskopowe, zaś cała grupa nabyła umiejętności prowadzenia obserwacji mikroskopowych.
Poruszane zagadnienia nawiązywały do tematów realizowanych na lekcjach biologii i chemii.

D. Grycz- Dutkowska
Dodano:04-11-2010

Wizyta w piekarni

W miesiącu październiku dzieci z oddziału przedszkolnego wspólnie z kl. I wybrały się do piekarni P. Wypych w Jezierzycach Kościelnych. Zostaliśmy jak zwykle serdecznie przyjęci. Pani Irena opowiedziała nam o etapach powstania chleba, a także pokazała maszyny i urządzenia potrzebne przy produkcji. Na koniec zostaliśmy obdarowani słodkimi ciasteczkami.

Galeria zdjęć

W.F.
Dodano:04-11-2010

Rajd przedszkolaków

Z okazji szkolnej akcji Sprzątania świata we wrześniu wybraliśmy się na pieszą wędrówkę. Meta znajdowała się w leśniczówce Koczury. W czasie marszu zbieraliśmy śmieci, wykonywaliśmy zadania przyrodnicze, szukaliśmy grzybów i uczyliśmy się je rozpoznawać. Droga minęła nam bardzo szybko. Na miejscu dostaliśmy porcję smacznej grochówki i mogliśmy odpocząć. Dużo radości dostarczyło dzieciom oglądanie zwierząt , zwłaszcza kolorowych papug i oswojonych kóz. Na zakończenie w grupach wykonywaliśmy plakat, który nawiązywał do celu akcji.

Galeria zdjęć

W.F.
Dodano:04-11-2010

Konkurs Plastyczny

Zachęcamy do oddania głosu w konkursie, w którym brały udział uczennice naszej szkoły: Daria Kubiak, Ola Kuśnierek, Michalina Mikołajczyk, Agata Każmierczak, Kasia Lis. Zadaniem konkursowym była plastyczna interpretacja obiadów organizowanych przez króla Stanisława Augusta na Zamku Królewskim w Warszawie.

Nie zwlekaj! Oddaj głos na stronie: www.pzu.pl/obiadystanislawowskie

Praca naszych uczennic znajduje się
w galerii na stronie 66 pod numerem 1176 !!!

Głosowanie trwa tylko od 25 do 29 października!

I.M.
Dodano:18-10-2010

Spotkania z rodzicami!!!

UWAGA!!! Najbliższy dyżur nauczycieli do dyspozycji rodziców odbędzie się 27 października środa) 2010r. o godz.17.00. Godziny dyżuru nauczycieli pozostają bez zmian tzn. od 17.00 do 18.00.

J.Sz.
Dodano:26-10-2010

Zaproszenie

Dnia 27 października 2010r. o godzinie 19.00 na Sali Wiejskiej w Zbarzewie odbędzie się

wieczór poetycko-muzyczny
poświęcony twórczości Jana Pawła II
.
Wiersze oraz muzykę prezentować będą uczniowie Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych oraz zaproszeni goście.

Serdecznie zapraszamy !!!

M.Z
Dodano: 26-10-2010

Relaks w „KANGURKu”

Cały wrzesień i prawie połowę października dzieci z klasy pierwszej pilnie uczyły się i zarazem przygotowywały program artystyczny na uroczystość PASOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW, która miała miejsce 14.10.2010 roku- w Dzień Edukacji NARODOWEJ. Ich ogromny wysiłek został nagrodzony wyjazdem do hali zabaw „Kangurek” w Zaborowie. Wspólnie z przedszkolakami zapoznały się z urządzeniami w hali i sposobem bezpiecznego korzystania z nich. Przez dwie godziny dzieci wspaniale się bawiły, ustawiały się w kolejkę do malowania twarzy w bajkowe wzory . Najprzyjemniej było z panią na zjeżdżalni i w basenie z kolorowymi piłkami! To był wspaniały dzień!. Dzieci bardzo zadowolone, ale i zmęczone wróciły do szkoły. Po drodze planowały już kolejny wyjazd.

Galeria zdjęć

D.N.
Dodano:25-10-2010

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu

Dnia 12 października 2010 r. uczniowie klasy piątej i szóstej szkoły podstawowej udali się do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. Dzieci miały okazję obejrzeć dwie wystawy: Pradzieje Wielkopolski oraz Śmierć i życie w starożytnym Egipcie. Największą atrakcją okazała się jednak lekcja muzealna, której temat brzmiał: „Jak nasi przodkowie lepili garnki z gliny?”. Tysiące lat temu nie było sklepów. Człowiek wszystko musiał wykonać własnoręcznie. Na zajęciach uczniowie wcielali się w rolę starożytnego garncarza i poznawali najstarsze techniki wytwarzania glinianych naczyń. Dzieci dowiedziały się m.in. jak wykonywano naczynia w młodszej epoce kamienia - w neolicie. Wynaleziono wówczas następującą metodę: z kawałka mokrej gliny formowano płaską podstawę, mającą stanowić dno naczynia. Ponieważ nie znano koła garncarskiego, ścianki lepiono z długich pasków gliny, które zwijano w pierścienie i nakładano jeden na drugim.
Poniższe zdjęcia prezentują naczynia wykonane przez uczniów.

Galeria zdjęć

I.M.
Dodano:18-10-2010

Pasowanie pierwszoklasisty

Jak co roku 14 października w naszej szkole to wielkie święto. W tym dniu pierwszoklasiści zostają pasowani na ucznia. O godzinie 9.00 na sali wiejskiej w Jezierzycach Kościelnych zgromadzili się rodzice pierwszaków, zaproszeni goście, nauczyciele, przedszkolaki, starsi koledzy i koleżanki. Goście składali życzenia nauczycielom i pierwszakom. Dzieci z klasy pierwszej przedstawiły program artystyczny, a potem nastąpiło ślubowanie i pasowanie na ucznia. Bardzo przyjemnym momentem było wręczanie prezentów i sesja zdjęciowa. Po uroczystości dzieci zasiadły z rodzicami przy słodkościach- było bardzo miło.
Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tym ważnym dniu pierwszoklasistów.

Galeria zdjęć

D.N.
Dodano:16-10-2010

Wycieczka do Wrocławia

Rok szkolny 2009/2010 zakończył się dla nas niezwykle miło, ponieważ wraz z klasą V z Dłużyny zajęliśmy I miejsce w gminnym konkursie „SZKOLNE RADY NA ODPADY” i tym samym wygraliśmy wycieczkę.
10 września obie klasy pojechały na wycieczkę do Wrocławia. Najpierw zwiedziliśmy Ostrów Tumski- najstarszą część miasta i katedrę. Z uwagą słuchaliśmy opowieści pani przewodnik przy starej fontannie i na pewno tu wrócimy, aby wieczorem zobaczyć latarnika zapalającego lampy gazowe. Potem szliśmy przez most zakochanych, na którym było mnóstwo kłódek. Tutaj również przyjedziemy, ale po ukończeniu 18 roku życia! Kolejną atrakcją był rejs statkiem po Odrze. Z wielką przyjemnością słuchaliśmy przewodnika, który opowiadał o dawnym i współczesnym Wrocławiu. Czymś niezwykłym była ruchoma szopka w gotyckim kościele NMP na Piasku w kaplicy Niewidomych i Niesłyszących- dzieło ks. Błaszczyka. Stamtąd udaliśmy się na pokaz fontann multimedialnych, które „tańczyły” w rytm muzyki. Na koniec poszliśmy do ZOO. Bardzo nam się podobało fokarium i motylarnia. Niektórzy zachwycali się dostojnymi żyrafami, inni wężami i krokodylami.
Zadowoleni i zmęczeni wracaliśmy późnym popołudniem do domu.

Galeria zdjęć

Weronika i Daria z klasy IV
Dodano:28-09-2010

Ciepła sobota z DALKIĄ !!!

11 września 2010 roku dzieci z klasy 2 i 3 wzięły udział w imprezie ekologicznej pod hasłem „Ciepła sobota z Dalkią”. Brzmi to dość tajemniczo, ale za chwilę takie przestanie być. Zespół Elektrociepłowni Poznańskich Dalkia co roku organizuje dni otwarte. Program imprezy jest zawsze bardzo bogaty i urozmaicony. Każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań znajdzie tam coś dla siebie. Organizatorzy pokazują, uczą i bawią . Z wykorzystaniem multimedialnych środków przekazu i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, pod okiem przewodnika, pokazują elektrociepłownię od wewnątrz. Uczą jak dbać o środowisko przy pomocy biopaliw, filtrów ograniczających emisję spalin. Dzieci obserwowały pokaz ratownictwa medycznego, a potem same ćwiczyły na fantomie masaż serca i oddechy. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń wzięliśmy udział w konkursie plastycznym, w którym mogliśmy pokazać swoje wrażenia z wędrówki po elektrociepłowni. W czasie pobytu w Dalkii uczniowie spotkali się z przedstawicielami zarządu firmy i podziękowali za zakup dla naszej szkoły zestawu piłek Edubal. Przez cały czas towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda, która sprawiła, że pobyt na terenie elektrociepłowni był jeszcze milszy. Zobaczyliśmy nowe obiekty i zdobyliśmy nowe doświadczenia.

Galeria zdjęć

Barbara Stanek
Dodano:26-09-2010

Wycieczka do Gołuchowa!!!

We wtorek rano pojechaliśmy na wycieczkę do Gołuchowa. Razem z nami jechała klasa II z Bukówca Górnego. Gdy dojechaliśmy na miejsce rozdzieliliśmy się na dwie grupy. Nasza grupa jako pierwsza zaczęła lekcje z panią Anią szukanie dendrologicznych skarbów. Po odnalezieniu drzew, każda para opowiedziała o swoim drzewie i pokazała liście. Następnie poszliśmy zwiedzić Muzeum Leśnictwa. Pani przewodnik opowiedziała i pokazała nam bardzo dużo ciekawych rzeczy. Na koniec doszliśmy do Pokazowej Zagrody Zwierząt. Znajdują się tam żubry i koniki polskie oraz dziki i daniele. O godz. 18 wróciliśmy do domu po udanej wycieczce.

Agnieszka Ławniczak
Dodano:26-09-2010

Dożynki w Jezierzycach Kościelnych

Dnia 4 września w Jezierzycach Kościelnych odbyły się dożynki. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, po której zebrani goście udali się przed salę wiejską. Zaproszonych gości i uczestników dożynek przywitał sołtys wsi pan Bogdan Wieland. Następnie wystąpiły panie seniorki, które zaśpiewały kilka pieśni ze swojego bogatego repertuaru, a akompaniował im pan Antoni Kaczmarek. Na dożynkach wystąpili także uczniowie ze szkoły podstawowej. Dzieci z klasy drugiej i trzeciej zatańczyły trojaka i zaśpiewały piosenkę „Mało nas do pieczenia chleba”. Swoim pięknym głosem popisały także solistki Klaudia Kuśnierek z klasy trzeciej i Ola Liske z klasy piątej. Po występach uczniów krótkie przemówienie wygłosił Wójt Gminy pan Stanisław Waligóra. Dla zaproszonych gości przygotowano obiad oraz ciasto i kawę, a dla dzieci czekolady,ciastka i napoje.

Galeria zdjęć

B.K. Dodano:26-09-2010

Mamy piłki EDUBAL !!!

Zajęcie pokazowe z piłkami EDUBAL dla nauczycieli kształcenia zintegrowanego z naszej gminy, a potem praca z dziećmi na pożyczonych piłkach EDUBAL wywołało w nas wiele emocji i wrażeń. Zdawałyśmy sobie sprawę z tego, jak wspaniałą pomocą podczas pracy z dziećmi są te piłki.

Piłki EDUBAL wykorzystywane są w klasach najmłodszych. Umożliwiają całościowy rozwój dziecka. Wspomagają naukę pierwszych literek, liczb i działań na nich, jak również rozwijają aktywność fizyczną.
W zestawie znajduje się 94 różnokolorowych piłek do siatkówki, koszykówki i do gry w piłkę nożną. Każda z nich ma namalowany znak działań matematycznych, cyferkę, literę lub symbol z klawiatury komputera (np. znana "małpa" @).
Uczniowie nie "wkuwają" na pamięć gotowych porcji materiału, lecz uczą się samodzielności, myślenia i bezproblemowego komunikowania się. Pomagają one w opanowaniu gramatyki i pisowni, matematyki, a także ułatwiają zapoznanie się z klawiaturą komputera. W trakcie zabawy z piłką dziecko jest aktywne umysłowo, emocjonalnie i ruchowo, co pozwala na jego pełny, harmonijny rozwój i wczesne zapobieganie patologiom np. kręgosłupa. Zaspokajane są potrzeby nie tylko intelektualne, ale i ruchowe.
Chęć posiadania ich skłoniła nas do wielu przemyśleń i zachęciła do poszukiwania sponsorów. Z wielką radością przyjęłyśmy wiadomość od pani Basi Stanek, że jest sponsor-Zespół Elektrociepłowni Poznańskich DALKIA. Bardzo dziękujemy darczyńcom za to, że od września 2010 roku nasze dzieci mogą korzystać z dobroci i radości płynących z zabaw tymi piłkami.

Galeria zdjęć

D.N
Dodano:24-09-2010

Sprzątanie Świata

UWAGA!!! Akcja Sprzątania Świata odwałana ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe i przełożona na piątek 24 września 2010r.

Wyjście na sprzątanie
po 4 lekcji
przedszkolaki, klasa 1,klasa 2, klasa 3 - Figlarz Wioletta, Nowicka Dorota, Stanek Barbara, Krawczyk Bogusława - zapłoć i droga na Koczury
po 5 lekcji
klasa 4, klasa Igim. gr.dz., klasa IIgim. gr.dz. - Ratajczak Elżbieta, Maciejewska Izabela, Grycz-Dutkowska Dominika - droga do lasu (kierunek pp.Hałupka) + kierunek Adamowo
po 6 lekcji
klasa 5, klasa 6 klasa Igim. gr.chł., klasa IIgim. gr.chł., klasa IIIgim. - Ginter Marcin, Lech Grażyna, Angier Hanna, Gahl Barbara - droga w kierunku Krzyżowca + droga przez las

Dzieci nie biorą tornistruów!!!
Powrót o 16.00 autobusem szkolnym do szkoły po tornistry i dalej rozwóz dzieci do domu
.

J.Sz.
Dodano:23-09-2010

Zebranie z rodzicami!!!

UWAGA!!! Najbliższe zebranie z rodzicami (ogólne) odbędzie się 22 września środa) 2010r. o godz.17.00. Godziny dyżuru nauczycieli pozostają bez zmian tzn. od 17.00 do 18.00.

J.Sz.
Dodano:16-09-2010

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010/2011

Dnia 1 września w Jezierzycach Kościelnych o godzinie 8.30 odprawiona zostanie Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Po mszy uczniowie zbiorą się w szkole, w której nastąpi inauguracja roku szkolnego 2010/2011.

J.Sz.
Dodano: 27-08-2010